Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

maca77
5. feb 2010

Susana, Žaneta je na FB ... pamätám aj Mirku G. ... a tá Ivana Š, čo bývala na Ferčekovciach? 😲 lebo jednu som poznala.... ak je to tá, tak mi napíš do IP, čo sa jej stalo 😔
... ja som tiež chodila na tú istú strednú.. ale my sme boli posledný ročník SPoŠ ekonomický odbor ....

.... Andrea, tak si tú pohodu v nemocke užívaj 😉 keď príde malý na svet, tak už taká pohodička nebude 😀

mirka2706
5. feb 2010

Dobry vecer 🙂
Dakujem za mile privitanie ... inak vy ste tu podla mna vsetky mlade aspon vase prispevky mi tak pripadaju a to som si myslela ze kazdy po 30 sa sprava inteligentne premudrelo a hlavne ze keca v style ktory je mojmu veku dost vzdialeny ale tu same mlade duse 😀
Anaja ani ja som doma s mojim brusiskom nespavala skoro cele noci ale v nemocke po diazepane ako sophie pisala som spala jak babo...
ja som chodila do zš kozuchova a na strednu pedagogicku do levoce ale to sa asi ( urcite) ziadna nepozname 😀

mirka2706
5. feb 2010

Pozeram ze ucite deticky na spanok v postielke tak musim nasu pochvalit ona nikdy nechcela spinkat pri nas na posteli vzdy pekne vo svojej postielke a od 4 mesiacov tam prespi celu noc klop klop..

sophie1981
5. feb 2010

mirka....poniektore su tu mlade uz len duchom....esteze som tu ja, krasna, mlada, bezvraskavaaa... 😀 😀 😀 ......inac by tu bola hotova dochodkaren..... 😀 ...

ale nie mirka....to sa ti len zda ze vekom ludia staru.....neeem pravda....cim starsia tym jarsia..... 😀 😀 😀

sophie1981
5. feb 2010

mm manza v praci, deco uz spi v mojej posteli 🙄 a ne sa necee spat....a rano budem ako grcnuta rezanka so slepacej polievky.... 🙄 .....

zuzana32
6. feb 2010

Dobré ránko,

tu ešte nie je nikto?

Ja už som odprevadila chlapov na lyžovačku a my s Katarínou máme veget. 😉

veronika1982
6. feb 2010

ahojte... tak ja sa hlasim s cadce.. vcera sme dorazili ale nechcelo sa mi uz pisat.. cesta bola fajn a po ceste sme sa stavili v ziline v mcdonalde a potom sme sli okolo jedneho bejby worldu a kupili sme matejovi botasky a mikinu nike a ja som si tam kupila botasky a platili sme 52 eur..

vitame mirku.. a odkial si.. a ja vyhlasujem patranie po mamickach zo zapadu aby som nebola sama na prechadzky..

a mame neterku Lucku. narodila sa dnes rano tesne pred stvrtou.. jupi jupi...

a zuzi si spominala nejaku veroniku co je sestra tvojej spoluziacky z OA. ty si chodila na OA? lebo ja tiez...

a viete kolko mam ja rokov? tesne po 15-tka mam.. tiahne mi na 16-tku o 20 dni...

majte sa idem uspat dieta..

zuzana32
6. feb 2010

Veronika tak to ste super nakúpili

zuzana32
6. feb 2010

Veronika, ja som pred materskou pracovala na Západe, a dokonca sme tam mali aj kúpený byt, ale nikdy sme tam nebývali.
Mne osobne sa sídl. Západ nepáči. A stále tam strašne fučalo.

sophie1981
6. feb 2010

ahojte,....

zuzana...niekto sa ma....babinec mate doma co??? 😀 .....my se dnes vstali o pol siestej.....tak am poct, ze uz taaak dlho som hore.... 😀

Veronika.....tak si uzite volno a trosku zmenu.....o chvilu si spat v realnom kolotoci.... 😝 .....a blahozelame k Lucke...... 😉

my dnes ideme ku svokrovcom zasa...ale uz by malo byt auticko...

mirka2706
6. feb 2010

dobre ranko mala uz spíííí.......
veronika ja som zo soltesovej ak vies kde to je... zatial byvame u rodicov ale mozno coskoro budeme byvat na zapade uz mame rezervovany byt na kolarskej dufam ze nam to vyjde...
Dnes po tyzdni konecne pojdem na vzduch kedze viktoria bola chora tak sme sa museli doma liecit 😀
moj manzel je ako vzdy v praci totizto oni maju pracovnu dobu 7 dni v tyzdni 😝 tak mame krasny vikend so starymi rodicmi 😅

susana28
6. feb 2010

Ahojte 🙂

Takže čo sa týka spania v postielke, tak my tam spíme od narodenia. Len cca prvé 2 týždne som ju v noci nechávala na posteli, bo som mala nutkanie kontrolovať či dýcha. Som veľa pred pôrodom čítala o syndróme náhleho úmrtia, tak preto som to mala nejak vsugerované v hlave 😒 Vaneska pri nás nechce spať, hoci niekedy by som si ju rada pritúlila, najmä keď mm nikdy nie je doma ☹ Ale na druhej strane zas dobre, nebudem ju musieť odúčať od rodičovskej postele.

Veronika áno my sme boli prví absolventi OA v SNV. Končili sme v roku 1996 a tak to vyzerá, že vy ste nastupovali po nás. Mne bola triedna Turcsaniova, ani už neviem napísať jej priezvisko. Taká blondínka. Učila ma aj Holentová ale tá už tam určite neučí, lebo už v tom čase patrila do dôchodku. A vôbec v tom čase, keď sme mi študovali to tam zaváňalo tvrdým komunizmom. Keď si mala makeup alebo zafarbené vlasy tak mínus body na dobré známky. Ja som mala furt skoro čisté jednotky, rifliky, tričenko, dva zapletené vrkoče, a ľudia mi tipovali, že chodím do takej osmičky na základku 🙂

zuzana32
6. feb 2010

Moje detičky spali hneď od začiatku v postieľke.
Sem - tam som si ich vzala nad ránom ku mne, hlavne vtedy keď som v noci veľa - často vstávala a už sa mi nechcelo. Tak som ich vzala k sebe.

susana28
6. feb 2010

Marcela no poviem ti, mne prešiel mráz po chrbte keď som našla jej fotku v íčku 😒

sophie1981
6. feb 2010

holaaa...uz sme doma...sice este nespime, ale uz sme nachystane.... 😉 ....

ha, susana...tak nejako som posobila na okolie aj ja..... 😀 ....a ked som sla s mm po meste, to som mala 18, tak ho kolegovia vysmiebali, ze chodi s13-tkou.... 😀

susana28
6. feb 2010

No bibka, zas mne to dajako nevadilo ani vtedy, ani teraz, keď otvorím dvere, napríklad naposledy tým ujkom čo chodia opisovať plyn, a sa ma pýtajú či mám mamu alebo otca doma 😀

Ináč dnes ste museli byť baby nejaké aktívne mimo MK, keď sa tu od obeda do večera nikto neozval, bo som chodila jedným očkom špehovať 😀

Marcela a pod akým menom je žaneta zaregistrovaná na FB, bo medzi tvojimi priateľmi som ju nenašla. Ale zas ja som šlepá jak patrón 😀

susana28
6. feb 2010

No baby, tak ja končím bo som si nohy a všetko možno depilovala tak ma teraz štípe aj tam, kde ma ešte neštípalo 😀 . Som zvedavá za pár týždňov, koľko percent chlpkov zas zarastie 😠

Bibka to vy ste dnes boli na ten karneval v madarase? Som aj rozmýšľala, že by sme šli, nuž ale masku sa mi po obchodoch zháňať nechcelo a urobiť niečo sama, tak to som totálne ľava. A nezopičím si decko, ne? 😀 Som si to zjednodušila a boli sme na záhrade trochu sneh narušiť. Pod 20 min sme boli komplet mokré, bo môj 9 ročný synovec ukázal Vaneske ako sa robí ježiško, a tá malá celý čas preležala na zemi v snehu s rukami a nohami rozčapenými jak ježiš keď ho ukrižovali 😝

maca77
6. feb 2010

ahojte

konečne aspoň na chvíľku som tu... decká v posteli, ešte síce nespia, ale hlavne že sú už vo svojej izbe 🙂

sophie1981
6. feb 2010

susan...ten karneval je zajtra nie??? 😕 ...so teraz v rozpakoch.....

a ja nedepilujem, az priliz mam rada sau seba na to aby som si tak neskutocne ublizovala....ale so ziletkami je to otrava.... 😝 ...nastastie teraz je zima, tak pod nohavicami toho vela nevidiet.....tak skulturnujem travnit pomenej....lerto bude opat krute.... 😝

maca.....uz citis mrnuska???

susana28
6. feb 2010

Bibka som ťa nechcela stresovať, som si len spomenula, že si hovorila niečo o karnevale cez tento víkend 😀

Ináč tiež väčšinou používam žiletku, len tak raz do roka dostanem amok lenivosti a dokatujem si nohy s depilačným strojčekom, a potom čakám niekoľko mesiacov, kým sa to zahojí 😠

marcelka 😉 bingo už žanetu mám, super.

sophie1981
6. feb 2010

no pekne...a ja uz premyslam, ci so az tak natvrdla ze nepamatam kedy ni sesterka hovorila.....ale bude prca, ked zajtra dojdeme tak a nikde nikoho.... 😀 ...co nam vlastne nebude az tak vadit, kedze my sa tam ideme hlavne pohrat....

ja som depilacny pouzila raz.....vytrhlo mi to chlp aj s kozou, kedze som ho blbo pritisla na nohu......odvtedy som vravela nikdy....raz so bola v UK u kozmeticky na obocie a nechala som si ho vydepilovat.....natrela oba naraz, a poto strhla prve....som bola schopna ist domoov s tou druhou naplastou, nebyt jej sikovnosti a v sekunde strhla aj druhe obocie...ale so az plakala...na take veci nemam sil.......a NEZNASAM ked sa i niekto hraje s vlasmi....takze kadernik tiez katastrofa......masaz krku a hlavy eeee...nneexiatuje... 😝

maca77
6. feb 2010

http://ocmadaras.sk/ ... karneval je zajtra 🙂

Bibka, mrňusa ešte necítm 😔 ale už by som chcela ... večer keĎ ľahnem, tak jemne do brucha štuchám či mi to "nevráti" a MM na mňa kričí, že čo ho nenechám na pokoji, či by mi to bolo dobre, keby do mňa furt niekto štuchal 😀

sophie1981
7. feb 2010

baby......my sme spali do 8.00.....juchu...dobra nedela.... 😵

maca, sa nemozem dockat tvojich prvych pohybov..... 😉 ....viac ako ty.... 😀 ...ihned ma informuj, ked to pride..... 😀 😀 😀

maca77
7. feb 2010

Bibka, jasné podám info ... 🙂

zabavte sa na karnevale 😵

susana28
7. feb 2010

Čaute 😉

Maca moja sestra ma termín 10. júla a zatiaľ tiež žiadne pohyby. Ale dr. (kozel) jej povedal, že to príde. Ja som Vanesku tiež začala cítiť až koncom 5 mesiaca a už sa to nezastavilo, ona v kuse kopala ani nespala. Keď mi gynekológ v poradni hovoril, aby som sa nebála, keď malú nebudem cítiť aj pár hodín, že sa nemám báť, lebo aj bábätka v brušku spinkajú, tak som sa musela smiať, lebo o tú našu som sa báť v tomto smere fakt nemusela 😀 .

Bibka tak želám prvú cenu pre motýlika 😀

zuzana612
7. feb 2010

Caute, ja sa prave napchavam obedom pri PC kedze som sama doma, otec isiel babke odniest obed, mama je v praci, Matusa som dala teraz spat a uz asi aj spi lebo je ticho a Lili sa sice sem tam preberie, ale zatial je ticho. Tak si vychutnavam pecene kuriatko 😝

Inac tu nie je nic nove, len nam zase trosku snezi. Vcera bolo take krasne pocasie ze som Lili konecne vytiahla aspon na 15 min. von na vzduch, ale dnes je uz zase zamracene, tak nepojdeme asi nikam. Zajtra pojdem s nou opat ku dr. lebo tie sopliky jej neprechadzaju ani po tyzdni s pamyconom. Len dufam ze nebude mat take problemy ako synovec ktory ma sople pomaly cely rok vkuse 😖 Chuda sama je z toho nervozna, a ja tiez ked v noci pocujem ako jej ten sopel beha v nose 😒

Dufam ze aspon segra pride poobede nech sa ma Matus s kym pohrat. Vcera bol brat s detmi, ale to bolo tu viacej kriku ako pohody na hranie 😀 Adam sa chcel totiz hrat hokej so starkym a Matus mu vsetko bral 😀 A najnovsie mi uz ujde aj z postielky, vcera vecer o deviatej si vyzliekol vak, prevalil sa cez postielku do mojej postele a usiel mi dole za starkym, ze ho ide pozriet. Kedze som akurat kojila tak som sa nemohla za nim rozbehnut a on to vyuzil 🙄 Zacina byt taky prespekulovany ze az 😕

Tak vam prajem peknu nedelu, uzite si oddych, ja by som si isla najradsej pospat, ale ako nahle si lahnem, tak jedno z deti sa zakonite prebere a uz je po spani 😖

maca77
7. feb 2010

Suzana, ja sa nebojím, že drobca ešte necítim .... len by som chcela vedieť, že je tam a veselo si kopká 🙂 ... veď aj tak sa uvádza, že by to malo byť cca v 20 tt .... keď nejde o prvé bábo, tak môžeš cítiť aj skôr ... no ja som aj Tamku až tak neskôr cítila ....
... len mi je divné, keď čítam, že niektoré baby cítili pohyby už v nejakom 12-14tt .... to sa mi veru nechce veriť, podľa mňa sa im mohli akurát tak črevá nejak ukladať 😀 ... toť môj názor 😎

Zuzi, nech tie soplíky u Lili rýchlo pominú 😉

... ja odkedy som tehotná, tak mám plný nos ... som nevedela že aj to je príznak tehotenstva 😕 😀 ... len dúfam že do leta to prejde, bo nebudem vládať ani dýchať na sále 😝

susana28
7. feb 2010

maca, ja som tehotenskú nádchu mala celé tehu, aj som rodila s nosovým sprejom v ruke, a to vážne, lebo som nemohla dýchať. A pôrodná asistentka sa ani nečudovala, tak som asi nebola prvý prípad 😉

veronika1982
7. feb 2010

ahojte tak sme konecne doma..super vikend bol.. vcera bolo krasne teplucko a v cadci je tolko snehu.. a dnes uz bola opat zima.. matej sa vyblaznil s detickami... len to spanie cez den sa nam pokazilo..

a po ceste nazad sme sa zastavili v popradskej porodnici pozriet nasu malinkatu lucku... boze ta je nadherna.. taka malicka ciernovlaska..

no nic idem dat dieta spat.

veronika1982
7. feb 2010

joj ste toho zase popisali...

ale citala som vas len tak zbezne a letmo a maci mne sa matej prvy krat prihlasim den pred svadbou..

a ked som sla rodit tak mi zhanali kvapky do nosa lebo som mala total upchaty noc.. nakoniec mi doniesli z novorodeneckeho..

joj baby to v poprade je uplne ine na porodnici. tam nemozete ist na izbu a na babatko sa pozerate len cez sklo..a ta nasa malicka je taka zlata..joj skoda ze sme si ju nemohli zobrat na ruky.. matej naprv pozeral na svagrinu a az neskor prisiel na to ze tam je male babatko..a po ceste nazad sme sli po schodoch a z interneho uz niesli nejaku mrtvolku prikrytu takym zeleznym poklopom. brbrbr..

a moje dieta ma total zmeneny rezim.. kym zase prideme na svoj rezim tak to budu nervy...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre