Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

sophie1981
23. jún 2010

caute...ja som rozobrala kocik, oprala.....prve sklamanie je ze som zistila, ze mama ma strasne maly bubon na pracke, tak som musela vsetko rucne....druhe bolo, ze to neviem naspat poskladat.... 😝 😀 ...tak mam co robit kym kata spi.... 🙄

maca77
23. jún 2010

ahojte

nestíham teraz čítať,čo ste dnes popísali, dočítam keď malá konečne zaspí ...

...mám len otázku, u akého internistu ste boli na vyšetrenia pred pôrodom? a neviete, či je nejaká "regionalizácia" alebo je jedno ku komu pôjdem?
... nerada by som k dr.Puklušovi... chodila som s ním pred rokom na anglinu, tak mi je teraz nejaké blbé ísť k nemu 😅

veronika1982
23. jún 2010

@sophie1981 ja sa chystam zobrat kociare na chatu a tam ich vyprat lebo v sprchovacom sa nepohnem a nemam to kde susit. a bugina sa mi vobec neda dat dole..

veronika1982
23. jún 2010

@maca77 ja som bola na detskej poliklinike u doktorky ale neviem ako sa vola. a objednala som sa tam na hodinu aby som tam nestravila cely den.

sophie1981
23. jún 2010

mne sa da aj bugina...tiez som nadavala, ze neda, ale to sa musi vsetko odsrubovat a pekne das dole potah.... 😉 ....ja mam z phila na policke asi zo 20 srubiek...... 😕

sophie1981
23. jún 2010

a susim na okne......pred hodinou som dala von mensie casti, co som aj zmykala v pracke a uz su aj suche, tak aspon co-to sa snazim zmontovat dokopy....

sophie1981
23. jún 2010

ja som bola na poliklinike, pri nejakej doktorke, ale to v ramci hospitalizacie..... 😅

zuzanale
23. jún 2010

baby to ake máte pračky 😕 ja som každý a jede kočík dokázala v práčke oprať ešte aj so strieškami s ktorých sa tie lamely na spevnenie nedajú vybrať 😅 inak ja tiež maturita so šrubkami a cvokmi ...

sophie1981
23. jún 2010

zuzana...no s malym bubnom..... 😀 ...mne sa vsetko v pohode zmestilo, aj strieska...len ten hlavny sedak je strasne vysoky..(kedze moj kocik je vraj rieseny ako single pre 6 rocne dieta)...pridavne sedatko uplne v pohode.....jednoducho ten velky nestocim do bubna......

ale hlasim, ze pridavny sedak a kosik s podnoznikom uz na svojom mieste, strieska uz tiez nachystana....tak ked obschne zbytok, snad to dam aj dokopy.... 😅

veronika1982
23. jún 2010

@sophie1981 hej? to sa da? tak to musim vyskusat a ako sa poznam tak to budu 2 kociare z neho

sophie1981
23. jún 2010

@veronika1982 aj ja som sa dnes takto cudovala....ale da sa to.....a ked ja dokazem zlozit ten nas hlavolam, tak bugina musi byt ako malina.....

zuzanale
23. jún 2010

no ja mám klasicku wirpoolku a pri Timke keď som mala ten polsky a la Tako som do nej vopchala komplet striešku, nanožník, tašku ten spodok ktorý tvorí tvorí gro kočíka a ešte aj nákupný koš z dola 😅 taška na mimčo sa už nepoužívala ale už by asi nevošla 😅 no a ostatné kočíky už pohodička tam toho tolko neni 😉

maca77
23. jún 2010

@veronika1982 jedna dr. je na novej polikline ... predpokladám, že to je asi tá čo bola niekedy na detskej ... lebo hore na poliklinike je jedna ... musím pohľadať niekde v telef.zozname, nech tam nestrávim pol dňa

veronika1982
23. jún 2010

@maca77 ani za frasa si nespomeniem na jej meno ale tusim sa zacalo na D..

maca77
23. jún 2010

@denisocka ak máš termín ako ti ukazuje v pase 8.8 na materskú by si mala nastúpiť 27.7. t.j. 6týždňov pred pôrodom ... a neviem o tom, že by sa mohla tá žiadosť týždeň pozadu vystaviť, myslím že max 3dni ... ak by ťa lekár vypísal týždeň skôr či neskôr, to by mohla brať sociálka tiež za nejakú špekuláciu a mohla by si o materské aj prísť ...
.... s papierom na materskú choď aj na UPSVaR aby si odhlásila poberanie rodičovského príspevku a tam ti dajú ešte jeden papier, ktorý treba dať potvrdiť na Sociálnej poisťovni (tam uvedú nástup na MD,aj výšku materského)

maca77
23. jún 2010

@veronika1982 nie náhodou Drobná?

zuzana612
23. jún 2010

Tak my sme boli u ortopeda, nastastie uz posledny krat, tak parada. A kedze Lili spala dnes asi 2x po 15 minut tak tam robila taky cirkus od unavy, ze nas pustili skor 😀 Samo ze zaspala hned ako som ju dala do auta, v autosedacke pospala asi pol hodiny, potom zase krik, dala som jej cicu a prelozila do mojej postele kedze madam je uz taka rozmaznana ze vo svojej postielke spi iba v noci a kazdu chvilu ked zamrnci tak letim do izby, lahnem ku nej, uspim, vstanem, zase krik a takto dookola 😠

zuzana612
23. jún 2010

maca, nemala by ist denisa na matersku 27.6??? 😉

denisocka
23. jún 2010

@maca77 no ta to nestiham isť, lebo poradnu mam až 7.7. 😅

maca77
23. jún 2010

@zuzana612 jasné, že 27.6. 😉 ... tá sedmička sa mi tam viac páčila 😀

denisocka
23. jún 2010

no eln čo teraz ja 😖 ked tu poradnu mam až 7.7

zuzana612
23. jún 2010

Denisa, vsak mu zavalaj a povedz ze potrebujes papiere, mozno si myslel ze kedze si na rodicovskom tak nebudes prechadzat na matersku.

denisocka
23. jún 2010

@zuzana612 no ona si myslela,že čím neskor tým lepšie a že to je jedno . len teraz nemam ako isť a kedy do SNV

antoniab
23. jún 2010

@sophie1981 ides cvicit ..?

@zuzana612 ta co to je z natalkou nejdu jej zuby ze je taka nervozna 😅

antoniab
23. jún 2010

@veronika1982 no to by bol skor darcek premna nez pre neho ked je doma len par krat do roka 😝 😀

maca77
23. jún 2010

@denisocka podľa mňa to nie je jedno a hlavne je skôr nevýhoda pre teba, ak ťa na MD vypíše neskôr ... už len keď si porovnáš, že potom budeš mať rodičovský o takmer 100€ viac ....
... ja by som zavolala s tým, že si chceš overiť, kedy by si mala nastúpiť na MD - t.j. tých 6týž. pred pôrodom a nech ti aspoň nachystajú doklady k dátumu 27.6. ... možno budeš mať medzitým cestu do Spišskej a aspoň to bude nachystané a aj dátumovo v poriadku 😉

susana28
23. jún 2010

Tak doobedu som tú moju nevoľnosť ako tak zvládla a potom som ľahla s vaneskou a v spánku to trochu prešlo, že som potom bola schopná zjesť aj trochu polievky a o piatej trochu jogurtu, ale od rána ma trápi hlava, a už som vypila aj 2 paraleny ale bohužiaľ neprestala 😖

@zuzana612 -tak čo sa týka škôlky zatiaľ som nevolala, lebo moju myseľ prv zamestnalo testovanie či nie som tehu a teraz zas tá moja nevoľnosť 😖

@antoniab - maťa spolu sme na dieťa zapravili, tak sme spolu aj testovali, síce len cez telefon ale mm bol pritom 😀

denisocka
23. jún 2010

@maca77 no jedine tak,už nad tým uvažujem . už som sa aj s mm pohadala že zas treba isť do snv 😠 ešte ked aj na urad prace,tak to treba isť počas roboty,on ma prerazi

denisocka
23. jún 2010

ináč,mne MD vyjde len nejake minimum,šak aka može vyjst z platu 10tis hrubeho

zuzana612
23. jún 2010

Denisa, ked budes mat mensiu matersku ako rodicovsky, co je teraz tych okolo 160 ci kolko to je, tak ked ti skonci materska a pojdes na rodicovsky, tak by ti mali ten rozdiel doplatit, aspon mne to doplatili kedze pri Matusovi som mala matersku o par korun nizsiu ako bol vtedy rodicak

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre