Spišská Nová Ves II.

kukulik30
7. apr 2009

Mile snazilky, nesnazilky, mamicky, tehulky a samozrejme rodacky, oteckovia a spioni zo SNV a okolia vitam Vas v dalsom pokracovani nasej naozaj plodnej temy 😀 😀 😀

tesime sa kazdej novej tvari 🙂 tak hor sa k nam 😀

antoniab
3. máj 2010

no nic idem do hajan zas ma pobolieva hlava to vino nen dobry napad bol 😒
dobru noc

maca77
3. máj 2010

Zuzi, Kovalova má v stredu ráno gastro a od 11-tej ambulancia pre deti

rybecka
4. máj 2010

Dobre ranko,
Zuzana KOvalova nerobi ma dovolenku do stredy vcera som tam bola .
Tak dnes je uz Matejko v skolke tak super s ONdrikom mame veget 😉 idem si dat domcek dokopy lebo je tu vybuch po rane 😝

gabkazabka
4. máj 2010

Cafte,
no ako citam,Kovalova nerobi....my sme sa dnes k nej chystali,lebo som nasla vcera ninke na brusku zboku taku skaredu cervenu skvrnu-vyzera to ako herpes.Velmi som sa zlakla,ci to nieje pasovy opar ☹ 😢 .....A kto ordinuje namiesto Kovalovej?

Aj ja som si precitala tu diskusiu z januaroviek......vadia sa na blbostiach,ved nech kazdy robi so svojim dietatom ako uzna za vhodne,podla mna je to kazdeho vec co a ako urobi....ja som bola dost kritizovana z jednej strany(nepisem z ktorej,lebo cita vela spionov 😀 ) a to doslova takmer za vsetko,vsetko som robila zle.....ale jednym uchom dnu,druhym von....nikdy by som sa neodvazila kritizovat nejaku maminu napr.za to ze dava 2 ponozky na noc,alebo ze nekoji,lebo nemoze,alebo ze nesoli a necukri do 1.roka....

anape
4. máj 2010

ahojte baby,
skoda, ze som vcera mala program, urcite by som uz konecne dosla aj ja....no a tymto vas pozyvam k nam, ked bude zase konecne teplucko...deticky sa mozu hrat na dvore a my si pri nich vypijeme kavicku 🙂

suzana ty si ale cislo 😀 , niezeby som bola skodoradostna, to bolo myslene tak v dobrom 🙂 ...ja mam vodicak este len nieco vyse roka, no zatial mi to celkom ide,tak to tak hadam zostane co najdlhsie

inak ked bude niekedy nejake stretko, tak aj ja mozem jednu z vas zviest, dokonca mam v aute aj dve sedacky

zuzka tie tricka su krasne 😉

zuzana612
4. máj 2010

ahojte, uz aj ja viem ze Kovalova nerobi 😀 Inac som tam skusala rano volat, mohli by mat na zaznamniku ze maju dovolenku, nie? A ja som koli tomu este aj Matusa zobudila, ze pojdeme vsetci a Daniela potom zaveziem do roboty. ALe aspon som si isla kupit par veci a natankovat. A este som zistila ze ta oprava brzd bude potrebna skor ako som cakala 😖 Ked zacnem brzdit, tak mi zacne drmat kolesami, tak parada. MIesto omietky na pol domu pojdu peniaze do auta 😒 Keby clovek nebol odkazany na to blbe auto, kolko penazi by mal navyse 😀

Idem aspon popositelat kedze sme vsetko nechali tak....

veronika1982
4. máj 2010

dobre ranko... nechcem sa chvalit ale my sme az teraz vstali. to je po prvy krat v jeho existenciil. a v noci sa zobudil az o tretej na papanie.. som normalne vedla z toho... 😀

anape
4. máj 2010

docitavam postupne,tak takto aj reagujem 😉

aj ja davam detom ponozky, petko si ich dokonca pyta a v zime im davam pancusky, lebo mi v noci znizime kurenie, aby nebolo prilis horuco a suchy vzduch, lebo petkovi to nerobi dobre
co sa tyka znackovych veci, tak som zastancom toho, ze detom to je fakt zbytocne, mozno tak do mesta na vychadzku....ja som zobrala detvakom botasy adidas od kamosky vo vybornom stave a mali by ste ich vidiet teraz....no hruza, by ma vystrelo, keby som ich kupila nove za ine prachy 😒

a vychod a zapad.....no comment....boli sme teraz v blave a v jednom obchode sa pytame baby nech nam poradi a ta ochotna ukazovala aj to na co sme sa nepytali...a zistili sme, ze je z brezna, nie z blavy....no a v dalsom obchode bola blavacka a mali ste vidiet tu jej ochotu a ksichty, ktore pri tom hadzala, tak som jej vravela, nech sa neunuva a nenamaha, ze ma presla chut si vobec nieco obzriet v ich obchode a dovi 😀

zuzanale
4. máj 2010

Ahojte baby dnes aj ja mám trošku času tak som k vám mrkla 😅
tiež som prečítala januárovky lebo fakt v každej teme niečo ale takto tak to je teda sila a babel no nemám slov extrém......
nejdem kritizovať nekojace maminky lebo 90% ich je takých ktoré urobili všetko pre kojenie a neuspeli a ani kojace každá robí pre svoje dieťatko maximum a je jedno či dá ponožky alebo nedá veď každe dieťa je iné som mala zlinčovať švagrinú za to že žije v BA kde je teplejšie a dávala neteri o vrstvu oblečenia a deku navyše ako ja nemôže za to že neter je zimoravejšia ako bola moja Timka .....
a blavákov neriešim väčšina z nich sú presťahovaný východniari a la zabudol vôl že teľaťom bol a čím väčší valal tým väčší gadžo a môžem povedať že určité vrstvy čo žijú v KE strčia takých ako babel a tie ostatné horenosky do vrecka a vyzerali by pri nich ako chuderky a pritom sa neukazujú že čo všetko oni majú ......

inak susan ty máš na to auto fakt smolu ale napr na automatiku by som si ja nezvykla a nehovoriac o tom že také auta aj keď malé neskutočná spotreba by som asi tankovať nestíhala 😅

zuzanale
4. máj 2010

Zuzi to ti treba min brzdové doštičky nové príp aj obloženie položka do 300€ keď si to vieš urobiť doma my sme ešte na pole menili sa s tým svokor s mm pohrali a vymenili....

Anička ta horenoska určite nebola rodený blavák tý su bordelári všetko majú v paži ale ochotný a je s nimi sranda 😅 to bol namyslený prisťahovalec 😅 a také ochotné predavačky nájdeš aj u nás 😝 😠

zuzana612
4. máj 2010

To je ale pocasie, ked sme prisli z mesta, tak zacalo riadne liat ze som deti nosila von po jednom z auta pod dazdnikom a teraz je uz modra obloha, tak ideme vyuzit kym nezacne prsat a ideme trosku von.........

zuzana32
4. máj 2010

Ahojte,
veru to počasie je otrasné. Ráno pršalo, tak som sa pustila do triedenia vecí v skriniach. A teraz svieti slnko. No čo už zase to nedorobím.

antoniab
4. máj 2010

ahoj

tak mi uz sme vyhodeni vonku a bubame v kociariku 🙂 idem uvarit zemiaky dnes bude vyprazani syr
babka volala ze je akurat na rade a ide na operacku tak nam drzte palce dedo vonku maka ideme davat na dvor dlazbu a tiez vas pozivam knam a keby ste si urobili volno ten tyzden od 7juna niektory den to budu este aj kolaciky zo svadby tak by bolo super 😵 😵 a nieco aj na gril mozme hodit tak mozme jedno velke stretko dat unas a pisem z predstihom aby si to kazdy zariadil a nemal nic ine 😉

rybecka
4. máj 2010

My ideme vonku lebo mlady pan nie nie zaspat 😠 tak letim kym svieti slnko 😎

rybecka
4. máj 2010

Zeny prijimam pozvania 🙂
Len som zvedava ci sa uskutocnia a kto pride 😅
Matka takze dnes neprides ? takze nebudu botasky ☹ som sa tesila ze budem mat nove 😀 oki pockame na buduci tyz. 😉

susana28
4. máj 2010

Ahojte 😉
Tak dnes ráno mm odišiel, a ja som zas slamenná vdoa 😒

Anka nebojaj ja sa neurazím, ja len asi priťahujem smolu, a pokazím aj to, čo sa pokaziť nedá 😀 Čo už aspoň, že mm má so mnou trpezlivosť, a dá všetko opraviť, čo ja zničím 😀 😝

Zuzka Le - sa mýliš, bo moje twingo, natankujem plnú nádrž a vozím sa mesiac a pol 😉 A síce behám len tak po meste krížom krážom plus huta ale km naskakujú jedna radosť. Tak po tej stránke som spokojná. A ja som tipická žena za volantom, ja by som bez automata bola asi stratená, tak mám jednu ruku voľnú, a sa aj pomádujem, vlasy opravujem, do špigla kukám, opätky 10 cm, si neviem predstaviť, že by mňa posadili do manuála, ta to by nie len zatiahnutá ručná alebo polámané spružiny ale to by totálky boli 😀

Počasie, ja neviem, ale keď sú takéto zmeny, tak mňa bolia všetky zuby a hlava, mne to skôr na nejaký zápal pripadá 😠

ostatné matky verzus ja, no comment, mňa by aj ukrižovali. 😀 Detto ako poniektoré, v zime pančucháče po zbytok roka ponožky, bo aj ja spím v ponožkách, a malá furt odkopaná a potom nôžky ako dve cenculíky 😖 cukrili sme od mala, síce prv hroznový ale potom aj normálny. Ešte aj do zeleninových príkrmov som po štipke dávala, lebo malej ináč nechutilo. A je tu zdravá a silná ako superman 😀 Minule zvihla 6 kusové balenie vody, a pred týždňom mi odtiahla postieľku do stredku izby, tak no comment 😀

gabkazabka
4. máj 2010

Ahojte,tak my sme uz doma,Kovalova nebola,tak sme boli u Macejkovej a ta nevedela,co to moze byt,tak dala masticku.Ale svagrina pozna nejaku Dr. na koznom,tak sme zasli na polikliniku,tak sme kruzili autom 20 min,lebo nebolo volne,nakoniec sme zaparkovali v zadu na luke 😒 .Kozna povedala,ze to nieje nic vazne,keby sa to zhorsilo mame prist o tyzden 😉
Skoda,ze nemame doncek,aj ja by som vas k nam pozvala,v podstate mozte prist,ved vela ludi sa vsade zmesti 😉 🙂
Uz ani von nestihame ist,idem nieco uvarit a potom nina spinka,tak vylozim nohy a vypijem kavu.nejako ma to behanie po dr. zmohlo 😲

antoniab
4. máj 2010

susan to bude najaka kulturistka 😀 😀
ja som stara skola ale uznavam aj nove metody ale zas ked je vsetko z mierov preco by to malo uskodit aj som sa vcera bab napr.pytala kedy zacali davat obyc mlieko lebo ja som chcela nan prejst od pol roka ale podla kniziek sa ma vraj od roka a babky tu na dedine ma nahovaraju uz odteraz 😀 ale predpokladam ze zacneme niekdy v 8mes.ked budu uz prikrmi samo ked ho mala bude chciet
ja sa tak taktne popitam kto aka potom doma poskusam a az neskor sa priznam aby ma nik neodsudil 😝 😀 😀

janka no veru neviem som myslela ze necham dedovi ale zas on robi von a vcera prisiel dnu az o pol deviatej a nechcem ho zatazovat bo do svadby casu malo a na dvore roboty jak na kostole 🙄 tak uvidim jak sa to vivinie

a ak nie tak sa malo konat este nejake stretko v meste tak dajme a donesiem ti tam 😉

antoniab
4. máj 2010

tolko gramatickych chyb sorac 😝

susana28
4. máj 2010

Maťa, mne vaneska prestala piť mliečko, teda umelé mliečko, v takom ôsmom mesiaci. Tak do roka som dávala aspoň tie mliečne kaše, to sme ako tak zjedli, ale už som robila krupicu a bb puding na normálnom polotočnum a to som pridávala aj do polievok a príkrmov. a niekedy v 11 mesiacoch som už dala polotučné, a pekne sa rozpila. niekedy vypije 750 až liter. Keď mala dva roky začali sme dávať plnotučné mliečko, a preto je asi taká mocná 😀 Ale napr. suseda, kojila nejaké necelé tri mesiace, a potom prešla na normálne plnotučné mlieko v sáčku, to trojdňové. A bábo super prospievalo, keď mala cca rok vážila 15 kg 😲 Moja má dva a pol roka a má 13 kg, jak prútik ale mocná jak koň. Takže podľa mňa to čo sa píše v múdrych knihách alebo v rôznych prospektoch a letáčikoch netreba brať doslova, lebo naša generácia a to už nehovorím o našich mamkách a babkách, nemali žiadne múdre knihy, a ni čo bábo môže a čo nemôže, a boli zdraví, a ani slovo alergia nepoznali 😉 Takže možno je to práve o tom, že sa snažíme aby naše detičky žili pomaly v sterilnom prostredí, sledujeme čo spapá, čo to obsahuje, a vlastne umelo znižujeme imunitu, ktovie ako to vlastne je, no nie?

denisocka
4. máj 2010

baby neviete poradiť ?
maly bude mať 3roky v decembry a odteraz ho k nám ide vziať do školky na adaptačny procest na 3-4hod.doobeda . Vraj ako bežne to robia -u nás v dedine. ale už davnejšie mi spominala kamoška zo SNV ,ktora chcela dať tak stare dieťa od sept. na 4hodky do školky v SNV a tam jej učitelky pobvedali,že adaptačny prosces už neexistuje,že aj ked ju vezmu na 4hod,tak príde o rodičovsky..... za posledne 3mes

neviete o tom niečo

antoniab
4. máj 2010

ano susan totalna sterilita mna zvozili zato ze olizujem malej dudel tak som nejaku dobu neolizovala a potom som zas zacala obcas namna pozeraju tak krivo ale ja si s toho uz nic nerobim ved je to kazdeho vec
a nato ake babo je ma podla mna viac veci vpliv nie len to co papa aj ako sa oblieka ci chodi vonku atd. 🙂

deniska otom neviem nic ale knam do skolky sa beru tiez deti len na celi den 😒

zuzanale
4. máj 2010

Ahojte moje dieťa spí tak v klude obedujem.....

Susan no ja som ten typ sustredenej vodičky ale rozhodne zas nie som typ ako poniektoré v obci 30 a mimo max 60 aj to roztrasené 😠 ja som zo šoférskej rodiny vodičák od 18 a by bola hamba keby som jazdiť nevedela aj keď mm občas má výhrady hlavne v novom aute 😅

Mati múdre časopisy a knihy hovoria že normálne mlieko až od 3 rokov 😅 ale myslím že tak od 1 roka v pohode moje dievčatá od 8-9 mes na umelom a ml kaše a teraz už týždeň aj Laura na klasike lebo už chce len ráno a večer no a samo popri tom jogurty a miláčiky pribináčiky to jej ide jedna radosť 😉 akurát treba dávať pozor lebo niektoré deti z plnotučného mlieka zapeká takže skúsiť a ak nie tak polotučné .....

Deni netušim ale niečo sa mi marí že niekto spomínal tiež a prečo od teraz nestačí od septembra to budeš poberať už na malé takže ti nič nevezmú 😅

denisocka
4. máj 2010

zuzi,lebo maly sa tam pýta,sa nudi doma, chce byť pri detoch. my sme tam chodili už 2 roky na ihrisko sa hravat,šak deti tam je sotva 10 , a eraz ho aj učitelka vola,nech ide,že si zvykne jest v kolektíve,že uvidi ako sa cika do wecka,bo stale ma plienky a tak

denisocka
4. máj 2010

no a aj mne by to pomohlo ,ked by bol doobeda tam,školku mam 100 m ,to by som ho aj zaniesla a spavať akurat by prišiel na obed domov, takže teraz kým mam klud.režim tak by mi to bodlo

zuzanale
4. máj 2010

joj som zabudla Mati za cumel mňa len zubárka lebo zubný kaz je vlastne vírus a že či chcem aby deti mali hneď kazy ....
ale občas obliznem 😅

veronika1982
4. máj 2010

deni tu v snv je to tak ale viem ze na niektorych dedinach beru na 4 hod. ved aj jankin matejko tak chodil takze to zavisi aj od skolky..

mati ja bezne olizujem cumel ked matejovi spadne niekde kde nie je voda...a minule si u dr. zobral hracku a sestricka mu ju hned zobrala ze to je hracka ktoru si tu niekto zabudol. myslela tym na nejakeho cierneho..a mimnule sme boli von a taka ciganecku mala mu davala pit z jej flase...ale viem ze je v pohode lebo byvaju tu u nas a su cistotny..no co uz spravim.

ja som matejovi zacala asi v 8 mesiaci robit puding z mlieka ale teraz ked pije Hami tak mu uz nerobim ale papa pribinacika, milacika atd..

zuzanale
4. máj 2010

tak to máš Deni jak s mojou Timkou prvý deň v školke keď mala ísť na obed domov čmajzla cudzie pyžamko a ona ostáva 😅 😀 😀
a ak tak mesiac vydrž veď za chvíľku ťa vypíšu na materskú a potom ho daj 😉

denisocka
4. máj 2010

Ked budem mat MD V POLKE JUNA tak uz RP DEFINIT.ZANIKA? Este to vyrovnanie mozem ziadat

zuzanale
4. máj 2010

Deni rušíš rodičák a ak máš nárok na materskú poberáš tú ... akurát ten príspevok potom môžeš požiadať čo som ti tlačivo poslala ale vídíš som zabudla malý nesmie chodiť do škôlky ak chceš ten príspevok....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre