"Staré Júnovky"07 IV.

allisia
20. jún 2009

Takze poslucham a zakladam 😉 😀

sjuzi
13. aug 2009

Aha, už si mi odpovedala... xixi

sjuzi
13. aug 2009

Tá kamasutra nemá chybu... asi ju objednám mm k narodkám k darčeku ako takú srandu... 😀 😀

leila
13. aug 2009

dievcata a aj tie vase deturence su take panovacne, rozkazovacne? som velmi zvedava, kubko poslednu dobu prikazuje kto co ma robit a ked povieme ze o chvilu tak sa jeduje, ze tejaz a je potom zly.. v skolke doteraz sekal dobrotu, ale v poslednom case aj tam zvykne mat aj nervy..
co robite, ako to riesite, ked deti neposluchaju? bitka vobec nepomaha, tak uz s tym sa ani nesnazime, do kuta tiez nie, to sa uz len smeje a dobrovolne tam ide.. dohovaranim tiez vela nezmozeme, tak obcas uz vobec neviem ako na to..

leila
13. aug 2009

aka kamasutra, kde? aj ja chcem vidiet

sstefi
13. aug 2009

len klud leila, ty maš pokoj na ložku, hej? 😎 😀 😀 😀

na www.modryslon.sk

sjuzi
13. aug 2009

Leili, o tom rozkazovaní, to poznám, ale hlavne u detí, čo už chodia do škôlky, asi sa tým hrajú na tety učiteľky... heheee
Ja, keď neposlúcha, tak mu poviem že dobrý Miško sa takto nespráva a keď to nepomôže, tak mu pohrozím, že mu schovám autobus (najobľúbenejšia hračka), alebo že dnes nedostane žiadne cucu a dám až keď si to rozmyslí, ale keď je moc veľký amok (čo už ale dávno nebolo), tak ho zavriem na chvíľku do izby, s tým, že nech príde, keď sa s ním bude dať normálne rozprávať...

Vonku sa viac naťahujeme, napr. keď už vidím, že je fakt unavený, ale on nie a nie ísť z ihriska preč, tak mu poviem, že napr. som ti chcela dnes prečítať tú a tú rozprávku alebo som ti navarila takú mňamku... na to ho teraz celkom dostanem... alebo že macinko už je smutný a čaká ho v postieľke... no niekedy skúšam všetko možné... heheeee

sstefi
13. aug 2009

leila, mne ostava len penit, ked ma ivka vytača. ked zakričim na nu, tak to moc nezabera, tak sa jej snažim vysvetlit čo a ako, ked to inak nejde, ked vidim, že mi to robi naschval. napr. ju volam, že sa ideme obliekat, lebo chce ist von a ona mi na to:!utekam preč!", tak to ma vytača. už som jej aj flasla po zadku, ale ked ma taky den, tak aj tak to bude robit.
len trpezlivost asi 😅 😝

sjuzi
13. aug 2009

Ja skôr teraz ho tak trocha nútim, aby si všetko nevydobíjal škriekaním... lebo napr. sa mu rozpojí vláčik, s ktorým sa hrá a začne sa jedovať a škriekať, že mamaaaaaaaaaaaaa. Tak mu poviem, že tým nič nedosiahne a nech pekne povie, že mami prosím si opraviť... tak už mu to začína aj celkom ísť... Síce sa najprv troška pojeduje, ale hneď sa aj uvedomí a pekne príde za mnou a hovorí mamaaaa, pjosi si... 😀 Tak to je také zlaté... 😵

sstefi
13. aug 2009

aj u nas funguju celkom tie mnamky, a naštastie aj nas u tie amoky obchadzaju, to bol des. som rada, že je to za nami. samozrejme viem, že ešte budu a nie jeden a nie dva, ale teraz je kludne obdobie 😵 😉

sjuzi
13. aug 2009

Sstefi, tak na toto sme trocha Miška vytrénovali, síce boli dosť veľké scény, ale to pomohlo. Že mm išiel v sobotu doobeda umyť auto a povysávať do garáže a Miška mal zobrať von, ale on sa začal naháňať a vyškierať, aby sme ho naháňali, že on sa neoblečie. Tak potom ale videl, že ocko ho nepočkal a ja som mu vysvetlila, že môj zlatý, keď si sa nechcel obliecť, tak ocko ťa nemohol tak dlho čakať... Síce si to riadne prereval a prejedoval, ale nateraz to pomohlo a keď ho voláme von, tak sa už sám ide obúvať... 😀
No niektoré situácie tiež sú na nervy...

sjuzi
13. aug 2009

Miško sa furt ale váľa vonku po zemi... proste si zobere autíčko a ako doma na koberci, ale stačí mu aj mravček... dnes sa tak hral vonku, že sa aj zabudol a pocikal sa... 😅 😅

sstefi
13. aug 2009

aj my sme to skušali a podobne, šlahla sa o zem, že aj ona chce ist s tatom von 😠
tak ja že nech sa pači, obuj sa, oblečme sa a pod.

len by to o bčas chcelo 1-2 tabl, na ukludnenie pre nas 😅 🙄 😝 😀

sstefi
13. aug 2009

ivka sa tiež posledne dni vala v piesku, no kym je piesok suchy...

tiež sa nam stavalo, že ked sa velmi zaujato hrala, tak sa pozabudla a pocikala sa. hlavne ked mala nejaku kamošku pri sebe. teraz už davno nie, tak snad už sa bude snažiť 🙂 😀

sjuzi
13. aug 2009

Ale tak je jasné, že človek občas stratí nervy... hlavne keď sa dakam ponáhľaš... bohužiaľ dieťa nechápe, že čo to je... tak hneď vznikne problém, lebo to cíti, ten stres a náhlivosť a nerozmie tomu... a začne ešte napriek robiť, že či to bude mať nejakú odozvu... 😝

sstefi
13. aug 2009

a posledne dni mame dalšiu novinku, každu chvilu si pyta mlieko. niekedy aj na obed, ked ide spat, alebo ked poobede vstane, v noci dnes robila randal asi polhodku, no možno som svina, ale nedala som jej. ta kde sme, nazad 2 roky, či čo? 😕 😠 😅

sstefi
13. aug 2009

ved hej, kym mame čas tak neva, ale ked sa chceš niekam dostat a nemaš čas na srandy... 😝 🙂

leila
13. aug 2009

tak vidim, ze dost dobre vam to ide.. ved zasa niekedy sa aj nam dari ho presvedcit, ale su take dni a chvile, kedy sa neda.. a teda dost casto skrieka ked nieco chce, aj ked sa mu nieco nedari v hrani - alebo to hodi vsetko o zem nasrato..
ked mu poviem ze ved on je dobry a dobre deti to a to nerobia, tak on s tym skrekotom povie, ze dobre deti to robia.. furt povie napriek, naopak alebo urobi nieco presne naopak ako sa od neho chce

sjuzi
13. aug 2009

Ja tiež v noci mlieko nedávam, už dlhšie... max. čajík, ale vtedy šupnem aj plienku... 😅

leila
13. aug 2009

a pocikat sa pocika uz len prave vtedy ked ma tie nervy a jaci

leila
13. aug 2009

mlieko tiez nepijeme v noci, len trosku vodicky ak sa nahodou preberie, ale vacsinou sa nepreberie

leila
13. aug 2009

jaj sstefi ano mam kludovy rezim, ved prave preto sa pytam na kamasutru, lebo ja uz ani netusim co je sex 😀 rovnych 23 tyzdnov 😀

sstefi
13. aug 2009

večer zaspava s mliekom a vodou vo flaši, potom nad ranom okolo pol7, niekedy aj skor začne pytat mlieko ešte v spanku, dam jej vypije a spi dalej. tu vodu ma furt u seba, takže jej už nemam čo dat, namiesto toho mlieka čo pyta 😅

sstefi
13. aug 2009

ani ivka sa neprebera, spije jak zabita, len občas toto mlieko, neviem či sa jej o nom sniva či čo, ale čim dalej tym viac ho zbožnuje 😕 😲

sjuzi
13. aug 2009

Ja som bola tiež dosť mäkká doteraz na neho... ale už som pritvrdila, proste keď škrieka, tak ignorácia... max. mu poviem, Miško ako sa to povie... a on potom spustí: mama pjosi si...

Lebo nedávno to ešte robil aj vonku na deti. Prišiel k hojdačkám, videl, že sú obsadené, tak nahodil zamračený výraz a začal škriekať... eeeeeeeeeeeeee. Tak som mu jasne vysvetlila, že tomu nikto nerozumie a musí pekne sa spýtať, či môže a bude čakať, či ho niekto pustí...
Ale ako sa on dostane na hojdačku, tak by tam sedel do aleluja... to už fakt musí byť, že on niekoho pustí.. 😅

sstefi
13. aug 2009

leila, tak to ti verim, že ani nevieš čo to je. dost dlha doba a ešte dost dlha pred tebou, al ečo sa da robit 😒 no hlavne nech je babo ok a aj ty samozrejme 😉

leila
13. aug 2009

sstefi no slubila som manzelovi ze po 36-37tt sa uz da 😀 hoci neviem ci budem mat naladu s takym bruchom 😀

sjuzi
13. aug 2009

Ale fakt to vidím, že v tomto veku sa spolu ešte decká nevedia pohrať nejako, že by došlo medzi nimi k dajakej "spolupráci"... To skôr sa Miško pohrá so starším, čo už vie byť aj tolerantný...
Svoje hračky si strašne bráni vonku, ale ak má niekto dačo zaujímavé na výmenu, vtedy pekne príde a strká svoju a kričí paaaačiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii... heheee 😀 😀 Proste, len ak sa mu to oplatí... 😅

bubulik
13. aug 2009

Caute kockosky,
dva dni sme boli v ZM, tak som tu nebola. My sme uz doma. teda MM je v robote, Hanka ostala na prazdninach a my s Oliverkom sme doma.

sjuzi
13. aug 2009

Jaaj Leili, ja si spomínam, že s takým bruchom sme sa s manželíkom o dačo pokúšali, ale skončili sme so strašným záchvatom smiechu... 😀 😀

leila
13. aug 2009

sjuzi asi mas pravdu a treba len pritvrdit, ked mne je obcas tak luto byt tvrda, lenze je pravda, ze potom deti fakt lahko prerastu cez hlavu a neskor bude mozno uz neskoro.. manzel je o dost tvrdi, prisnejsi a naozaj, kubko ma o nieco vacsi respekt pred nim, ale zasa tiez nie vzdy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre