Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

sophie1981
6. apr 2010

zeny, ale mate temu...... 😕 ...kto kolko a kedy....ja som mojmu krstnatu este nikdy nedala viac ako 20 eur.... 😀 .....na prijimanie ho sestra nedala......a ked moja sestra krstila, tak sa pytala ze co do perinky...iu nas je totizto zvyk, ze ked sa krsti dievcatko, kupuju sa nausnicky, ked chlapec tak sa dava do perinky.....kedze my nausnice nemame a ani v najblizsich rokoch nebudu, tak som vravela sestre nech da peniaze, ale max 50 eur, kedze ja jej viac vratit nedokazem pri nasich vydavkoch a zarobkoch.... 😒 ....a celkovo, u nas sa nikdy nedavali velke dary...moja mama na 50-tku dostala kyticu a vazu.....eta vsio....svokra ma teraz 12 patdesiat a davam jej to iste......nic viac......a ani ja od nikoho nic nechcem.....mm na 30-tku nedostal od nikoho nic,,,,,,,teda od nasich sme akurat dostali 2x wc do domu ako spolocny dar na narodky a pod kriak..... 😉

Katka zaspala...tiez spala aj doobedu...neviemco to..... 😕 .....ale aj ma potesila, mozem sa aj ja vyvalit....

doobedu sme boli v Markusovciach pri svagrinej...ak aspon sme zabili nudu v tomto necase....

sophie1981
6. apr 2010

jo a v septembri ideme na svadbu svagrinej...do daru davame 50 eur....myslim ze aj tak nato co vsetko od nas dostala je to az-az.....2x vylet do londyna, handier a veci do vagona.....kym som na to mala dala som...teraz na to nemam, tak davam v ramci svojich moznosti...

rybecka
6. apr 2010

Cafte,
zeny ja total obzrata po sviatkoch ako vy.
No ale ja som dnes stravila cely den v Pp na krcnom takze Matejkoi dem vyberat nosne mandle 😝 29 . aprila nas objednali skolka nehrozi aby neochorel 😖
Mam strach aj zanho mne je ho tak luto neviem ako ho ukecaju aby otvoril usta 😖 ☹ to bude komedia ideme tam na jeden den od rana do poobeda budeme tam lezat 4 hod. a ked bude vsetko ok ide sa domov.
Ja sa zblaznim z toho asi 😖 😖 to nemozu byt tie deti zdrave 😕 😕 😒 ?

dana333
6. apr 2010

ahojte žienky, nepíšem často, ale čítam vás stále aby som bola v obraze čo sa v mojom okolí deje
Rybecka neboj malý to zvládne lepšie ako ty. Náš syn to absolvoval keď mal 2,5 roka a odvtedy bol chorí asi 3x a to má teraz skoro 11 rokov. Bol to síce strašný plač, ale rýchlo sa to zahojilo, a hlavne že to pomohlo, lebo dovtedy mal od 1-2,5 roka asi 8krát zápal stredného ucha

zuzanale
6. apr 2010

my sme akurát došli v tom fujaku zo školky až mi v hlave hučí 😝 Laure som vytiahla naše coletto tam jej aspoň nefučalo... ale spať ani za nič dám jej chvíľku nech si užije Timku a pôjdem ju skúsiť uložiť

hm ste to rozvinuli 😅

denisocka
6. apr 2010

sofi / si si asi biba že?/ , ja ked si spomeniem čo kto mi dal ako dar na svadbe,teda v obalke,tak niekedy nemam chuť dať nič . no a od našej svadby som zastanca toho,že kto mi bol an svadbe,tomu sa do obalky nepodpíšem . mna najviac vypukala znama,čo nam dala príbor v kufriku, aj ked som s tým nesuhlasila,nepýtala sa čo chcem,a potom nato mala svadbu ona a povedala,že žiadne dary ale prachy.takže my sme nevedeli odhadnuť cenu toho priboru a tak sme dali 2500sk.... no a nakoniec sme ho našli v nejakom letaku ako Bon prix alebo čo za nejakých 600sk -ten pribor

veronika1982
6. apr 2010

my sme si po svadbe spravili zoznam s menami a so sumou aby sme vedeli.. aj ked teraz ked ideme ne svadbu tak prihodime o nieco viac pretoze ceny isli hore...ale ja na to nepozeram ze co mi kto dal a v akej hodnote...clovek ma byt v podstate rad ze ho niekde niekto pozve....

my sme sa boli prejst v meste a kedze nas tatik sa nepozrel aku napln do tlaciarne potrebuje tak sme sa museli vratit domov a on siel teraz nazad.. a pri kauflande sa strhla bitka..bili sa tam nejaky skini s sbskarmi..

my sme spali poobede 2 hodky...

sophie1981
6. apr 2010

ja ani netusim, kto kolko dal v obalke......vsetci odovzdali, ja som len zakladala pod suknu ..... 😀 ...poto sme len poratali..... 😅 ....ale ved ako pise veronika, je jedno kto kolko da, hlavne ze sa ludia stretnu a zabavia.....my aj narodky oslavujeme tak, ze spravime gulas party, kazdy donesie flasu, vsetke narodeniny a vyrocia sa oslavia pod jednym....bez darov.....a tym padom ani nevznikaju rozbroje....jednoducho, ved aj tak sa da.... 😉

veronika...a ja som si myslela, ze len moj manzel ma maniere na x krat sa vracat, kym vie, co vlastne ide kupit.....a aj to este nieco zabudne..... 🙄

Janka, kamoskinmu Jakubkovi tiez vyberali mandle pred 2 mesiacmi a ze sa to da....a hlavne ze zatial je vsetko v pohode a nachladeny este nebol.... 😉

zuzanale
6. apr 2010

no Laura už pol hodky spí ja som zatial stihla hodiť večeru do rúry som urobila francúzke zemiaky v štýle zbohom velká noc 😅 😀 no čo už varené vajíčka od včera ani klobásky by už nik nejedol tak som spotrebovala ešte kým boli čerstve...

no u nás tiež ako u Veroniky fungoval zoznam toho kto kolko dal len keby som vedela že kde je 😅 ale po posledných svadbách v rodine sme si všimli že nik obálky nepodpisuje čiže nevieš kto ti kolko dal ani keby tam hodil 5€ nezistíš... čiže ani preháňať netreba 😅 a nás asi tak skoro žiadna svadba nečaká takže v tomto smere neuvažujem jediné výdavky birmovka v septembri a ostatné narodeninové oslavy budú hlavne o tankovaní benzínu a križovaní slovenska....

zuzanale
6. apr 2010

jaj až teraz som zaregistrovala Jani nič príjemné ale kamoška tiež bola v PP vyberať s dcérou a sú ok a tiež už bez chorob 😉

sophie1981
6. apr 2010

zuzka, my sme velku noc odlozili do mraznicky.... 😀 😀 😀 😀 ....

zuzanale
6. apr 2010

Bibka keby že odložím tak by to tam bolo hádam aj do ďalšej veľkej noci lebo klobásový moc nie sme a údené sme už zjedli 😉

sophie1981
6. apr 2010

ja potom povyberam klobasky chlapom na stavbu....na veceru....obvarim, horcica, chleba a je to..... 😉 ......a my aj udene vopchali do mrazaku....nejako nejde tento rok..... 😝

denisocka
6. apr 2010

ale ved jasne, že netreba pozerať kto kolko dal a byť vdační za pozvanie,ale niekedy ked zbadaš 4 člennu rodinu a v obálke 1000sk tak neviem či to je príjemne . no ale šak,už som ticho

zuzanale
6. apr 2010

no udené bolo domáce tak to sa pojedlo ale toho roku som po skúsenostiach z predošlých rokov kúpila menej vecí ktoré zvyknú ostať resp som ich nekúpila vobec... tak ako čokoládových zajkov keby babka nedoniesla tak nemám ani jedného 😅

veronika1982
6. apr 2010

presne tak hlavne ze sa zide rodina a dobra partia...ja som bola vcera zasadne proti aby malemu davali peniaze...a potom ked sme prisli ku prababka a dosli tetky u ktorych sme neboli tak mali pre nas prichystane vajicka a peniaze.. tak sme sa ospravedlnili ze sa to jednoducho nedalo vsetko stihnut lebo maly chcel spat a ze ja neberiem peniaze ked tak len vajicko.. bolo mi to hlupe brat peniaze ale co uz napchali mu to do nohavic.. a nas matej namiesto toho aby bral vajickia tak on po peniazoch hned ruky natahoval tak sa z neho smiali...

bibka on vyrobne cislo napisal na papier a dojdeme do obchodu a tam pozeraju na nas jak na blaznov ze co to za cislo. a dojdeme domov a na tlaciarni velkym napisane... 😀 ale co uz...

denisocka
6. apr 2010

ináč,aj ja by som bola najradšej keby miesto darov sme sa len tak stretli pri gulaši a koláči, cela rodina .... ale naši davaju prachy , sice my im ked tak kupime flašku,či dezert ,alebo niečo pekne do domu .... ale zas svokrovci davaju take chobotiny z obchodu všetko za 35sk,teda svokra. ona je už starší ročník,tak ona len umele kvety a ozdoby na stenu, obrusy od činaka a take,že ma ide vystrieť,nič nikdy nepoužijem a nemožem to ani nikomu dať,lebo by som sa pod zem prepadla. no ale darmo do nej tolko roky hučim,nech nekupuje,že to neni moj vkus a zbytočne mína ked to nepoužijem,ona to proste stale kupi. zaclony som prd rokom poriešila tak,že som zhodila drevene garniže,tak zas začala kupovať obrusy take ako hruba zaclona, to ani sa nevyjadrujem,mam asi 15ks obrusov a nepoužívam

sophie1981
6. apr 2010

Veronika.vidis, a mne ani nenapadlo vam nukat prachy..... 😀 😀 😀 😀 .....som to vycitila z tvojho pohladu, ze o moje peniaze nestojis..... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzanale
6. apr 2010

u nás dobrá partia moc nehrozí 😒 ale aspoň nedostávame blbosti skor fľašu a nejaké to € a to isté aj pre dievčatá vraj my už v vieme čo im treba no a my zvyčajne im napcháme na knižku do banky.... do domácnosti si nikto tiež netrúfa mi nič nanajvýš tak nejakú orchideu na okno

a záclony sa chystám na záťah ikea a kika v máji v BA ak nekúpim tam tak merkury istí...

denisocka
6. apr 2010

zuzka,ak chceš,požičiam ti moju svokru,budeš mať zaclon aj obrusov dosť . ja som antiobrusova a antizaclonova

zuzanale
6. apr 2010

ozaj lebo zase zabudnem som upratovala v lekárničke a mám vigantol plnú flašu záruka do 2011 a imazol krempastu do 2013 nechcete niekto ja už nevyužijem vigantol už nemusíme a imazol Laure neučinkuje....

zuzanale
6. apr 2010

dik Deni ale obrusy ja tiež moc ee nanajvýš tak PVC v kuchyni 😝 😀

denisocka
6. apr 2010

zuzka,mne teraz vo february pri potvrdzovani papierov do škoky dokyna kazala davať vigantol do 3rokov v zime, takže si ho nechaj.

zuzana612
6. apr 2010

Nam nasi tiez davaju prachy a moja mama to trosku prehana, aj v pondelok dala kazdemu vnucatu na kupacku po 50 euro. Nieze by nepotesili, ale dre este aj na dochodku aby nieco mala ked bude mat mizerny dochodok 250 euro a takto ich porozdava. Ale neda si povedat. Ze kym robi, tak im da, ved vie ze kazdy potrebujeme prachy 😖

Baby, dajte mi cislo na ortopeda do Spisskej. Chcem tam zavolat ci by ma s Natalkou nezobral aby som sa nemusela koli tomu sem vracat a uz by sme isli do Huty vo stvrtok ak to vybavim.........

veronika1982
6. apr 2010

jezis ja mam dakde este recept na vigantol... ale vraj ked uz zacne slniecko svietit tak nemame davat.. 😀 😀

bibka nas potesila aj ta zlta stuha na korbaciku...ta je najvacsia a najdlhsia zo vsetkych.. to aby ste zase boli vynimky.. ha ha..

my uz okupkany a uz ideme bubat.

sophie1981
6. apr 2010

zuzana.....tak sa tesim na stvrtok, ci isto prides...konecne aj babka uvidi vnucku.... 😀 😀

veronika....no sa jasne ze sa nema davat.....to by potom mohlo sposobit predavkovanie d-ckom..... 😀 😀 😀 😀 😀 ...ja mam doma 2 recepy...ale pssssssst..... 😕

zuzanale
6. apr 2010

Deni to prvý raz počujem 😕 ani Timke som nedávala po 1 roku a aj predtým len sporadicky zapekalo ju a Laure minule leto tiež len občas bolo slniečko 😅

denisocka
6. apr 2010

baby,nebudte smiešne, že sa z vigantolu predavkujete 😀 vždy lepšie dať ako mať problem pri jeho nedostatku teraz v detstve. tie davky vo vigantole su len take mini davky, toe 2kv denne je len taka udržiavacia davka. ja som teraz davala malemu tento http://www.docsimon.sk/tovar/vitamin-d-slovakof... a určite mu to neubližilo. zas by som sa bala nedavať,obzvlašt v zime u deti do 2r,

inač,dosť protichodne je aj davkovanie KANAVITu v prvých týždnoch narodenia

denisocka
6. apr 2010

Dávkovanie a spôsob podávania

Prevencia a liečba krivice u detí: Deťom podávame 1 kapsulu jednorazovo v 3. týždni života. Podanie opakujeme ešte 2-krát, a to v 3. a 6. mesiaci života jednorazovo. Ďalšie dávky sa podávajú vždy v odstupe 3 mesiacov až do 2 rokov veku dieťaťa. Podľa odporúčania Americkej pediatrickej spoločnosti sa má v podávaní pokračovať až do dosiahnutia úplnej zrelosti skeletu (do 18 rokov), dostačujúca je dávka 300.000 IU, tj. 1 kapsula jednorazovo začiatkom jesene. Prevencia a liečba nedostatku vitamínu D: Prevencia nedostatku vitamínu D predovšetkým u osôb starších ako 65 rokov: pokiaľ denné podávanie prípravku Infadin ® kvapky nie je z rôznych príčin možné, je vhodné jednorázové podanie lieku VITAMIN D - SLOVAKOFARMA ® v dávke 300.000 IU, tj. jedna kapsula 1 krát ročne najlepšie začiatkom jesene, prípadne sa môže rovnaká dávka zopakovať za 6 mesiacov. Prevencia osteoporózy u dospelých alebo prevencia osteomalácie u dospelých a detí: Prevencia osteoporózy alebo osteomalácie: pokiaľ denné podávanie lieku Infadin ® kvapky nie je z rôznych príčin možné, je vhodné jednorázové podanie lieku VITAMIN D - SLOVAKOFARMA ® v dávke 300.000 IU, tj. jedna kapsula 1 krát za 6 mesiacov.

VIGANTOL ma 10ml - čiže 1 ml roztoku (40 kvapiek) obsahuje 0,5 mg cholekalciferolu, čo odpovedá 20 000 IU vitamínu D3. (1 kvapka obsahuje približne 500 IU vitamínu D3)

veronika1982
6. apr 2010

my uz bubkame..my vo stvrtok ideme ku babke lebo u nas sa ide dokoncit balkon a spalna..takze urcite zavitame na kavu ku katke alebo sa stretneme vonku...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre