Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

zuzanale
17. máj 2010

Ahojte my máme za sebou 2des noci Laure strašne vadil vietor a dážď čo búchal do okien takže každu chvíľu bola hore vrtela sa 😝

no nedoplatky a preplatky okrem prvého roku keď sme sa nasťahovali vtedy bol nedoplatok ale ostatné roky ideme pekne do plusu aj tento rok vyše 300€ my sa vždy s mm smejeme že to je ako sporenie 😅 😀

baby v domoch no ja sa ani nečudujem naši tiež furt plyn nedoplatok ale teraz si môžu za to sami lebo už 2 roky im omielam že si majú dať zrobiť reviziu lebo kotol im blbne že raz vyletia do luftu 😠 😠 😠 😠

gabkazabka
17. máj 2010

Ahojte,ta dnes zase otras pocasie 😖
Nam prisiel tiez preplatok a dost velky....takze som bola v sobotu na Ukrajine a polovicu som minula 😅 .Inac,my uz byvame v byte treti rok a furt chodia preplatky,takze Veronika,mozno aj na bud.rok vam vyjde preplatok 😉
Co dnes robite?Nasho tatika dnes zmohla nejaka choroba-asi nejaka crevna ciroza,lebo hnackuje a teplotuje... ☹

sophie1981
17. máj 2010

dobre ranko....

u nas noc v pohode...norma.....o druhej rano kricala mama, mamaaaaa, tak som jej dala cajik a bolo dobre, spala do 6 rana....uz oprane, upratane, len neviem co budeme robit, kek taka mrcha cas von...... 🙄

rybecka
17. máj 2010

no moje dieta spinka uz a ja uz nastartovana na zehlenie a o hodinku ma dojst kamoska na kavu tak aspon zbijeme cas klebetenim 😀 😀
tak zehleniu zdar majte sa 😀

veronika1982
17. máj 2010

nase dieta si podriemalo 10 min na cicke a teraz opat funguje a ideme sa obliekat a ideme pozriet pani dr. na krcne...sa tesime vsetci..

a asi prve slovo ktore matej vie zopakovat je Katka..cim to asi bude????

susana28
17. máj 2010

Čím to je, že v bytoch sú furt preplatky a v domoch nedoplatky? 😀 😲

Veronika a ja ti prajem radšej tie preplatky, ver mi, nezááááávidím 😀 A nech máte tie útrapy na krčnom čím skôr za sebou.

Gabika a čo si pekné nakúpila, Ešte sa oplatí chodiť na ukrajinu?

maca77
17. máj 2010

ahojte

Susi, ja väčšinou po vyúčtovaní volám spätne na plynárne, vodárne... lebo akonáhle máme čo i len 10€ preplatok, tak oni znížia zálohy a ja ich nanovo navyšujem ... radšej budem platiť mesačne pár € navyše, aj keď je to v prospech takýchto inštitúcií ako mám platiť nedoplatky 😉

idem aj ja trochu požehliť

dnes mám aspoň MM doma, tak rozmýšľam, že asi poobede pôjdeme do PP, keď bude pršať

gabkazabka
17. máj 2010

Susi,praveze vobec neoplati,naposledy som bola pred rokom a za mikinu som dala 10e,teraz som ju mala kupit kamoske a chceli za nu 25 e 😠 .Nieco je tam lacnejsie......ale napr.tricka tam vyjdu minimalne na 15 e a tu vo vypredaji kupis tiez za 15e a to v ovela lepsej kvalite......(myslim znackove).
A pytala si sa na salaty.....no ja ako ostatne,nahadzem,nakrajam co mam a vycsinou zalievam kyslou smotanou s pretlacenym cesnakom,alebo jogurtom.... 😉
Veronika,vela stastia na krcnom,nech necakate dlho a je vsetko v poriadku 😉
Jani,aj ja mam kopec zehlenia......asi 5 pracok 🙄 .Dam poobede Ninu spat a pustim si posledne diely Ordinacie,lebo u nas sme pozerali hokej a dam sa do zehlenia....
A tatik lezi s teplotami v posteli ☹ .Tak ho obskakujem 😔 .

janabanana
17. máj 2010

Ahojte žienky na chvilku sa ku vám votriem, nedávno som sa pristehovala z čiech a ráda bych vás poprosila o referencie na dobreho gynekologa v SNV. Ďakujem

lubkatobi
17. máj 2010

ahoj janka, vitaj.. ja som tiez pristahovalec, gynekologov tu nepoznam.. nech sa ti tu dobre byyyyva...

veronika, nech ste zdraviiiiiiiiii...

gabi, ja mam tiez kopu zehlenia, ale ja uz iba skladaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam...

tobi zaspal doma, tak supis, myslela som, ze je uz hore, vzala na ruky a spiiiiiiiiiiiiiiii dalej🙂
uz papame mrkvuuuuu...

do salatu dam vacsinou paradajku, mozzarellu, ladovy salat, uhorky niekedy a zalejem to olivovym olejom s provensalskym koreniiiiim..

sophie1981
17. máj 2010

nazdar...sme boli troska von., riadna kosa tam je...Katka mi zaspala na trojkolke...tak som ju len prelozila do postielky a spi dalej aj s pupavou v ruke..... 😅 .....idem varit rybku, ked vstane tak sa najeme poriadne.....a poobede neviem co budeme robit.... 😖

veronika...eeeej al esa tlacite do rodiny....tatik videl vily tomasovske co????? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jana, ja som spokojna s Lichvarom.....

zuzanale
17. máj 2010

Ahojte moje deti konečne spia a dopracovali sme sa k režimu obidve naraz o do 12tej nakute takže huráááááá
my sme vonku nešli fučí ako blázon 😝 a baby majú ešte stále sople tak nech ich zbytočne neprefúka....

Jani ja chodím k Okalymu tiež som spokojná....

Gabi tak to sa ozaj neoplatí na ukrajinu môj mm minulý týždeň v PP niekde v športovom trafil a kúpil tričko adidas za tuším 14€ a nohavky za 15€ no nekup to 😅

zuzana612
17. máj 2010

ahojte, moje deti obe spia, ani sa im necudujem v tejto zime, mala by som zbehnut dole a trosku tu prekurit nech neochoreju viacej ako su. Rano sme boli s Matuskom na preventivke u zubara, pekne otvoril usta, ukazal zubky, dostal balon a isli sme domov. Teda najskor sme sa zastavili u Pjontekovcov na chvilu aby sme zabili aspon doobedie 😀

Nam tento rok vratili za plyn 158 euro, ale my mesacne platime 150 lebo to boli 2 domacnosti. A kedze sa v zime nekurilo tak ako keby som tu bola s detmi, tak neprisiel nedopatok. Ako pisala Maca, automaticky nam znizili na 122, mm volal aby naspat dali na 150, par dni na to zomrela svokra, tak zase volal na znizenie na 90 😀 lebo budeme kurit len hore, dole sa bude len temperovat a ak to nahodou prenajmeme, tak zase budeme zvysovat 😀 Plynari budu mat z nas radost 😀 Ale nasim tiez chodi stale nedoplatok za plyn ale prepaltok za elektrinu, tak sa im to vyrovna. Ako je dobre ludom v teplych krajinach, kolko usetria penazi za kurenie 😒

Janka, kedy nas to pridete pozriet? Ak nas nezatopi potom, mozte aj tento tyzden, urobime stretko, prida sa hadam aj Maca s Tamarkou, Bibka s Katkou hadam tiez a moze sa este pridat kto chce 😉

susana28
17. máj 2010

Ta to dnes celý koň žehlíííííí? 😀 Tak ja sa nem môžem pridať, bo moje prádlo sa mi kvasí na balkóne 😝 Ináč ako ste tu minule rozoberali práčky, a neviem kto tu dával link na práčku kupovanú z netu, tak som si na to klikla a dopracovala som sa aj k práčke so sučičkou v cene od cca 450 do 800 eur. Tak som sa chcela spýtať, či nemáte niektorá aj sušičku, a či sa skôr oplatí kúpiť kombinovanú to jest práčka so sušičkou alebo jedno aj druhé. Sa musím priznať, že mne sa tá kombinácia páči, len som poslala mm na prieskum, a predajca mu povedal, že ono to nie je až také super., lebo napr. tá pračka je aj na 7 kg prádla, ale sušička tak na 2-3 kg, a aj tak to musíš vybrať a roztriediť podľa materiálu,a ďalšia nevýhoda keď ti oddýde práčka, tak nie je zaručené či ti nepôjde do kelu aj sušička. V prvom momente som si myslela, že to je len ťah zo strany predajcu aby predal dva elektrospotrebiče namiesto jedného, ale keď som si to nechala rozležať v hlave, tak po technickej stránke na tom asi niečo je 😒 Ale ak máte niektorá doma, tak si rada vypočujem váš názor 😉

pata31
17. máj 2010

Ahojte, my sme vcera mali zase narocnejsi den, boli sme na gulas u brata na hnilciku, oslavoval narodky...a kedze krasne lialo, tak ho robil v rozostavanej letnej kuchyni 😉 ale my sme boli len dnu, zase kopec ludi, mala spala za cely den dva krat po pol hodke, vecer uz nervna bola, ked sme sli naspat autom, tak zaspinkala, potom sa zobudila, len rev, tak rychlo som jej dala cicu a uz spala dalej....tak som ju dnes rano az kupala, kedze nebola uz tri dni kupana 😅 nebol cas nikdy... 😔 dnes si dame take kludny den, nikam nepojdeme...ale keby neprsalo, ze aspon vonku na prechadzku ist, to by som brala, lebo nejako zle zaspava vnutri bambula..
Mata, velmi pekna stolicka....ja sa musim svagriny popytat, ze kedy mi pozica, a ked nie, tak do PL by som chcela ist, len neviem kedy...
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4873136&tab=0
co hovorite na tuto autosedacku?
Jana, ja chodim ku Kozlovi na polikliniku a celkom som spokojna...aj ked sa mi zda, ze niekedy tie poplatky, co vyberaju, su az prilis, ale to asi uz u vsetkych je podobne...

veronika1982
17. máj 2010

tak uz sme doma a matej za 5 sek. zaspal. na krcnom opat kopa ludi ale boli sme objednany takze sme necakali. teraz idem papat obedik a vypit kavu. joj sa na nu tesim..

a tusim davali v spravach ze vytopilo liskovu? dobre som pocula.. tak dufam ze zuzaniny rodicia su v poriadku..

pata31
17. máj 2010

baby, no zapalene ocko sa dava opthalmo-septonex ci ako sa to vola? mala ma trosku zapalene, som jej tam rano striekla mliecka, tak som zvedava, ci to pomoze a ked nie, tak mm pojde kupit kvapky...

pata31
17. máj 2010

Zuzi a ku akemu zubarovi chodis?

zuzanale
17. máj 2010

Pati my máme túto http://www.obchodik.net/products/zooty-meteor-p... akurát v šedej a brali sme aj pre Timku zas inú a som bola priamo u nich doma v prešove po sedačky a som spokojná overený predajca 😉 inak má aj tu tvoju a za tú istú cenu 😉

zuzanale
17. máj 2010

juj a Pati mliečko nie aby sa jej kanalik neupchal radšej ten oftalmoseptonex a keď nepomôže tak na očne...

pata31
17. máj 2010

Zuzi, diky za super stranku 🙂 idem pokukat na tie sedacky...
a to je asi taka babska rada, ze s mlieckom, no ale dobre, radsej nie... 😅

zuzana32
17. máj 2010

a ja som tiež sem tam striekla mliečko keď mali trošku zapálené a nič sa nestalo, dokonca mi to poradila dr. 😉

veronika1982
17. máj 2010

aj ja som pocula ze mlieko je naj a aj svagrina to tak robila malej..ja pouzivam tie kvapky opthalmo...a framykoin mast

zuzana612
17. máj 2010

Hej, topi nam Liskovu, ale len domy okolo potoka, nasi nastastie byvaju od toho potoka nejakych 300 metrov,tak by to malo byt ok. Okolo potoka ich topi dost casto 😀 Ja sa sice nemam co smiat, lebo mi mame v Hute velky potok za domom, nastastie hlboky, ale minuly rok ked boli tie zaplavy tak nam podmylo pozemok, minule to uz strhlo kusok plota tak cakam kedy sa zvali cely ze tam nahadzem este bordel nech ho zobere voda a potom pojdem pytat peniaze na opravu 😀 😀 😀

Pata, chodime ku Mokrysovi ci ako sa vola, ani neviem s akym y sa pise 😀 😀 😀 Ale taky mlady fesak. MM ku nemu chodi, tak sme sa tam priplietli aj my. A ta mast na ocko je dobra, davala som ju Lili ked mala par mesiacov.

Zuzi28, jednoznacne osobitne pracku a susicku, tie co to maju spolu na na ........Ja tiez snivam o susicke, kazda rodina v zahranici ju mala, je to super vec, teraz uz ani tolko nestoja, ale ta elektirna....... 😖

Ja uz mam tiez kopku zehlenia odlozenu, plny susiak veci a teraz som hodila este biele do pracky, lebo som isla trosku zakurit lebo je tu zima, tak povesiam po radiatoroch a budeme mat teplo, suche pradlo a este aj vonu v dome z avivaze 😀

zuzanale
17. máj 2010

baby no to mlieko babsky recept kým ma očna nezvozila pretože deti majú úzke kanáliky a ak sa im to mlieko náhodou tam dostane a nejako neprelezie tak to tam kysne to sú ďalšie baktérie a pohroma na svete tak isto žiadny repik ani harmančkek dráždia .... my sme si pri Timke užili zahnisané očko aj preplach kanálika takže ja by som už takto neriskovala ani nenechala obvodnou riešiť ak nezaberá septonex tak hajde na očné a mastičky by sa tiež nemali.....

anape
17. máj 2010

ahojte baby,
uz som vam dnes pisala, no ked som chcela dat odoslat prispevok,tak ma vyhodilo z kona a nechcelo sa mi to nanovo vsetko pisat 😒

to pocasie vonku je fakt desne, asi by sme mohli dat stretko napr v madarase, co vy na to?

zuzi aj my chodime ku mokrisovi, hoci ja len od minuleho roka, ale mm sa s nim pozna a aj sesterka tam robi sestricku,tak som zmenila a super, fakt zlaty clovek, aj detvaky otvorili pusinky, ako som uz pisala a este dovecera mi tu petko basnil o zubarovi ondrejkovi (on ho tak vola) 😅

aj ja mam tam cosi na zehlenie, uz som v sobotu pozehlila, no zase sa zbera zo susiakov 😝 , ale idem ja radsej mrknut do angliny, lebo som ju nevidela dva tyzdne a dnes mame test a ja takmer nic neviem 😒

zuzka a k tej pracke so susickou.... aj ja som rozmyslala nad tym, ze ked budem niekedy kupovat, tak to kupim takto, lebo v zime je problem ususit pradlo (a vlastne aj v tychto dnoch je to take nijake), no a svagrina mi vravela, ze to 2v1 ma fakt vela nevyhod, ze si to nemam takto kupovat, tak neviem....ale asi na tom nieco bude

lenjak
17. máj 2010

ahojte tak pozeram, ze sedačku do vane asi nikto nepoužíva.
k tým autosedačkam: my sme kupovali staršiemu tu autosedačku 9-36, že malý keď vyrastie z vajíčka tak ju bude mať, ale malý mal deväť mesiacov a mne sa zdalo take kruté ho tak narovno posadiť a keď zaspal tak mu hlavka visela, tak sme sa rozhodli pre taku 9-25 kg polohovateľnú, keď zaspí tak mu to sklopím a je to super. Nie je to síce úplny ľah, ale je to fajn http://autosedacka.eu/detske-autosedacky/carete...

sophie1981
17. máj 2010

a ja by som chcela susicku.....susila by som v nej ponozky....lebo ich neznasam vesat.....a uteraky, lebo su potom take fajnove makucke.... 😵 .....inac asi nic.....lebo periny mam rada tvrdsie, cize ja este stale podla starych mam skrobim.... 😀 .........

my sme na ocko davali ocianku....kvapky, tiez pekne pomohlo...som je to vyplachovala.....a aj tu mast sme mali.....aj mlieko som dala....... 😝

lenjak
17. máj 2010

ako Vás tu čítam mnohé sa mi zdáte známe niektoré z mesta, niektoré od lekára a niektoré zo ZŠ. Našla som si tu dokonca aj spolužiačku susana28 pamätáš?

zuzanale
17. máj 2010

lenjak naša sa dá tiež polohovať nie moc ale stačí Laura málokedy zaspí v aute a ak ideme na dlhšiu trasu mám taký vankúšik čo jej podložím......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre