"Staré Júnovky"07 IV.

allisia
20. jún 2009

Takze poslucham a zakladam 😉 😀

bubulik
16. sep 2009

Ani nasa. A ani poobede nie. Inak ked je unavena, alebo sa nudi, tak pyta ja cez den, ale jej ju samozrejme nedam.

sjuzi
16. sep 2009

Ja by som to ani neriešila, ale furt má voľačo na tej papuľke a on fakt dudluje celú noc a ten dudel ráno, keď si pričuchnem... 😝 😝 😖 Už mi to fakt vadí, je veľký na neho. A cez deň ho schovávam, síce ho občas pýta, keď si spomenie, alebo si len tak ľažká do postieľky, ale to mu vravím, že Dudka sa schovala, lebo ešte nie je čas na spinkanie... tak to berie.
No - musím dačo vymyslieť. Chcela som počkať na čerta, že mu ho dá do vreca... 😀

bubulik
16. sep 2009

Ja som dnes robila rajcinovu polievku a makove slize. Kupila som mlety mak ochuteny cukro. Ale horky, inak by bol obed dokonaly. 🙄 🙄 😖

sstefi
16. sep 2009

moja zase chodí, že chce ist do postielky, tak ide, tam trošku podudká a potom vylezie ako keby sa nič nestalo 😀 😀 😀
to skor u babky tak funguje a tam ma cestovnu postielku, tak tam sama nevlezie. resp. vie vyliezť, ale ona sa potom zhora tak hodí na matrac a to ju asi muselo bolieť, možno zle spadla, tak odvtedy už nelozi sama.
doma mame otvorenu postielku cez den(2mreže su von) 🙂

bubulik
16. sep 2009

Sju, m ypozeravame v piatok smetiarov. Vtedy nam vyberaju smeti. A ja jej hovorim, ze nam smetiari zoberu dudalicku. A minule im kricala cez okno, ze Neberte Hanke dudalicku, chodte prec 😀 😀 😀 😀

sjuzi
16. sep 2009

Bubu, tak ten mak som tiež raz kúpila a tiež bol hnusný, dokonca som musela pridať cukor, aby sme ho ako-tak zjedli. A potom som si ešte čítala, čo všetko možné tam k nemu "primleli" a že ryžová múčka a iné chobotiny... fuuuha...

sstefi
16. sep 2009

ja som skušala 3 noci bez vody, akože bez fľaše s vodou. no to bol des, ona sipotom pytala mlieko a je schopna vykrikovať, že chce mlieko aj 2 hodiny, to sme sa ani jeden nevyspali, tak som to vzdala. Mama mi tiež vravela, že my sme ešte v takomto veku mali vodu-čaj, tak som zmakla a dala jej zase flasu s vodou 😒 😅

sjuzi
16. sep 2009

No, nad tými smetiarmi som premýšľala, ale zase Miško ich má rád a vždy stojí aj 10 minút a kuká s otvorenou pusou, tak neviem, či mu to mám takto zhnusiť... 😀 😀 😀

sstefi
16. sep 2009

bubul 😀 😀 😀 😀

lilyk
16. sep 2009

tak Maju duda nepovie takze si ju nepyta, ale na noc je tiez u nas samozrejmost mu ju dat...tiez som nadtym rozmyslala ze ju skusime vypustit.

sjuzi
16. sep 2009

Ale poviem vám pravdu, že sa mi do toho odúčania nechce... 😝

bubulik
16. sep 2009

Viem, ze to treba spravit radikalne. Len to prve zaspavanie bude strasne. Ale raz to prist musi. Kamoska mi hovorila, ze to spravili tak, ze isli do obchodu a mala si vybrala plysaka s ktorym bude spinkat. A vecer jej dala plysaka a bez dudky a v poho. Ale ona je o rok starsia.

bubulik
16. sep 2009

Sju mame rovnake myslienky. 😵 😵

sstefi
16. sep 2009

j asom to s tým čajom zahrala tak, že ho beriem babatkam u susedov(dvojčatá) ked ich počujeme plakat(dosť často, najlepšie skoro rano 🙄 😝 ), tak jej vravim, že by im asi bodla dudka a čaj, tak ona že nieeee, nedaaam

bubulik
16. sep 2009

Lyli a zaspal by aj bez toho???

sjuzi
16. sep 2009

Lenže my máme macinka už, čo ho drží pod pazuchou a k nemu samozrejme patrí Dudka. Macka volá Dum-dum (to akože brum-brum), síce už pekne vie povedať, ale nechali sme Mackovi meno, že Dum-dum.
Čiže, keď sa u nás ide spinkať, tak Miško kričí Dum-dum a Dudu.... 😀 😀 😀

sstefi
16. sep 2009

MM zvykne spomínať, že jeho zbavili dudky tak, že ju hodili do pece do ohna. nevie, či si to pamatá sám, alebo si ten obraz poskladal, ked mu o tom rozprávali, ale že to pochopil a bolo 😀

bubulik
16. sep 2009

Moja zaspala len raz bez dudky. Boli sme vonku na opekacke u nasich. Bola uplne grogy, tak som si ju posadila na mna a ona zaspala, ale okamzite. Ale to bola nahoda. Podla mna bola taka unavena, ze by zaspala hocikde.

sstefi
16. sep 2009

inak ivka mala obdobie , že zaspávala s 2 dudkami. tak to sa mi po čase zdalo desné, tak som ju akože vyhodila von oknom a tam práve letel vtáčik a zobral ju. no a nevieme kam, ale asi malým vtáčikom do hniezda, alebo mu vypadla niekde daleko do travičky.
ono je tomu cca pol roka, ale ešte vždy to občas spomenie, že zelenu dudku zobral vtačik 😵 🙂

sjuzi
16. sep 2009

Aj Miško už občas zaspal bez dudky, ale to len v aute, pri telke, keď bol chorý alebo v kočíku (čo už bolo dávno-pradávno, lebo už ani neviem, ako kočík vyzerá)... 😀

lilyk
16. sep 2009

tak u nas ziadny Macko nefunguje, vsetko leti von z postele...ale duda nie 😀
no podla mna zaspal, on uz zaspal viac krat bez dudy ale keby ju nemal tak by to asi trvalo dlhsie 😅
inak u nas je goooool = dooooooooooooool 😀
ti smetiari ma rozosmiali 😀

bubulik
16. sep 2009

Sestra mala stastie, ked bola moja neter mala, tak sme mali v cinziaku tie male mravce. Ale uplne vsade. A vo videokazetach ( 10 rokov dozadu ) 😀 😀 😀 . No a ona jej povedal, ze ju spapali mravce. Mala tozhltla len taky hukot. aj to kazdemu rozpravala a este aj ukazovala mravce. Ale to nebol problem, boli vsade.

sstefi
16. sep 2009

ono sa to raz za uhorsky rok aj u nás stane, že netreba dudku, lebo spí skor ako si lahne 😀 alebo v autosedačke ak je unavená, tak tiež zaspí bez dudky.

sjuzi
16. sep 2009

Ja som počula aj o prípade, že nožnicami prederaviť/prestrihnúť dudel, že akože sa pokazil a hotovo... a potom vyhodiť do koša a potom tí smetiari... 😀

bubulik
16. sep 2009

Lily, tak uz pomaly zacina kecat. Super, to je pokrok. 😉

sstefi
16. sep 2009

o tom som už aj ja počula sjuzi

sjuzi
16. sep 2009

Bubul, tých mravcov vo videokazete som tiež videla u jedných známych... 😀

bubulik
16. sep 2009

Nasa Hanka si sama niekedy tak dohryzie tie dudle, ze su sama diera a vobec jej to nevadi. este sa ma opyta. Mamicka preco si zahodila Hanke dudalicku????? 😀 😀 😀

sstefi
16. sep 2009

ivka sa stále teší do školky, že pojde a bude sa hrat s detmi a pod. a ked jej vravíme že s flašami a dudkou do školky nemože, že je už velká a pod, tak potom kričí, že nejdem do školky, nejdem.

sjuzi
16. sep 2009

No asi to tak spravím, že sa dudka pokazí a hotovo a Miško si ju sám vyhodí do koša a budeme spolu pozerať, či ju prídu Smetiari vyzdvihnúť... no som zvedavá... ale fakt sa mi nechce, ale už to treba... dosť bolo veru... ale dobre nám dudka slúžila... 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre