Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

sophie1981
14. jan 2010

nie, asistovat nechcem, ale chystam sa onuchavat co najskor.... 😀 😀 😀 😀 😵 ...este take cerstve...... 😵

susana28
14. jan 2010

Paťka neboj aj to bude 😉

veronika1982
14. jan 2010

pati presne tak ani sa nenazdas a uvidis ako ti vyrastie.. ja ked som videla dnes toho nasho spunta ako stoji v postielke a snazi sa postojacky dostat hracku co ma pri nohach.. pekne sa s jednou rukou drzal postielky, cupol si a s druhou si ju zdvihol.. a ked sa mu to podarilo tak sa zacal tak vytesoval..joj boze kde su tie casy ked bol malicky, v perinke..

maca77
14. jan 2010

tak ja musím poklopať, ale konečne teraz večer sa mi uľavilo a konečne ma po 3dňoch tá hlava prestala bolieť ...

.. magnézium mi nezaberá... a keby som vypila kávu s citronom, tak to by mi asi tak dopomohlo k rozhoru s wc-misou 😀

Bibka, to je fakt smola, že tá srnka práve vbehla pod vaše auto... ešte že si to len tie plechy odniesli ... a na akom mieste sa to vlastne stalo? ... medzi Hutou a Spišskou tiež tie potvory rady skáču pod kolesá ... 🙄

Zuzi, zajtra budem na teba myslieť, nech to máš čím skôr za sebou a hlavne čo najmenej bolestne 😉

zuzana612
15. jan 2010

Dobre rano, tak ja som uz osprchovana, idem sa poobliekat a okolo siedmej vypadnem aby som stihla ist este kupit nejake ranajky kedze sa nechystam teraz jest a uz zomieram od hladu. Som sa super zase vyspala, od tretej som hore, tak som taka unavena ze ak to bude opat CR, tak pravdepodobne ho zase prespim 😀

Ozaj baby co uz mate viac deti a s malym rozdielom, ako ste znasali odlucenie od deti? Lebo ja som sa vcera vecer rozrevala ze nebudem s Matuskom kazdy vecer zaspavat a rano vstavat a on mi hovori, maminka smutna, maminka place, stisnem, a tak sa na mna nalepil ze som sa rozrevala este viacej ☹ Teraz este spi a asi by bolo lepsie keby spal aj ked pojdem, lebo neviem ci odidem 😢 Ak somnou dnes nic nebudu robit, tak dufam ze ma pridu pozriet aspon na chvilu......

Tak sa s vami lucim, drzte palce aby som tu o par hodin nepisala ze ma zase vyhodili z nemocnice 😀

veronika1982
15. jan 2010

joj zuzi si ma rozplakala hned na rano...az ma pri srdiecku stislo kebyze si predstavim ze rano balim veci do nemocnice.. ale drz sa.. budem mysliet na teba...a neboj matusko to zvladne a ty tiez...

zuzana32
15. jan 2010

Ahojte,
Zuzka držím palce, nech to už dnes bude.
A k tomu odlúčeniu? Myslím si že je to v každého povahe. Môj Michal mal 2 a pol roka, keď som musela ísť na serkláž (keď som čakala Mateja) Keď mi povedal dr. že tam budem 10 dní, tak som revala jak orkán, a sľubovala že budem doma poctivo ležať len nech nejdem do nemocnice. Bolo mi strašne ľúto. Ale prežili sme a hlavne vydržali. Potom keď sa narodil Matej a keď som prišla domov z pôrodnice so zlým Matejom, a naraz som sa nemohla venovať Miškovi, bolo mi opäť strašne ľúto, a povedala som si, že do žiadnej škôlky nejde. A šiel až o pol roka neskôr aj to len na 4 hodiny. A keď som sa vrátila po materskej do práce, to bol tak isto horor.
Takže je to fakt v povahe. Niekto dá v pohode aj malé deculo do škôlky alebo k starým rodičom, a žije si život ďalej a niekomu je ľúto dať ho prečo čo i len na 2 hodinky.
Ale Zvládne to aj Matúš aj Ty, tak držím palce, a teším sa na nové správy, ako aj ostatné dievčatá. 🙂

sophie1981
15. jan 2010

dobre ranko...

Zuzana, neboj, obaja to super zvladnete....viem si predstavit, aka smutna musis byt....ja si tiez neviem predstavit, ze musim od Kaceny odist ......toto je inac najvacsia mora dlasieho tehu...ze bude rozokove a ja budem lezat mesiace v nemocke bez mojho babatka..... 😕

ale, tak aj ked neskoro, sak ty si to poobede preciotas, bo ta pustia domov... 😀 ......veeelmi drzim prsty na rukach aj nohach, nech to mas rychlo za sebou a krasneho zdraveho drobceka pri sebe a co najskorsi navrat domov k tvojmu dalsiemu mravcovi....aaaaaaaaaa......malo stehov, ak to nahodou bude normalne.... 😉 ...

joj, uz sa tesim na dalsieho miminaka..... 😉

evitkamalicka
15. jan 2010

dobre ranko

ja som potom asi ina, lebo ja nemam problem odist od maleho, aj v lete ho poslem na 2 tyzdne k babke na vychod nech si ho uziju, ale ja nepojdem

veronika1982
15. jan 2010

to fakt evi? tak to mas potom riadnu odvahu.. ved ja toho mojho nedam ani len kocikovat nikomu cudziemu a ked aj idem niekde prec tak hned sa ponahlam domov...

evitkamalicka
15. jan 2010

veronika ja s tym nemam problem, aj ked sme chodili s muzom na vodicak, vzdy ho niekto strazil bud svokra, svagor, svagrina

sophie1981
15. jan 2010

haha, Evit.....ja som prve tri mesiace nedala kocikovat ani mojej mame..... 😀 😀 😀 ...ja som co sa toho tyka psychopat..... 😕 .......ale mozno to bude tym, ze sme na nu tak dlho cakali..... 😉 ...teraz sa neviem nabazit, ze ju konecne mam...

rybecka
15. jan 2010

dobre ranko
aj ja prezivam tazko odlucenie svokra chce aby Matejko ostal na prazdiny v Gelnici ked si predstavimako je to daleko tak v ziadnom pripade velmi sa za to na mna hneva ale ja citim ze este nie ked budem na to pripravena tak potom.
a ked som lezala tyz. v Ba s Ondrejkom tak som revala kazdu noc za Matejkom 😝 a tiez som sa bala ze budem lezat dlhsie ale nastastie v pohodicke a ked som sla uz do porodnice tak to bolo ine ked odchadzas v bolestiach a potom uz mas dalsie babo tak niesi sama a tesis sa 🙂
Zuzana drziiiiiiiiiiiiim palec dufam ze ti to prebehne rychlo 😉

sophie1981
15. jan 2010

zatial ziadne info o Zuzane....idem von..snad, kym sa poprechadzame napise ze co sa deje...

evitkamalicka
15. jan 2010

bibka heh, moja mamina by sa urazila do smrti keby ho hned nemohla kocikovat, takze ked tu bola a Adamko mal 2 tyzdne tak brazdila cely tyzden ulice ona 😀

sophie1981
15. jan 2010

taaak uz sme doma....pisala Zuzana....uz si ju nechali v porodnic, ale ze kde nic, tu nic, tak tam bude lezat, ked sa nic nerozbehne v po alebo ut bude cisarak......tak snad sa jej lenive hrosiatko umudry a zacne sa drat na svet aspon tento vikend, nech tam jeho maminka netrci len tak...

vonku je taaak krasne.....

zuzana32
15. jan 2010

Bibka, ďakujeme za nové správy.

Človek tu sústavne pozerá či už je niečo nové, a furt nič.

Ja zásadne rodím chlapcov v 35 týždni a Katku v 36. týždni.

Si to ani neviem predstaviť byť tak dlho tehotná 😝

sophie1981
15. jan 2010

zuzana....zatial ani ja..... 😀 😀 😀

susana28
15. jan 2010

Ahojte. 😉

Taktiež dúfam, že to bude mať zuzka čím skôr za sebou. Či už bábo príde na svet prirodzenou cestou, alebo cisárskym rezom. Len dúfam, že to lekári nebudú zámerne preťahovať, veď Zuzka je už dávno v termíne, a keď sa maličkému nechce, tak načo čakať. Osobne nemám veľmi rada takýto prístup dr. Lebo nie vždy to potom dopadne dobre. Ale radšej koniec zlým myšlienkam, aby som nemaľovala čerta na stenu. Zuzka je silná žienka, tak dúfam, že to zvládne na 1. Len ma tiež bolí pri srdiečku, keď si predstavím, že bude bez svojho malého chlapíka.

Baby, ináč ja a Vaneska sme nerozlučná dvojka. Od narodenia so mnou chodí po bankách, poštách, obchodoch aj ku kaderníkovi, a dokonca aj na WC 😀 Podáva mi toaleťák a aj vložky. A keď jej je dlho, tak si ich odbalí a zakladá medzi nôžky. Ja mám panický strach, keď si predstavím, že dám drobca do škôlky. Lebo keď že začne plakať a nebude sa ma chcieť pustiť tak ako sa poznám pôjdeme rovno domov. 😒

Janka, ty si rodila v BA?

zuzanale
15. jan 2010

Ahojte my sme boli včera v poradni takže máme 8100g a skoro 69cm aaa dnes konečne vyliezol 3zub vľavo hore

Zuzi(susana28) u nás na škaredé slovíčka stačí upozorniť a prestane s tým no a trest u nás si Timka zvykla to je jedno či sa urazí alebo niečo vyvedie zavrie sa do detskej a tam dumá keď sa ukludní vylezie.

No a odlúčenie od našich deťúreniec asi znášame horšie fakt my ako deti Timka sa tak nejak sama rozhodla spať prvy krát u babky ešte keď som bola doma a keď som odchádzala do nemocky tak ma odbila maminka choď už pa ... a Laura kedy sa osamostatní neviem ona neostane s nikým okrem mojho mm, u babky sa poobzerá a keď ma nevidí začne krik potom plač taký nasilu a nakoniec ju treba len na rukách nosiť nechať ťahať záclonu ..... a keď ma potom zbadá úsmev od ucha k uchu ako by sa nič nedialo

Zuzane nech sa to rýchlo rozbehne lebo sedieť v nemocke a čakať tak to je na nervy...

susana28
15. jan 2010

Ahoj zuzka LE 😉 Super váha aj miery na váš vek. 🙂 Tak nech len ďalej takto pekne rastiete do krásy.

A čo sa týka tých neslušných slovíčok, tak u nás je to zatiaľ len to jedno "hlupačka". A tiež ju upozorním na to, že to je veľmi škaredé slovíčko, a takto hovoria len zlé detičky. A keď to nepomôže, tak ju pošlem preč. Po chvíli uvažovania príde, na tváričke nacvičený smutný výraz 😀 a "maminka prepáč" "sľubujem už nebudem nadávať". Ale zas si myslím, že týmto musia prejsť všetky deti, asi by to bolo príliš krásne a jednoduché, keby sme nemuseli riešiť aj takéto situácie. A tiež mi je jasné, že čím budú decká staršie, tak aj tie situácie, s ktorými sa budeme musieť vysporiadať budú o veľa chúlostivejšie. Ale ako sa hovorí: malé deti, malé starosti. Veľké deti, veľké starosti. 😉

sophie1981
15. jan 2010

vau...zuzana...rastiete.....my mame poradnu vo stredu...som tiez zvedava, kolko vazi ci pribrala.....lebo mam pocit, ze ona nejako teraz s vahou stoji, kedze vsetko vybeha..... 😝 ......

ideme sa obliect a cakat tatika k autobusu........nech sa unavy, ze pojde spat...

sophie1981
15. jan 2010

aj vase dieti cikaju na podlahu so stoja...katka zacala pred 3 dnami......a darmo, ze pred tym sedela a cikala na nocniku..akonahle ide dole s nocnika, postavi sa a cika.....nemozem ju nechat bez pplienky

susana28
15. jan 2010

Bibka, detičky asi fascinujú tie mláčky, čo po nich ostanú 😉 Ale časom ich to prejde 😉

susana28
15. jan 2010

Len sa mi to zdá, že ako Zuzka šla do nemocnice, tak je tu akosi mŕtvo? 😀

spisiacka
15. jan 2010

ahojte kde ste boli na 3D ultrazvuku a za kolko? Lebo co citam v diskukusiach tak tie ceny sa velmi pohybuju a to aj od jedneho doktora

sophie1981
15. jan 2010

no...zuzana v porodke, kazdy vie ze nic sa nedeje, tak serinkaju na kona.... 😅 .......

spisiacka...ja som na 3D nebola, ale veronika ano, niekde v pp, ved ona napise.....mne sa to zdalo vela a radsej som tie peniaze investovala do vybavicky.... 😉

spisiacka
15. jan 2010

no ved som citala ze to stoji teraz v PP 65 eur co je teda dost ale tam spominaju 4D ta neviem ci to sa plati viac alebo je to jedno ci 4 ci 3D

sophie1981
15. jan 2010

spisiacka....ceny su dost vysoke...ja som bola na 4d v KE....ale koly genetike.....cize cez vymenny papierik odgenetika...a aj to som doplacala 500sk......pred rokom...

spisiacka
15. jan 2010

hm uvidim ako dopadnem na normalnom ultrazvuku a ked bude vsetko ok co dufam bude tak to asi necham tak.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre