Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

antoniab
17. apr 2010

cau

krasne slnecne rano 😵 😵

bibi 150sk mozem len snivat a ked vezmem do uvahy ze som mohla mat pozemok zadara a polmelka v kapse tak infarktujem ale co rodinne vztahy su uz pase a dufam ze natom pozemku vytlcu prd 😠 😠
inak v tomacovciach stavaju aj znami ona sa vola martina on patrik a maju dievcatko neviem meno ma cca8mesiacov tak mozno budete susedia neviem ci tento rok uz nepojdu byvat on z jamnika ona z danisoviec 😉

sophie1981
17. apr 2010

mati tam je tolko domov, ze nestiham ani sledovat...poznam tam len par ludi......no a byva tam uz aj jeden chalan co chodil do c-cky na soup....ale este som nemala tu sancu ho stretnut....kedze stale trcim len na dome a makam....ale mm sa s nim stretol.... 😉 ..

nasa cena za pozemok nakoniec stupla pred 7 rokmi sme vyplacali......mame tam akurat jedno bremeno, ze ak sa rozhodneme predat pozemok pred kolaudaciu domu, musime ho odpredat spat obci, kedze nam ho predala za lacnejsie...po kolaudacii uz je vsetko nase.....ale vcelku sme to zbodli za super cenu...mame 1000 m2 bez par tvorakov a platili sme 250 tisic...aj s IS.....obec ma aj COV, skolku, skolu, obchody, postu, lekara, vlaky aj par autobusov, nove cesty.....cize zaklad ma......po zvysok clovek zbehne aj do mesta.... 😉 .....

zuzana612
17. apr 2010

Ahojte,

my sme dnes klasika od siestej hore, teda aspon Matus s Danielom, ja som este podriemkavala pri Lili do siedmej, o osmej som ich vsetkych vyhodila von aby som mohla poupratovat 😀 Lili si fajne pospala 3 hodinky, od jedenastej spi uz aj Matus, dom upratany, teda az na kuchynu a este dlhy den pred nami, kedze Daniel isiel do Humeneho a domov pride neviem kedy. Aspon ze je von pekne a mozme sa motat po zahrade.

Bibka, v Hute nie su cigani 😉 Zatial 😠 Ale zase okrem skolky a maleho ochodu tu nie je nic ine. No a samozrejme okrem krcmy 😀

sophie1981
17. apr 2010

Zuzanka...ale zasa tam mate super hlavnu cestu plnu aut,,,, 😀 😀 😀 😀 ...

my sme tiez bez tatika...je na stavbe...ale uz mam navarene, tak ked pridu na obed chlapy, tak len obsluzim a padame s katkou von na slniecko.... 😉 😉

veronika1982
17. apr 2010

ahojte. tak my sme rano vstali o siestej a o deviatej sme uz boli v meste... matej nam zaspal v kociary tak sme nabehli do dracika a kupili sme mu hojdacku, hraci vlacik a plysoveho hada...po ceste sme sa zastavili po tortu.. panecku viete aka je nadherna.. joj..hned sme navrtali haky na hojdacku tak som zvedava ako zareaguje..pojdeme ho dat spat a pustime sa do vyzdoby bytu. vcera mi este dosiel balik s party vecami tak mame pohare pre deticky, taniere a servitky a fukacky.. jedna uz padla za vlast lebo matej sa s nou hral..

tak nic ja padam lebo cas uteka..

spisiacka
17. apr 2010

ahojte chcela by som sa opytat kolko poradni musite absolvovat aby ste mali narok na matersku a rodicovsky. Pocula som ze ked nie je uricity pocet nemate na to narok.

antoniab
17. apr 2010

spisiacka od 4mesiaca musis mat pravidelne kontroly ale neviem otom aby sa to vztahovalo na matersku a rodicak ale sa to tyka porodneho a prispevku po porode na dieta /kocikovne/ 😉

spisiacka
17. apr 2010

a nevies kolko ich musim mat do porodu?

gajana1
17. apr 2010

Ahojte tak sa vam hlasim už po pôrode mame parik: Petra3000g a 50cm a Martin 3300g a 52cm 😀

denisocka
17. apr 2010

Fiha,gratulujem a paradne miery!

zuzana32
17. apr 2010

gajana1 - Gratulujem a fakt krásne miery.

maca77
17. apr 2010

ahojte

Gajana, aj ja pripájam ku gratulácii a prajem hlavne veľa šťastia a veľa síl, aby si to s dvomi drobcami zvládala ... vydržala si fakt super-takmer do termínu a tie miery parádne .... musela si mať pred pôrodom už určite dosť 😝 😅

susana28
17. apr 2010

Ahojte 😉

Ganaja, gratulujeme k bábätkám, krásne su, ako bábiky 🙂

Marcela, tak z huty je moja mamka, takže roky sme tam chodili ku babke, ktorá už 12 rokov nie je mdzi nami 😒 , ale ešte chodíme ku ujovi, ktorý je starý mládenec a taktiež ku krsným, ktorí bývajú pri tábore 😉 A huta je moja srdcovka, tak dúfam, že sa mi splní sen, a budem tu raz bývať.

Veronika, hoď potom foto s hojdačkou, a tiež fotečky z párty 😉

lydia22
17. apr 2010

Ahojte tak mame krasne pocasie,Veronika aj ja som zvedava na hojdacku. Ganaja gratulujem ku krasnym babatkam.

maca77
17. apr 2010

Susi, ja som bývala pod táborom 😉 ... teraz sme mimo hlavnej cesty, smerom k bytovke (jedinej čo je v Hute)

antoniab
17. apr 2010

gajana blahozelam vela vela zdravicka 😉

spisiacka tam sa nepise ze kolko tam je uz len peciatka od lekara ale tak jedna do mesiaca by mala byt aspon napr. romky maju 4 za cele tehu a lekar im nakoniec ten papier potvrdi takze to zalezi od lekara neni to nejak uplne stanovene

spisiacka
17. apr 2010

Aha tak dakujem za odpoved.

veronika1982
17. apr 2010

tak oslava dopadla nad ocakavania...matejko sa poobede napapal a pekne zaspinkal a my sme sa pustili do vyzdoby..a ked sa zobudil tak to bolo radosti. vsade balony povesane.dokonca aj vchodovych dverach nech vedia susedia ze mame 1 rok. 😀 potom dosli babky a dedo a sestra a tak sa vytesoval z darcekov. najvacsi uspech mala striga taka co visí, samozrejme ze aj hojdacka, no a slonika sa bal zo zaciatku lebo kym si zvykol na to ze sa ten slonik hybe a vydava zvuky ale teraz su uz kamarati a aj tatik je so slonikom kamarat..debatovali spolu a slonik mu odpovedal. 😀 😀 no a teraz uz vsetci odisli a kedzee matej este nechcel spat tak ho tatik posadil do hojdacky a skoro ho uhojdal k spanku.. a dokonca na hojdacke je aj truba a ja truba som matejovi pricvikla na nej rucky lebo som chcela trubit. takze bol aj plac.. a torta bola vynikajuca. mnam mnam.. zajtra stiahnem fotky a pridam na fcb lebo este pride dedo so svagrom tak budem stahovat pod jednym..

gajana blahozelam k babätkam.. krasne babätka a super vahy...tak uz len aby ste si vsetci na seba zvykli a aby vam to vsetko slo od ruky..od kedy ma kamoska dvojcata tak fakt klobuk dole pred vami...

maca77
17. apr 2010

Denisa, teraz ma napadlo, že si sa pýtala ako je to so spinalom v SNV ... pýtala som sa susedky, tak mi vravela, že sa bežne robí, rozhodnutie je na žene ako sa rozhodne ... ale že tiež záleží napr. od postavy - jedna známa chcela, ale dr. jej neodporúčala z toho dôvodu, že je drobnej postavy a mohlo by znecitlivieť telo nielen od brucha dole, ale aj smerom nahor...

rybecka
17. apr 2010

Gajana,
kraaaaaaaaasne dvojicky blahozelam a prajem vela trpezlivosti budes to potrebovat pri drobcoch 😉
Nech su dobrucke a nech len spinkaju 🙂 aby si maminka aj odychla nie? 😉

zuzana32
18. apr 2010

😲 😲 😲
Dobré ránko.
Tu ešte nikto nie je.
Ja som tu nakukla už o 7, a keďže tu nikto nebol tak som šla vešať prádlo, variť.
Tak opäť je krásne, my asi poobede ideme na Košiarny. 😉

zuzana612
18. apr 2010

Ahojte, vidim ze si asi kazdy vychutnava peknu nedelu. U nas bohuzial nic pekne nehrozi kedze vcera Danielovi necakane umrela mama 😒 Bola sice v nemocnici, ale este v piatok bola ok, zajtra mala ist do kosic na operaciu a vcera poobede volali ze umrela. Daniel to znasa celkom dobre na to ze uz vlastne nema ani oca ani mamu. Ja si nieco take neviem ani predstavit, ze by som uz nemala jedneho rodica, nieto dvoch. Ale myslim ze deti ho podrzia, lebo oni nieco take nechapu a nemozu ist bokom, starat sa o ne treba tak ci tak. Aj ked dnes prislo Danielovi velmi luto ked sme boli dole po jeho oblek a matusko sa pytal kde je babka, a potom isiel ku jej izbe a povedal ze babka haja. Ani netusil aku ma pravdu, ale ani to ze babka uz nevstane 😒 A v takychto chvilach si clovek uvedomi co je v zivote dolezite, kedze si tu a o chvilu tu uz byt nemusis.

ALe nejdem vam kazit peknu nedelu, uzite si slniecka, mne Lili spi na zahrade uz od osmej a Matusko tiez uz isiel spat, kedze od po siestej uz buntosili 🙄

veronika1982
18. apr 2010

ahojte.. my sme teraz spali a ideme vyskusat staronovu trojkolku psika..tak sa majte..

anape
18. apr 2010

ahojte kocky,
gajana aj my sa pripajame ku gratulantom....nech sa vam deticky drzia a posluchaju 🙂

zuzka uprimnu sustrast, najhorsie su take necakane odchody,aj ked asi babka uz mala celkom slusny vek a zdravotne problemy,ale aj tak je to smutne a boli ☹
presne preto ako pises,ze dnes si tu a zajtra nemusis si myslim,ze fakt nema zmysel si kazit zivot nejakymi hlupymi spormi a zabomysimi vojnami pre banality

peknu nedelu vsetkym

zuzana32
18. apr 2010

Zuzka, úprimnú sústrasť ☹
A stihla ona vôbec vidieť Natáliu?

antoniab
18. apr 2010

ahojte
dufam ze bude dnes aj teplo lebo zatial nic moc 😒

zuzka uprimnu sustrast 😔

zuzana612
18. apr 2010

ved to ze ju nevidela, v piatok jej daniel povedal ze v nedelu prideme, tak sa tesila, bohuzial sme to nestihli. Ale asi to tak malo byt, uz s tym nic neurobime, vcera som mala cely den vycitky ze sme nesli minuly tyzden 😒 ale ked prsalo a dnu by nas aj tak nepustili,chceli sme ju ukazat aspon cez okno....

veronika1982
18. apr 2010

oj zuzi tak to je nam luto... uprimnu sustrast. skoda ze babka nevidela malicku ale mozno z nebicka bude na nu davat pozor. a pre daniela budte teraz vsetci oporou mozno ten smutok dojde az neskor..pekny dnik

susana28
18. apr 2010

Ahojte,

zuzi úrimnú sústrasť. A my sme dnes akurát rozmýšľali, že kto v hute zomrel, lebo ujo hovoril, že nekomu zvonili, tak sme tipovali tak i tak,ale na danielovú mamku sme ani vôbec nepomysleli. A koľko mala rokov?

maca77
18. apr 2010

ahojte

až teraz sa mi podarilo sem dostať ...

Zuzi, uprimnu sustrasť ... keď som dnes počula ako dlho pred omšou zvonia, tak som vravela, že isto zas niekto zomrel... a keď sme videli v kostole Daniela s bratmi, tak vtedy sme sa dozvedeli, že ich mama ...
... prvé čo ma napadlo bolo, že asi nestihla ani Lili vidieť ... hm škoda...

neviem, prečo je to tak, že keĎ sa narodí malé bábo, tak väčšinou v rodine niekto umrie ... 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre