Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

anape
17. apr 2009

bibka tak to mas na dnes fakt neprijemny program, ale aj to patri k zivotu 😒 , tak sa drz

anape
17. apr 2009

no, kafe som dopila, tak uz fakt padam zehlit, lebo takym tempom to nikdy nedokoncim 😔

janoko
17. apr 2009

Ahoj špišačky! Veronike gratulujem, Pati gratulujem. Pati, teraz sa hlavne šetri, prvé tri mesiace sú véééééľmi dôležité. A myslím si, že na gyndu by si už mohla ísť, aspoň ti to na 100% potvrdia... A taktiež odporúčam kys. listovú, ja som mala odporučené vitam. ELEVIT, je tam okrem iných vitamínov a minerálov dvojnásobné množstvo kys. list. - mi odporučila doki kvôli tomu, že ja mám rážštep pery a tam je dobré, keď kys. list. potlačili riziko, že by sa to malo zopakovať. A nezopakovalo sa! Anička bude mať krásnu pusinku, bezchybnú...
A včera na poradni - vychádzky nane, nie je spokojná, že mi to brucho furt tvrdne, zvýšila mi magnézium, Ančiku je hlavičkou dole (sa vrtí, potvorka a j teraz - asi breakdance nacvičuje, otočky na hlave... 😀 ), tak dúfam, že už tak aj ostane... A v Plzni nebo plače, bo ja som zas o rok staršia... Šak, čom by še aj radovalo nad tricecročnu kozu... 😀 😵 😅

kukulik30
autor
17. apr 2009

janoko, tak blahozelaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam 😵

janoko
17. apr 2009

kukulik, ďakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😵

pata31
17. apr 2009

Ahoj, Janka...tak to ti srdecne blahozelaaaaammmmm!! Hlavne vela zdravicka a lasky prajem 🙂 😵
takze Anicka bude tanecnica 😀
inac ja beriem uz druhy mesiac calibrum babyplan...myslite, ze to staci? ale chcem ist k dr v pondelok, tak sa popytam....
a este otazocka...boli ma hrdlo 😒 co si mam na to dat? len voda so solou? 🙄 ci poznate nejake homeopatika?

sophie1981
17. apr 2009

😀 janoko, vsetko najlepsie k narodeninam... 😉 ,...len pekne klud, nech drobcek dorastie na miery, ake sa rodia v poslednom case v snv.... 😀 😀

pata, ja som len pila kooopec tepleho caju...nie horuci, taky skoro az letny...a na litre....som len curala... 😀

andrejkag
17. apr 2009

Ahojte
Veronike blehooooželáááááám, všetko dobre prajem celej rodinke, nech si to užijúúúú v zdravííííí 😉 🙂

pata31
17. apr 2009

Bibka ja uz teraz chodim kazdu hodinu na zachod...som myslela, ze to az vo vyssom stadiu tehu sa takto chodi na wecko... 😅

zuzana612
17. apr 2009

Ahojte, my sme dnes mali pernu noc, neviem co Matuskovi bolo, ale od jednej bol v posteli pri mne a stale sa budil a plakal, ani cumel nepomahal, nakoniec mi zaspal s mojou rukou pod hlavou a ja som sa nemohla ani pohnut, rano som vstala cela strpnuta a nevyspata. Ta jeho uzasna nalada pokracuje aj dnes, chce byt len na rukach, ked ho zoberem chce ist dole, no proste horor. Zeby to bolo tymi zubami? No ja uz neviem co mam s nim robit. Teraz skrieka v kuchyni, asi ho idem dat spat, vcera doobedu spal 2 a pol hodiny. Ja som dala prat, ale uz tu zacina poprchat, tak neviem kde to idem vyvesit 😒

janoko
17. apr 2009

Počkať, teraz mi došlo: Veronika porodila dnes? Takže neoslavujem sama?

janoko
17. apr 2009

Paťa, to časté čúranie sú tehu hormóny - pomocou nich sa telo zbavuje viac škodlivín, aby malo malé zdravý základ... Potom to kus prejde a zas ťa to bude chytať podľa toho, či sa prckovi bude chcieť hrať sa s tvojim mechúrikom, alebo ti na ňom bude sedieť... 😀 a tak pod...

janoko
17. apr 2009

sophie, ďakujem... Malá Ančiku vraj už teraz je dlhaňa... Má to v rodine, takže centimetre budú, uvidíme, čo váha...

janoko
17. apr 2009

PAŤA, teraz začni brať Calibrum mami - babyplan ti je už naprd, podľa všetkého... 😀 😀 😀

janoko
17. apr 2009

Tak nie, Matej sa narodil včera... Takže nie ako ja, ale ako moja nebohá babka z Markušovec...

janoko
17. apr 2009

Vediem monológ... Asi sa odmlčím na kuščičko...

pata31
17. apr 2009

Janka, calibrum mami? uf 😕 no pojdem si kupit 😉
inac idem v pondelok k dr...som tam volala, tak najprv musim prist na normalnu kontrolu a az tak mi povie, ze co dalej...

janoko
17. apr 2009

Pati, alebo ten Elevit - tam máš viac tej kyseliny listovej. 😵

pata31
17. apr 2009

ok, tak Elevit, aby bolo dost kyselinky 😉 🙂 🙂

sophie1981
17. apr 2009

janoko, ale calibrum mami sa zacina brat az v druhom timestri...po dobu tretieho trimestra a dojcenia...calibrum babyplan je na planovanie a prvy trimester, pokial si dobre pamatam....treba skontrolovat na baleni...ale viem ze ja som ruzove balenie zacala brat az v 16tt.... 😉

pati, ked pojdes k lichvarovi, on ti predpise aj kys. listovu aj duphaston, urcite....len tam pekne v pondelok chod...to curanie....no zaciatky a konce su tazke ako pise janoko...ja som si na konci aj nie raz cvrkla do gati, ked mala skakala na mocaku ako na trampoline.... 😲 😝

janka, veronika porodila vcera......to su len dozvuky gratulantov dnes.... 😀 😀 😀

kukulik30
autor
17. apr 2009

patka, inak na zaciatku tehu casto byva aj choroba, ale tak ako radila Bibka, ja by som asi nic nebrala, ale vela pila, ak bude aj teplotka, tak vtedy snad by som nasadila nejake homeopatikum, v lekarni ti poradia...a to curanie je na zaciatku tehu normalne. potom sa to ustali a ku koncu opat pride caste cik cik 😀
aj gynekolog to mozno predpise Acidum folikum, je to kyselina listova 😉

kukulik30
autor
17. apr 2009

a paralen od teploty mozes, ak uz bude vyssia ako 38, 5...pri zhorseni stavu...ale dovtedy netreba nic, telo bojuje samo a zvysena teplota je ok 🙂

janoko
17. apr 2009

Pati, takže calibrum mami, asi ako píše sophie...

pata31
17. apr 2009

Bibka, ja chodim ku Kozlovi...no a asi pockam do pondelka, co mi povie...zatial beriem to calibrum babyplan, tam to je napisane, ze aj na prvy trimester...
inac cez den ma hrdlo neboli, ale stale vecer zacne 😒 vcera ma aj riadne hlava bolela, som si lahla, ked som prisla domov, kus som pospala, tak to trochu pomohlo.. bez tabletky 😉
inac dnes som si chcela dat masticku jednu, bo sa mi na nohe stale vracia taka kozna choroba, ale som si najprv precitala pribalovy letak a tam bolo, ze sa to v tehu nesmie, lebo to su nejake hormony - kortikoidy ci co ..tak terat neviem, co si na to budem davat, aby sa mi to nezvacsovalo 😠

kukulik30
autor
17. apr 2009

dievcata pozdravuje vas veronika, mala uz matejka pri sebe...craj porod bol ako nase kolorky, az o pol jednej jej prisli bolesti a potom na 4 zatlacenia a drobec bol von...paradny porod 😵 brala by som hned taky, aj styri 😀
museli sme potom skoncit, lebo mali na izbe nejak rusno, plakalo tam dievcatko 😉

ivana2009
17. apr 2009

patka aj ja som mala kozne ochorenie ekzem dost dlho som bojovala asi do 6 mesiaca som chodila na kozne a od 7 mesiaca nemam nic ako keby som vymenila kozu hoc ma teraz tak svrbia nohy ze idme umriet a skrabem az do krvi na porodnici sa isto zlaknu mam to rozgrapane tak ako keby som mala osypky 😀 😀 😀 😀 takze masticky mozes len zbehni k dr a ona ti da ine 😉

pata31
17. apr 2009

jej, tak Veronika mala ozaj super porod 😵
Ivka, len problem je cakanie u koznej...to ma stale odradi, ked mam nejaky kozny problem...aj bradavicu som si radsej podla babskych receptov nicila 😝 a celkom to vyzera, ze sa mi to podarilo 😀

zuzanale
17. apr 2009

Ahojte mám chvíľku tak som nakukla čo nové 😉 janoko všetko najjjj 😀

Livi to tie rýchle pôrody Janka naštartovala 😀 ja som nemala žiadne bolesti kým mi o 9.30 nepraskla voda a potom to už bolo rýchle o 11.45 bola Laura vonku tiež na 4-5 zatlačení 😉 takže už len držať palce aby to aj Ivka mala také rýchle 😉

zuzanale
17. apr 2009

Pati tak sa objednaj u tej kožnej ne detskej poliklinike to bolo kedysi za 100sk to nie je až tak veľa a nečakáš max pár minút........neviem síce ako teraz čo stojí objednávka som od minulého roku nebola ale oveľa viac určite nie

pata31
17. apr 2009

Zuzi, diky za radu...no najprv mi asi treba zajst ku svojej dr po papierik,ze? 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre