Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

zuzana32
23. jún 2010

Dobré ránko,
veru veru slniečko sa nám ukázalo.
Moja Katka ráno vstala a povedala óóó čo to som sa pomodlila a už je slniečko!
Lebo včera celý deň kričala, Ježiškóóó už mi daj slniečko.

veronika1982
23. jún 2010

dobre ranko... dobre vidim ze to co svieti tam hore na oblohe je slnko? my sme doteraz spali lebo pan rano o piatej vstal ale potom zaspal tak sme potiahli..

a konecne pojdeme sa prevetrat a pozriet nasich kamosov na ihrisko
@sophie1981 ako vam je uz lepsie? lebo potom zajtra by sme prisli

denisocka
23. jún 2010

dobre ranko ,

ja som si bola dnes prvy krat sama a hned z rana zaniesť syna do školky , juuuj to je pocit .len poznamenal že : a mama bude teraz doma sama ???? a ja že ano 😀

denisocka
23. jún 2010

ináč aj šimon ráno že - mamíííí , už svieti 😀

rybecka
23. jún 2010

Dobre ranko 😎
no my ho dobre ani nemame po 2 apol hodinach placu mi Ondrejko zaspal na rukach idu nam ocne zuby a dotoho hrdlo kasel teploty 😝 ja unavena ako kon rozmyslam co rychle navarit kym spi lebo bude to tazky den.
slnko je vonku ale kosa 😖

denisocka
23. jún 2010

@rybecka jani,ta sesterka je ešte v nemocnici? že ako dlho tam držia mamičky asi

rybecka
23. jún 2010

@denisocka Mne ked Matejko siel prvykrat do skolky tak som bola taka hotova ze som cely den len cakala kedy mozem ist po neho tak my chybal a teraz ho vyhanam do skolky lebo doma ked je tak nevie co od rozkose ma vystrojit 😅 uz teraz som smutna ze idu prazdniny Ondrejkovi je lepsie ked je Matejko v skolke lebo ked je doma tak ho stale budi a biju sa a revaju no blazinec doma 😅 dufam ze uz bude teplo ze to vyhodim na dvor a pokoj.

rybecka
23. jún 2010

@denisocka uz je doma prisla v pondelok 🙂

rybecka
23. jún 2010

@denisocka a teraz je tam tak plno ze uz par mamiciek poslali do Le nemohli ich prijat.musis vystihnut ze akurat bude volna izba leto je stale take nabite sestricky hovorili ze je to nasledok dlllhych zimnych veceroch 😀

denisocka
23. jún 2010

@rybecka no ved aj ja dakujem bohu,že tu našu školku hadam zachránia,aj ked zrušia jedálen a budu obedy nosiť z reštiky,čo je smola 🙄 lebo kucharka sa snaži vyjst v ustrety,že ked dieťa niečo nema rado,tak da niečo ide čo sa v kuchyni najde. ale aspon že školka bude,to je neskutočne-ja kukam na hodiny a ked si predstavím že od sept. od 7-16.30 ma človek "veget" tak to je super

ináč,to ju fakt pustili na druhy,treti den? ty koky

zuzana612
23. jún 2010

Caute,

u nas tiez svieti slniecko ale fuka studeny vietor, takze s mojimi chorymi detmi urcite von nepojdem. Teda, s Lili idem na kontrolu na ortopediu, dufam ze posledny krat. My sme spali dobre, ale ja som musela nejak zle lezat lebo mam natiahnuty krk ze ani hlavou nemozem poriadne otocit 😖

Denisa, a to si sa sama pytala na ten adaptacny program? Ci ti to sami ponukli? Lebo ja hodim Matusa do jamy levovej naraz 😀 Ale uz ho pripravujem ze bude chodit do skolky, bude tam mat nove hracky a maminka bude zatial doma 😀

denisocka
23. jún 2010

@rybecka ty kokos 😅 nestraš ,,do LE

susana28
23. jún 2010

Ahojte, tak ja sa cítim na h........o 😝

@zuzana612, čo si dokázala ráno zjesť? Lebo mne je od rána ako vstanem už zle, a pomaly okrem vody alebo čaju do seba nič nedostanem 😒 ale pritom som hladná ako vlk 😖

rybecka
23. jún 2010

@zuzana612 najlepsie jehodit do jamy levovej my sme chodili sice najprv do 12 stej ale to z dovodu ze bolo plno a nemal 3 roky a az potom zacal chodit na cely den a place dodnes aj dnes rano plakal v skolke no co uz narobim s nim rano doma v pohodicke a ked ide domov stale my povie ze v skolke bolo dobre ale musi si svoje odplakat 😝 uz sme si zvykli aj my aj ucitelky 😀

denisocka
23. jún 2010

@zuzana612 adaptačny nieje, ale u nas v dedine mi ho beru na 2 hodiny 1-2 x v týždni, dnes je tam treti dnes po sebe .... len proste tak, jest nedostava,ma svoje v rupsačiku

denisocka
23. jún 2010

@susana28 takže si tehulka? robila si si ešte iný test?

zuzana612
23. jún 2010

@susan28, pri Matusovi som prvych par mesiacoch bola na suchych rozkoch, cistej ryzi, suchych cestovinach a tak. Maso som nejedla skoro cele tehu, skladkosti mi tiez nechutili.......zato pri Lili som jedla vacsinou vsetko, a hlavne sladkeeeeeeeeee a to mi ostalo doteraz, sa nemozem toho zavit 😠

denisocka
23. jún 2010

baby,ohladne MD poradte

ešte furt nemám papier,dam mi ho až v najbližšej poradni - v 35 - 36tt , vraj to nevadi,nemusim isť hned v 32tt či ako sa ma davať - tak sa chcem opýtať,či som a teoreticky neodrbala,ked pojdem aj mesiac neskor, týpadom budem o 1 mesiac akioby dlhšie na MD a kratšie na RD / kedy sa do 2r. dostava 250€ či kolk ,ak to dobre chapem. alebo sa da dať papier na MD aj zýžden spätne s datumom,resp.ho doniest do roboty s týžden starým datumom?

anape
23. jún 2010

ahojte kocky,
slnkooooooo 😉 , hoci az tak teplo zase nie je,lebo fuka silny studeny vietor, ale aj tak je to asi na dobrej ceste za teplom 🙂

no vidite, ja som vam hovorila, ze v lete sa dost rodi a ze je to vraj nasledok dlhych zimnych vecerov 😀
ale to, ze v porodnici takmer nie je miesto, je nasledok aj sirokeho zaberu,ved tu chodia mamicky od gelnice az po poprad, kedze je slobodna volba vyberu porodnice

zuzka tak to ti nezavidim, hadam to coskoro prejde a ty si budes tehulkovanie uz len uzivat...uz si si robila aj ten druhy test?

co sa tyka skolky, tak tiez si myslim, ze najlepsie je dat rovno na cely den... my chodime uz do skolky celkom v pohode, sem-tam to je trucovanie, ze nejde, ale nejako to stale zahovorime 🙂 ... a potom popoludni, tak ako pise janka, stale povie, ze bolo dobre 🙂 a urcite mu to aj prospieva, lebo ked je dlhsie doma,tak uz mu rastu rozky...uvidime co to bude cez dva volne mesiace 🙂
ale vcera som zostala trosku zaskocena, lebo viki sa v satni v skolke zlostila,lebo jej neslo otvorit lizatko a prave sla okolo petkova ucitelka a poznamenala daco, ze jaka je ona smela alebo take nieco, ze ina ako petko, ze on je taky uzavretejsi, tak ma to prekvapilo, lebo doma mi vobec nepride uzavrety 😀 ... tak on v skolke zrejme struha dobrotu a doma si to vynahradi v sibalstvach 😀 .... ale je pravda, ze je ina povaha ako viki, taky citlivejsi, viki je taky flegmos 🙂

no dobre baby, idem ja daco robit, lebo mam toho dost v plane, kedze sme sa dva dni flakali.... pekny den vam prajem

zuzanale
23. jún 2010

@denisocka papier na materskú dostávaš až 6tt pred termínom pôrodu dá sa aj 8tt ale to zvyčajne u tých čo su na marodke a rizikovom no potom môžu mať problém a poťahovačky so soc poisť švagriná tak dopadla a prišla o materskú 😠 takže nestresuj 6tt je normálne 😉 ale v podstate už si ho mala mať v 34tt 😅 ale tuším ho do týždňa treba dať aby stihali socialku tak dúfam že nebudeš mať s tým problém 😕
a prepustenie z nemocky no mňa bez problémov mohli pustiť už v nedelu tj po 2ch dňoch jak kolorku 😝 😀 ale musela som čakať na malú ta musela min 3dni aj to odbery a vyšetrenia ktoré sa robia 3-4tý deň postihali ltt a keďže moje deti akýmsi zázrakom nedostávajú žltačku tak sme boli po 3dňoch doma

školka no u nás bol plač aj teraz občas je keď treba ísť zo škôlky domov a sa jej nechce no nechávať ju tam do 16-16,30 nechcem veď by aj krivo pozerali učky že som doma a decko nechám im na krku..... no a keď nastúpila do škôlky a bez plaču tak sa čudovali že aka bezproblémová nechceli veriť že bola so mnou doma a nie v jasliach 😕 😅
@susana28 blahoželám ďalšia tehulka supeer tak nech nejak vydržíš tie nevolnosti 😉 moja švagriná odzvracala pri oboch deťoch aj za mňa 😝 a prvé 3mes tehu trávila v nemocke na liekoch a infúzkach lebo ani vodu v sebe neudržala 😒

denisocka
23. jún 2010

@zuzanale no šak to,že teraz som 33+3tt a do poradne idem až o 2týždne a vtedy mi ten papier da

antoniab
23. jún 2010

ahojte
tak dneska slnko ale unas strasny vietor 😒 no uvidime ako zasla by som na cintorin uz som tam straaaaasne dlho nebola no pomaly 2mesiace ☹

baby nejdete niekto na mesky urad v snv chcela by som parkovaciu kartu vraj je teraz za 10euro ked bol este mm doma tak sme chytli pokutu 5eur 😝 🙄

susana28
23. jún 2010

@anape druhý test som zatiaľ nerobila, lebo má ta moja nevoľnosť utvrdila, že som tehu, ale keďže test mám kúpený tak si ho spravím, aby mi neostal doma ležať 😉

@zuzanele,nestraš preboha, dúfam, že ja až taký extrém nebudem 😝

denisocka
23. jún 2010

aj v podhradi urobili parkoviska,snad všade sa plati kde sa len da,uplny idioti ! nemožeš ani na poštu,ani do obchodu či do bankomatu,všade parkovne sa plati. kukam teraz na cenník - tak na 1rok je 15€ za neprenosnu a 20€ za prenosnu ak maš 2auta -plati na meno a ECV

antoniab
23. jún 2010

@susana28 urob a daj vediet 😵 😵 a mm si uz nieco povedala ..?

zuzana612
23. jún 2010

@susan28 Zuzi a co s tou skolkou pre Vanesku v Hute. Uz si tam volala?

veronika1982
23. jún 2010

@antoniab my ocovi kupujeme kazdy rok na narodky kartu a tak mame pokoj a aj on.

sme boli vonku. skoro nas odfuklo ale na slniecku jefajne.

antoniab
23. jún 2010

@veronika1982 no vidis jojo bude mat za 3dni narodky zeby 😀 😀

zuzanale
23. jún 2010

@denisocka šak hadam to dajak prepočita a dá ti tam dobrý dátum 😉

u nás v LE na to parkovanie mestký serinkajú a zišlo by sa im rozhýbať lebo každý parkuje kde a ako chce pokuta by občas nezaškodila 😕 zato v PP sú mestký všade sa idu potrhať a na každom kroku papuču dávajú alebo si ťa počkajú a odsledujú hlavne v centre 😝 .... no a v SNV sa snažím parkovať buď pri coope, u nás za firmou na letnej alebo u mm na stanici ale tam máme železničnú parkovačku inak by bola tiež pokuta 😅

@susana28 hádam nie len pri tej debate ako zle ti ja som si na ňu spomenula a tak ako vravím ona odgrcala aj za mňa 😝

veronika1982
23. jún 2010

@antoniab no vidis. my uz takto tusim posledne 3 roky riesime ocove narodky..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre