Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

slaviq81
26. jún 2009

Veronika, len aby tam dovtedy tie preliezky ešte boli 😀

ivana2009
26. jún 2009

Ahojte 😉
tak dnes sme sa dozvedeli ze moc je taky aky bol hnis a bielkovina ,ale volala s urologickou a vravela ze to moze byt lebo je maly a pimplik nestahujeme este nam nekazali ze to je z toho ten hnis a bilekovina lebo ak by mal zapal mocoveho ciest tak krv by bola ina a krv mame ok ale ideme v pondelok zase ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
katka ty si kedy zacala s pimplikom ?alebo baby vy kedy?
matus cicka bez bolesti zajtra pojdeme von uz teplotu nemame mali sme len v utorok taku vyssiu a vstredu sme mali poobede 37,7 ale to asi z stych stresov co mu odoberali krv a neslo ☹ ☹ ☹ ☹

zuzana32
26. jún 2009

Iva,
ja som chlapcom dlho nesťahovala.
Každá doktorka má na to iný názor. Niektorá povie hneď, iná zas že netreba.
Pamätám, že Miškovi som začala neskôr ako Matejovi.
Ale aj tak mu prvý krát stiahla dr. v poradni a potom som začala aj ja. 😉

antoniab
26. jún 2009

ahoj 🙂
ako sa mate spisiacky ?

bibi si ma hladala uz chodim k snazilkam malo nik tam nieje 😒 a kedze som doma neni cas 😝 stretko by som dala isto len zajtra uz odchadzam no mam poradnu za mesiac tak to by sme mohli nieco dohodnut 😉

zuzana612
26. jún 2009

Ivi, tak nech sa Matusko skoro vylieci. Ja som mojmu Matuskovi tiez enstahovala, urobila mu to dr. v poradni a povedala ze by to malo byt ok a kazala mi raz za cas pri kupani mu to stiahnut a umyt cistou vodou, ale urobila som to asi 2x, lebo vzdy zabudnem 😒 Ale zatial sme problemy nemali. Jeden cas mal take obdobie ze si ho sam natahoval vo vode, ale uz ho to preslo 😀 Som mohla mat o starost menej 😀 😀 😀

Antonia, ja som ta tu bonzla ze si tehula a ani sa nepochvalis, som ta nasla medzi januarovkami 2010 😉

antoniab
26. jún 2009

zuzana to je v pohode ja som tu medzi vami taka trocha stratena vsetci sa poznate a ste doma ale teraz sa uz dufam budem vediet zapajat ak sa samozrejme mozem pridat 😉

zuzana612
26. jún 2009

jasne ze mozes, budeme sa pretekat ktora skor porodi 😀 aspon nas tu bude viacej tehu, pata je uz v nejakom 15-tom tyzdni a dufam ze sa coskoro prida aj Liva a Bibka a bude nas tu viac 😉

sophie1981
26. jún 2009

ahoooj, uz sme doma....som dnes kupila od jednej baby(odtial z bazaru a nahodne aj so snv) super nohavice z hm na traky pre katku....ja som uz jedny doniesla z londyna alo o chvilu z nich vyrastieme a ona predavala vacsie ale bezove...taaak sa vytesujem, lebo tie nohavky mam rada......tak super, super.... 😉

mata, necit sa mimo...ja som tiez donedavna pisala zpoza hranic, kaja pise doteraz a slavka prechodne tiez.....takze niesi jedina.......tie poradne ti nezavidim...to lietanie hore-dole...planujes rodit tu alebo v uk???

sophie1981
26. jún 2009

zuzanale...som si teraz vsimla lauruv albume...aka je uz velkaaaa........a smeje sa uzasne.... 😉

veronika1982
26. jún 2009

dobry vecer.. tak ja som sama ako kol v plote.. nasi sli so sestrou na pivo, manzel v trebisove a matej spi v postielke... romantika za vsetky drobne...

antoniab vitaj medzi nami.. ja som zo zaciatku tiez nikoho nepoznala a postupne som spoznala vsetky...no nie sice vsetky lebo slavku som este nestretla, diankuv,zuzanale,anape,kajacz atd...

dnes kym som cakala na babku kedy pride domov tak matej uz plakal takze dnes sme mali kupanie a pripravu na kupanie samy.. matej na prebalovacom pulte si poplackoval a ja som si chystala veci.. priprava na to ze uz budeme o chvilu sami... 😀

kajacz
26. jún 2009

ahojte...
antonia- blahoželám k tehotenstvu... 😵 takže ŠŽ nebola až taký problem... 😉 ja tu z dievčat poznám osobne iba Ivanku a predsa tu chodím...ale dúfam, že cez prázdniny ich viaceré spoznám i osobne...

Samkovi stiahli predkožku na urologii, ked mu bol asi rok... 😒 že vraj, aby sa mu tam nič nedržalo, ked mal predtým ten zapal obličky...tak sme to potom stahovali už aj my...
Šimonovi občas trošku vo vani potiahnem, ale fakt len kým nevidím ústie močovej rury...celú predkožku stiahnut som neskušala...terajšie názory sa priklánaju skor nestahovat tak do dvoch rokov...

rybecka
26. jún 2009

ahojte,
aj my ideme na buduci tyz. na urologiu s predkokozkou 😒 a som dost z toho hotova
a teraz som sa docitala ze moj syn ma bradavice molusky uz ich bol 2 krat vyskrabovat a zase som mu nasla dalsu na kolene ☹ a dalej som citala ten blby net a zistila som ze zas Ondrejko ma seboroicku dermatitidu na hlavicke ma celu hlavicku suchu a zlte lupiny a ked mu dam olej tak hned scervenie a mozem mu dat len niveu sos. tak na buduci.tyz. idem do poradne tak sa na to opytam.
som smutna ze moje deti maju take pliagy ☹ ☹ joj uz nic necitam lebo tu sa pisu niekedy hrozne veci na tom nete.
antoniab blahozelam 😵 😵

antoniab
26. jún 2009

dakujem 😵 😵

bibi chcem rodit na svk momentalne to vyzera ze v oktobri pridem na stalo len som si zistovala matersku ako na svk a ako v uk
no musim to takto zvladnut lebo starostlivost v uk poznas to 😒

kajacz stitka bola zla ale potvrdili sa slova pani doktorky ze po spravne nastavenich liekoch sa nam zadari a po prvych dobrych vysledkoch sa za 2mesiace aj zadarilo 😉

veronika ja poznam osobne len bibku a tu som tiez uz roky nevidela 😀 😀

zuzanale
27. jún 2009

Ahojte kde ste 😨 dnes je hnusné počasie 😝

Bibka rastieme 😉 máme 6kg 😀 a už si dovoľujeme a rodičom vyplazujeme jazyk 😠 😀 😀 😀

a chvalabohu sme zdravučký tak držím palce nech sú rýchlo zdravé aj vaše deťúrence 😉

maca77
27. jún 2009

ahojte

veru počasie otrasné 🙄 pozerala som aj na nete satelitné snímky a nad celou Europou je bielo, takže samé mračná 😖

sophie1981
27. jún 2009

caute..ja uz upratujem.... 😝 ...zase....dedko vzal katku von tak mam cas a rychlo na kona....

Martina....tu starostlivost poznam....da sa to zvladnut, to cestovanie hore dole...ja som cestovala do 8 mesiaca.... 😀 ....len moja mal v lietadle kopala akosialena, tak som za tie 2 hodky v lietadle vysla dodrbana akoby som tahala 16-tku v bani.... 😀 ....ja mam matersku z uk...je tam na 9 mesiacov, potom po ukonceni sa dam na rodicovsky.....len ked budes poberat z UK, hned si potom aj ziadaj potvrdenie, ze si nepoziadala o start sure maternity grand(to je tych 25 tisic tu nasvk), aby si mala bez problemov ziadost tu...musis to prilozit, inac ti tie peniazky nedaju....

Zuzanale....tak to rastiete...my sme mali min. tyzden 5,5kg...nejako nas vsetci predbehujete.... ☹ .....asi budeme mini.....tak to zatial vyzera...ved este stale nosime nohavice co su na 0-2mesiace......a este nejaky ten tyzden ponosime....a to mame buduci tyzden 4 mesiace..... 😕 😕 ....

janka, moja mala tu pliegu nie v hlavicke ale na oboci a na bajkalesoch......vyzerala akoby mala nejaky svrab.....ja som jej to vo vani nechala poriadne rozmocit, potom som je presla s mokrou plienkou, ze som pozbierala supinky(hned scervenela strasne) a po kupeli somjej na to dala olivovy olej a pocas kojenia som jej to jemne vyskrabkavala z obocia a vlaskou...a zmyzlo to......sem-tam sa jej to urobi na tom makkom mieste na hlavicke, tak hned skarbkam......\

nastastie my mame pisulienku a nie pimpula, tak predkozka u nas problem nieje...len pravidelne kontrolujeme, aby nam susulka nezrastla a s vatovymi tycinkami vyiterame spinky (cim dalej tym je to zlozitejsie pre nase sadielko... 😀 )

pocasie o nicom......ale aspon uz prestalo prsat....

sophie1981
27. jún 2009

idem nieco porobit, nech sa babka nenasere, ze sedim na nete.... 🙄

veronika1982
27. jún 2009

ma porazi z toho pocasia.. matej spal pol hodinu v kociari a teraz je uz hore.. ja som sa akurat vychystala ze ideme von a zase prsi...

sophie1981
27. jún 2009

veronika, treba poslat deda....nas kocikuje aj v dazdi.... 😀 😀

veronika1982
27. jún 2009

aj my sme boli doteraz von a stretli sme katku s dedom..a dvojicky ivanku a zuzanku.. 😀

maca77
27. jún 2009

my sme tiež predsa len boli doobedu vonku ... skontrolovať situáciu na ihrisku 😀 ... no kolesá na kočiari som mala také zablatené, že sa zo mňa smiali, aby som ich očistila, lebo zaplatím pokutu za znečisťovanie vozovky 😀

práve malá vstala, tak bežím zas k nej ... a pôjdeme von, keD už to slniečko vykuklo 🙂

veronika1982
27. jún 2009

tak moj matej spal do pol tretej. boli sme na navsteve a teraz sme prisli.. a idem sa pochvalit uz vydavame aj nejake tie zvuky.. jupi jupi...

pocujte synovec ma asi kiahne. moze ich chytit aj matej?

sophie1981
27. jún 2009

no Veronika, tak s tebou kocikovat nebudem, ked mozte byt uz potncionalny nosici kiahni.... 😕 ...aspon tyzden.... 😀 😀

my sme sa o druhej vybrali ku svokre do Markusoviec a na pocudovanie bola Katarinka dobrucka a ani neplakala..asi starne.... 😀 ...teraz uz sme okupkane, a vyvalene v posteli...mm ostal doma, lebo chcu dokoncit kupelnu, tak v noci sme same....hura, cela postel pre nas......ale zase mi je smutno ze sa nemam ku komuschulit.....ale budem zato o to viac pucit katusku..... 😵 😵 ...tak si idem dat este sprchu a vyvalim vedla kacicky...zjem kremes a podem spat.... 😀

maca77
27. jún 2009

veronika, možné je všetko ... aj to že Matejko kiahne dostane ... ale teraz rozmýšľam, že ked ho ešte kojíš, tak možno je aj proti niečomu takému chránený ...

Bibka, ja by som počkala 2 týždne s tým kočíkovaním .... inkubačná doba je totiž taká... 😀 😀

sophie1981
27. jún 2009

juuuj, dva tyzdne???? 😕 .....no neviem ci vydrzim tolko...ked tak sa veroniky a matejka nebudem dotykat.....sorry veronika..... 😀 😀

rybecka
27. jún 2009

ahojte,
ako sa mate,my sme teraz prisli dnu sme grilovali 🙂 samozrejme ze Ondrejko siel spinkat uz o pol osmej a my doteraz vonku aj s Matejkom.
a uz ide aj on spinkat. Dnes mi Ondrejko spinkal dokopy cca 1 hod za den ale on neplace je zlaty sa usmieva a veelmi si cmula pasta aj palcek a cumlik vobec nechce normalne ho natahuje z neho 😕 a nerada by som bola keby ostal pri palci.
tak idem si ulozit dieta 😉

sophie1981
28. jún 2009

dobre ranko...tak sme sa vyspinkali do ruzova bez tatina..... 😀 ......vstavali sme len 2x, o pol piatej sa zobudila a zacala mala vykladat nieco v jej neznamej reci......tak sme vykecavali hodinku a potom este zalomila, potiahla do pol siedmej, potom si zase len srkla mlieka a pali sme do pol osmej..... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ....

teraz uz mame kavicku za sebou a snazime sa zase zaspat...... 😀

kukulik30
autor
28. jún 2009

halo haloooooooooooooooooo 🙂 ...nikde nikoho..ja ze tu najdem popisane aspon dve stranny 😕 ..no teeeeda 😀
nam vcerajsi gulas na zahradke nevysiel 😠...kedze to pocasie bolo , ake bolo...na porazenie, tak gulas sa varil doma ,ale aj tak bol fajny, ale musim sklamat Zuzku ...vsetko chlapi zjedli, takze som nic nestihla uchmatnut 😀

antoniab...super , ze si uz dosla aj tu k nam, radi ta tu uvidime a budeme s tebou unasat tehu starosti a radosti 😉

a k tej predkozke...ja by som sa priklanala radsej k stahovaniu, raz za cas...ved ma to nezabije, uz som pocula, ze s tym mali nemale problemy, ked to nechali iba tak...a do 2 rokov sa mi to zda teda dost dlho , fajne sa to tam moze usadzovat...tak na co zbytocne trapit dieta 😖nemusi sa vyskytnut ziadnem proble, ale casto je to prave naopak ....mne to dr v poradni par krat ukazala a skontrolovala a obcas to Samkovi pod tecucou vodou pretiahnem aj ja...zatila tuk tuk tuk ziadne problemy, pekne mu to tam aj vycistim od tej smegmy/ ten biely povlak /, a hotovo 🙂

vau ...zuzile..tak Lara je uz poriadna slecna 😵 zlatucka

veronika...jaj tak od teba na daleko teraz...veru tie 2 tyzdne by som dodrzala, ako pise Maca, i ked ja by som uz aj bola rada, aby to mal maly za sebou 😅 zeby sme dosli na navstevu a zavolaj aj synovca 😀 .....ale hadam vas to este obide...predsa len je este malicky Matejko, nech si pocka na kihne az do skolky 😉

kukulik30
autor
28. jún 2009

jaj a zabudla som zazelat stastnu cestu anke ...oni uz sli na tu dovcu, ze??? 😕 tak to som zemskala, snad budu zdravi a uziju si to 😵 ...joooj ako by som sla k moru 😝 ach...no mozem iba snivat 😖

slaviq81
28. jún 2009

Livi, aj ja by som šla k moru. Sice ja ležať na pláži veľmi nemusím, ale teraz by som určite ležala aj tri dni 😀 No dúfam, že nabudúce leto niekam na dovču pôjdeme. Alebo najlepšie už na svadobnú cestu, to by ma najviac potešilo 🙂 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre