Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

veronika1982
22. máj 2009

no my uz sme obleceny a ideme sa von trosku prejst. majte sa.. bibka ti brnknem ok

sophie1981
22. máj 2009

veronika, si este tu alebo uz furikujes???.......ja mam uz katku oblecenu......uz aj zaspava....dnes bude asi dospavat vcerajsok..... 😨 ....

sophie1981
22. máj 2009

aha uz furikujes...tak idem aj ja trosku nech Katka poriadne zaspinka a bude spat v aute.....tak caute hore na kopci... 😉

ivana2009
22. máj 2009

oj my placeme velmi nas boli brusko ☹ ☹ ☹ ☹ nemohla som ho ani utisis 😢 😢 ,tak zalostne plakal ze mi tak luo bolo 😖 😖 😖
teraz sme na chvilku zaspinkali 😉 😉 😉

zuzana612
22. máj 2009

Ivka, skus si kupit v lekarni vetrovu mast, mne to poradila kamoska zevraj je to dobre pri chlapcoch aby nemali koliky a ja som s tym Matuskovi natierala brusko kazdy vecer po kupani a nikdy sme problemy s bruskom nemali.

My sme dnes mali zase fajny den, uz o osmej sme boli von aj s kamoskami a ich dvoma babami, deti sa pohrali na zahrade, my sme pokecali, a o desiatej sme ich dali vsetkych spat 😀 Moj prave zacal vykrikovat z postele co je celkom dobre, lebo to znamena ze spal len hodinku, tak pojde o tretej spat este raz a ja s nim 😀 lebo teraz som to nestihla 😖 Len sa tu tak rozmaznam, ze sa mi zase nebude chciet ist naspat do Spisskej 😒 No nic, idem zobrat Matuska z postielky a dat mu obed, mam plnenu papriku, mnaaaaaaam, zase sa objem 😝

sophie1981
22. máj 2009

prva!!! 😝

veronika1982
22. máj 2009

druha

veronika1982
22. máj 2009

boze viete co sa mi stalo... este teraz sa trasiem.. matej s nicoho nic zacal tak plakat ze az prestal dychat.. triasla som s nim, fukala do tvare, kricala na neho a on nic... tak som s nim tak zacala triast a kricat ze sa potom nadychol.. potom som zase ja spustila plac a plakali sme spolu... panecku viac to nechcem zazit.. az sa ho bojim nechat teraz s mamkou.. ☹

anape
22. máj 2009

ahojte,

nedosla som nie preto, zeby som nestihala, ale pred desiatou akurat som obliekala viki, mi volala kamoska, ze je v spisskej a ze ci sa moze zastavit, lebo ma problemy a potrebuje sa vyrozpravat a poradit... no a ja som nemala to srdce jej povedat, ze mam program, ked som ju pocula, ze jej je fakt na figu ☹

teraz odisla a na jednej strane som rada, ze som ju neodmietla, no na druhej strane mi je velmi luto, ze som nedosla na stretko ... kedy ste dohodli dalsie? 😕 🙂

inak viki som dala spat hned ako som vedela, ze nejdeme k vam, cize okolo desiatej a ona este stale spi 😨 , uz som bola az pozerat, ci je v poriadku 😕 , ale ona si sladko odfukuje a pritom tu vrtaju a buchaju stablonari 😅

anape
22. máj 2009

a ako ste sa mali na stretku? a kto vsetko dosiel?

pata31
22. máj 2009

uf, Veronika, tak to mam az zimomriavky po tele z toho, co sa ti stalo...dufam, ze sa ti to uz viac krat neprihodi... 😖 je to hrozne, ked si to len predstavim 😕

pata31
22. máj 2009

ešte že si to zvládla 😵

rybecka
22. máj 2009

tretia 😀
joj veronika tak to muselo byt strasne tie sekundy vsak? a to fakt nedychal? to asi sa potreboval rychlo nadychnut a uz nemohol co? alebo ja neviem nepoznam take stavy.
Ondrejko az teraz zabubal v kociari aj Matej spi ja som stihla polievku navarit a idem piect palacinky. a potom odchadzame prec tak v nedelu vecer. majte sa

veronika1982
22. máj 2009

cely bordovy bol usta otvorene a kvik neskutocny...

anape
22. máj 2009

fuha veronika, tak to muselo byt fakt strasne ☹ , tiez som to este chvalabohu nezazila... drzim palce, nech sa to uz nikdy nezopakuje

sophie1981
22. máj 2009

veronika sa ti zasiel????....takto to vola moja svokra.......jedna zo svagrin sa vraj tak zachadzala....treba s dietatom potriast...mne sa len katka "nastastie len dusila s mlieckom"...ale tiez mali potom nasi so mnou viac roboty ako s dusiacou Katkou....

baby, ma stary nahovoril, nech ho ostriham s novou masinkou...som vedela, ze to nem dopadne dobre.....joj, som ho dodrbala statocne....teraz si vzal tu najvacsiu ciapku na hlavu a ide to nejako opravit ku kadernicke.... 🙄 🙄 ...keby som mu nevravela, ze raz uz sme taku chybu spravili a dopadlo to presne tak isto. 😕 ...no kadernicka so mna nem bude.... 😅 😕

kukulik30
autor
22. máj 2009

ahojte 🙂
veronika mne sa to so Samkom stalo asi 4 x, ze sa tak zasiel placom, ked bol taky malicky ako tvoj Matej ☹ ked sa mi to stalo 1. krat som myslela , ze sa zosypem, ale na neho zaberalo fuknutie do tvare a hned sa nadychol....no ale poviem ti, viem ako sa citis, je to sok...ale pekne si to zvladla...

bibka, ja mojho striham s masinkou na 3 celu hlavu, tam nema co pokazit 😀 no co , troska bude mat letnejsi strih 😝 to dorastie 🙂

anicka, no to je skoda, ze si nedosla 😒 ,ale zase tiez by som asi reagovala rovnako, ak by chcela dost kamoska sa vyzalovat...nabuduce uz vyjde stretko a snad uz dojde aj Slavka, dnes sa neozvala, ze? 😕

vecer hodim aj fotecky so stretka, doteraz som mala navstevu, hned ako som dorazila domov, dosla kmotra s mojim krsniatkom,poto sa vystriedala so svagrinkou a teraz dosiel MM a ideme na navstevu ku znamym 😉

slaviq81
22. máj 2009

Čafte kočky 🙂
Až teraz som sa dostala k PC, moja sestra tu vysedáva celé dni, akoby doma nebolo inej roboty. Ale v nedeľu už odchádza, tak sa častejšie ukážem. Samozrejme ak mi to Lara dovolí. Teraz keď ma vidí tu sedieť, tak hneď začne hľadať vypínač 😝 😀
Včera sme boli v tej Bešeňovej, juj, paráda. Akurát tete prihorel guláš 😖 Sedkali sme pekne na dvore a slnili sa. Laru sme posadili na trávu, sedela tam ako 5 peňazí. Nemohla sa pohnúť, lebo keď si položila rúčku na trávu, ju to asi pichalo. Tak sme sa z nej smiali 😀 Cez leto tam budeme chodiť častejšie, musím jej kúpiť malý bazénik aby sa mohla člapkať 😉
Dnes by som došla, ale po 1. vyprali sme poťah z autosedačky - Lara sa včera nenormálne v aute spotila. A po 2. strašne fúka 😝 Ale nabudúce už prídem 😉

Veronika, pánečku, nám sa to našťastie nestalo. Zažiť by som to veru nechcela. Ja som mala dosť, keď si Lara vopchala do úst veľký kus rožka a začala sa dusiť 😝 😔 A prečo to vlastne?

ivana2009
22. máj 2009

Zuzanka dakujem za radu to myslis asi pupik mame aj kvapky aj pupik masirujeme ,ale musim asi kazdy vecer to nerobim dakujem pekne ....Peknu dobru noc a tesim sa kedy Livka prispeje z foteckami 😀 😀 😉

zuzana612
23. máj 2009

Ivka, ja som mu to niekolko minut masirovala v protismere hodinovych ruciciek. Neviem preco, ale tak mi to bolo povedane 😀 Masirovala som mu to hadam aj vyse pol roka

ivana2009
23. máj 2009

pekne dobre ranko 😀
ZUzka ale kazdy den pred kupanim ci aj pocas dna?dik 😉 😉 😉

sophie1981
23. máj 2009

caute...vikend tu.....aj mrtvo na konovi.... 😝 ......

ivana....masiruj a pi feniklovy caj...nech maly prdka z mliecka.... 😉

kukulik30
autor
23. máj 2009

Tieto koliky postihujú najmä deti do troch mesiacov, najčastejšie večer alebo v noci. Ak má dieťa koliku, treba sa ho v prvom rade snažiť utíšiť, nenechať ho kričať dlhšie ako 5 minút. Skontrolujte, či dieťa nie je hladné a chce len jesť, alebo sa chce len pestovať, nechce sa mu spať, nudí sa a chce, aby ste sa mu venovali. Často deti kričia aj keď sú ospalé, ale sú natoľko unavené, že nevedia zaspať. Ak zistíme, že bruško dieťatka je meteoristické /nafúknuté/, pomôže fenyklový čaj, ktorý bol osvedčeným liekom aj našich babičiek. Vhodné sú aj masáže bruška v smere hodinových ručičiek, eventuálne teplé obklady a cvičenie s nožičkami.

zuzi , nemalo by to byt v smere..tak ako idu crievka, v proti smere sa mozu pomotat??? 😕

kukulik30
autor
23. máj 2009

dobre ranko 🙂

ivana2009
23. máj 2009

ved bibka uz sa snazim striela 😀 😀 vcera to bolo hrozne ako plackal teraz sa snazi zaspinkat 😉 moj bobacik 😀 😀 ziadne bolacky by nemali byt oj tie deticky kym su male bolacky ked su starsie tak choroby ☹ ☹ ☹

zuzanale
23. máj 2009

Ahojte baby kam chodievate do Poľska na nákupy ale myslím nákupné centra nie trhy a ako mávajú otvorené...

kukulik30
autor
23. máj 2009

ivka nam sa nastastie koliky vyhli, mali sme iba raz...no bol to trojhodinovy plac, ale co som pocula, byva to aj horsie....aj niekolko hodin a dieta sa neda utisit ☹ ☹ ☹ neviem si to predstavit, ja som plakala s nim a keby to mal castejsie..juj...my sme tiez pouzivali tu masticku pupik a celkom fajn a este pocas dojcenia som ho nechala odgrgnut a potom sme pokracovali, lebo stale sa starsne nahltal vzduchu....nie vzdy sa to vsak dalo, lebo bol ako prisavka, a nechcel prestat...ale obcas to slo, trosku sa nahltal , ogrgol a pokracovali sme znova a zas odgrgol a celkom to bolo dobre 🙂

ivana2009
23. máj 2009

livka dakujem musime nieco robit hoc to nemal najhorsie ale ten plac ☹ ☹ ☹ moj a tak sa napinaloj chudacik tak ja povinne pijem cajik feniklovy 😀 😀 😀 ja ho davam odgrcnut lebo papame cez klobuk 😉

kukulik30
autor
23. máj 2009

jaj, tak to ano, cez klobucik treba castejsie davaj odgrcnut 😉 no troska sa potrapite a potom bude dobre 🙂 veru ten plac je najhorsi a ta bezmocnost, ked uz nevies, co este urobit...niekedy deti od unavy potom zaspia 😔 chudatka
a u chlapcov si tie koliky castejsie ako u dievcat 😖

veronika1982
23. máj 2009

ahojte. hlasime sa zo svitu ☹ tu vietor fuka tak hadam nas neodfukne...
ja mam od vcerajska neskutocny strach o neho a ked zaplace tak som hned pri nom... toho sa asi uz tak lahko nezbavime... keby ste ma vcera poculi ako som na neho kricala nech sa nadychne a popritom som prosila boha nech mi pomoze... dufam ze sa to uz nezopakuje...

a o dgrgnuti ani nehovorim ten grga len ked sa mu chce.

zuzanale my sme boli v nowom sonzci v reale to je take ako tesco.. mali tam dobru cenu plienok pampers.. skoda ze som vtedy nekupila viac.. takze ak budete mat cestu mysli na mna. ha ha

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre