"Staré Júnovky"07 IV.

allisia
20. jún 2009

Takze poslucham a zakladam 😉 😀

sstefi
23. nov 2009

naša ivka je dosť čudná posledné týždne. už mám závrate, ked ideme von a treba sa obliekať. horor.
a to sme na nu teraz s MM dvaja.
dennodenne 2x ten istý cirkus, hroza. neviem kedy ju to prestane baviť, mna to už prestalo ale nemam na vyber 😀
už som rozmyšlala, že ju zoberem von holu, napr. čižmy neni problem obut, tak pojde hola a bude v čižmach. aspon neprechladne odspodu 😝 😀 😀 😀

a to sa mi v lete obliekala sama, len s tričkom som jej pomahala. nohavice, nohavičky, ponožky, sveter, sama a teraz?.... des 😖

sstefi
23. nov 2009

ešteze nechodim teraz do roboty, kebyže mam utekat s nou k babke pred nočnou, tak neviem neviem... asi začnem s obliekanim o 14-tej aby sme o 16-tej mohli vypadnut 😠

andy.a
23. nov 2009

sstefi,v čom je Iwka čudná ?? 😕 😅

naša keď má ísť spať-to keď sa naobeduje a navečeria-chytá hrozné hysáky,až sa dovracia 😖 a predtým chodila spať bez problémov... 😔

Allli,skoré uzdravenie 😉 ale teda ja by som už s malým bola dávno na pohotovosti 😔 od piatka také vysoké horúčky 😒 ☹ 😕 mohol mať ATB a už by sa určite mal lepšie 😒
k vodičáku gratulácia 😉 😵

sstefi
23. nov 2009

no v správaní, že tak vyvádza s obliekaním andy

sstefi
23. nov 2009

a moja sa zase predtým takmer bez problémov obliekala
samozrejme, take odbiehanie a pod, som za nou lietala po byte, aby somju obliekla, ale to sa dalo. teraz je to brutal, kope nas,hadže sa hocikde hocikam pritom, proste uff 😝

andy.a
23. nov 2009

každé dieťa v tomto veku vyvádza nejakým spôsobom 😀 😝 😕
však obdobie vzdoru,Sstef 🙄 😕 😅

naša to má s tým vracaním..viem,že telesne je OK... 😔 😒 ☹
a to som plánovala,že po N.roku by šla spať s malým do detskej,ona dole a mladý hore na poschodovej posteli 😕 🙄 no,môžem len snívať o tom,lebo ona chce spať "len s tatinom" 😝

keď MM nie je doma,tak je to úplne iné decko 😕 🙄 😖

sstefi
23. nov 2009

joj andy, a nevieš dokedy to obd. vzdoru može trvať? ja chcem aby to zajtra skončilo, dá sa to? 😝 😀 😀 😀 😀

lilyk
23. nov 2009

tak toto odkopirujem," kope nas,hadže sa hocikde hocikam pritom" the same shit u nas 😀 a poriadne nam s tym, lezie na nervy 😀

ajuskamimi
23. nov 2009

Stefi vraj obdobie vzdoru je v 2 - 4 roku zivota dietata 😉

inac ahojte zienky 😵

andy.a
23. nov 2009

😀 😀 😀 😀 😀 u niektorých do puberty,prípadne aj celý život 😀 😀 😀 😝 😝 😝

ale zväčša to cca okolo 4 rokov ustane 😝 plus-mínus 😉 🙂 😝

sstefi
23. nov 2009

pane bože, ved ona nema ešte ani 2 a pol andy, nestraš 😕 😠 😀 😀 😀

ajuskamimi
23. nov 2009

Andy ano Jojo je stale taky zrut a stale ma len okolo 11 kg, taka vyziabnuta spageta, uz sme aj traky museli kupit, co ma vsetky gety ako reper 😀

sstefi
23. nov 2009

joj lylik, aj aj mam toho plne zuby už.
nakolko chodime von 2x denne, doobeda aj poobede, tak mam pocit, že cely den robime cirkus s tym obliekaním. 😝

andy, a neda sa tomu pomoct? priznam sa parkrat som jej flasla na zadok(ono to bol možno aj reflex, ked mi kopne do xichtu, alebo do hrudnika a pod. pritom) hanbim sa za to a o to viac, že to nemalo a nema žiadny zmysel 😔
keby som mala obliekat takto 2 deti, tak to už davno stojim v rade v galanterke po poriadnu mašlu 😝 😀

sstefi
23. nov 2009

no zase mi kape net, ako vždy tak padam, ale ak ma oči neklamu, tak aj tak som tu ostala sama 😕

lilyk
23. nov 2009

presne, doobeda aj poobede rovnako a kedze my sme staale na plienkach tak ani tu otrasnu plienku si nechce dat vymenit tak vymysla no hruuuuza 😝
idem spat,este neviem ci budem tahat aj nocnu tak vam prajem krasnu nocku a ze na vas budem mysliet ked budem "ponocovat" s Tominom na rukach😀 😉

bubble777
23. nov 2009

Dobrý večer 😉 tak ste tu rozoberali vzdorovitosť, a ja som si myslela, že to len naša je taká trucovitá....obliekanie ešte ako tak zvládame, teda jasne, že prehováračky musia byť, ale najhoršie to u nás je, keď niečo nemôže,tak vtedy je cirkus....minule sme boli vonku na prechádzke a už sme šli domov, keď si zrovna čosi zmyslela, a ja , že nie, že už sa ide domov....tak taký cirkus spustila na ulici, že aj pes čo išiel okolo sa jej zľakol...ale fakt, aj smiešno mi z toho bolo....

bubble777
23. nov 2009

a alli, gratulujem k vodičáku a zároveň aj skoré uzdravenie vám prajem 😉

bubble777
24. nov 2009

Dobré ránko 😵 Nikde nikoho 😕 My sme spali do ôsmej 😵 😵 😵 , tak teraz som zapla práčku, zaliala kávičku a ideme niečo spatať.....

....a vonku je taká hnusná hmla, fuj 😝

lilyk
24. nov 2009

ahojte 😉
ja som dovarila fazulovu so zemiakmi pre Tomina, som sama zvedava ci to popapa ci co to narobi...dufam ze nebudem prat prat a prat lebo prave perem 😀
idem mu dat cajik...ako inac lyzickou, ja mam snad dvojicky chalanov...uuuplne rovnaky co sa tyka luxusu ich osoby 😀
MM mi prave oznamil ze ma meeting do pol 8-mej vecer tak paraaada, budem vymyslat do robit v tme vonku 😝
Alli myslim na vas...ozvi sa potom ako sa mate 😉

sjuzi
24. nov 2009

Ahojte, ja dnes tak light pracem, perem a taaak. A robila som francúzske zemiaky, to sme dávno nemali. Miško zje celý tanier, ale len keď mu ich trocha okvapkám detským kečupom... inak by sa ich ani nedotkol. 😅 🙂

No o tom vzdore, to zažívame i my. A s obliekaním je to rovnaké, ako ho vyzlečem ráno z pyžama, že sa ide prezliecť, tak holý behá po celkom byte, aby som ho naháňala. Ja robievam na neho kadejaké kulehy, ale niekedy je to fakt na nervy, priznávam.
Najviac mi pomáha, keď ideme von a on sa nechce obliekať, alebo vôbec sa mu von nechce, že ja sa oblečiem, asi 2x sa ho spýtam, či ide so mnou, a na 3x keď povie NIEEEEE, tak odchádzam, aj zamknem zvonka. To máte potom počuť ten rev... Nechám ho tam minútku vydusiť a potom otvorím a nechá sa obliecť ako krotký baránok.... Ale proste tento cirkus ma už prestal baviť, tak to riešim týmto spôsobom. Robíme to takmer každý deň... zatiaľ to funguje... 😅 😀

sjuzi
24. nov 2009

Biť sa vonku už našťastie prestal, celkom pekne teraz sa naučil aj poprosiť o požičanie hračky, tak to som na neho pyšná...

No a s tým, že keď niečo nemôže, tak proste nemôže. Tam asi treba byť zásadový... lebo potom, keď by som mu raz dovolila, tak by si to pamätal a robil by cirkus.
Takto vie, napríklad, že sa nemôže hrať s okuliarmi, alebo ockovým náradím atď... že proste mu to nedovolím... síce skúša, ale tam už potom stačí môj jeden pohľad a vie, že proste nedosiahne nič.

Ale snažím sa už veľa amokom predchádzať a aj sa to celkom darí... Napríklad neznáša, keď ho cez cestu na prechode ťahám, že musí ísť rýchlo... to je schopný sa mi tam vyvaliť a ležať a kopať nohami od jedu v strede vozovky... a veľa vecí chce robiť sám, tak akože sa ho vždy opýtam, či mu môžem pomôcť a až keď pochopí, že to naozaj nejde, tak mi dovolí...
Len viem, že keď NIE JE ČAS sa zabávať s výchovnými trikmi... tak je to NA NERVY... to máte recht... 😀

sjuzi
24. nov 2009

Tak svoju slohovú prácu na dnes mám splnenú... ešte dojdem, idem si urobiť kafe a pozreť Keby bolo keby... 😉

sjuzi
24. nov 2009

Halooo lo lo lo... kde ste? Tak ja sa idem vyvaliť... papačko... 😝

milliigoret
24. nov 2009

no keď mi už teraz neodošle tak kašlem na to 😠 🙄

milliigoret
24. nov 2009

no ne a ne odoslať príspevok prídem raz za čas a to ma takto ten koň ignoruje 😠 😠 😠

andy.a
24. nov 2009

hello 😎 😎 😎

sju,aj ja práve obedujem francúske 😝 😝 😀

malá včera zaspala až o pol jednej v noci 🙄 🙄 🙄 vstala pred pol 8....a žeby to cez deň nejako dospala,sa nedá povedať 😒

a stále slabo je,napína ju,grcá 🙄

spomeniem jedenie,kúpanie,spanie ...hysáky až ju napína,aj sa niekedy dovracká 😖 😕

takže vaši malí sú oproti mojej anjeli 😀 😀 😝 keby aspoň jedla ako sa patrí a nedovracala sa 😕 😒

o plnom tanieri francúzákov môžem len snívať...napokon ani škôlkar v živote nezjedol plný tanier ničoho a francúzske nikdy 😝 jedine hranolky s kečupom alebo cesnakové lupene alebo americké pečené krumple s cesnakom 😝

pred spaním si pýta vždy krájanú cibuľu 😕 😕 😕 má ešte niekto také decká ako ja ?? 😀 😀 😕 😕 ☹ ☹

andy.a
24. nov 2009

sju,pravda s tou výchovou 🙂 😉

a základ je jednotnosť,nie,že MM u nás decká rozmaznáva,všetko im dovolí,kúpi,vo všetkom vyhovie...ja som prísna a samozrejme potom som tá zlá 😒

podľa neho nemusia jesť,nemusia piť,behať môžu holé,plienka do puberty/načo by on dával na nočník,že ?? 😠 ,spať môžu ísť o polnoci,hlavne že on je schopný chrápať už po správach 🙄 🙄 🙄 atď atď...to by som sa nedopísala 😠 😠 😠

sjuzi
24. nov 2009

Dobrý večer... 😉

bubulik
24. nov 2009

Caute kockosky,
tak my sme boli u dokiny, kedze Hanka kasle ako stary hrniec. Ale dychanie je ciste, len virus. Takze ostavame na hedelixe a fenistil kvapky na vecer.
To som fakt rada. Inak nasa sa nejeduje pri obliekani vobec. Jedine co by sa mohlo to vzdoru tykat tak ked nieco robi a ja jej poviem, aby to nerobila tak to robi dalej a z toho ma fakt poraza. Potom kricim az fistulovo. A ona si zapcha usi a povie mi nekric tolko.
No a to uz musim odist lebo by som ju udrela.

lilyk
24. nov 2009

fistulovo 😀 dobreeeeeeeeee 😀 tak ja jedovito 😀
jaaj baby, dnes vecer sme boli len v Bille lebo zacalo prsat a Maju sa ma nechcel pustit co sa tak baaal tmy 😝 kupovala som ham ham a potom som isla zobrat jedno vinko no a pri nom samoska ze boli piva a Maju pribehol k nim a na celuuu pusu asi 15 krat krical tata tata tata 😀 normalne som sa zacala hambit tak chapete spoznat tata podla piva a to pritom MM pije pivo len cez leto 😕
no idem kuk ordination tusim je po reklame 😉
moj cibulu nepyta...no ale aspon je zdrava 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre