"Staré Júnovky"07 IV.

allisia
20. jún 2009

Takze poslucham a zakladam 😉 😀

lilyk
8. mar 2010

ze tlsta,si kup okuliare jo 😀
nie nerozprava, akurat povie zaciatky slov, napr.taku Mys povie lebo je to kratke 😀 alebo piesok povie pie, chape ze "ja" je "on" povie ja mam, Mickey, je Mi, no jednoducho len tie zaciatky, ale predtym ani to nebolo,vidno ze sa snazi ale moc mu to nejde ale ked pozera Mickeho snazi sa opakovat...tak to je u nas pokrok 😉
no padame do obchodu, kedze mame len jeden spanok 😉

natal
8. mar 2010

Ahojte dievcence. Trosku som pokukenzi ze co mate nove 🙂

Bubi drzim palce, len vylihuj a davaj pozor.

Sju veru si nespominala, ze ta maly vymkol na balkone. Spominam si len na ajuskinu story o tom ako sa vymkla v komore. Muselo to byt hrozne. My mame kluce schovane tak, ze ja sama neviem kde su 😕 Vchodove dvere zamykam pravidelne, lebo betarica si otvori sama dvere. Dociahne uz takmer vsade, da si stolicku a vylezie kde chce. Takze oci na stopkach. Hlavne na okna. Kazdy ma zakaz otvarat okna, len vetracky. Uvidim ako to vydrzime v lete.

Mala mi tiez nejak extra nerozprava. Ako povie co chce, ale o plynulej reci zatial mozem len snivat. Dnes mi rano povedala. Mamka nie do prace. Doma ostane. Tato siel do prace ty nie. Tak nejak.A ked chce nieco rychlo povedat, tak uz len blabota. Ale je to lepsie ako pred mesiacom. Najnovsie chodi za mnou a stale sa pyta: "Co to delas?"Na nervy som z toho. Neviem z kade to ma a stale ju opravim, ze nie delas, ale robis. No mozem si ja rozpravat. 😒

No idem pracovat dalej, dnes taham do siestej 😝 Caute.

bubaczik
8. mar 2010

čus čus herečky..
lily ale aspon začina,moj tak isto v skratenej verzii dost dlho rozpraval 😉 moj sa naučil aj s rozpravok,so slov dabingom,vela vyrazov ma odtial 😅 aj s detskych filmov 😉
no,bola tu pani,že pani,mladša odo mna o 10rokov 😀 si zgustnem na nej,taka vyhukana bola 😀 ,sa tešim 😉 bude chodiť zatial 3x do tyždna,sice neviem,čo tu bude robiť 😅 ked riady strčim do myčky,renty do pračky,ta ale šak nejako ju zamestnam..to my nie sme zvyknute na take,my ne kapitalisticke paničky,no ale zmena je život,neže si zvyknem,boha,bo už fakt nebudem vedieť čo zo sebou od rozkoše 😀 😅
obed mi donesol svokor,že vypražany karfiol,ale dobry bol,sice ne taky poctivy ako domaci,ale dal sa..danko mi zjedol aj veeelky tanier kur.polievky,plus kus kur.prs s nej,no taky je napraskany,že by mohol aj zalahnuť tu ku mne 😕 o chvilu idem volat dr,že jak dopadla kultivacia,ak bude mať vysledky tak dobre,ak nie,ta zle 😝 ta odkladam už pol hodinku,že okolo pol 2 mu zavolam,tak uvidim...držte palce 😉

ajuskamimi
8. mar 2010

Ahojte zienky 🙂 bubu drzim palce, nech kulti aj vsetko ostatne je len a len Ok 😉

dodatocne vsetkym oslavencom zelame vsetko naj naj najlepsie 😉

Natal aj nas Jojo butuje do cestiny, pritom sa mu snazim pustat slovenske rozpravky, ale aj tak, nieco pochyti z telky, nieco od bratrancov cehunov, napr. nepovie klobuk ale klobouk, on mi jednoducho povie, ked ho opravim, ze MAMINKA toto je pre mna klobouk nie klobuk 😀 a som vybavena. Alebo nepovie pavuk alebo pavouk a takisto vety ako Co delas? Muzu? Nechi tohle a podobne. Ale tak uz to pouziva menej ako po vianociach, ked bol vkuse 2 tyzdne s tym bratrancom. Tomu nasmu ide teda drzka poriadne, aj sa niekedy s MM pristihneme pritom, ze normalne nam chyba chvilka ticha, ale na druhej strane, sme radi, ze rozprava, aj ked niekedy ozaj vela, ale chvalabohu za to, ze rozprava, lebo MM ma kolegu, co ma asi 5 rocnu dcerku a tu zatial ani logopedicka nezlomila 😒

bubaczik
8. mar 2010

ta vysledky su neni 😢 zajtra mam zavolať 😢 idem sa ukludniť ☹

andy.a
8. mar 2010

hello,kočky 😎 😎 😎

Bubi,dúfam,že výsledky budú OK 😉 držím palce 😉
a tej babe daj žehliť,okná umývať,prach utierať,dlážku a pod...skrine popratávať...všetko samé príjemné veci 😝 😝 😝 😀 😀 😀
a že tlstá...napuchnutá cverna 😀 😀 😀 😝 😝 😝 a Lily,ti detto 😝 😝 😝 😀 😀 😀 😕

a s Peťom sa teraz kto učí ?? 😕 😅
a šikulko je,náš sa o PC vôbec nezaujíma,dokola len DVD idú...žiaľ,aj české,lebo napr.také filmy ako "S tebou me baví svět","Jak dostat tatínka do polepšovny" a pod.....české rodinné filmy,ktoré žiaľ na SK nemáme-nič podobné 😕 😔 😝 samozrejme,že čechizmy potom len tak frčia a logopédku môže aj šľak trafiť 😕 🙄 😀 😝

malá sa to učí od neho,ale rozpráva krásne,rýchlo sa učí básničky aj presničky,len teda často ropráva s dudlom v ústach 😝 😝 😝
nie sú ešte zdraví,malá sa mi včera večer pri podaní liekov dovracala,tak dnes jej na noc ani nedám 😲 😔
v noci sme ešte prali 😒

Lilly,držím palce na logop.,bude to asi len OVR-oneskorený vývin reči,časom to Majko dobehne,určite aj MŠ pomôže 😉
žiaľ u nás to pokračovalo na vývinovú dysfáziu,kvôli tomu odklad do školy a stále logopédia aj biofeedback 😝 😉

Zoja,Kubkovi skoré uzdravenie 😉
ja tiež do malých pchám vitamíny,malý má dlhodobe aj lieky na imunitu 😝
keby im aspoň jesť chudilo po tých liekoch 😕 😝 😖

Štef,mala si ATB doma ?? 😕 😅
Aj Iwke skoré uzdravenie 😉odpísala som ti na IP,díky za tvoju 😵

Bubul tu dnes nebola,žeby už robila jarné upratovanie ?? 😕 😅 😝 😀

Ajuš,ty ako ?? zdravotne je to lepšie ?? 😕 😉

sjuzi
9. mar 2010

Dobré ránečko... 😉 Včera som sa sem nejako nedostala, resp. som vás len narýchlo prečítala... robila som si CVčko, tak sa mi parilo z kečky... už som ich pár aj rozoslala... tak mi držte palce... Akurát posledné dni riešieme doma to, čo by sa dalo robiť, keby som mala príležitosť niekam nastúpiť skôr... napr. o mesiac... kam s Miškom... 😕 Buď súkromná škôlka alebo varovka... no musím už rozhodiť siete... 😉

sjuzi
9. mar 2010

No, vidím, že ste rozoberali rozprávanie... Ja mám také extrémy v okolí tiež, že buď sú detičky až moc ukecané, básničky, pesničky (napr. kamarát Branko, ako som písala: Aka fuka fundaluka 😀) alebo potom sú moc tiché a ešte toho veľa nenarozprávajú.
Miško je ukecaný, ale najmä doma. S cudzími sa moc do reči nepúšťa, vlastne sa vôbec nechce s cudzími rozprávať... ale ani nie preto, že by sa hanbil, to práveže nie. On sa nahnevá, že čo sa s ním vôbec niekto cudzí baví, tak je potom taký ofučaný a len hovorí na všetko Nie, nie, nie... 😅. Tak dúfame, že ho to prejde...
Básničky vie len dopovedať na konci rýmov, v rozprávkach, keď vynechám slovo, tak ho presne vie povedať, aj v strede vety 😕 😅 😀. Pesničku vie iba jednu a to je Finley hasičské auto... to je jeho prvá, čo sa pokúša povedať...

A tie čechizmy, tak to je daň za cz rozprávky a produkciu, ktorá je bohužiaľ niekde celkom inde než sk... 😒 Aj Miško rád používa, maminka, to je jegjace (legrace) atď... 😀

sjuzi
9. mar 2010

A nechce mi jesť... katastrofa, musím s ním vyjednávať... Furt len pýta cukríky, čokoládu, lízatká a to ich nemá nejako často... ale mi to už riadne ide na nervy. Jediné jeho poriadne jedlo posledné dni je mlieko... Tiež ho musím kŕmiť jak batoľa... resp. obľúbené jedlá zje sám (cestoviny, rajčinová polievka, párky, praženica, puding, jogurty, ryža s mäsom). Ani náhodou do neho nedostanem špenát, zemiaky, mrkvu... 😝 Tak radšej teraz varím také obmeny toho, čo ľúbi... ale musím dačo na neho vymyslieť... o všetko ostatné sa zaujíma, len nie o jedlo. 😠

sjuzi
9. mar 2010

A kúpila som mu ten Tesco laptop a sa s ním posledné dni stále zabáva. Číta mu to tam písmenká, čísla, slová... odporúčam... Stojí to tuším okolo 9 Eur... 😉

sjuzi
9. mar 2010

Bubaczik, držím palce aj na nohách aj Miškovi... 😅

bubaczik
9. mar 2010

čafte..sju dikes,uvidime poobede 😅 inak ja som sa nudila,a preluskala net 😝 a našla som,že v mojom pripade,by mohol pomocť aj pesar 😕 že dalo by sa aj namiesto cerklage 😕 že by to vydvihlo maternicu ..no dr osiveje,ked mu zavolam,a položim mu paru otazok 😀 len toto škoda,že naši lekary su taky "staromodny" 😝 😠 sice on mladši odo mna,tak by mohol byt lastovičkou v slov zdravotnictve,že? 😕 len on sa može na hlavu postaviť,ak to neodobri primar 😝 a zistila som ešte,že to v druhej polovici druheho trimestra mi maternica vyskoči do brušnej dutiny a potom by už nemal trčať ten satan so mna 😝 no uvidime,kym sa nepoštavam 😀 bo aj toto je priznak 😕 😢 😢 dam si vybrat maternicu prisaham 😲 Danko je taky zlaty,moooj bogar maly 😵 mama ma babo,babo ma bobo, mama spi 😀 😵 tak je pekne vonku,normalne,ak by som mohla hned okna umyvam,pratam o dušu, 😅 kde kuknem tam prach,fuj,zajtra dojde pani,ta bude aspon mať čo robiť..muž včera normalne žehlil 😕 😀 linku pratal,konečne zistil,ako sa s myčky riady vyberaju a podobne 😀 ja ležala na gauči a som len čumela 😕 inak ,asi ho pojdem dať za otca roka,šak jak on toto zvlada,klobuk dole..a ja furt nadavam na nho 😔 a včera mi svokra volala 😕 že ked potrebujem navariť,tak nech zavolam 😕 😕 ups..tolko krivdy..ale to svokor sto pro jej vyčistil žaludek 😝
inak niektore ženy sa odfotia v potrhanych gatach a daju na net 😝 a ešte to zopakuju aj o tyžden,v tych istych 😀 dufam,že ich nemaju tyžden na sebe 😕 😀

allisia
autor
9. mar 2010

Ahojte 😵

Tominkovi oneskorene prajeme vsetko najlepsie k meninkam a dakujeme za gratulacie 🙂

oslava paradna bola len torta sa mi nepodarila tak ako som chcela aj ked zjest sa dala 😅
Dnes je cudny den, mala sa rano zobudila, ze ju boli brusko a uz sa stihla aj povracat tak neviem co sa deje, teplotu nema a ani na pohlad nevyzera ze jej nieco je 😝

Idem dat mladsiemu obed, Natalka ma dietu 😖

bubaczik
9. mar 2010

ta vysledky su neni ani dnes,tz že niečo tam kvitne 😠 boha..a pesar mi dr neda,že to je horšie jak bez pesara 😝 ta fasa 😝 idem si dat kavu radšej 😝

zoja
9. mar 2010

tak bubi dalši den nervov predsebou, neboj aj tento zvladneš 😉

ali toto mal kubko v nedelu rano , našťastie to trvalo len jeden den, nasadila som mu kulišek , smectu a dva dni bez mliecnych výrobkov, len ryžové mlieko z DMky v krabici , varené zemiaky a mrkvu, polievku mal scedenú vodu z toho s bezvaječnými cestovinami, prežili sme, dnes uz jedol normalne. snad aj u vas to prebehne tak hladko,

allisia
autor
9. mar 2010

juj Zoji dik za info, nasadila som aj ja dietu tak dufam ze to prejde. Este okolo obeda prisla ze chce grcat ale nedalo sa jej nakoniec a teraz spi. no som zvedava ako potom... Kubkovi drzime palce aby uz nic nechytil tak skoro, ved toho mal aj za desiatich uz ☹

bubi pevne nervi a hlavne nekukaj po nete, ze co ti pomoze alebo co sa moze stat, radsej kukaj nejake filmy bo sa budes zbytocne nervovat 😠

allisia
autor
9. mar 2010

inak fotky z oslavy som dala na fcbk lebo su velke a nechce sa mi ich zmensovat 😉

lilyk
9. mar 2010

ahojte 😉
Alli fotecky su krasne, Oliverko velky chlapisko 😀 🙂
no z mojho Tomina sa stava zrut, on toho tolko poje ze sa normalne bojim ze sa dogrcka a nic a este k tomu sa rano o pol 3 tej zobudi ze treba dat mlieko,no ide ma normalne porazit...co by som zato dala kedysi.
Tak napr. dnes rano 2 deci mlieka s kasou, potom do toho polka rohlika s maslom, potom maly jogurt activia,obed klasika zelenia, maso,zemiak 250g miska, poobede vyzivka, polka bananu k tomu,medzitym spapa kinder cokoladku ,minule MM jedol kacicu tak este aj z toho mu daval a vecera klasika 210ml mlieka s kasou, no chapete 😕 mne to pride strasne vela, Majko takto nejedol a prespal celu noc a Tomino zrazu o pol 3-tej hladny 😝
inak dnes mi suseda povedala ze teplo je este daleko daleko, minimalne este mesiac,skoro som skolabovala 😀
Bubi verim ze vysledky budu oki 😉
ozaj a tu mladuchu do domacnosti vyberal TM 😕 😅 😀

allisia
autor
9. mar 2010

Lily u nas je oliverko taky zrut, on zje aj za troch - rano sa kojime (8.00), potom desiata 200ml obilninovej kase a do toho postruhane velkeee jablko cize cele to ma okolo 350 gramov, to zje o desiatej, potom nejake chrumky, o dvanastej obed ze zelenina, maso a priloha, to ked mixujem v mixerovej odmerke tak to ukazuje 400ml (este mixujeme lebo kusky si vybera z pusy a podava mi ich 😀 ) potom zaspi ale samozrejme na prsniku cize tak si daco cucne, potom o druhej zdlavi ovocnu vyzivku alebo banan, jablcko... a okolo stvrtej dva jogurty (podotykam normalnej velkosti) a o siestej mliecnu kasu z 250ml vody a o osmej zaspava s prsom v ustach. No a medzi tymito jedlami este dlavi chrumky alebo rozok alebo kto mu co da 😝 a prosim pekne vazi iba 8,5 kg takze nechapem kde to do neho leze. A ozaj okolo polnoci sa budi ze je hladny tak to ho kojim lebo sme skusali UM a to vypil take s kasou od Hipp plnu flasku co bolo 330ml, ale uz mu ho nedavam lebo to mm doniesol z Polska a u nas take nepredavaju no a ine mu volajako nechuti 😝

allisia
autor
9. mar 2010

no a Natalka ta s jedlom v poslednej dobe strajkuje, bud jej nechuti alebo ju musim krmit ako Oliverka 😝 a ona vazi iba 14 kg

lilyk
9. mar 2010

no ja som dnes vazila Tomaska, ze 11,4 kila tak ratam ze bez oblecenia 11 kil, to mal Majko v 2 rokoch 😝 mne by ani nevadilo to prezieranie cez den 😀 ale v noci, no sorry to akoze dokedy budem takto paradne spat 🙄 akoze do 2 -hej vstavam kazdu pol hodku lebo mrnci a potom o pol 3tej papa a potom akoze ja zahajim spanok o 3-tej,to niekedy nemozem aj hodku spat a potom spim cc 3 hodky do 7-mej max 😖 ja mam ale pocit ze proste si zvykol v noci papat a teraz to bude tahat min do 3 rokov...no porazi ma 😝
mne Maju tiez papa malo, ale pribral neviem akym zazrakom tak neriesim...ja tucniaka mat nepotrebujem 😀

sstefi
9. mar 2010

cafte, andy, to je protizákonné mať doma atb? 😕 😅 😀 😀

mala som, lebo naša dr. dava atb. aj pri kychaní, a ja to v lekarni nenecham namiešať, s tým, že ešte neviem či jej ho budem davat, nakolko sa mi nezda, že ho bude potrebovať(ked len soplí, tak načo), takže preto sa mi stava, že mam taku rezervu.

Ivke je už lepšie, sem tam kašle, ešte suchy kašel. Aj nos ma ešte sem tam plny, ale nevyfuka nič, nejde to.a to si sama pyta kvapky 😕 😀

sstefi
9. mar 2010

my sme na tom rečovo celkom dobre, bambuline reči vieme naspamat už aj my s MM, čo ich tolko opakuje. Najoblubeniejšia reč: "v Bambulkove nikdy neupratujeme, šatočky mame dovtedy, kym sa na nas nerozpadnu" 😠 😀 😀
basničky a pesničky,tiež zopár, snaží sa už aj po madarsky beszelovaťčím dalej tym viac, rozumie už takmer všetko(myslím po madarsky).
a najvac sa mi pači, ked spieva po anglicky - opakuje, čo spievaju 😵 😀 😀

sstefi
9. mar 2010

no kedže vás tu je také množstvo, tak padam kuk ordináciu, ked vobec stihnú začať, kvoli tym reklamam 🙄 😖 😠

zoja
9. mar 2010

no tak parada, ja som to s kubkom asi zakrikla lebo sa zas povracal, porazí ma... teraz sa sice tvári, že mu nič nie je, ale bohvie dokedy a to zajtra mal ist uz k nasim nech sa vo stvtok pred odchodom nenahanam, do prdele po sto rokoch som sa konecne mohla niekam dostat het a oddychnut si bez príveskov a teraz toto, zákon schválnosti 😔

bubaczik
10. mar 2010

čafte.juuj zoji držim palce,moc a moc 🙂 a kam si chcela isť?mna nebereš? 😀 inak mam otazku,ak nebudem moct ist na draculu,pojdeš na moje listky? 😕 abo hoc kto s vas 😅 ja asi nebudem riskovať,ale šak uvidime do konca maja ešte času dosť 🙂
ne lily,muž tu slečnu nevyberal,ani ju nevidel,ani ju neuvidi,a ani ho nezaujima 😀 už sa u mna upratuje,by ste sa čudovli,jak rychlo jej to ide, 😕 ona jak mašina..normalne ona si doniesla všetko,čistiace prostriedky,handry a pod..len na kuch.linku jej dam moj,lebo netužim,aby mi linku dodrbala 😅 inak mne sa to začina pačiť,uvidim,ak doupratuje,potom jak odide skontrolujem,boha,nemam bielu rukavicu 😀 ale aspon mne odpadla jedna starosť.. 😅
inak odišlo mi auto ☹muž s nim šiel včera na pumpu ho natankovaťa umyť konečne,bo take špinave už bolo,a ani nevedel naštartovať,mu to skapinalo,asi je v riti katalizator,dnes zavola do servisu a budu ho musieť odvliecť do blavy 😒 ta už ho asi ani nepredame,bo aj ked bude v poriadku,ta za tolko penez ho nepredame,kolko nas vyslo za rok 😒 ja som sa ho opytala,jak asik budem chodiť k lekarovi,že taxikom..ta určite..on nech chodi busom do roboty abo naj si vypyta služobak 😠 ta zas mi bude robiť garde svokor 😝 jaaj furt dajaka pliaga nas zastihne,furt..
inak moj danko basnicky nevie,ale sak len teraz zacal rozpravať,ta ma ešte čas..mne sa pači ivka s tou bmbulkou 😀 😀 😀 😵 zlata 🙂

bubaczik
10. mar 2010

juu už 14t..ešte aspon 23 😀

allisia
autor
10. mar 2010

cafte,
no Lily dnes sme mali uspesne prespinkanu celu noc bez potreby prsa alebo vodicky ale zase spal medzi nami a to tak ze mal hlavu vytrepanu na mojej hrudi alebo bruchu a bol krizom cez postel a kopal mm 😀 takze jediny kto sa vyspal bol Oliverko. a zobudil sa o siedmej 😵 ono kebyze mala nerobi v noci krik ze chce grckat tak by spal vo svojej posteli len sa zobudil na Natalkin plac ale som ho zobrala k nam a v momente spal dalej 😀

Inak malej je uz dobre ale Oliverko sa uz dva krat zos.ral a to tak super ze som ho prebalila a o minutu sa pokadil zas, to som si najprv myslela ze citim smrad z toho predosleho prebalovania tak som najprv len okno otvorila, ze vyvetram ale ked sa to sirilo dalej tak som nasla problem 😀

co sa rozpravania tyka tak Natalke sa usta nezavru cely den ale ona nie ze by basnicky a pesnicky ale ona papuluje a odvrava 😀 😀 ale naucila sa napriklad niektore zvieratka ako sa povedia po anglicky lebo sme citali nejaky detsky casopis a tam bola taka anglicka dvojstana so zvieratkami na dvore tak vie povedat konika, prasiatko, vcielku, kacicku, psika, kuriatko 😵 A Oliverko sa naucil povedat havo a havkat tak ked pocuje vonku psa tak pol hodinu mi tu steka 😀
dnes nevarim, mam obalene rezne a zemiakovu kasu zo vcera a detska maju dietu tak mam pokoj. Skoda ze vonku nesvieti slniecko, isli by sme von ale sa mi nechce do takej zimy brrrr.
A poobede ideme s Oliverkom na poradnu, mali by ho ockovat len neviem ked ma tie hnacky ci mi ho zaockuje 😨

allisia
autor
10. mar 2010

bubi no vidis pomalicky to pojde 😉 a super ze si spokojna s upratovacou slecnou 😀 aj mne by sa zisla ale ja nemam duvod okrem lenivosti 😝 😀

allisia
autor
10. mar 2010

pozeram na teplomer ze jeden stupen 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre