Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

denisocka
10. máj 2010

biba neboli,ta čosi. tu net zubaroch,musim pohladať v LE alebo Sp,vlachoch,ale on neotvori usta ani mne,nieto tam

zuzanale
10. máj 2010

Ahojte tak u nas ukašlana noc tak skočím k dr nech rieši to sa nedá každe dva týždne to isté 😖

Deni zvládnete len musíš nájsť zubára s prístupom my chodíme v LE k Schwirianovej ak tak ti pošlem číslo zavolaš či ešte berie 😉

denisocka
10. máj 2010

no,kamaratkyna segra je zubarka,ma siclo tam za SAD - a kamoška jej tam robi sestričku,len neviem jej meno

sophie1981
10. máj 2010

no tak sa snaz najst nejakeho s ktorym sa dokazes dohodnut....my ideme na preventivku uz o mesiac.......upozornila ma na to moija zubarka, vraj ak nebudeme mat a dojdeme s kazom, tak poistovna neuhradza osetrenie,ale preplaca sa plna suma....tak dufam, ze to len u nasej take pravidla......aj VZP vyzaduje prvu zubnu prehliadku uz po prvom roku zivota.... 😒

lubkatobi
10. máj 2010

juj, ludia, fakt ste toho popiiiiiiiisali... baby, mate moj obdiv s tym sitim zasten🙂 waw..
veronika, supis, ze je tatik vo finale.. nech sa mu dari...
daj potom vediet, co povedala dr. na krcnom matejkovi...

zuzka huta, to isla si aj s lili vlakom? ako sa inak cestuje vlakom s malym babom? a kde je kocik? vraj je nejaky vagon pre kociky. ale neukradnu kocik vo vlaku, ked tam nebudeme?

zuzanale
10. máj 2010

Deni myslíš v obzore? tak to je tá Schwirianova 😉

antoniab
10. máj 2010

dobre ranko

tak aj my sme uz vstali 🙂
idem si dat kavu malu do hodjdacky
vonku to vyzera vselijak ale potom hu vyhodim von do kociara len pri nasom stasti vzdy zacne prsat ked sa my vytrepeme 😠 tak to bolo celu sobotu my von prsi dnu svieti slnko 🙄 🙄

veronika drzim palce na krcnom 😉

sophie1981
10. máj 2010

lubka....ja som cestovala vlakom s *Katkou ked mala 6-7 mesiacov.......a mozem povedat, az na nastup v SNV sa nam cestovalo uzasne.....to sme sli aj s kocikom, cestovala som sama.......bolo volne kupe pre vozickarov, tak som si tam dala aj kocik, mala aj pospala v nom....inac kocik davas pri nastupe do postovneho vozna, tam je zamknuty, vyda ti ho sprievodca.....a este sme sli ked mala Katka 4 mesiace, ale to sme sli s babkou, kocik sme nabrali, lebo sestra mala volny, len autosedacku.....cestovalo sa super.....zaciatkom jula ideme zasa.....to uz vezmem len golfku....

lubkatobi
10. máj 2010

dik, bibka... snad sa aj ja coskoro odhodlam... cize si nemala kocik v postovom vagone, ale so sebou?

sophie1981
10. máj 2010

nalozila som ho cez postak...potom ked som nasla to kupe prazdne, som si ho vyziadala u sprievodcu...oni maju ten ich kumbalok v tom istom vagone kde je to kupe pre invalidov aj postak.....ja osobne radsej cestujem vlakom s malou ako autom...platis len listok za seba...kocika dieta zadara....na rozdiel od busov....to ma dost zarazilo, ze uz sa plati aj za dieta do 3 rokov a este aj kocik...ved ked platim za kocik, dieta mi sedi v nom, nezabera miesto navyse...... 😒 .....

lubkatobi
10. máj 2010

ludia, ja nakoniec zajtra do toho materskeho centra nejdem, bojim, aby tobiasko nechytil nejakeho bacila.. i tak mame choreho tatika doma, co len kasle a kasle, tak netreba nam dalsieho bacilaaa...

rybecka
10. máj 2010

Dobre ranko 🙂
Isto ste mali marato na pisanie vcera ja som spala na gauci akoze som kukala film 😀 😀 😀
a teraz som nevyspata vonku kosa jak v prde.. takze neviem co dnes s Ondrejkom pocnem.
Idem im objednat obleky na babkinu 50 tku tak idem hladat 😉

pata31
10. máj 2010

Ahojte, my sme len teraz vstali, ale mam pocit, akoby som celu noc pila 😅 no idem k malej, bo uz si tam vykecava, potom pridem docitat...

veronika1982
10. máj 2010

tak uz sme doma ale na krcnom bolo vela ludi tak sme sa objednali na zajtra o 9.00 aj ked si myslime ze zbytocne ale co uz. matej bol u dr podareny. robil sa akoze place a oni sa z neho smiali.. nakoniec ked sme sa pytali ci uz mozeme ist tak on odpovedal za dr. ze hej.. tak sme sli domov. teraz nechce bubat tak beha po byte a ten jeho hlas je uzasny..

bibka ak nemate co na plane tak dojdite sa pohrat a na kavu...neboj nenakazite sa.. 😀

my sa chystame ku zubarke ale asi skocim na mier. vraj je zlata a dobra..aj ked matej usta urcite neotvori

zuzana612
10. máj 2010

Ahojte, tak my sme uz doma z vyletu, bolo fajne, len skoda ze nebyvame blizsie, predsa je to dost pre male deti. Ale boli zlati, Matus sa vytesoval z vlaku, sedel na kolenach a pozeral von oknom. Lili najskor spala a potom tiez sedela na kolenach a pozerala von oknom 😀

Lubka, ja som sice brala kocik, ale to sme isli vcera busom a nechala som ho u nasich, lebo ked pojdeme o 2 tyzdne tak beriem dalsi kocik, cestovnu postielku a este kopu kravin, tak by som to nemala kde popchat. Takze naspat som brala Lili v autosedacke, takze to bolo bez prolemov 🙂

zuzana32
10. máj 2010

Veronika to už tak skoro idete s Matejom k zubárke? Dobre som to pochopila?

veronika1982
10. máj 2010

no ze vraj po roku treba ist na preventivnu

zuzana32
10. máj 2010

tak to teda čumím, mne vždy dr. vravel, že až keď víjdu stoličky. Ja som vždy chodila keď mali deti okolo 2 rokov.
Si fakt neviem predstaviť, ako také malé bábo spolupracuje.
Som zvedavá ako dopadne Vaša prehliadka, daj vedieť.

zuzanale
10. máj 2010

Ahojte tak k téme zubar no ano má sa ísť už po roku no ale si tiež neviem predstaviť že Laura otvorí pusu 😝 s Timkou sme boli minulí rok prvý krát keď si konečne dala vysvetliť a pochopila čo sa ta od nej očakáva dovtedy vždy utiekla z abulancie 😅

denisocka
10. máj 2010

my sme po roku maly asi 4 zuby 😀 takže bars by toho nepokukal ten zubar. teraz som malemu vydrhla nasilu zubky,teda nie nasilu,ale musela som to robiť ja a dovolit mu vymyšlať hovadiny v umývadle aby držal pusu.ma už riadny povlak,nechce si zuby umývať,ale pastu spapa stale rad. ked nedam pozor,tak kefkou šuruje kachličky,takže hroza. ako som ich umyla,tak ma na 2 zubkoch,čosi sive,maličke,je to na pohmat drsne,je to určite niečo ako kaz,určite nie mak alebo špina

maca77
10. máj 2010

ahojte

aj ja som čítala, že prvýkrát treba ísť k zubárovi okolo roku ... tiež si to veľmi neviem predstaviť ... Tamarke sa práve prerezáva posledná stolička, tak až teraz nad tým uvažujem, že zistím, či by ju zobrala Adamova zubárka ... my sme mali tiež obdobie, že mi zuby neukázala, až teraz posledný mesiac keď som jej chcela skontrolovať, či sú tie stoličky prerezané otvorila ústa s tým, že jej idem spočítať zuby ...
... našťastie s čistením problém nemáme, čistíme odkedy sa jej prerezali prvé dva zuby ... pojedla síce detskej pasty neúrekom - jak piknik ju cucala, ale teraz už pekne vypľúva do umývadla

Zuzi-Huta, dobre si to teda s obidvomi deťmi zvládla 😉 ... ja by som na takú dlhú cestu asi odvahu nenabrala ...

kukulik30
autor
10. máj 2010

ahojte 🙂
my sme boli so samkom u zubarky okolo 1, 5 roka a ja som velmi spokojna, pekne otvoril pusu, dostal hracku a spokojne sme odisli,takto pekne nas objednavala a chodili sme vzdy...pekne kontrolovala, ako sa prerezavaju zubky a maly si zvykal, to nie je o tom, ze ci nieco robi alebo nie...jednoducho si dieta zvyka na prostredie , uci sa otvarat pusu, spolupracovat..nejde tam az vtedy , ked je problem a prvu skusenost ma negativnu a bolestivu..zatial sa nam to osvedcilo 🙂 Samko sa stale tesi, ze dostane odmenu 😀

denisocka
10. máj 2010

kukulik, my by sme potrebovali zubarku,čo dava traktore a žuvačky. aj v sobotu na pohotovosti ako primar otvoril dvere tam maly na neho hned-že daj žužu 😀

veronika1982
10. máj 2010

tak my sme o jednej konecne zaspali a zobudili sme sa az teraz takze je to uz lepsie. lenze kym zaspal tak to bolo...

ja uz vidim nasho mateja ako bude plakat. aj dnes este len sa priblizila doktorka a jemu uz take slzy tiekli a ked ho prstala pocuvat tak v momente vyrehotany..

maca77
10. máj 2010

ja by som vzala tiež malú k zubárke aj skôr, lenže my sme mali dosť problém u detskej lekárky ... akoby mala fóbiu z bielych plášťov 😖 ... až pred pár mesiacmi sme to zvládli prvýkrát bez plaču, kúpili sme jej taký detský doktorský kufríček a hrali sme sa s fonendoskopom, až nakoniec pochopila že sa toho báť nemusí, že len počúvame srdiečko, pozrieme do pusy aby sme zúbky spočítali a tak...

antoniab
10. máj 2010

jaj ja som dnes dostala svoju prvu mrchu po roku 😠 a dnes je to presne rok od testovania 🙂 som sa vytesovala ze nic a tu to mam tak som si ako bolestne upiekla pudingovu babovku 😀 😀
uz v noci som mala podozrenie tak som si na noc dala imtimku a dnes poobede uz farbime 🙄 🙄

veronika1982
10. máj 2010

no vidis mata si sa pytala ze kedy sme dostali a uz ju mas aj ty...

zuzanale
10. máj 2010

Marceli aj Timka mala takú fobiu od cca 2 rokov keď prehltla 50 haliernik a musela chirurgiu a rengen a kadečo ine absolvovať prešlo ju to pri preventívke v 3och rokoch a teraz už všade omalovanku a paličku pýta 😀

Deni a to si bola v LE na deckom ? tak tam ja eee a keď by tam bola ešte jedna nemenovana dr tak to by nem dopadlo dobre 😅 😝

antoniab
10. máj 2010

tak veronika a bibka mi zavidela ze este ne a uz mam 😠 😀 😀

susana28
10. máj 2010

Ahojte, tak my sme dnes síce už od šiestej hore, teda akože klasika, síce ja by som potiahla ešte do osmej, ale o siedmej som išla s otcom na polikliniku, takže som musela takto skoro stávať 😠 , ale poobede oddych na gauči od 12,30 do 15,45 😀 Teda Vaneska spinkala a ja som pri nej čučala pod paplónom a surfovala o držku, pritom pozerala svoje obľúbené seriáli, ako kung fu, odložený prípad a monka a ešte aj kobru som stihla kuknúť. 😉 Večer o siedmej sa zašijeme do izby, tak do pol osmej telefonujeme s tatinkom, potom malú zoberem na posteľ, popozeráme rozprávky, o osmej je drobec väčšinou tvrdý, a ja zase leňoším 😀 Sa mi celkom páči taký pohodička život, sa normálne bojím, či si zvyknem na tie fofry keď bude druhé bábo 😖
Čo sa zubára týka, tak vzhľadom na to, že malá a lekári totál trauma, tak ju k zubárke ani neťahám, počkám kým sa vyrovná s pediatričkou, a potom uvidíme. Zato každé ráno a večer drhneme zuby o dušu, aby sme sa ako tak vyhli kazu, a zuby čistíme od roka, ani vani ešte po roku nemala plnú pusu zubáľov, ale to aby sme si zvykli, a zubná kefak pomáha masírovať aj ďasná, čo bolo veľmi nápomocné pri preprezávaní zúbkov. Ja keď tak pozerám, neviem písať stručne a k veci, by ma zaujímalo či tie moje výlevy na koňovi aj dakto číta 😀 ale so mnou je to tak aj v reálnom živote, ja väčšinou monológ, nepustím človeka len tak k slovu, a skáčem do reči ostatným jedna radosť. fuj hanba.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre