"Staré Júnovky"07 IV.

allisia
20. jún 2009

Takze poslucham a zakladam 😉 😀

bubaczik
11. feb 2010

čusky..no u mna kuka Peťo nejaky dokument o korytnačkach,tak smola,ordinaciu nekukam..som si farbila vlasy,ne,šak zajtra naj som aspon za peknu 😀 sice viem,že inde bude kukať,jak na moje vlasy 🙄 jaaj mam s toho stres,nerada niekde davam od seba nožky 😒 musim nejaku sukenku oblecť,nech tam nebeham s holu ricu 😀 😀 😀 no jaaaj ,nebudem spať celu noc 😔 inak ,a to že mi ešte krv nebrali,to akože neva? 😕 a kedy mi asi tak chce zobrať,zajtra poobede? 😕

zajtra mame isť na gadžibal 😀 ta uvidime...

no hej zuzi,nejako sa posnažte,škoda,že som v tom sama,nejako ma nove "kamošky" nelakaju..stači ak si raz za čas prečitam ich prispevky 😅 😀 😝

no neviem,čo idem robiť.. 😲

ajuskamimi
11. feb 2010

ahojte zienky 🙂 po dlhej dobe znova sem 🙂 ale mala som toho v poslednej dobe vela. Teda od vianoc sme sa po zdravotnej stranke nevedeli nejak dat dokopy, stale som mala chlapov chorych a nerobila nic ine, len lietala a lietala a lietala az som v jednu noc tvrdsie pristala a skoncila v rychlej smer Fakultna 😒 ale uz je zasa lepsie, aspon dufam, sice este o tyzden ma caka hospitalizacia a kopec testov a vysetreni, no snad to zvladnem nejako.

do toho riesim problem so skolkou, Joja mi nezobrali, takze moze nastupit az v septembri a teraz neviem, ci mi ho niekde vobec vezmu inam na dva mesiace, bud do sukromnej skolky alebo nejakej inej alebo kolko stoji nejaka opatrovatelka na dva mesiace alebo ci mozem tie dva mesiace ostat a poberat od statu nejaky prijem, ak si v praci vybavim, ze tie dva mesiace na mna pockaju, neviete mi poradit?

lilyk
12. feb 2010

ahojte 😉
gadzibal...to je ako co 😕 😅 😀
Ajuska ja by som skusila tu opatrovatelku, alebo nemate niekho u vas vo vchode, kto je doma cez den?....mozno by sa potesila nejaka starsia pani 😉
sukromnu skolku by som neskusala..uz len koli chorobam....ked ti ochorie hned prvy tyzden, tak si nahrana 😒
musim ist Tomino chcel sediet v stolicke a teraz sedi na stolicke 😀

ajuskamimi
12. feb 2010

no sak prave Lilyk, tiez nie som moc za sukromnu skolku, nielen kvoli chorobam, ale kvoli tomu, ze dva mesiace si bude zvykat niekde inde, mozno si zvykne a potom od septembra zasa inde, lebo od septembra mi ho uz do skolky zoberu. Asi skusim popozerat nejake opatrovatelky, kolko to asi vyjde, lebo ak mi mi mala brat nejaka baba 4 Eur za hodinu a potrebujem to denne na tych cca 8 hodin, no to by ma riadne draho vyslo. Potom budem mat asi jedine riesenie ostat do konca leta este doma, to by som aj brala, ale zasa byt uplne bez prijmu a podobne, neviem.

bubaczik
12. feb 2010

ahojte...
no ja by som tiež skor dala nikeomu na varovku,ako do sukromnej školky 😅 alebo ostan doma,s tym,že peniaze od štatu nedostaneš,a nejako vydržite 😅 ja tiež budem bez prijmu od maja do sept 😢 uužas 😔
sice ešte mam narok na pn-ku,dufam,ale to čini nejakych 1900korun po starom..ta budem po zlatnictvach chodiť,s tolkymi prachmi 😀 😝

no herec daniel sa zas zobudil o 7.15 🙄
a ja už obed postaveny,polievka už voniiiii,druhe pripravene v mise,len to potom strčim do rury,robim kuracie zavitky so šunečkou a so sryom 😉 len neznam,či ryža bude ok,bo zemiaky už nebudem jest asi nikdy,taky sladky hnus 😝 juuj maly jak čupi pod telkou a kuka noddyho 😵 😀 hlava v zaklone. 😀
jaaj dobre no ženy,aj tak vas tu poriedko,idem ja povešať pradlo a upratať chalanom izbu..aaa dnes dojde emmuš,tak budem jeden den kludna,bo zajtra odchadza miša...
sice emma že už druhy den nelyžuje,boli ju koleno..darmo neni zvyknuta tyžden niečo robiť 😀
jaaj čusky čusky.. 😉

bubaczik
12. feb 2010

..a u nas zas snežiiiii 😠 😠 😠 😠 hnus,prosim,nech to už skonči... ☹

bubaczik
12. feb 2010

tha vy čoooo 😕

sjuzi
12. feb 2010

Tha ja som tu... 😀 Mišiak zalomil... sme sa boli trocha prejsť medzi vločkami a doniesli si domov v kybliku sneh a ten sme roztopili v umývadle, no jaká zábava... 😀 😀 😀

A som robila lievance s makom a zeleninovú polievku, už mám natlačené v bruchu... 😉
A cez víkend ideme o5 sánkenzi do Smoleníc, tak sa tešujem... aj z toho, že nasnežilo... 😀

lilyk
12. feb 2010

no pochopite..moje dieta si strci hlavu medzi radiator a stol ( opisovat ako to mame spravene nebudem) jednoducho si ju tam zakliesnil a nemohol vybrat,plac jak hrom tak som mu ju pomaly vybrala a ao 2 minuty nato plac jak hrom pridem do izby a to iste 🙄 no pochopite to 😀
ja som si dala pizzu a teraz pijem kavu. Chystam sa do obchodu ale u nas taaak fuci ze normalne nemam chut 😒

sjuzi
12. feb 2010

No Lily, nepoučiteľný... aj ja som si práve uvarila kafe... a dohodla sa s kamoškou na večerné vínečko... lebo pri deťoch v poslednej dobe si nepokecáme voľajako, furt vystrájajú huncúti, bijú sa, škrábu, kúšu... furt na nich treba dávať pozor, a to som si myslela, že ten najhorší vek je už za nami... 😀

bubaczik
12. feb 2010

lily to mi pripomina mojho peťa,ked bol maly 😀 toto iste robil,a ešte horšie..rozbehol sa hlavou proti radiatoru,treesk pleeesk,a ja srdcova zastava,a on na mna škeri tie male zuby a kriči neboli neboli 😨

ja čakam,kym krpaty zaspi,sice už tam lezi 10 min,a idem so seba urobiť pani matku,nech sa dr nezlakne 😝 chyta ma zaludocna nervozita 😢 dojde muž menime štafety a potom ešte po emmu,su na ceste,cesty su hrozne,tak stres dvojnasobny...

sju aspon ty jedina maš radosť s tej bielej potvory 😝

bubaczik
12. feb 2010

..gadži bal je oslava na dedine 😀 čurbes..tak ale ne dnes,ale zajtra..nejako sa mi mylia dni 😕 🙄

sjuzi
12. feb 2010

Inak som chcela napísať Ajuške, že ak sa vie so zamestnávateľom dohodnúť (teda pokiaľ to nie je nová robota) na neplatenom voľne... 😉
Ja si tiež ešte v júli beriem dovolenku, mám tam 18 dní... a možno ešte august potiahnem na neplatenom... a hotovka... aj tak v lete neni moc roboty v robote... 😝

bubaczik
12. feb 2010

no už sme doma,mame crl 2,75 😵 rastieme tak ako mame,ukažkovo 😵 jaaj taky kamen mi padol so srdca,ked hore dole čitam,že ta potratila,alebo nosila dva tyždne mrtve v sebe ☹ v pondelok krv 😝
danko až teraz vstal,muž šiel po emmu,tak idem jej robiť rychlo šnicle 😉
bo seginatko že je taka hladna,že mi hlavu obžere..chi
tak prijemny vikend,ja asi až v pondelok 😉

ajuskamimi
12. feb 2010

No ved prave SJUZI tiez spolieham na to, ze nebudu mat problem, ze v lete je to aj u nas viac menej mrtve obdobie a co bude treba urobim aj na dialku z domu, pripadne raz do tyzdna na jeden den dobehnem. To neplatene volno, no to neviem, lebo tam su papierovacky, to sa musi tusim po novom odhlasit zamestnanec z poistovne, sam si platit poistne a potom znova nahlasit, to by som sa poradila, no uvidime ako to bude papierovo. Este je moznost, ze jedna kamoska mi bude brat Joja k sebe, ale to bude vediet tiez az tak v juni, ci bude moct.

andy.a
12. feb 2010

čafte 😎 😎 😎

Ajuška,a aké zdravotné problémy ste mali a kvôli čomu ideš na hospitalizáciu ?? 😕 😒 skoré uzdravenie želám 😉
tiež by som radšej dala niekomu varovať,ako do MŠ 😉

Sju,no fakt asi len ty máš rada sneh 😀 😀 😀 😝 krpatá sa snehu bojí,ako v posl.dobe všetkého 🙄 🙄 🙄
malý chodí zo škôlky ako prasa,tam neviem,čo robia,vraj sa sánkujú na lopatách,kopec vecí,aj najlepšiu zimnú bundu zničil ,zipsy na snehuliach pokazil atď...a nehovorím o tom,že má už dlho nádchu 🙄
no a mne toto počasie tiež vadí,nie je to sranda skoro ráno sa trepať do roboty po ľade a snehu a ešte aj spoje meškajú 😲 🙄 😖

pred týždňom sme boli na zápise a dnes na vyšetr.v pedag.psychol.poradni,máme odklad,okrem ADHD a dysfázie,čo má mladý teraz,po nástupe do školy sa môžem tešiť na dyslexiu a dysgrafiu..už teraz má problém odlíšiť zrkadlové písmenká a tvary 😕
jak začne chodiť do školy,tak sa tuná asi ani neukážem,lebo sa s ním budem učiť a neviem,kto sa bude venovať krpatej 😝 😝 😝
no,ešte máme trocha času,aby som vám pár chvíľ venovala 😀 😀 😀

inak nič nové,júnovčatko sa bojí aj nohavičiek,dokonca aj keď je na nich Mickey,jej láska,tak neviem,dokedy budeme míňať prachy na plienky 😝 😝 😝snáď v lete už budeme bez,patrilo by sa 😅 😅 😝 😝 😀 😀

teraz ju krmim,sedí v stoličke,smrad jak v Carihrade a do očí mi klame,že sa nepokakala,že sa mi to len zdá a mám čuchové halucinácie 😀 😀 😀 😖
papuľka prerezaná 😀 😀 😀také hlody púšťa 😀 😀 😀

a s jedením sa trápime,schudla mi z 16 na 15 kg,otras,už by ste boli na mŕtvicu niektoré,ja som trocha vycvičená z roboty na blázinec,takže tak 😝 😝 😝 😝 😝

zoja
12. feb 2010

andy čo by som dala za to keby kubko zhodil zo 16 na 15kg u nas je to z 13 na 11-12kg len hlava mu rastie 😀 😀 ne fakt uz som tiez z toho na nervy, stale kasle a fajnovo sa po kazdom jedovaní ked mu neustupim povracia, normalne ma tým terorizuje, začne naschval kašlať a uz to z neho ide

dnes moj den blbec pokračoval - pustila som pračku a cez umyvačku mi vytiekla voda - cela kuchyna vytopená našťastie mi to nepreslo na parkety kedze mame otvorenú s obyvačkou, takze fajnovo som dve hodiny čistila sušila a aby toho nebolo malo tak sa nam posral aj kabel satra do televizora - asi ma niekto uriekol či čo ja tomu fakt nerozumiem čo je toto za obdobie 🙄

ked vyzdravieme tak sa berem s kamoskou na víkend niekde do kupelov zrelaxovat uz mam toho vsetkeho dosť ☹

lilyk
13. feb 2010

ahojte 😉
ja som prave uspala Tomina, dovarila obed kazdemu to co ma rad, takze 3 obedy 😀,MM pozera olympiadu a ja konecne hacam 😀
zas tie kila idem Majka teda odvazit

lilyk
13. feb 2010

no tak mame hned zrana nenapapany 14,9 kila, celkom fajn nato ze nam rebraaaa trcia 😀
inak u nas fuci jak dive,uplna hroooza 😒
Andy ten odklad, vsak to je v celku fajn ci nie?....vsak chalani su aj tak pozadu...mne by to nejak nevadilo, ja som isla do skoly hned jak mi padlo 6, ( 24.8) a myslim ze to bolo na skodu....vzdy som pochopila latku ked sme zacali preberat novu a to bolo neskoro 😖 a skola skoncila a ja som mala 17, ani robota ani vodicak 😀 este ze som isla na VS.
Zoji to s tym jedovanim a naslednym vracanim tak to som zazila aj ja, ked bol chory a nasral sa tak ho zacalo napinat....nechutne 🤐 a este som vedela ze to robi vedome 😝

bubaczik
13. feb 2010

čusky..
my už obedujeme 😕 niekedy mi decka taky čas len ranajkuju 😀 myslim,tie staršie,to je ich čas na vstavanie 😅
idem s dankom lahnuť,sa až tešim,bo už som od 6 hore 🙄 muža mam v robote,šak kde by inde aj bol..

aj ja lutujem,že som petovi nedala odklad 🙄 skoda,no ale nezmenim to..nechce sa mi pisať,idem prehovoriť danka,nech ideem spať 😔

sstefi
13. feb 2010

cafte, ja som sa teraz do ružova vyspala po nočnej, totiž ivinka je u babky od včera večera do zajtra. no wow 😝 )ale aj tak mi je luto, že som ju "odložila" 😖 😢 😅

rano bola poladovica jak svina, som na seba normalne hrda, že som sa nestrieskala, kym som došla domov 😀

fúka a fúúúúúka, a teraz začalo brutal snežiť, take obrovske vločky som už dávno nevidela 😕 , ale ked pritomaj fuči, tak neviem neviem
večer sa chystame do kina, alebo len tak niekde, to sme neboli ani nepamatam... cca 2 roky a 7 mesiacov žeby tomu bolo? 😅 😀 😀 (nepočitam chaty a pod, to sme boli sice vačšinou bez ivky, takže trošku prehanam 😝 )

no a dalej... nič nove, nič zaujimave asi nemame.

sstefi
13. feb 2010

bubi, som rada, že ste v poriadku s babom, klop klop. nech vam to takto ide pekne do konca ako má. 😵

bubaczik
13. feb 2010

čafte..sstefi seerus,a dikes 😉
inak u mna total šaleny dom 😝
danko nespal ani sekundu,už je taky zly,upištany,som s nimi šla von,peťo maly blazon,mu ukazal,jak sa robia anjely v snehu,tak danko samozrejme to opakoval,nechcel ist ani domov,ofučany sme boli,zima bola,no hnus a on ne a ne domov 🙄 som ho schmatla pod pazuchu a s krikom sme šli 😅
my sme mali ist na gadzibal,ale bohuzial,muz dojde az okolo 20 s blavy,tak sedime doma..sice mne to aj vyhovuje,bo načo tam pojdem,ked ani piť nemožem 😀 😕 dnes som pustila 4 pracky,nemam kam to uz vesat,zajtra pokracujeme 🙄 ja sa zacinam normalne tešiť,kedy pojdem na tyžden do špitala na štopkanie,nech si oddychnem..naposledy 😀
Peťo sa nevie hrat s Dankom,len superi s nim,neda si povedať,no jeden pišti,druhy pišti..o hodinu ich strčim do vane a potom hajde spať,nech mam ticho tichučko..už nech je teplo,mna nebavi ta zima,brrr,ani vonku sa mi nechce tulkať len tak,že prechadzka 😝 ja obdivujem jednu,čo tu kočikuje od rana do večera..zima,nezima 😕
čusky

zuzidr
14. feb 2010

Ahojte,my sme včera ísť do tt do kina,ale kvôli zlý cestám sme boli len v PN na večeru...mnam,skoro som praskla 😀

dnes máme karneval o 15tej tak idem piecť pizzové koliečka a muffiny 😀

bubaczik
14. feb 2010

čusky zuzi daj recept na muffiny 😀

a odchadzam na nakup 😝

sjuzi
14. feb 2010

No helou, tak cesta do Smoleníc včera, to bola čistá samovražda... sa mi chcelo plakať celou cestou, čo boli také zafúkané cesty... a pod tým čistý ľad... sme sa modlili, aby sme prežili... 😲 😲 😲
Ale víkend stál za to... aj keď zo sánkovania nakoniec nebolo nič, guľovačka bola, Miško v snehu vyváľaný, vínko do noci sa pilo, keď dietky pospali, no krása... 😉 🙂

sjuzi
14. feb 2010

Peknieho Valentina želáme... cmuky vám kočky... 😵

sstefi
14. feb 2010

cavesky cavesky, aj ja prajem ešte krasny valentinsky večer a ...aj vas tu lubim 😵 😵 😵

andy.a
14. feb 2010

čaves 😎 😎 😎

krásneho Valentína želáme 😵 😵 😵

Lily a Zoja,mne krpci vracajú kedykoľvek,nielen keď sú chorí 🙄 to bych ešte nejak prežila 😝 😔
malý mal také obdobie istý čas,že vracal len pri zmienke o jedle 😔 aj teraz sa mu to niekedy stane 😖
a krpatá detto,vraj majú veľmi výbavný zvracavý/dávivý/ reflex 😒 ☹ 😕 🙄
skrátka,keď má milostivá afektívny záchvat,tak reve a hádže šable 🙄 🙄 🙄

Bubi,na nákup,čo pekného si si kúpila ?? 😕 😅 😝

mne malá spala 15:00-17:30,som zvedavá kedy večer zaľahne 😕 😝 😀
tak neskoro zato,lebo od 13:00 do 15:00 totižto obedovala 😝 a to len druhé,lebo polievku mala doobeda/vstávali sme 7:00/ 😝

tak páčko,užite si Valentínsky večer,na mňa čakajú 4 práčky žehlenia 😀 😀 😀 😝 😝 😝
😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
a varené nechce,zje len málinko a potom si pýta Monte,tak zje ten jeden veľký/ten má 90 g/ napr.po 80 g vareného jedla a pod.... 😝 😝 😝 🙄 to je jej obed,len pre info 😝 😝 😝

ja som si na Valentína
želala
len svätý pokoj 😀 😀 😀 😀 😝 😝 😝
MM chce dať zajtra decká/obe/ k našim,len neviem,či to pôjde,lebo madam moc nechcú 😝 😝 😝 😀 😀 😀

a Bubi,písala si o tom odklade 😉
tuším Peťo mal nejaké por.učenia/dyslexia,dyskalkúlia,dysgrafia ?? 😕 😉 /,tak náš má toho oveľa viac,hlavne tá reč,to je otras,keď jeho-predškoláka-porovnám s júnovčaťom,mám pocit,že princess je na tom lepšie rečovo 😔 😢 😕 🙄náš pôjde pomaly 8-ročný do školy,lebo už mal 6 rokov minulý mesiac 😒

andy.a
14. feb 2010

sorry,tie odseky sú nejako hala-bala,neviem,čo sa mi to tak odoslalo 😕 😅 😝 😝 😀 😀

séruuuus ,Sstefi 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre