Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

gabkazabka
7. apr 2010

oki....poslem ho,len neviem kde presne ma ist....
Skoda,ze sa nestretneme,mohla som postiskat a onuchat malu Timku ☹
A teplotky sa neboj,ved jej das nurofen sirup,alebo pri vyssej das cipok,teplota do zajtra,max. do 2 dni prejdeA mozno ani nebude mat 😉

antoniab
7. apr 2010

gabi ak moze nech pride na 2poschodie k doktorke urbanovej ak by som bola dnu tak mamina bude cakat von a bude mat tasku sport direct 😉 a bude mat pri sebe len prazdne vajicko 😉

gabkazabka
7. apr 2010

oki Mati,pride... 😉

zuzana612
7. apr 2010

Mata, to nieze moja mama by mala tolko penazi, len jej je luto jej troch chudobnych zadlzenych deti, tak pomaha ako moze 😀 Ja by som bola radsej keby nam nemusela nic dat, ale aby sme mohli davat mi jej. Len co ked nie a nie vyhrat to lotto 😀

A uz som sa objednala u ortopeda, na 12.5. na kontrolu, tak zajtra mozme ist smer Huta 😨 Mama zobrala deti von, a ja mozem pokracovat v baleni 😖 Balenie ide este rychlo, len si neviem predstavit do vybalovanie potom 😕 Hlavne ked nemam doma este vsetky skrine 😀 Nic to, polovica navybalenych tasiek bude zatial v hostovskej izbe, alebo ich vyhodime na povalu 😝 A to si este neberiem ziadne letne a uz ani zimne veci

veronika1982
7. apr 2010

tak my uz sme vybubkany. obed navareny, pozehlene a neviem co dalej.. nic sa mi nechce. poobede asi vybehnem von len neviem aky smer dam. ci mesto alebo smizany..

denisocka
7. apr 2010

je pri LIDLu nejaky sekač ? / Tana / ?

zuzanale
7. apr 2010

Laura zalomila tak má chvíľku na kafe....

Deni hej vchod je hneď vedla ihriska a musíš vyjsť na poschodie aj vonku tuším na stene velká cedula...

denisocka
7. apr 2010

vedla akeho ihriska? ja to tam nepoznámlen sa pýtam či aj taky je v SNV sekáč

sophie1981
7. apr 2010

my sme boli v madarase...detsky kutik prazdny, tak som sa vysmykala s Katkou, konecne sa naucila sa hned otacat na brusko ked sa ide smyknut, tak uz som mala viac vegetu, len teraz uz sa trepala na tie tociace smykalky.... 😕 ...ale pacilo sa jej to, aj ked sla velmi rychlo..... 😝 ....

zUZAna,,,rtakze zajtra cestujes...joj, to bude u vas doma placu..... 😨 ..starka bude smutit.... 😅 ..

Katka este stale nespi.....nepotrebuje....ale hlasim ze po prvy krat za jej 13 esacny zivot vypila z flase 110 ml mlieka.... 😵 😵 😵 😵 😵 ...len som myslela, ze potom aj zalomi, ale to uz by bolo asi vela na jeden den.... 🙄

veronika1982
7. apr 2010

vau vy robite pokroky..my uz sme naoapany a ideme sa prejst von..

a inac uz mame 2 zubky horne prerezane...

denisa hned vedla lidla je sekac.. aj slepy by ho videl lebo maju velky plagat ci co.. a uvidis aj na oknach veci povesane.. ja som tam este ani raz nebola ale pojdem tam vyskusat lebo niekto hovori ze je to tam super a niekto nie..

zuzanale
7. apr 2010

Deni aha som neporozumela tomu /Tana/ o takom neviem.....

denisocka
7. apr 2010

veronika,čiže ked pridem autom na parkovisko Lidlu tak ho uvidim?

veronika1982
7. apr 2010

jasne ze ho uvidis.. uvidis aj spinave ihrisko a hned vedla neho je sekac..

sophie1981
7. apr 2010

my pojdeme von ked vstane...teda ak nezacne dovtedy prsat....

sophie1981
7. apr 2010

a na spinavom ihrisku kopec morgosov.... 😝

veronika1982
7. apr 2010

joj som na to zabudla..ale vnutri tiez budu..

gabkazabka
7. apr 2010

baby,neviete mi poradit,kde vlastne isla mata s malou k lekarke,Viem,ze k dr. urbanovej,ale na ktoru polikliniku? na detsku,alebo na tu novu pri Lidli,alebo na tu velku ta mestom,Neviem,kde mam poslat manzela 😅 🙄

gabkazabka
7. apr 2010

vyslal som ho na tu staru detsku polikliniku,tak uvidime,ci ich tam najde 😒
Inac,my sme sa prave vratili od Dr.,Nina nemala nic v moci,ani hrdielko zapalene,tak to mozu byt zubky,este nema 4 stolicky.Ale som sa vytesovala,lebo Dr. nam dal skumavku,ze ma do nej nacikat a ja jej nato:to sa urcite nepodari,lebo nechce ani za svet cikat inde ako do plieky....
A Nina hned ako som dala gacure dole,zacala cikat... 😀
No a ked sme prisli domov,tak zmeram telotu a na teplomeri 40C......ma oblial pot,takze ma teplotu 39,5,dala som cipok a teraz zaspala... ☹
Ale nezda sa mi aby zo zubkov mala taku horucku ☹

sophie1981
7. apr 2010

gabka, zavolaj mu, nech ide na tu novu za lidlom...

anaja81
7. apr 2010

Ahojte baby,

konecne sa vam hlasim po hrozne dlhej dobe.....v prvom rade vam chcem vsetkym PODAKOVAT ZA BLAHOZELANIA K NARODENIU MARKA......VELKA VDAKA 🙂 🙂 🙂

Po skoro mesiaci (bez 2 dni) sme sa vcera dostali konecne domov.....ked som vysla z nemocnice mala som pocit, ako keby som bola hrozne dlho niekde uvaznena a vsetko naokolo sa mi zdalo hrozne zvlastne 😉 ale uz to najhorsie nam za sebou.
V nemocnici sme boli tak dlho preto, lebo maleho mi po 2 dnoch po narodeni (ked ma uz konecne prelozili z gynekologickeho odd. na porodnicke a maly uz mohol byt so mnou) mi prisla povedat primarka z nedonoseneckeho odd., ze maly je apaticky, len spi a spi a nepyta si papat. Tak ja som sa musela dozotavovat na porodnici este dalsie 2 dni a potom som sla za nim na nedonosenecke.....vsetko je v poriadku, nema ziadne problemy aj ked sa narodil v 38tt (ale mne to nijak raz nevychadza, lebo sa narodil presne 3tt skor od terminu porodu). Len mame taky problem, ze sa mi doteraz este neprisal....skusame, skusame a nic....on sa mi aj prisaje, hlada kde ma cicu, ale 2-krat potiahne a pusti a tak je to neustale dookola....takze mam dvojitu robotu, lebo si tym padom musim odsavat a zase tiez az neviem kolko toho mliecka nemam...ked si neodsajem za celu noc tak mam 125ml a ked odsajem po 3hod. tak ked mam dobrych 30ml ta som happy.....

ak mi viete niektora z vas poradit co mam robit budem vam vdacna, lebo je to neskutocny zabijak casu odsavat mlieko a co vsetko ine by som mohla za ten cas urobit...a robim akurat to, ze pumpujem o 106 🙂

anaja81
7. apr 2010

a poradte mi ako si mam zmenit stav, ze uz nie som tehu, ale ze uz mam maleho...pozerala som v nastaveni a nikde som to nevidela

sophie1981
7. apr 2010

cau anaja....tak konecne doma......co nove na nedonesenom...dost depresivne prostredie co??....ja som mala postel pod obrazkami snehulienky a 7 trpaslikov...nikdy na to nezabudnem...a na ten pach v kuchynke.... 😝 😅

ku kojeniu....skus napisat annag.....ona dobre radi...ja som nedokazala odsat ani tolko co ty pises, ale zasa nasa mala aj ked sa narodila v 35tt sa po 4 dnoch prisala....tiez mi juu prelozili na nedonosene koly tym znakom prisluchajucim nedonoseneho dietata...ja som len prikladala a skusala polohy...prvy krat zacala papat, ked som ju mala vpolohe fudbalova lopta ci ako sa to vola....lezala na prebalovacom pultiku a ja som sa nad nu nahla, telo som mala pod mojou pazuchou a cicku som jej pridrziavala rukou.....az v tejto polohe pochopila co od nej chcem.....a potom sme sa pomali presunuli na tu zakladnu polohu..... 😉

status zmenis ked tuknes na svoju foto, hodi ta do tvojho nastavenia a hned hore tensimi liniami mas hned pod nickom ceruzku, tam myslim tuknes a napises zmenu.... 😉

gabkazabka
7. apr 2010

Vitaj Anaja,
ty kokso mesiac v nemocke-by ma drblo 😝 .S prikladanim som mala aj ja problem,nakoniec sme skoncili pri Bebe... ☹
Tak snad vam sa to zlepsi...
bibka,poslala som ho dobre....supravky uz mam doma a su nadherne... 😉

maca77
7. apr 2010

ahojte

konečne sa mi podarilo vás dočítať 🙂

fúha, to len zíram aké kto dary podostával 😕 .... my sme tiež dokopy vyzbierali nejakých 55tis. Sk a boli sme šťastní jak blchy, lebo toľko peňazí pokope som videla asi prvý a posledný krát 😝 😀
.... ale keď tak teraz rozmýšľam, asi sme sa v blbé roky s Bibkou vydávali 🙄 ... keď teraz sa viac prachov dáva ... ale nevadí, veď láska je láska a tá nás drží pokope 🙂

Anaja, len skúšaj malého prikladať a určite príde na to, že cica je dobrá 😉

veronika1982
7. apr 2010

ja uz mam nervy v prrdeli. hodinu sa prechadzam a moje decko reve v kociari a reve..tak som ho doniesla domov nech sa tatik stara...a teraz su najlepsi kamarati a pecu chlieb tak si idem asi lahnut ja...

anka vitame ta doma a nic ine ti neostava len trpezlivost a fakt ako pise bibka napis annag a ona ti poradi len potrebujes trpezlivost. nas bol tiez 3 tt sko a tiez len spal a spal a malo papal ale nakoniec sa to rozbehlo alebo skus nejaku laktacnu poradkynu ktora by sa prisla pozriet ci dobre prikladas..

antoniab
7. apr 2010

anka vitaj doma a malemu posielame boztek 😉 co sa tika kojenia aj my sme mali problemy a nakoniec som odsavala a mala sa napapala s prsnika pekne len v noci no ale mliecko doslo a dnes je prvy den co sme uz uplne na UM
stale plati prikladat a prikladat ale udrzuj si laktaciu aj odsavackou a aj ked odsajes menej odsavaj kazde 3hod.v dosledku toho bude viac mozno to nepocitis hned ten den ale za par dni urcite 😉 a skus napist annag alebo laktacnu poradkynu hanka ogurcakova mne poradila len cez telefon mala male mimino a to nam velmi nepomohlo a nakoniec ked mala po cici grcala tak sme cez den skoncili u flase a este nieco dolezite pohoda ziaden natlak na kojenie i ked v dnesnej dobe je strasne preferovane ja som sa koli tomu strasne narevala az kym som nepochopila ze najdolezitejsie je spokojne babatko nech uz papa akokolvek ci MM alebo UM 😉

tak zatial sa po ockovoni drzime plakali sme len u lekarky tak uvidime ako to bude pokracovat dali sme na nozicky studene obklady napapali sa a pojdeme si pospinkat 🙂

gabi vidis mna ani nenapadlo napisat ze kam 😝 no ale poslala si ho spravne tak nech uz mozes malu paradit 😉

maca no dary su dary ale keby sme sa zacali bavit kto kolko zaplatil za svadbu tak to by sme sa zas dostali kazdy na ine cisla ved len medzi mnou a bratom je rozdiel 2roky a kedy pocuvam kolko za co zatial zaplatili tak sa mi nechce verit ako vsetko rastie 🙄

susana28
7. apr 2010

Tak som vás dočítala konečne 😉

Veronika neviem či ti už niekto povedal, že si sexi 😉 alebo že si štíhla ako špagetka 🙂 , ale zas môžem povedať, a to len podľa fotiek súdim, že si ako taká malá bárbinka, no taká útlučka a hlavne nežné črty tváričky 😉

Ak chcete ešte niektorá pochváliť, tak dajte vedieť 😉

Bibka tak to som rada, že nie som sama, kto sa chodí šmýkať a hojdať do centra 😉

Anaja, vitaj doma 😉 a dúfam, že to kojenie bude dobré 🙂

gabkazabka
7. apr 2010

Mati,dakujeme za krasne supravky,fakt by si mala pouvazovat,ci by sa ti neoplatilo predavat to u nas... 😉 .A budes mat este nieco na predaj,kludne daj vediet...
My sa mame na prd,Nina ma od obeda teplotu 39,5 C.neviem jej ju nijako zbyt,sirup nezabral,cipok tiez nie,ani zabaly,ani sprcha.... ☹ .Uz ani neviem,co s tou teplotou.....predpokladam,ze zajtra uz bude aj soplit aj kychyt....ale doktorka nic nevidela,tak ja teda neviem ☹ ☹ ☹

denisocka
7. apr 2010

anaja vitaj !
ked si začneš odsavať mliečko a spusti sa ti - začne ta bolieť prsník a mliečko ide lahšie ,alebo strieka samo,tak až vtedy daj maleho k prsníku. on je určite hladny aasi nevie vytiahnuť to prve mliečko čo ide ťažšie. a hlavne odsavaj čo najčastejšie,aj ked viem že to je zabijak,ale za kratku dobu si prsnik zvykne a zvýši mliečko. tiež si možeš kupiť homeo na mlieko,tuším Ricinus comunis 5CH ale pozor,opýtaj sa radšej niekde v teme o kojení-alebo ANNAG a,aby som neporadila capovinu na to mlieko

držte sa, stale som na vas myslea čo vam tam tak dlho robia 😖

veronika1982
7. apr 2010

oj susi tak teraz som sa zasmiala a myslim ze aj baby ktore ma poznaju tak sa zasmeju nad tou utluckou barbinou...ja mam od nej daleko aj ked cickami sa na nu uricte podobam.. ale dik...

my sme hore od pol jedenastej a ani naznak spania..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre