Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

zuzanale
22. feb 2010

Ahojte no tak Veronika to ti nezávidím u nás som si aspoň zvykla všetko naštudovať lebo u nás na socke svojho času samá rekvalifikovaná kaderníčka,šička ako nič proti týmto povolaniam ale tie ženske keď začal platiť zákon tak ani o ďalšie 2 mesiace o ňom netušili 😠 a bohužiaľ v našom štáte úradník berie plat z našich daní ale pre nás robí veliké ho.... česť výnimkám lebo občas sa nájdu

Mati problém v tom že tak ako vraví Bibka navyše neplatíš len úrok zo svojich peňazí ale ešte aj svoje peniaze splácaš a neviem či to v tej stavebnej vôbec bez medziúveru ide prvé 2roky si stále v medziúvere ..... my napr sme spokojný v dexii a tam úrok ide od 4% do 6%a to ty ešte aj spadáš do štátnej bonifikácie pre mladých takže skús zistiť tam a čo sa týka ručenia aj inou nehnutelnosťou to budeš musieť tak či tak kým nebudeš mať aspoň niečo zo stavby postavené to je všade tak aj v stavebnej a tá dokonca chce vyššie záruky ako banky nič v zlom ale cez stavebné by som vôbec neriešila aby si potom neplakala 😕 prípadne chvílu počkaj ký sa banky trošku skonsolidujú čo sa týka týchto vecí a nenechaj si nič nakukať v stavebnej radi ťa zblbnú a potom ti povedia veď to máte napísané tam v tých a tých podmienkach....

Susan a po kolkých rokoch ju možte zrušiť mi mm povedal že tam sú určité odkúpne hodnoty trebárs po 3och ,5piatich a viac rokoch skús si zistiť 😉

miska2311
22. feb 2010

AHojte som tu nova 😉

veronika1982
23. feb 2010

dobre ranko..

vitaj miska medzi nami..

my uz pozerame toma a jerryho...

bibka nedojdete k nam sa pohrat? dlho ste uz u nas neboli..

sophie1981
23. feb 2010

aj my sme pozerali toma... 😀 ...Veronika, my sme si sudene..... 😀 😀 😀 😀 😀

sophie1981
23. feb 2010

akurat sme doranajkovali....a ja som uz vyzrala silnu kavu, bo moje decko sa asi tiez meni na nocneho upira...asi by som mala prestat citat tie upirske story...... 😀 ......

Veronika....sme planovali, ze dojdeme toho tyzdna, ale nevadi ti ze mame dzukaty nos???? 😕 .......

mna s malej slak trafi......vyhadzala komplet balik hamiek a posliapala ich.....aaaaaaaaaaaa...drzte ma..... 🙄 🙄 🙄 🙄

sophie1981
23. feb 2010

cau miska.......vitam u nas...... 😀 .......hod blizsie info, nech sa zorientujeme, odkial presne si a do cijej partie budes zapadat...(Mier, Zapad, pristahovalec, dedinkar..... 😉 )

veronika1982
23. feb 2010

ak vam nebudu vadit nasie sviecky pod nosom tak je to v pohode.. hej dojdite ze konecne uvidim aj niekoho ineho okrem stien v byte, metly, vysavaca, riadu, hrncov a mateja..

sophie1981
23. feb 2010

noo, ak mas problem len so svojimi hrncami a taniermi, tak kludne mozes dojst k nam a bude to zmena.... 😀 😀

ok, tak dojdeme...upracem, skulturnim samu seba, potom dieta a snad dojdeme v obvyklom case..... 😉

veronika1982
23. feb 2010

no my spime tak do desiatej alebo pol jedenastej..

zuzana612
23. feb 2010

Ahojte, my ideme byt asi zase chori, Matus uz riadne pokaslieva, kvapky co mu uz tyzden davam nejak nezaberaju, tak uz mam z toho nervy. Nech uz skonci tato blba zima, lebo ma porazi. Aj mna nejak pobolieva hlava, takze den asi o nicom.

Veronika, a preco si si zrusila to dobrovolne poistenie? Vsak podla toho co pises ze je Matejko dost casto chori, tak si to mohla vyuzit. Neviem z akej sumy si si to platila ty, ale ak platis z tej maximalne, tak za 10 dni OCR-ky dostanes nejakych 170 euro. A tiez mozes ist na PN-ku aj ty. Samozrejme ze k tomu dostavas aj rodicovsky. A keby si ostala druhy krat tehotna, tak isto mozes mat aj PN-ku a potom by si presla z rodicovskeho na pol roka na matersku. Ja si to platim uz roky a ked mi skonci materska, tak si to budem platit aj nadalej, lebo pri 2 detoch vies ze viacmenej bude jedno alebo druhe casto chore. Takze sa to oplati. Ja som sice za rok co som bola na rodicovskom vyuzila Matusovu OCR-ku len raz, ale poznam baby ktore maju 2 deti ze su 10 dni s jednym, 10 s druhym a potom opat 10 s prvym dietatom na OCR-ke a za mesiac za to dostanu 500 euro + matersku. Neviem sice aka je teraz najvyssia mozna suma odvodov, ale ja som pred druhym tehu platila okolo 53 euro a potom sa mi zda ze sa to zdvihalo podla minimalnej mzdy.

veronika1982
23. feb 2010

no my uz spime

tak hor sa do upratovania

sophie1981
23. feb 2010

Zuzana....ono je to fajn tie peniaze, ale zasa byt doma zavreta na ocrke alebo pn-ke....to by ne asi najvoiac vadilo....a tu u nas chodi kontrola pravidelne......a taktiez fakt neviem, co by som s katkou robila stale dnu..... ☹ ....

sophie1981
23. feb 2010

my uz upratane, skulturnene.......este nachystam obed pre kacik a ideme

veronika1982
23. feb 2010

presne tak ako pise bibka.. ja by som sa hodila na ocr ze som chora a musela by som byt doma s matejom..a mne sa to neoplatilo kvoli tomu ze ja som mala vysoky zaklad v robote tak mi vyslo 3 eur na den...

sophie1981
23. feb 2010

tak my este ideme do obchodu a dojdeme...prezvonim...pa

veronika1982
23. feb 2010

ok cakame vas. matej sice este spi a je este v pyzame ale mozno dovtedy uz bude hore..

maca77
23. feb 2010

ahojte

aj mňa dnes hlava pobolieva ... asi bude blbý deň ... ale na obed idem na UZV 🙂

Bibka, hlásim, že drobec dáva o sebe vedieť, sem-tam už štuchne 😵

Zuzka-Huta, včera som bola pre prihlášku v škôlke, no vyzerá to tak, že okrem Matúška nastúpia samé baby 😀 ale to nevadí, lebo teraz v malej triede sú sami chlapci a len jedno dievčatko...
... súčasťou prihlášky je aj potvrdenie od lekára, takže treba ísť po prihlášku, dať potvrdiť lekárovi a tak priniesť naspäť 😉 .... doteraz to tak nebolo ... zas nejaký chytrák to vymyslel ...

zuzanale
23. feb 2010

Ahojte tak my konečne spíme ......

Zuzi len neviem ako je to teraz pri tom zvýšenom rodičáku lebo keď som bola so žiadosťou tak ma upozornila že tam sa nesmie brigádovať a niečo aj s PN a doplnkovým spomínala tak aby ho náhodou nestiahli 😕

zuzanale
23. feb 2010

Marceli ono to je to potvrdenie od lekára koli tomu že niektorý rodičia dali dieťa do škôlky aj napriek tomu že dr nesúhlasila lebo bolo chorlavé a kolektív preň nevhodný škôlkou sa to zhoršilo ešte viac a potom bolo zle a na druhej strane dieťa zbytočne bolo prihlásené v škôlke kde napokon nechodilo a zaberalo miesto iným ktorý museli riešiť škôlku inde a mimo bydliska resp vzdialenejšiu....
inak blahoželám k drobcovím štuchancom 😉

antoniab
23. feb 2010

zuzanale nestras bolo nam povedane ze urok sa plati z dlznej sumy nie cielovej tak by som jej neradila to menit 😠
na streche si kazdy pochvaloval csob no podmienky prenas 😝 tatrabanka celkom ok ale vela zaruk najvacsi problem manzelov prijem zo zahranicia 😒 no uvidime momentalne nas to netlaci a mozno sa situacia zmeni ale zatial mi pride ze to ide vsetko k horsiemu 🙄 🙄

dnes sa ideme fotit tak dufam ze nas drobec bude spolupracovat 😅 😅 lebo spala nic moc a strasne slinta keby ze je starsia tak si myslim ze jej idu zuby 😝

zuzanale
23. feb 2010

Mati no z dlžnej sumy ano len ono to je tak že ty nasporíš trebás 5000€ ich žiadaš o uver čo ja viem 30000€ oni ti ich dajú a tie aj splácaš vtip je tom že tých tvojích 5000 ti neodrátajú čiže splácaš aj tie 😝

a csob eee tatrabanka nielen haldu papierov ale aj vysoké úroky to bolo aj pred 5timi rokmi .... skús vubku alebo dexiu aspoň orientačne budeš vedieť čo a ako

veronika1982
23. feb 2010

no tak navsteva uz odisla..joj katka je podarena aka ona je uz slecna a sikovna. chodila si tu po byte.. trosku bojovali o flasku s cajom ale inac sa celkom pekne hrali..a nakoniec si moje dieta na seba vylialo vonu co mame v byte tak teraz cely vonia pekne jablckovo..

m y uz sme napapany a ideme spat a tak uvazujem ci ideme von alebo nie. ale asi hej pojdeme..

sophie1981
23. feb 2010

mata....splacas aj svoje peniaze...aj my sme splacali.....nasporeny vklad sme mali polovicu, a splacali sme celu sumu.....skus este obehat co sa da......ako pise zazanale....

k tej OCR-ke a PN-ke...aspon som sa utvrdila,z e som dobre aj ja pocula...pokial mas narok na zvyseny rodicovsky prispevok, tak len v tom pripade, ze nepracuje brigadnicky, nie si Pn a na OCR......inac padas spat na zakladny rodicovsky......takze Zuzana, skus sa popytat tvojej znamej, ako to je..... 😉

my uz tiez napapane...troska z meskanim, dedo nebol doma, tak som musela varit ja 😝 ....spenatovu polievku a spagety so syrom...rychlovka...Katka sa zasa napchala....

joj a dnes nam teta Veronika nasla zub...esteze nie prvy, bo by sme museli daco kupit.... 😀 😀 😀

zuzanale
23. feb 2010

Maťa tak vidíš tu máš ako živý príklad Bibku ..... stavebná je dobra tak pre takých ako moji svokrovci sami dvaja, deti velke, hypoteka žiadna tak tam pchajú 6 rokov prašule na celkom výhodný úrok + dostanú plnú štátnu prémiu po 6tich rokoch prašule vyberú a kúpia si trebárs nové auto.....

my sme tiež napapaný taká falošná bolonská s kuracím maskom a cestovinka .... tak hor sa po Timku do školky

rybecka
23. feb 2010

Ahojte,
u nas sa poctivo spinka aj Matejko 🙂 konecne.
my dnes palacinky a hrachova polievocka. idem si teraz upratat bordel v kuchyni a idem na nakup aby som zajtra na Matejka nieco upiekla ked mu pridu poobede gratulovat hostia 🙂 a vecer sa ide na Zumbu 😉

anape
23. feb 2010

ahojte baby,
zase mi akosi nevyslo sem nakuknut, teraz som vas docitala

co sa tyka poistiek,tak ani my nemame poistene deti, hoci nad tym v poslednej dobe dost premyslam, uvidime

my tiez mame na krku 30rocny uver, vlastne uz len 27rokov 😝 ,takze je to zaujimave 😒

stale mam doma obidva deticky, no uz su takmer zdrave, petko uz dam asi vo stvrtok do skolky,nečch sa aklimatizuje po dlhsom case... ale ja som uz riadne unavena, stale to iste, len ich napominat, ked nezabera,tak zvysit hlas, potom upratovat po detvakoch...a este k tomu vyse tyzdna zavreti doma 😝

bibka blahozelame k zubku 🙂

pekny den vam prajem 😉

veronika1982
23. feb 2010

no isla som sa pochvalit ze som konecne aj inemu dietatku nasla zub a bibka ma uz predbehla.. esteze som si vyhadzovala katku... 😀
my sme boli vonku a normalne po tyzdni ako keby mi niekto pichol nieco do zili.. ha ha

jani a kde je ta zumba?ides aj s liviou?

antoniab
23. feb 2010

tak sme doma fotenie bol zazitok mala bola nervna malo dnes spala a teraz spinka v sedacke tak nech si pospi lebo od tretej rana nic moc nenaspala mozno tak 4hodky ak to spocitam 😖

jej ta zumba aj mna zaujima .... 😕

antoniab
23. feb 2010

hodila som par foto ostatne dam na fb kedze sa mi to nechce zmensovat 😅

susana28
23. feb 2010

Ahojte 😉
Pekne som si prečítala čo ste popísali, a zaujímavo a múdro ste písali 😀.

Takže fakt sa skúsim popýtať v poisťovni, či si môžeme znížiť cieľovú sumu a tým aj výšku mesačných splátok. Hoci kéď si spomínam, pri podpise nám skôr uvádzali opačný prípad, t.j. keď si budeme chcieť zvýšiť cieľovú sumu. A tiež niečo v tom zmysle, že ak chceme zrušiť poistky, a nechceme byť úplne stratoví, tak najskôr po 7 rokoch. Ale je to na nervy, lebo keď volám do cool centra mi povedie niečo iné, ako keď volám priamo na poisťovňu a tretia verzia od pani, ktorá s nami poistky uzatvárala. 😠

Hypoúvery. No zatiaľ som bola len v slsp, keďže od nich sme už jeden úver mali a máme tam aj účty pootvárane, tak dajú nám max 70% z ceny nehnuteľnosti a aj to ohodnotenej ich súdnym znalcom .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre