Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

sophie1981
20. jan 2010

a ved je tu moznost...vezmem hypo, zalozim dom, kupim nove ciciny.... 😀 😀 😀 😀 😀 ....

susana28
20. jan 2010

Aha, takže kamienok v sáčku, tak to by ma ani vo sne nenapadlo 😀 A, zuzka nevieš ako sa má? Hej a nevieš akú to oni majú ulicu v Hute, by som jej aspoň blahoželanie k narodeniu dieťatka poslala 😉

sophie1981
20. jan 2010

susana......skor ju ta pohladnica zastihne v Liskovej..... 😀 ....ratam, ze tak do marca do Huty nedojde..... 😅 ...pohrabem sa v papieroch a ked najdem adress, tak ti hodim do IP....neviem ako sa maju...p. Danielovi som pisala ze cem foto..... 😀

susana28
20. jan 2010

Super, tak budem rada, keď tú adresku nájdeš. A detto by som už rada videla malú natálku 😉

sophie1981
20. jan 2010

NO VED....ALE dANIEL NIEKDE POD STOLOM S RUKOU HORE ZAPIJA SO SVAGRom dceru.....tak co by sa unuval nie? 😝 ....aaaaaaaale, ved ja mu to zratam..... 😀

veronika1982
20. jan 2010

zuzi aspon nemas problem pri kupovani podprdy...

ja som minule sla von a mala som len kojenecku podprsenku... a muz mi hovori.. ty pocuj ty tie cicky mas nejaku nizko.. a ja mu na to ze to mam teraz len taku podprdu ze to tak mam stale..vyjdem von a zafukal vietor a mne dajaka zima na cicky a akurat sli okolo smetiari.. a ja zahnem do bundy a zabudla som si pricvaknut knoflicky vpredu...som sa zacala rehotat.. smietiari pozerali na mna..a potom som muzovi doma povedala ze co mi nepovedal ze ju nemam zapnutu..

sophie1981
20. jan 2010

Veronika......lakas ujov smetiarov..... 😀 😀 😝 ....ja som tak chodila po hypernove...s ceckom von.....pri pokladni som na to prisla, zapla a zaplatila za nakup....a bolo.... 😅 ....esteze mi mlieko netecie.....by som mala ako smerovku...... 😕

veronika1982
20. jan 2010

no a mne mlieko este furt tecie..

veronika1982
21. jan 2010

my sme uz od siestej hore..ty kokso to je sila...

bibiana dam mateja spat a ked tak potom dojdeme. ozvem sa ti ked budeme vyrazat...

sophie1981
21. jan 2010

ha. my sme vstali o stvrtej, ale o piatej sme este zaspali.......do osmej.... 😝

tak vas budeme cakat.... 😉

veronika1982
21. jan 2010

matej mi uz spi.. tak ked vstane tak sa pojdeme obliekat..

zuzanale
21. jan 2010

Ahojte my sme výnimočne spali skoro do 8mej odsali sme sople a je nám celkom fajn .... poobede sa chystáme do PP mm ide dať namontovať zasterky na auto a my sa zatiaľ poflákame po tescu

čo sa týka tých "mladomanželský" tak tie má každá banka len sa to inak volá ja by som moc do ČSOB nešla keďže viem aký "šikovný" ludiam ta robia 😖 chce to len obehať banky a zistiť kde majú aký úrok lebo ten je rozdielny 3-6 len tie percentá čo dotuje štát sú rovnaké takže odporúčam obehnúť viac bánk všade si dať urobiť predbežný návrh na rovnakú sumu + poplatky ake sú za poskytnutie úveru a všetko ostatné kolo toho a podla toho vybrať je to síce viac behania ale banky v toto majú veľmi veliký nepomer

a tema dom vers byt tak bývanie v dome má svoje výhody ale kým sa k nemu dopracuješ ...my sme mali aj pozemok a nakoniec som rada že mám byt pretože by sme ešte teraz bývali u našich dom nedokončený...

veronika1982
21. jan 2010

uz sme vstali. ideme sa obliekat..

sophie1981
21. jan 2010

ok, tak cakame..... 😉

susana28
21. jan 2010

Ahojte 🙂

Veronika, tak s tou podprdou máš pravdu, ani by som ju nemusela mať, ale to by som bola v predu plochá ako doska. Tak keď si dám push up tak aspoň akože dačo mám 😀 Ale zas ma to dajak neserka, lebo ľudia majú aj oveľa väčšie traumy. Tak napríklad keď občas pozeráte Modré z neba. V jednej relácii tam bola baba, ktorej manžel vysníval silikóny lebo mala komplexy z malých ciciniek. A potom som tam vydela krásnu babenku, ktorá sa narodila bez rúk, a za to žila plnohodnotným životom bez komplexov. A myslím, že život tak treba aj brať. Mám ruky, nohy, oči. a k tomu manžela a krásne dieťa. Tak kašľať na kozy. A malé majú aj výhodu, raz keď si budem uživať život stredného veku nebudú my visieť po kolená 😀

Zuzka s tými pôžičkami máš pravdu, určite sa oplatí dať si tú námahu a prácne si to vychodiť, a potom sa rozhodnúť. 😉

susana28
21. jan 2010

Bóže tá MD fakt účtočí na mozog. nebudú my 😒 ale nebudú mi. 🙂

sophie1981
21. jan 2010

ha....zuzana...ja uz neriesim ked vidim svoj pravopis..... 😝 ....ved naco ne??? 😀

este planujeme obehat par bank, koly hypo.......ja nemam nejaky negativny zazitok s CSOB.....mali sme odtial aj sporenie, brali sme uver....pekne sme 7 rokov zaplatili, a bolo...ziaden konflikt...este nam aj s blockami pomahali.... 😉 ...pockali par dni.... 😉 ...uvidime co da ina banka.... 😀 ....k zriadeniu uveru myslim ze vravela 30 eur....no a samozrejme plus dalsie naklady ako je odhadca, vpis do katastra, zalozne pravo....ale to bude vsade v kazdej banke.....uz len percento odstriehnut....

cakame na Veroniku...ja som uz aj mm vyslala von s katkou, nech aspon pol hodku pospinka.......no.....a Veroniky niet...snad sa nezosmykla dolu kopcom..... 😀 😀 😀 😀

zuzanale
21. jan 2010

Bibka kým idú prašule ťahať z teba tak su milí ale keď ty chceš od nich späť svoje tak eee my sme rušili stavebné a taká ochota že až a svokra ani nehovorím skončilo po 6rokoch stavebné no normálne urazený boli lebo vyberá svoje peniaze toť k stavebnej a banka máme firemný účet som tam chodila denno denne a mm chodí aj teraz a poviem ti že des hlavne keď budete vyberať prašule na kase tak pozor kým vám dajú navyše tak ok ale ak vám dajú menej ako sa im to rado stáva tak máte problém 😅

anaja81
21. jan 2010

Ahojte,

vcera som uz zacala s pranim a prve mi prisli pod ruky plienky, takze dnes uz budem behat so zehlickou...len musim este oddychnut, lebo mi dost puchnu nohy a ak sedim alebo chodim tak mam take zvlastne bolesti bruska. Manzel len do mna huci, aby som zavolala doktorovi a ja sa spolieham, ze to prestane....ved nejako do buducej stredy vydrzim (mam porodnu).

Bibka, len pekne pozistuj co a ako ktora banka a potom mi podas info dalej...my budeme tiez potrebovat nejaku financnu pomoc od banky, lebo aj napriek tomu, ze sme tiez obaja s mm boli v UK tak nie sme schopni vykesovat celu sumu za nehnutelnost. A to sme prv chceli staviat dom, ale to by sme cakali asi este dost dlho (uz tri roky mame ziadost na pozemok a doteraz tie pozemky nie su vysporiadane, lebo taki blbi ludia ziju tu v Arnutovciach) tak sme si vraveli, ze pojdeme do bytu...lenze dalsi problem je ten, ze mm je stale momentalne nezamestnany a to je elektrotechnicky inzinier...co on uz popisal ziadosti a az na zopar firiem sa mu malo kto ozval....vsade chcu tu posrattu prax a on vo svojom obore nema 😖 ...tak hadam sa nam niekedy aj podari osamostatnit a ak to bude cim skor tak budem len a len rada, lebo zit so svokrou pod jednou strechou nie je ta najlepsia situacia.

rybecka
21. jan 2010

Ahojte,
idem vas len pozdravit dnes je tazky den u nas deti mi nechcu spat a otec siell do Kosic na onkologiu 😢 😢 som sama doma a je mi do revu. Matej opat chori teraz konecne zaspali ked videli ze ich mama je na konci zo silami a uz aj jej tecu slzy tak Matej prvykrat lahol sam do postele a zaspal a Ondrejko na rukach ide nam dalsi zub tak je nerva 🙄 a ja nevladzem uz 😝 cakam ze bude 5 hodin ze dojde mm. 😖

susana28
21. jan 2010

Andrea, tak mi tiež podobne riešime našu bytovú situáciu. Až na to, že nebývam pri svokre ale u rodičov 😉 A nikto nás tu ani nebije, ani hádky nejaké nie sú. A to tu ešte býva sestra s troma deťmi a brat s manželkou. Ale môj brat a manžel pracujú v zahraničí, takže doma sú len na pár dní v roku. Švagriná keď nie je doma brat tak uteká k mamke do LE. Ale zas je to veľký dom, takže sestra má sama kuchyňu, kúpeľňu, izbu aj vchod. Ja a braško máme spálňu a obývačku, ale kuchyňu a kúpeľňu spoločnú 😀 . Ale zas sme dvojičky, takže vychádzame spolu veľmi dobre. Sestra by sa v lete mala sťahovať, takže zase kopu pľacu navyše. Oco by veľmi chcel, aby sme si ten dom nechali ja a môj brat, ale pochybujem že by sme mali miliony, aby sme vyplatili dvoch súrodencov. 😖 A zas keď máme dajaké peniaze odložené, tak to zase investujeme do domu. Ale to ma zas tak neserká, lebo keď sa dom raz predá, tak sa to pripíše k nášmu podielu. Ale aj tak by sme chceli získať hypo aby sme si nejaký ten bytík alebo domček kúpili. Lebo byť vo svojom je vo svojom. Ale zas je to blbé, keď rodičom ostane taký veľký dom prázdny, lebo pred rokmi ho chceli predať, vtedy nám dávali zaňho päťku, ale sme ich ukecali, aby ho nepredávali. To vieš mali sme tu "svoj" život. 😉

susana28
21. jan 2010

Jani, pevné nervy 😉 . Mysli na to, že ti rýchlo vyrastú, a budeš mať už aj čas na seba. Ešte dva rôčky a už ti aj Ondrejko pôjde do škôlky a budeš mať tak trochu vlastný život 🙂

sophie1981
21. jan 2010

caute...konecne doma....bol u nas Matej, jeho tanec je tak na heavy metal notu........trasie hlavou, kyve rukou.....no to treba len vidiet.... 😀 😀 😀

som bola v banke.....tentokrat vplatit zabudnuty sek este z Anglicka......vraj pripisu peniaze tak do 6 tyzdnov... 😕 ...a stiahnu si percento zo sumy.... 😕 😕 🙄 ...no slovenskoooo.... 😀 😀 😀 ..ale aspon mi ten sek neprepadne.a este mi jeden posielaju, tak bude na plienky.... 😀 😀 😀

janka, vydrz nejako..ajked si viem predstavit, ako musis byt na nervy...ja mam len katku a niekedy som uplne mimo...mozno aj preto by som chcela este druhe dieta stihnut doma, ze babka s dedkom pomozu.... 😀 😀 😀 😀 .....ono, na jednej strane nieje zle byt doma s niekym, pokial su vztahy dobre......ale zasa, ja by som hned sla do svojho.....tak snad buduci rok uz budeme na zahrade v lete grilovat..... 😉

andrea, len davaj pozor......neriskuj, a ked budes citit, ze jeto uz zle, tak radsej k doktorovi skoc.....lebo mat predcasne narodene babo je dost komplikovane.......nabehas sa po doktoroch, vsade ta budu strasit...

volala som s nasou najcerstvejsou maminou...tak uz sa koja, mala Lily (Natalia,ale voleju ju LILY), len spinka a papa a spinka a papa, Zuzana sa uz citi dobre......sa tesi domov...Matusik to zvlada bravurne...cez telefon jej spieva pesnicky....a po navsetvnych ze zakyva papa mama, pridem zajtra...tak na to, ako sa bala, zvladaju to super.

nam volal servisak, ze treba volat do poistovne, lebo ked rozobral auto, nasiel dalsie pobite veci...tak som zvedava, kedy to auto bude hotove... 🙄

lydia22
21. jan 2010

Adi aj mna v tehu obcas bolelo brusko,hlavne vela oddychuj lebo cim bude brusko vacsie tym vsetko sa bude tazsie robit.mna raz chytil v Sintre taky oblickovy zachvat ze som myslela ze zomrem.ale samozrejme porozpravaj sa s dr.tak sa drz.

sophie1981
21. jan 2010

Katka uz spinka....juchuuu.... 😵 😵 😵

veronika1982
21. jan 2010

aj matej uz spinka...som skusila mu dat nutrilon a vypil mi asi len 70 ml..

a dnesna navsteva u bibiany ako obvykle.. katka je uz velka slecna.. podavala mi hracku lenze teta nevedela ze hracku jej treba aj vratit spat.. a tak stala predo mnou a cakala.. no a klasika brala nam vsetko co si matej zobral do ruky.. ale z cajikom sme opat bodovali.. ten jej chutil..potom sme sli von a matej spal 2 hod.. ojj ale som vymrzla ale zato som oprasila stare cesticky po mieri... ach mier. mier mier... ☹

a uz sme doma. dosla aj babka s dedom a pozeraju u nas hokej...

susana28
21. jan 2010

Bibka gratulujem 😉 aj vaneska už spinká. Síce s ňou nikdy neboli problémy. Vypracovali sme si od mala režim. Teraz ako dvojročná poobede spinká oo 12.00 do 13.00 a večer o 19.00. No dúfam, že si ju nezakríknem. Keď bola vo veku tvojej Katušky, tak ráno mi vstávala o 6.OO (to nám aj ostalo 😒 ) potom pospala od 9.00 do 10.00, potom od 13.00 do 14.OO a večer o 18.00 ako hodinky. To som odčítala z knihy tu na MK "Každé dieťa sa naučí spať". A teda spánok cez deň v trojhodinových inter. a odstup medzi posledným popoludňajším a nočným spánkom 4 hod. A funguje to. Aký režim máte vy?

susana28
21. jan 2010

Veronika ináč super, keď máte s bibkou rovnako staré detičky 🙂 to musí byť úžasný pohľad na ne, keď sa spolu hrajú a "kecajú" 🙂

sophie1981
21. jan 2010

no, susana....my mame akoze rezim....a zvacsa sa to podoba na takyto:

rano vstavame okolo 7.oo......potom ranajky, o 10 zalomi na pol hodinku(ak spi doma), alebo na hodinku (ak spi von v kociariku), obed, hrame sa, alebo statocne pomaha rpi domacich pracach, o tej 14-tej zalomi, tiez zalezi ci von alebo dnu...ak dnu, pol hodka, ak vo aj 2 hodinky potiahne.....vecera okolo 18-tej, o 19-tej kupanie a tak do 21. uz zvacsa spi...pravidlom je do pol deviatej, ale dnes nespala poobede vela, tak ju to zlomilouz o pol osmej... 😀

no a jed vazne fajn mat kamosa v nasom veku.... 😉 ....len skoda ze janka a zuana le su tak daleko..to by bola partia.... 😀

sophie1981
21. jan 2010

dnes ma Katka taaak strasne uhryzla do ciciny.....normalne sa zahryzla a drzala, ja som zacala krica a ona vybuch smiechu, cicka v zuboch a ze aka sranda....zeny, vam poviem, malovat do kostola svatych som mohla ist,...len by som obtiahla to co som videla....aaaauuuu.... 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre