"Staré Júnovky"07 IV.

allisia
20. jún 2009

Takze poslucham a zakladam 😉 😀

bubulik
15. feb 2010

Ajus drzim Ti palce.
Aj Tebe Sju 😵 😵 😵 aby to bolo tak ako hovori Lily.

bubulik
15. feb 2010

No ved on s nou spal od pol osmej....

sjuzi
15. feb 2010

Hahaaaaa, no neviem Bubu... radšej nech neni, trocha som sa rozšupla tento mesiac, len víno pijem a ešte len budem tento týždeň... 😀 😀 😀

bubulik
15. feb 2010

Ved sa nic nestane neboj

bubulik
15. feb 2010

Idem vyvesit s Hankou pradlo a potom pridam fotky z karnevalu. Alebo naopak ako mi to moje Srdcko dovoli 😅 😅

bubulik
15. feb 2010

Tak fotky sú už tam 😵 😵 😵

sjuzi
15. feb 2010

Moja a neber si toho toľko na plecia, načo vypratávaš celú spálňu... to ja tak upratujem na Veľkú noc až... a to ešte časuuuuuuuuuuuuuuuu...
No musíme tých chlapov viacej zapájať... Miško ten aspoň prach rád utiera... si nastrieka ten zázrak a potom to rozotre... síce to po ňom, keď nevidí, opravujem, ale aj snaha sa cení... Aj riad by chcel furt umývať, ale to tiež škoda reči... len čo je celá kuchyňa pod vodou... 😀

A zajtra mi privezú UMÝVAČKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! JUPÍIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII 😎

bubulik
15. feb 2010

Sju aj aj som chcela az na Velku noc, ale humus ako svina tam bol.... 😀 😀 😀

sjuzi
15. feb 2010

Jeeeej, čertica Hanka... takú masku by sme našim Júnovčatkám mohli obliekať pravidelne... 😀 😀 Si to trafila...

bubaczik
15. feb 2010

bože bubu ti si horša jak ja 😀 😀 ale nebooj,časom ťa ta enegria prejde,ked decka vyrastu,a zistiš,že je zbytočne 5x denne upratovať byt,ked stači uplne len raz 😀 ja už nevidim vyznam ani v tom jednom upratovani 😝

inak u mna doteraz bolo až na socialku,hračky po celom byte,decko o pol 3 nemalo teple jedlo,len hrianečky,šunečky a pod 🤐 matka vycapena na gauči 😅

no ale už som natlačila do nho polievku rychlo hračky upratala,socialka može dojsť 😀 ešte pračku treba povešať..
no inak s tym mrazenim,musim pokukať po nete,že čo je dobre mraziť a čo ne..
my mame "zavarane" pohare nejake zo zabijačky 😕 ale ešte sme to nerobili,to mužov bratranec poslal,bo vraždil,ta sa zide možno.. 😝
a su že nejake misky tupe..neviem dalej 😝 a tie ze sui dobre na mrazenie?abo kuknem do zeptera 😕
hahahah,že babky dojdu 😝 svokra variť nevie normalne,deckam aspon nechuti,a fakt,tyžden dva na kačke a šnicloch neni nič prijemne..a moja mama keby sem došla,to by nas stalo viac,ako keby sme zamestnali nejaku pani na vypomoc 😲 😲 😲 😠 taaaže tak,aby ste boli v obraze 😉

bubulik
15. feb 2010

A na umyvacku by som sa tesila tiez. Idem vyvesit s nou to pradlo, lebo kym som tu tak mi popisala komody. Nastastie voskovkou. to ide dole praskom, to uz viem. Tak kvoli tomu uz nerobim ani cirkus. 😀 😀 😀

bubulik
15. feb 2010

Bubi tupevare. Moja svokra to ma a mrazi v tom. Ale co ako neviem. Jedine, ze by som sa Ti opytala.
Inak nechces bavlnene plienky. Oprate, vybielene. Daj adresu hned Ti ich poslem. Mam ich 18, aspon by mi nezavadzali 😵 😵 😵

sjuzi
15. feb 2010

Aj ja som už pár x umývala fixky zo skriniek... 😀 😀

sjuzi
15. feb 2010

Bubi ja viem, sa mi ľahko hovorí, ale tiež si neviem predstaviť dať Miška na stravu k svokre... bo len samé sprostosti by jedol...

A Danika kam dáš, keď budeš v nemocke? 😕

andy.a
15. feb 2010

hello,kočky 😎 😎 😎

Bubu,šak ja ako ty ani k Vianociam,či V.Noci neupratujem 😀 😀 😝 😝 šetri sa trocha 😵 😵 😵
inak tá kália/červená/,alebo antúria ??-mi rastie do krásy a to si jej cca 2 roky dozadu predpovedala nie dobrú budúcnosť 😝 😝 😝 😀 😀 😀
..lebo malý mi ju denne polieval aj rosil listy...našťastie už ho to prešlo 😝 😝 😝 😀

MM mi tiež p@d pomôže,keď je doma,tak akurát chodí na balkón á 10 minút fajčiť 🙄 🙄 🙄
raz za týždeň umyje zem a vynáša smeti 😝 😝 😝 ale všetko odflákne,aby sa nepovedalo,tak radšej si porobím sama 😕 🙄

SStef,bingo 😀 😀 😝 😝 hej,dovol.,ale od obeda som umývala okná,aj žalúzie,už mi z toho hrabe a treba mi žehliť 5 !!! práčiek,lebo včera sa mi nechcelo 😕 😕 😕
a teraz sa mi zasa nechce 😝 😝 😝

malí sú u našich,vraj OK,mohli by ostať aj do večera,ak mama vydrží 😀 😀 😝 😝

svokr.by som malých varovať nedala...a ani ich nikdy nepýtala 🙄 🙄 🙄 😔

to Tuperwarre je ale dosť drahé 😝

Bubi a to krvácanie po vyšetrení a cyto je bežné,môj gyndoš tuším vagin.ani nevyšetruje do nejakého 6-7.mesiaca,kvôli riziku krvácania a zo začiatku aj potratu 😔 😕

náš škôlkar bol pirát na karnevale,skúsim hodiť fotos,len by som mala pohnúť...kopa roboty predo mnou 😖 😠 😠
a aj princess má nejaké fotky,ale zväčša len vnútri 😝 😝 😝

jáj-Ajuška...držím palce...ak by ti nezistili nič somatické/telesné/,tak potom to bude psychogénne..závraty a odpadávanie býva aj pri PP/panickej poruche/,ale to by si mala aj iné príznaky 😉
drž sa,moja 😉
a nedá mi sa spýtať....Jojko je stále taký veľký papkáč ?? 😀 😀 😅 😅 😕 😕 😝 😝
aj ja chcééééééém 😀 😀 😀 😝 😝 😝

andy.a
15. feb 2010

fúha,to je príspevok 😕 😕 😕 😕
díky,že to vôbec prečítate 😝 😝 😀 😀 😀

andy.a
15. feb 2010

nahodené 😉 😉 😉 😝 😝 😝 2 čerti 😀 😀 😀

Zuzi,Emmku by som v tej maske ani nepoznala,ale chutná bola 😵 😵 😕 😕 😅

Bubu,čertica..super,Hanke to seklo 😵 😵 😵
ale asi väčšine júnovčatiek by taká maska sekla 😀 😀 😀 😝 😝 😝
mojim obom tie rohy v reále chýbajú 😀 😀 😝 😝

sjuzi
15. feb 2010

Jeeej, Andy, malí sú podarení... máš fakt krásne dietky!
No, ja idem budiť Mišiaka, lebo akosi prespáva už... 😀 Nech nejsme hore ráno o 4... 😀

ajuskamimi
15. feb 2010

dakujem zienky za povzbudenie 🙂

Andy ano Jojo je stale velky jedak, niekedy som zufala z toho, ze uz neviem co by som mu dala jest, ked si stale pyta. A sice sa narodil tu v okoli ako najvacsie a najtazsie dieta, no vsetci jeho rovesnici ho uz davno predbehli. Je z neho neskutocna spageta, akurat ked sa naje, tak ma pupisko ako tomu on hovori, ale fakt je to spageta. No poje neskutocne vela, aj nase babky ho maju radi, ze je vdacny, ze na tanieri nikdy nic nenecha, neprebera, vsetko zje, co sa mu da 🙂

ajuskamimi
15. feb 2010

inac tie nadoby z Tuperware mam na mrazenie aj ja, ale zatial v tom mrazim len zeleninu 🙂

zuzidr
15. feb 2010

ahojte,dakujeme za pochvalu,masku šila babina a Emmka chcela byť LEN pingu,tak sme jej to museli splniť...a mám pocit,že bude mať zase sople....a to je týžden v škôlke,mna porazí 😠 ☹ ☹ ☹

andy.a
15. feb 2010

Bože,Ajuška,mať tak tvoje starosti,čo sa týka Jojkovho jedenia 😢 😕 😝 😀 😀 ☹ 😒

to u nás skôr naopak,vymyslieť,aby čo to zjedli 😕 😔 keby sa malá aspoň trochen brala už jesť sama,však toto je o nervy 😲 😢 ale pri malom som to mala detto,cca do 4,5 roka som ho osobne kŕmila v stolici na kŕmenie,nohy mu trčali pomaly po zem,takže sa môžem tešiť 😀 😀 😝 😝 😕 ☹ 😒

neviem,kde sa to berie,že majú taký odpor k jedlu 😕 🙄
mala som v praxi veľa takýchto prípadov,úspešne som ich odliečila....ale obuvníkove deti musia chodiť bosé,že ?? 🙄 🙄 😠 😠 😀 😀 😀
tak to ma fakt štve,baby 🙄 🙄 🙄 druhým človek pomôže a vl.rodine-deťom to nejde 🙄 🙄 🙄 😝 😝 😝 😲 😖

bubulik
16. feb 2010

Caute, tak Hanka je v skolke. Oliver spi dole v kociku. Ja dopijem kavu a idem na nakupy do NR. Sama 😵 😵 😵 😵 MM zostava s malym doma. Inak sme hore od 4 30 😝 😝 😝 😝 . Zato pijem kavu, aby som tam este trafila 😀 😀 😀
Sa tesim. Pekny den. papa

ajuskamimi
16. feb 2010

Andy to poznam, o tych obuvnikovych detoch 🙂 u nas zasa naopak, Jojo by vsetko najradsej sam a najlepsie za dospelackych stolom s dospelackou stolickou, ale raz sa tak zrypal, ze radsej je za svojim stolom so svojou stolickou, tu detsku na krmenie uz nepouzivame. A najlepsi je, ked je jogurty, tie ak nie su hustejsie, su vsade, v usiach, na hlave, vo vlasoch, na obleceni, na zemi ale aspon pekne vyhlasi, ked doje, maminka uz som aj vyskrabkal 😀 😀 😀

Akurat jazyk ma riadne rozviazany, teda take hefty pusta, ze niekedy sa az zamyslame, ci je to dieta ozaj nase. Napr. minule sme sli po dialnici a na urcitom useku stale smrdi, neviem ci je tam nejaka tovaren alebo co, ale teda smrad riadny. No a minule sme tak sli a Jojo naraz zahlasil, Fuuuj tatinko - ty si sa posral 😀 😀 😀 som sa sla od smiechu pod sedadlo schovat, lebo to bolo tak uprimne, vazne a od srdca povedane, ze som si zo starieho este hooodne dlho utahovala 😀 lebo potom maly ochvilu, tatinko nejdes kakat? nemooozes, nemame tu serblik, vydrz, budes u babky 😀

ajuskamimi
16. feb 2010

BUBU aj ja chcem ist, zober si ma so sebou ako svoju nakupnu tasku 😀 jemine hned by som sla

bubaczik
16. feb 2010

čafte..tak ja dnes idem na test,že či mam ružove kupovať,či modre 😀 vo štvrtok budu vysledky 😵

mna uz brucho neboli,nekrvacam,to asi fakt s tej cytologie 😝
andy,ja viem,ani moj dr moc nekuka tam dole,ale kvoli serklaži potrebuje cyto 😔
danko spi,ja pijem kavu 😝 sa mi asik kazi konvica,dnes som zalievala 2x kavu studenou vodou 😠

jaaaj dievčata,držte palce,nech je to ružove 😀 😀 😀 😀 😀

pri mojom štasti,to bude modre 😕

lilyk
16. feb 2010

ahojte 😉
Bubulik aj mna pribal prosiiim 😢 😉 dnes som mala prisernu noc, Tominko sa zobudil plakal prisiel MM a uz bolo zle ze nevidel mna,cela noc rozhadzana....on je taka velka citlivka vo vsetkom, npr.babka doniesla dvd auticka a tam je taky krtko ktoremu robia zle a on sa normalne pritom rozplace..tak uz to nepozerame 😅
Jojko uuuuzasnyyy 😀 😀
Bubaczik drzim palce nech je ruzova 😉 a ked uz rec o konvici, od vcera mame novu 😀

bubaczik
16. feb 2010

Na materskej tretím rokom

cítim sa byť už otrokom.

Každé ráno pripravená,

že ma čaká dáka zmena,

ale večer s hrôzou zistím,

že to bol deň zas ten istý:

Plienky, hračky, kašičky

a dve zlaté detičky.

Starší o pol šiestej vstáva,

pyžamko si dole dáva.

Do práce sa s tatom strojí,

ten sa toho právom bojí:

"Nemôžeš ísť so mnou zlatko,

veľa roboty má tatko.

Mamička má času more,

pozri sa, už vstala hore!"

Ja strapatá, pomalá,

nočnú som zas ťahala,

lebo malý nechcel spať,

iba cicík cumľovať.

Manžel zdrhá: "Láska idem.

Navar niečo, hladný prídem!"

Tak bez seba od radosti,

začnem plniť povinnosti.

V ruke nočník, v druhej plienka:

"Pozri, v knižočke je lienka!

Chvíľu si tu čítaj, seď,

malého prebalím hneď."

Tvár umytá, zúbky čisté,

musia niečo papať iste.

Smerujem ich do kuchyne,

cestou otvárajú skrine.

Šaty, šperky, knihy, spreje,

zrazu nič na mieste nie je.

Dve stoličky, podbradníky,

k tomu svorný krik veliký.

Jeden nechce kašu jesť,

pritom reve o 106,

druhému sa šunky máli

a čajík vraj strašne páli.

Po raňajkách hrôza čistá,

na vychádzku oboch chystám.

Obliekaciu vojnu zvediem

a keď ich už pred dom vediem,

pri malom mi nos vykrúti,

nervovo sa takmer zrútim,

cítim to aj cez pančuchy,

pos... sa až pod pazuchy!

Druhý pokus upotená,

zvládnem ako superžena,

do auta ich oboch pútam,

"Kam ich dneska zobrať?" hútam.

"Už viem, k rieke pri kačičky,

to je ten raj pre detičky!"

Ubieha nám rýchlo cesta,

na sedačkách divo vreštia.

O hračku sa naťahujú,

zvyšných dvesto ignorujú.

V parku je to čistý des,

holub, kačka, mačka, pes -

na všetkých sa s chuťou chystá

môj dvojročný terorista.

Nemôžem ho spustiť z očí,

do jazera by hneď skočil.

Z kočíka sa rev ozýva,

celý park sa na nás díva.

Malý mi chce zvestovať,

že ho musím pestovať.

Na rukách ho teda vláčim,

ťahám tašku,kočík tlačím.

Na staršieho pritom vrieskam,

nech nespadne na preliezkach.

Keď lavičku voľnú zbadám,

od únavy na ňu padám.

A pre moje detičky,

vyťahujem čajíčky,

mandarínky, keksíky,

veď majú hlad veliký.

Po desiatich minútach,

dogebrení sú až strach.

Tak oznámim: "Moji milí,

výlet sa ku koncu chýli."

Cestou domov - radosť veľká,

zaspia obe strašidielka.

Do postieľok ich vyklopím,

varešky sa s chuťou chopím.

A pre blaho rodiny,

varím zo dve hodiny.

Priebežne periem a suším,

upratať nestihnem, tuším.

A hľa - už sú krpci hore,

musím sa mať na pozore,

výtržnosti totiž množia,

snáď len požiar nezaložia.

Vo dverách sa manžel zjaví:

"Hotový som" smutne vraví.

"Daj mi niečo na večeru,

to bol zas deň, namôjveru!"

Kým papá ja kŕmim deti,

umývam riad, zhŕňam smeti.

Posťažovať sa mu snažím,

že po chvíľke kľudu bažím.

Chápavo mi hlavou kýva,

do novín sa pritom díva.

Vytratí sa nenápadne,

na mňa ďalšia šichta padne.

Že mal prácu, musím chápať,

počujem ho z gauča chrápať.

Chalanov do vane súrim,

"Zas nestihnem seriál!" zúrim.

Mydla, šampónu sa stránia,

do postele sa ísť bránia.

V pyžamách (mám radosť veľkú)

chcú sa hrať a kukať telku.

O polnoci, chvalabohu

nevidno už ani nohu.

Hore je len mamička

a kamoška žehlička.

O pol druhej zbitá líham,

vlasy si zmyť zas nestíham.

Sníva sa mi krásny sen,

že mám zajtra voľný deň

zoja
16. feb 2010

bubi super to kde si vyhrabala, to sa psychicky pripravuješ na to čo ťa čaka? 😀 😀
jakub sa dnes zobudil a vyzera , ze po kašli a soploch uz neni ani čuť 😵 a snad aj smolné obdobie je het buch buch buch nech to zas nezakríknem 😠 😠 kupili sme nový vysavač, metlu na myčku sa este len pripravujem, neviem čo bude stať oprava , mame Ardo a len za pokazený miniaturny cuplíček na mikrovlnke pýtali vyše 50eur
zachvilu dojde svokra ja vyrazam do ulic-nechty,obočko atd...... 😵

lilyk
16. feb 2010

to je strasneeeeee a este aj pravdive 😀 pripomenulo mi to minule leto 😀
Zoji uzi si to...no to asi nemusim ani hovorit 😀
Ali kde si...ako sa mate?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre