"Staré Júnovky"07 IV.

allisia
20. jún 2009

Takze poslucham a zakladam 😉 😀

lilyk
3. mar 2010

Ja by som Danka asi ten prvy rok nedala do skolky,ked ochorie tak ochorie aj "krpaty" 😀 to je podla mna problem..take male babatko nic este nemoze, skoro ziadne lieky a ani chodit este nevie takze nonstop na rukach..ja som zato radsej volila opatrovatelku ako jasle. Fuj som rada ze Tomino je uz vacsi, aj teraz ked bol chory no uz som mu mohla dat hocico 😝

lilyk
3. mar 2010

😀 😀 hej hej my stale frcime na opatrovatelke, koli tomu ze Tomino rano stale spi a Majko nemoze ist von,a ma ju moc raaad a ona jeho 😵 a k tomu mali sme dohodu do 3 rokov, tak od Juna je koniec a bacujeme od rana do vecera vsetci spolu 😀

bubaczik
3. mar 2010

šak je mi to jasne,lily...a ja pohodla ženska som,ja so tiež neviem predstaviť,vlačiť ho každe rano niekam...budiť deti a podobne..a ked aj krpaty bude mat spiacu chorobu jak ostatne,tak radšej sa vyspime všetci..šak uvidime..miesto ma zarezervovane,uvidime ako to bude,pri najhoršom pojde na paru hodin do tyždna..neviem,riešiť to budem potom 😉

sju neboj,niekde ho zoberu 😉

bubaczik
3. mar 2010

škoda,že neexistuje taky system,že možeš doniesť decko napr okolo 9hod..nie?
svet by bol hned krajši 😀

sjuzi
3. mar 2010

Kamoška zapísala malého na Prednádražko do súkromnej, že len doobeda bude chodiť... 8tis. mesačne... hahaaaaaaaa 😀

sjuzi
3. mar 2010

Inak v jednej školke som vypisovala taký dlhočizný dotazník.... 😕 😕 😕 a tam také otázky, že zaškrtnúť Forma trestu: dohovor, fyzický trest, hrozba niečím/niekým... 😕 😅 a iné voloviny... ups... 😝

bubaczik
3. mar 2010

to mysliš važne?dotaznik?to čo je 😕 masaker,čo vymyšlaju 😝

bubaczik
3. mar 2010

hej u nas vyhražka pre danka,že mu vymažem cd-čka 😀

sjuzi
3. mar 2010

Ja som chcela napísať, že Dojde čert... ale to už na neho neplatí... 😀 😀 😀 U nás pomôže dohovor vyjednávaním... 😀

sjuzi
3. mar 2010

A že ktoré hlásky nevyslovuje, r l š č s ... a aké sú jeho povahové črty, ako sa rád hrá, či je pohybovo aktívny a iné... som sa aj pobavila... 😅

bubaczik
3. mar 2010

no moj danko jaky šikovny..doniesol vysavač a ide vysavať 😀 idem ja pokukať že čo to oni vystrajaju 😨
čafte

sjuzi
3. mar 2010

Ja idem budiť krpca... už ho nenechávam tak dlho vyspávať, bo od 5tej sme hore, jak somá.i... 🙄 😔

bubaczik
3. mar 2010

mne danko nepsi už cez den 🙄
jaaj potrebujem recept na tie fajnove langoše..mne sa stratil recept,ked danko gazdoval za pc..keby len recept 😒

tak prosim do ip 😉 viem,že bubul ho ma 😀

lilyk
3. mar 2010

to co su za moresy?povahove crty dietata 🙄 ja mam z toho vsetkeho pocit ze oni si vyberu len "bezproblemove"deti vsak naco sa trapit s tymi co vymyslaju a niesu im po voli 🤐 u nas take nebolo,dokonca sa nepytali ani na surodencov a dokonca ani riaditelka pri tom nebola, rozdavala prihlasky nejaka mlada baba,riaditelka mala na haku 😝

allisia
autor
3. mar 2010

jeeej bubi no to ti dakujem za poklonu ale nesmies zabudnut ani na bubulik, ta je ovela sikovnejsia ako ja 😵

ozaj a sju, nemohol to byt botaznik niekoho kto si robi napr. diplomovku bo moja kamoska tak dala do skolok aby vyplnali rodicia 😕

allisia
autor
3. mar 2010

to mi nikto s tou tortou nepomoze ☹ zuzidr kde siiiiiiiiii 😀

lilyk
3. mar 2010

ja idem robit pudingovo smotanovy kolac.

andy.a
3. mar 2010

čaute 😎 😎 😎

ja som len nakukla a Sju,už fakt nemám slov,čo v TT vymýšľajú s tými škôlkami 🙄 🙄 🙄
ad 1.načo vláčiť všade dieťa,aký to má význam??
😕 😕 😕
ad 2....dotazníky ?? 😕 😕 😀 😀 😀 😨 😨 😨 😲 😲 no comment 🙄 🙄 🙄

u nás len zapisujú meno a dátum narodenia dieťaťa,adresu a dajú prihlášku na potvrdenie od lekára a rodičia si tam vypíšu svoje nacionálie a to sa potom v MŠ odovzdá 😝 😝 😝
toť vsjo 😝 😝 😝

hello,to TT je niečo extra,či čo ?? 😕 😕 😕
tie učky by som asi brala za pacientky 😀 😀 😀 resp.kto toto vymyslel 😕 😕 😕

malá od 13.hod.spí 😕 😕 😕
idem ju zobudiť,lebo neviem,čo potom v noci budeme robiť 😝 😝 😝

tak papá zatím 😵 😵 😵

sstefi
3. mar 2010

cafte,
sju no hroza, u nas tiež podobne ako andy pisala(prihlaška, potvrd. od lekara a bozkavam)

sju a ako si spokojná s novou kamoškou-umývačkou? 😵 (ja len že ak nahodou nechceš, tak mi ju možeš "vyhodit", budem rada 😀 😀 😀 )

sstefi
3. mar 2010

už asi 3 dni mam take predchripkové či aké, tušaky. sem tam ma pobolieva podnebie, sem tam mam jednu nosnu dierku upchatu, sem tam nič... 🙄
a ivka sa mi tiež nezdá 😅

nieeeee, nechcem chripkuuuuuuuuuuuuuu 😢

teda, kym len ja, tak čert to ber, len nech to slečna nechyti tiež ☹

sstefi
3. mar 2010

ludia o 3 mesiace oslavy 3.narodenin chystame 😵 😕 😲 😀

sstefi
3. mar 2010

čo mam zajta varit? 😖

alli, s tortou ti nepomožem, naposledy som tortu robila cca pred 12 rokmi, ale teda podarila sa, to si pamatam. naši boli na dovolenke pri mori, a v den prichodu mal otec narodeniny, tak som chystala -narodeninovo-privítacie menu, no a podarilo sa celé 😵 🙂
taka som bola na seba hrda... 😵 😀 😀 😀

sstefi
3. mar 2010

http://varecha.pravda.sk/recepty/na-sladko/torty/

alli, skus mrknut sem, najdu sa aj zaujimave a vyzeraju celkom jednoducho. 🙂

bubulik
4. mar 2010

caute idem do skolky a ked pridem dam recept na langose ( robila som ich minuly tyzden ) a pomozem aj s tortou. 😉 😉 😉

bubulik
4. mar 2010

Uz mam vsetko vybavene, aj obchod, postu, ranajky, kavu. MM s malym su uz vonku tak som tu.
Langose pre Bubi 1 kg hladkej muky
2 vajcia
1 kysla smotana
2 lyžičky soli
1/2 l mlieka
2 drozia
zamiesit, nechat vykysnut, vykrojit a vysmazit. Cesto moze byt aj v chladnicke 5 - 7 dni.

bubulik
4. mar 2010

Ali co sa torty tyka, tak NAjprv si musis upiect korpus. Najlepsie je piskota + tmava alebo orechova piskota. Alebo Nechas vychladnut a potom to rybarskym lankom prerezes na skoro rovnake polovicky. da sa to aj nozom, ale toto je super. 😉 Krem si urob aky mate radi a ponatieras striedavo naukadas. Teda tmava , bleda , alebo orechova. Natries boky kremom. Tie obalis kokosom, alebo orechami, alebo struhanou cokoladou. Vrch moze byt tiez posypany, alebo tam das polevu cokoladovu. Dookola mozes nastriekat krem.Da sa to urobit aj mikrotenovym sackom.Mozes nieco aj napisat na vrch. A pokupis nejake marcipanove ozdoby a je to. Nie je to nic tazke.Toto je uplne nejjednoduhsi sposob akopoznam. Ak chces nieco zlozitejsie tak mozes spravit napr. brnesku tortu aj ta je super, alebo penovu, len to si priprav aspon pol dna volno 🙂)))
Inak na tej strane co dala Steff je celkom fajn cesto. Kremy najdes aj na MMB. Podla toho co mate rady a nicoho sa neboj je to hracka. len to vyzera zlozito. 🙂)

bubaczik
4. mar 2010

čafte.. 😢 bubulik dakujem,urobim dnes,ak ma nahodou nezobere dr do špitala 😢 😢 o 14 tam idem 😢
sice som ten problem preberala s lily,bo som sa hambila, 😢 ale nemam na vyber..stalo sa vam,že počas tehu,vam vyšiel von krčok? 😕 😢 normalne minule som ho nahodou nahmatla ked som bola na zachode 😕 potom aj v stoji...potom dva dni nič,a dnes zas 😢 normalne som čupla nad zrkadlo a on bol von 😕 😢 dr som volala,povedal,že to by nemalo sa stať,tak som zvedava,čo povie..bojim sa,že chytim nejaku infekciu,ak je tak "obnaženy" a potratim 😢 😢 😢 normalne ženy sa bojim jak ked mi Peťa brali na operačku 😢 😢 😢 bože,ženy pomožte,bo sa do druhej zblaznim 😢 😢 😢 😢

ajuskamimi
4. mar 2010

joj Bubi ja ti s krckom neviem poradit, ale dufam, ze ti vsetko dobre dopadne, ze to je len nejaky falosny poplach a uz sa viac nebude opakovat, moooc drzim palce 😉

baby ako je to potom s ukoncenim MD a nastupom do prace. Ked ma maly v juni 13teho 3 roky, tzn. ze 14 by som mala hned nastupit? A treba aj daco na uradoch behat, ci to zamestnavatel ma na starosti, teda personalne? Inac mam taku depku, lebo vobec neviem, ci mam este pracu, v praci mi stale odkladaju pohovor, tak neviem na com som. Alebo ci si mam hladat nove miesto, ak ano tak by mi bolo najlepsie do konca marca podat vypoved, lenze kto ma zobere do prace rovno z materskej? V dnesnej dobe asi nikto ☹

allisia
autor
4. mar 2010

Ahojte,

bubulik dakujem krasne za info, pokusim sa daco vytvorit a potom dam vediet ci sa podarilo 😉

bubaczik nemaj strach, vsetko bude dobre, nemysli na to najhorsie lebo sa zblaznis, ja viem ako ti je, ja som mala podobne pocity ked som lezala s malym, bola to hruza ale snaz sa mysliet pozitivne, uvidis vsetko bude fajn, ta zastopkaju, idealne by bolo keby si si troska polezala aby sa neoslabil krcok uplne a porodis krasne zdrave babulko 😵

allisia
autor
4. mar 2010

Ajuska, s navratom do prace ti neporadim, neviem ako sa to robi ale podla mna by to mal mat vsetko na starosti zamestnavatel pokial to je ten isty, od ktoreho si na matersku odchadzala. Drzim ti palce aby ta vzali, dnes je to fakt tazke 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre