Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

sophie1981
16. jan 2010

susana, ty si aj na streche??? 😅 ......

my ideme von...kuknut na tu nasu janku, ved co budeme robit.....okukam to jej haro.... 😀

zuzanale
16. jan 2010

Ahojte tak my sme boli v PO po autosedačky potom po Timku u našich a koooonečne sme doma ......

Zuzi moja mama sa morduje už 2,5 roka teraz má zase chemo ale tabletkové za sebou ožiare takže to nevyzerá vôbec dobre.....

k zošitiu no u mňa všetko ok po oboch pôrodoch ani šitie nič hrozné a keďže som ani moc nekrvácala po 5tich týždňoch som bola fit a mohli sme aj také jemné ťuťumuťu akurát modrinu som mala až na stehnách a to riadne dlho a hrala všetkými dúhovými farbami 😅

maca tak ako vraví Veronika do poradne až do konca k svojmu jedine že sa rozhodneš ísť rodiť inam ako SNV v tom prípade chodíš posledné poradne do nemocky

anaja81
16. jan 2010

no baby, tak vy viete krasne veci popisat okolo zasivania a ja ako prvorodicka mam uz teraz strach co to bude...ja mam dost ked teraz vidim manzelove povyberane znamienka a ako to ma pozasivane...sam uzlik a dokonca ma to zasite ciernou nitkou, alebo silonom, alebo co to je...no vyzera to otrasne. 😝

a poradte mi, ci mam ist rodit tu do SNV bez akejkolvek znamosti, alebo do PP kde mam znamu priamo na porodnici (manzelova sesternica tam robi porodnu asistenku)...cakam na vase nazory a uz teraz za ne dakujem.

susana28
16. jan 2010

Anaja čiže andrea 😉 dúfam, že som to nedoplietla zase. Ono my to zošívanie tak trochu dramatizujeme, ale zas nie je to také hrozné, hoc je pravda, že nejakú dobu si poriadne na zadok nesadneš. Ale keď už máš bábo a treba sa oň starať, tak to až tak riešiť nebudeš. Vlastne nebudeš mať čas nič riešiť okolo seba. Tak môžeš byť kľudná. A čo sa toho týka kde rodiť. Ja si myslým, že v dnešnej dobe je to na rovnako. Ak potom budeš s bábätkom v SNV, tak ja by som rodila tu. Lebo kde máš istotu, že keď príde "tvoja hodina" tak tvoja známa bude mať akurát službu. A hoci je hlavná asistentka, ale tie služby sa asi plánujú dopredu, tak neverím, že keď prídeš do nemocky, tak ona tam hneď nabehne. A zas dôležitejší je asi pôrodník. Ale zas je to na tebe. Toť JE TO LEN MOJ NAZOR.

sophie1981
16. jan 2010

cau Lydia......ja by som ta nespoznala podla kociarika, lebo dost vela bab mataky......aj moja suseda.... 😀 ...ale vitam ta...mas kraaasne vlasate babatko......

boli smee v tom meste, videli sme aj janku z dialky.....s jej harom.....a samozrejme aj Ondrika a Matejka......ale zimu maju riadnu....juj...brr

andrea...neboj, nieje to take strasne....len ked zosiva, tak ta nuti cukat ritulou..... 😀 ...ale v skutku to necitis poriadne, lebo uz myslis na babanko, kedy ti ho prinesu.... 😉 ....to je silnejsie nez nejake sitie.....ides rodit aj s manzelom??

anaja81
16. jan 2010

Bibka, tak zatial to vyzera, ze aj s manzelom, ale dovtedy sa to moze zmenit...no ved uvidim

susana28
16. jan 2010

Dnes som videla Zuzkin domček. Bude z neho chutnučká vilka 😉

susana28
16. jan 2010

Tak dobrú noc dievčatá 😔

anaja81
16. jan 2010

Aj ja prajem dobru noc

zuzanale
16. jan 2010

Andrejka no musím súhlasiť s Zuzkou že to šitie trošku dramatizujeme tak ale zas príjemne to tiež nieje a pri starostiach na to pozabudneš aj keď u mňa to bolo v pôrodnici ok ešte som aj kojila po sediačky ale keď sa začalo hojiť doma som si už tiež poriadne nesadla zvládli sme všetky zvládneš aj ty 😅 a zo znamienkami sa to nedá porovnať to ti poviem z vlastnej skúsenosti na krku mám krásne zošité ani jazvu nezbadáš a na chrbte šil iný chirurg a hrôza značka doteraz a to už prešli 2roky 😠 😝 aaa aby som nezabudla teraz keď ma šili po pôrode som mala biely šicí materiál tak skoro ani vidieť nebolo ale prvý pôrod krásnu modrú výšivku som tam mala 😀 😀 😀 a s výberom pôrodnice tiež súhlasím s názorom Zuzky

maca77
16. jan 2010

čo sa týka poradne mesiac pred pôrodom, viem že to tak bolo a pozerám že zatiaľ to aj tak je ... všade sa chodí posledný mesiac do pôrodnice, len v Spišskej nie 😒

sophie1981
16. jan 2010

ja ani neviem akej farby bola nitka na vysivkach...ja som totiz nemala odvahu sa tam dole pozriet...tu som nasla az po dvoch mesiacoch, ale taku traumu som s toho dostala, ze som cely vecer preplakala a mm ma len utesoval, ze to nemoze byt az take strasne.....co si o tom mysli ked to zbadal, som radsej nechala tak....a neriesim svoju polnu cestu pralesom......odpriepasti kpriepasti.... 😝 😝 😝 😀 ...

vyber porodnoce...ja neviem, je to na tebe, ale ked bude komplikovany porod, tak ti ho nezlahci ani asistentka, mozno akurat tak psychicky budes pokojnejsia, ze je tam niekto koho poznas.....akurat tak dobry porodnik.....ja asi by som tiez neriskovala tu cestu do pp....ako ja by som to urcite stihla, ale ked mi zvolala moja sestra ze o 3 rano jej doma odisla voda a o 6 bol maly von a porodnik ledva dobehol, tak asi by som volila kratsiu cestu..... ale rozhodnut sa musis sama.....

tak, idem do postele...Katka uz spinkaod pol deviatej...zajtra nas caka navsteva u svokry 😕 ...tak nech sa na to vyspim.... 😨

maca77
16. jan 2010

Bibka, mne odisla voda o 2,30 a Tami bola na svete o 3,45 😀 ... a keĎ potom svokor zahlásil, že on raz viezol niekoho z rodiny tiež do LE a na Levoč.Lúkach sa mu auto pokazilo, tak keby sa to stalo teraz, ja to isto nestihnem 😝 😀

sophie1981
17. jan 2010

maca....rychlovka..... 😕 ......ty si asi rekordmanka...mal tu niekto kratsi spontanny porod ako Maca???? 😕 ....moj trval necelych 11 hodin..... 😉

veronika1982
17. jan 2010

ahojte...no mne odtiekla 12.00 za pomoci lekara a 13.26 bol na svete... zeby rekord?????? ha ha

tak my sme vcerajsiu navstevu zvladli na 1... matej bol uzasne dieta.. najprv nechcel spat tak som ho nechala tak.. sedel v stolicke a ked vsetci zacali hovorit tak sa pridal do debaty aj on ze az krical aby ho poculi.. potom sa zacal predvadzat tak krcil nosom a robil tu svoju grimasu..vecer uz bol hotovy.. uz sa ukladal a nechcel spat.. tak som ho zase zobrala do obyvacky a on sa zacal rehotat s kazdej somariny co sme mu spravili.. nakoniec zaspal tak som ho prelozila do postielky a zapla vysielacku.. o hodinu plac a on uz stal v postielke.. ale potom zase zaspal.. joj podareny bol... vsetci odisli nieco po desiatej.. ale bolo fajn mat zase partiu pri sebe...

a rano vstaneme a v kupelni potopa.. strieka nam voda zo stupacky.. uz som volala na bytove druzstvo tak dojdu to opravit.. len neviem co by sme robili keby to nahodou prasklo v noci tak vytopime cely barak.. ty kokso. milimetrova dierka tam je ale tlak neskutocny jak strieka voda.. no nic idem utierat...

zuzana32
17. jan 2010

No tak musím sa pochváliť, že ja som mala všetky pôrody expresné.
Pri Michalovi som sa chcela ešte ráno doma o 7.00 osprchovať, ale už som neriskovala. Prišla som na pôrodnicu o 8.00, na príme mi praskla voda , tak sme sa ponáhľali na sálu, a o 8,25 bol Michal na svete. Lekár ktorý ma odrodil, povedal "mamička a druhý krát príďte skôr". A keď sme sa u známeho lekára informovali, ako sa má malý Michal na nedonosenom, tak mu povedali aháááá to je tá mamička čo prišla s hlavou medzi nohami. Takže u mňa sa pôrod veľmi rýchlo spustí aj skončí.
A takto to nejako bolo aj pri ďalších. Keď ma zbadali, povedali no nič Vy tu už radšej ostaňte, lebo Vy veľmi rýchlo rodíte.

Takže také pôrody ako mám ja by som priala všetkým bielym rodičkám, a tie ostatné spoluobčianky nech si to riadne vytrpia, aby ich toľko nebolo.

A čo sa týka zašívania, tak isto v pohode. Zo sály som šla po svojich a bola som o.k., aj čo sa týka sadania.

veronika1982
17. jan 2010

zuzana a ja ze ma nikto nepredbehne.. ha ha...

no uz nam boli opravit stupacku takze uz cely barak ma teplu vodu..

a dojde svokra na obed... takze ideme nieco uvarit...

lydia22
17. jan 2010

dievčatá ďakujem za privítanie a budem rada ked sa stretneme v meste,
anaja81 ja by som na tvojom mieste rodila v SNV ja som bola spokojná samozrejme vyskytli sa menšie nedostatky ako su staré postele alebo nevľúdna sestrička, ostatné boli super ale inak to bolo v poriadku. a na druhej strane budeš doma aj návštevy nebudú musieť cestovať a tie 4 dni človeku zbehnú ked má pri sebe maličké 🙂
a ako pisala susana dôležitý je pôrodník on ťa rodí a šije.ja dokonca nemám zlú skúsenosť ani s primárom hoci som sa ho dosť bála ale bol v pohode aj posrandoval aj sa usmieval.ale to mohol mať len svetlú chvíľku 😝
čo sa týka šitia naozaj to nie je až také hrozné aj ked samozrejme to nie je bez bolesti ale bol pri mne manžel a doniesli mi aj malého tak som to až tak nevnímala.mala som síce problém si sadnúť 3 týždne ale treba sa starať o bábo tak vtedy som na bolesť zabúdala.

maca77
17. jan 2010

ahojte

len myslím, že pôrod by sa mal rátať od prvých kontrakcií ... lebo niekomu voda sama nepraskne a musia dopomôcť na sále 😉

....a ešte je asi rozdiel, či musia viac nastrihnúť alebo menej ... podľa veľkosti bábätka ... isto je rozdiel či má 2kilá alebo takmer 4 kilečká .... len to si veru sami určiť nemôžme ...no nie? 😅

idem dať malú spať, lebo ráno vstala asi hore zadkom 🙄

susana28
17. jan 2010

Ahojte babenky 😉 tak na to, že je nedeľa ste toho dosť popísali. Myslím, že by sme sa mohli zhodnúť na jednom, predovšetkým preto aby sme upokojili prvorodičky. Tak, ak by bol pôrod a zošívanie po tom, také hrozné, tak asi by žiadna žena nešla rodiť po druhý krát. A keďže tu máme maminky s dvoma aj viacerými detičkami, tak sa to dá určite prežiť. A v tom momente ako vám dajú do náručia čerstvo narodené dieťatko, tak na všetko zlé sa zabudne. Tak hor sa do toho, aby nás "neprispôsobivé spolu občianky" nepredbehli 😒 a z nás sa nestaa o pár desaťročí menšina.

Jeden zážitok z pôrodu. Už som ležala na stole v pôrodnej sále, keď tam privliekli jednu rómku. A si predstavte, že tá šikula využila, keď niekto nechal otvorené dvere a zdrhla im ešte na jednu cigaretu, ale za to mala bleskový pôrod, síce kriku bolo až po košice. A druhý zážitok, taká štrnásťročná ciganečka na pôrodnej sále, kričí "ój mamó, ój mamó" a doktor jej nato pľask po zadku, " v škole si mala sedieť a učiť sa". 😉

anaja81
17. jan 2010

Ahojte,
tak mi sme uz po obede, teraz uz len veget a veget...

Ja viem, ze to s tym sitim nemoze byt az take hrozne, ale aj tak mam obavy....budem mudrejsia ak budem to mat za sebou a potom budem moct takto diskotovat s vami o tejto teme, ze ake to bolo...lenze clovek sa dost toho napocuva od inych zien, ktore boli roztrhane na milu jarmilu 😝 ....hovorim si: "Tolko zien to prezilo, prezijem aj ja".

veronika1982
17. jan 2010

adi presne aj ja som si to hovorila ze prezili ine aj ja prezijem.. sice pri poslednom zatlaceni som myslela ze umriem.. a hlavne ked ta bude sit dr. zeleny tak si to uzijes. ha ha.. ale nie vsetko sa da zvladnut neboj..

no nas obed super.. hovadzia polievka sa vydarila na to ze som ju robila po prvy krat.. aj svokra pochvalila.. a na druhe sme mali zemiaky a masko na spize.. to bolo tiez super.. tak som hrda na seba. ha ha...

lydia tak ja sa ti nabuduce prihovorim.. vy byvate v meste?

lydia22
17. jan 2010

veronika ano bývame v meste v centre tak mam blízko do mesta a vy kde?
inak prihovor sa mi prvá lebo ja ked nemám okuliare tak som niekedy ako slepé kura 😀

zuzana612
17. jan 2010

Ahojteeeeeeeee, keby ste si niektora chceli mysliet ze som porodila a uz som aj doma, tak vas sklamem, ale aspon uz funguje net v porodnici, tak mozem zavse napisat 😉 Moj pobyt tu sa ani zdaleka nekonci, neviem ci som viac naserinkana na seba, na lekara alebo na toho maleho lenivca ktoremu sa nechce ist von, ale co uz. Keby som vedela ze cez vikend somnou aj tak nic robit nebudu, tak sa pytam domov a poviem ze pridem az v pondelok. A kedze ma moj gynekolog neposlal na predoperacne vysetrenia, tak si ich idem robit zajtra, takze ak to bude cisarak, tak najskor v utorok, ale kedze to je operacny den na ktory maju uz urcite naplanovanych vela zakrokov, tak tomu neverim. A ked som sa dnes pytala zastupcu ze co somnou, tak povedal ze tento tyzden ma uz musia riesit, ale ze stale cakaju ci neporodim sama kedze je to pre mna lepsie. Ze sa to moze zmenit z minuty na minutu. A ze ak to inac nepojde, tak pojde von cisarskym, tak dufam ze to bude o tyzden v nedelu, ale to ma tu budu musiet doviest z psychiatrie, lebo ma tu drbne. Uz teraz mi tu sibe a to som tu len 3 dni. Asi budem cely den sediet na nete, aby mi usiel cas. Zajtra na vizite ma pozru a povedia co dalej. Ale vam poviem ze nervy mam uz v prdeli, vsak toto je horsie ako pri Matusovi, tam som aspon vedela ked mi prelozili sekciu kedy je dalsi termin a teraz neviem nic a ide ma z toho porazit 😖 Aspon ze Matusko to znasa v pohode, sice sa na maminku pyta, ale kedze je o neho super postarane, tak mu asi az tak nechybam. A kazdy den na pridu pozriet, trosku si tu posalie, postiska ma, tak super. Zajtra som sice odhodlana sa tu aj pobit len nech somnou nieco robia, v mojom pripade sa asi skor rozrevem, ale ci to pomoze 😀 Ako tu tak sedim a cakam, tak som povedala ze by som uz radsej brala nech ma roztrhne od hlavy po paty, len nech to uz ide von. Ale akurat dali ku mne na cakacku jednu babu ktora ma kontrakcie, tak som si to trosku s roztrhnutim rozmyslela 😀

Dobre, idem pozriet co mame za suchu veceru a vidim tu nejake heslo na papieri do pocitaca a vyskusam ci sa mi nebude dat pripojit cez laptop, to by bolo super, byt cely den na nete, urcite by mi skor usiel cas. A ak sa nepripojim dnes, zajtra napisem co mi pani dr. povedali....

spisiacka
17. jan 2010

Zuzana tak to sa o teba nejako nestaraju.... aspon ze ten net tam je. Si mala naplanovanu sekciu dopredu? ci tam sa tak rozhodli?

susana28
17. jan 2010

Andrea hlavne nepočúvaj historky o strašných pôrodoch. Neboj sa dieťa ťa "neroztrhne" lebo v čase keď nastane posledná doba pôrodná si už dávno na stole a nôžky pekne pripútané. A keď nastáva "tlačenie" pôrodník ťa pekne nastrihne. A to vôbec necítiš, lebo dole si už úplne znecitlivená. Ale niektoré baby si chvália, že ich ani nemuseli nastrihovať, vďaka masírovaniu hrádze. Sa mi zdá, že aj o tom je tu téma. A vraj pomáha piť pár týždňov pred pôrodom maliníkoví čaj. O tom sa tiež písala aj tu na MK.

Zuzka, si ma prekvapila, že u vás v nemocnici máte už aj internet, ti normálne závidím, lebo sa mi zdá, že v snv zatiaľ nem máme. Ale ináč ťa obdivujem, že máš zatiaľ nervy ako tak v poriadku, lebo ja by som sa už asi dávno zosypala. Ale tiež je možné,že malé sa hádam umúdri a porodiš normálne. Teda tak či tak, ti držím palce, aby si to už mala za sebou.

A teraz z iného súdka, tak včera bola u nás krstná. Som si spomenula na teba, tak som sa jej pýtala, či nevie kde to vlastne bývate. A už viem, pri sádrovke. Tak keď som ju viezla domov, tak som si to vaše bývaničko obzrela. A všetka česť. Dobre ste to vymysleli, že dáte novú fasádu aj pôvodnému domu. Som si normálne predstavila, že keď sa raz svokra nem bude( samo nech sa dožije aj stovky, neprajem jej nič zlé) tak by ste mali parádne veľkú vilu. 😉

veronika1982
17. jan 2010

oj zuzi tak to by som fakt takto lezat nechcela.. mne slo na nervy uz len to ze ma prijali a musela som cakat do druheho dna.. a teraz lezis na posteli a cakas ci nahodou v noci neporodis..o nervy...

matej uz konecne zaspal.. ja neviem ale on kym zaspi tak to je riadny boj..a najnovsie si s rukou bucha po hlave a ked mu chytim ruku tak zacne nervacik.. a dnes sme cely den hovorili ne ne ne...

susana28
17. jan 2010

Andrea tu máš linka na ten olej na masáž hrádze : http://www.docsimon.sk/tovar/weleda-olej-na-mas...

sophie1981
17. jan 2010

kobolnioca,...ta na net pises a na sms neodpise..uz ani ja nem napisem..... 😝 🙄

uz sme doma, Katka okupkana......uz len zaspat....videla som nase chore auto...noo...svetolo mimo, kapota tiez, vsade sam srnci chlp ale zato nieje to az take strasne.... 😅 ....

andrea...neboj sa porodu......ja by somhned sla rodit este raz......a to mi voda praskla o 1 popoludni, o pol tretek som bola na sale.....do siestej ma presviedcali okolo, ze mam kontrakcie, ze musi boliet...nebolelo...ale potom zacalo... 😀 😀 😀 .....do 11 predychala, a od 11 do 12 jemny masaker....ale da sa prezit a hned na druhy den som vravela, ze sla by som este raz.....ja aj napriek tomu ze dieta malo 2.5 kilo som mala nastrih az ku prdke.....pretoze ako mi doki povedal, babo ide predcasne, nevie v akom stave je hlavicka, tak nech mu pomozeme a zaroven neublizime.....aaaaaaaaaaaaaale dalo sa a je to super... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ...to babo je vseliek na kazdu bolest.... 😉 😉 😉 😉 😉 😉

idem uspat dzukatu, bo bojuje s plysakmi a nie a nie sa uspokojit....

tak dobru noc.......idem do hajana.... 😉

susana28
17. jan 2010

Bibka dobrú noc tebe aj tvojej malej 😀 a samo všetkým bambulkám. Pa zajtra

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre