"Staré Júnovky"07 IV.

allisia
20. jún 2009

Takze poslucham a zakladam 😉 😀

lilyk
1. aug 2009

to sa mi nezda na 6-ku, to su pupaciky ktore sa vyhodia a odzneju max do 2,3 dni.....ale neobjavuju sa nanovo a nemiznu. Ajuska toto sme presne mali, po tom Sinuprete, utekala som k dr a flaky zmizli 😖 prisla som domov a flaky spat a po celych nohach, pri kontiku, nad kolenom, proste cervene flaky a vnutri take biele pupaciky ako keby sa poprhlil..raz zmizli a raz boli spat....no ale Majula to svrbelo, on si to suchal tak sme hned zistili ze su spat...ked sme vysadili Sinupret uz sa neobjavili.....tak neviem ked to Joja neskrabe....ale zase na druhej strane ked pises ze po celu dobu berie Fenistil tak mozno ze ho to fakt neskrabe ale nieco co mu das mu nerobi dobre 😖

ajuskamimi
1. aug 2009

Lily ved prave, uziva sirup Solmucol a Panadol baby. Fenistil som zacala davat iba dnes, ked sa mi opat vyhodil. Prvy krat mu to prislo po Nurofene. No bol to len malinkaty flak. Po druhom podani Nurofenu to bolo uz vo velkom. Tak som ho vysadila. 1 den bol pokoj a dnes ked sa naobed vyspal, co bol vlastne 1.5 dna bez nurofenu, tak to bolo znova, pritom naobed mu nedavam okrem panadolu nic. No panadol davam od narodenia a nikdy nic taketo nemal. Musim nejak vydrzat do pondelka a potom ist na kontrolu a uvidime. A som zvedava, ci sa nam to aj zajtra objavi. Najhorsie je to, ze je priam nemozne, ukazat to lekarke, lebo neviem kedy to pride a kym k nej prideme, uz je to prec 😒

lilyk
1. aug 2009

presne, ja som sa takto k dr otocila 2 krat pripadala som si jak nejaka sibnuta mamicka ktora leti za dr koli kazdej somarine 😅 ...no neviem, cudne...ale skus pozriet ci Solmucol alebo teda Panadol nema v letaku ako neziaduce ucinky tento "examtem" ci ako sa to pise, uz som zabudla,no proste zacervenanie koze,pupaciky 😝.... a nam tak ako vam, ked sa zobudil bol vyhadzany a potom to zmizlo 😕 a brufen si skusala?...u nas zabera najlepsie...panadol ako keby som ani nedala 😖

ajuskamimi
1. aug 2009

vidis? brufen som este neskusala. Mna panadol hneva hlavne preto, ze trva aj hodinu, kym zaberie a to teda pri 39 - 40 stupnovych teplotach je riadne peklo ta hodina. No zasa u Nurofenu ma odradza to, ze po otvoreni sa moze pouzit iba 6 mesiacov, kdezto panadol toto nema. Musim skusit este ten brufen a idem prestudoval letaky toho panadolu 😉

ajuskamimi
1. aug 2009

no prestudovala som to a pri tom nurofene je vyslovene spomenuta Zihlavka, pri panadole iba pisu, ze neziaduce ucinky sa vyskytuju iba vynimocne napr. vyrazkou. No toto nie je vyrazka, ale to poprhlenie. Ked som si nasla cez google obrazky pojem zihlavka, ukazalo mi to presne fotky toho, co mal Jojo, no o liekoch tam nepisu nic, akurat ze to moze byt pozitim alebo priamym kontaktom s alergenom ako ovocie, orechy, vajce, mlieko. No Jojo mi tieto dni pomaly fakt nic neje, takze urcite to od potravin nebolo. Uvidime zajtra, urcite sa tu objavim a dam vediet, ako sa nam dari ci menej dari 😉

lilyk
1. aug 2009

drzim palce nech sa to uz neobjavi 😉 ja idem asi spat, bola som sa osprachovat no nezobudil sa mi Tomik, s huronskym placom, samoska ze ked prisiel MM tak sa este viac rozplakal 😢 ...tak radsej padam,kym sa to nezopakuje....dobruuuuuuuuuuuu 🙂

ajuskamimi
1. aug 2009

dobru noc, aj ja idem do hajan 😉

bubulik
1. aug 2009

No mne dali moje deturence dnes vecer riadne zabrat. Obaja chceli naraz papat. Potom ked som hanku kupala maly sa zobudil a plakal v postieke a tak som ho zobrala na ruky. Mala som ho na rukach v kupelni, teda na jednej a druhou som pridrzala Hanku, aby sa neutopila. 😝 😝
Ale mala uz hodinu spi, len maly sa stale budi a nevie zaspat. Teraz pred chvilou som vyrevovala z okna na take drze decka co tu robia bordel uz skoro hodinu. ale som im povedala, ze este raz a volam policajtov a je uz klud. 😵 😵

bubulik
2. aug 2009

Vcera posledna a dnes prva. MM je uz doma. Pred 10 min som ich vsetkych poslala na ihrisko. Len maly by mal okolo 10 tej jest. Tak neviem kolko tam budu. Ja mam dnes sobotu, lebo periem, upratujem a tiez budem varit, ale len taku rychlovku ako v sobotu. Gulasovu polievku a rybie prsty pyre. 😀 😀 😀

bubulik
2. aug 2009

Idem nech nieco stiham porobit. Inak som zaniesla periny na dvor a to este tak, ze ich budu babky vidiet ked pojdu do kostola aspon budu mat o com kecat 😀 😀

bubulik
2. aug 2009

Kde ste vsetky????? Jaj Vy si asi uzivate mestke atrakcie, cooooooooooo??????
No co uz my na dedine!!!!!!!!!
NO uz my to vsetko spi, ja mam upratne, len kupelnu este zmaknem. Pradlo visi . 😵 😵

bubulik
2. aug 2009

Pardon slovensky je vraj bielizen 😵 😵 😵

bubulik
2. aug 2009

Tak si tu pokecam sama. 😀 😀 😀

bubulik
2. aug 2009

Inak Hanka sa uz asi 2 tyzne vypytuje na vsetko preco??? A tiez co robis???? A co si to spravila..... A tak podobne. vraj to ma byt az okolo 3 roka. Ale aspon to budem mat skor za sebou.Lebo niekedy je to do zblaznenia, ked sa ma na to iste pyta uz 20 krat. 😝 😝 To by mi asi Andy vedela povedat. 🙂 😉 😎
Vie naratat do 13, ale 4 zasadne vynechava. My vzdy pocitame schody ked ideme domov a tak sa to asi naucila. Tych schodov mame viac, ale jej tolko cisel asi staci 😉 Uz 2 dni rozozna cervenu a ked sme vonku ukazuje mi vsetko co je cervene, pripadne ruzove. Lebo aj to je podla nej cervena. To sa naucila od teletubies.
Bambulka ju zase naucila prosim, dakujem, nech sa paci. Ja mam proste same naucne rozpravky. 😀 😀 😀

lilyk
2. aug 2009

caute 😉
Bubu si to jednoducho vie zariadit 😀 ale ne to je super super, aj ja chceeeeeeeem 😀
my sme boli s Tomikom cez Majkov obedny spanok v Avion Shopping parku, Tomik obedoval v aute, spal v garazi a potom som ho pokocikovala po Shoppingu a kupila som si trojstvrtove gate a tricko...konecne som si uzila relaxxxxxxxx 😝 ....a vonku no to je je deeeeeeeeeeeeeeeeeees, teplooooooooooooooo,jeden bych pad 😝

zuzidr
2. aug 2009

ahojte,doma sme od včera,lebo sme išli v piatok na noc domov,aby malá zase spala v aute 😀 .....

nič nestíhsm,zajtra idem do roboty 😠 😠 😠

inak b olo super,ked budem mať čas,napíšem viac a dám foto 🙂

lilyk
3. aug 2009

ahojte 😉
jeej Zuzi vitaj spat, hod fotecky, rozpravaj, prehanaj nech mam o com snivat 😀
a kde ste>?????????
teda a hlasili ochladenie a ja sa potim jak kura na grile 😝 u nas je uz 29,5 stupna, choreeeee 😒

allisia
autor
3. aug 2009

cafte 🙂
zuzi vitajte doma 😵
Lily u nas je 32 stupňov 😝

Bubul mala sa ti pekne rozkecala, aj Natalka nevie cely den zavriet ustocka, stale sa na vsetko pyta, vsetko chce robit.
Jaka mudra bola vcera: vecer maly zaspaval a ona bola hore a sedela vedla mna na sedacke, mm isiel do kupelne a nieco vravel, ja som mu odpovedala tak hlasnejsie nech ma pocuje a mala mi hovori "Olijelko spinka, nekjič" sme s mm skoro umreli od smiechu. potom isiel mm fajcit von a mal na stole pivo a mala pozera na to a hovori mi "ocko zabudol pivo" ona je taka mala bosorka 😀 Ona povie na zdravie ked si niekto kychne a pozna pismenko A a B, vie dve basnicky ale nechce sa jej velmi ucit sa nove a maleho najnovsie vola "zjatičko moje" 😀 a ozaj my pozname zase modru farbu a to asi preto ze mame modre auto 😀
Ale stavim sa ze Emmka doktorka je ovela sikovnejsia 😉 😵

allisia
autor
3. aug 2009

Inak sme chceli ist vcera na kupalisko Vincov les ale policajty nas pred nim otocili ze je plno a nikoho nepustaju 😝 tak sme sa neboli kupat

allisia
autor
3. aug 2009

A dnes sme trhli rekord, stavali sme ze 9:53 😀

ajuskamimi
3. aug 2009

ahojte, tak teploty od vcera konecne nemame, ani tu zihlavku ale kasel stale rovnaky, som zvedava, co nam povie dnes Dr. na kontrole 😉

k tym prckom, aj nas Jojo uz pozna A, B a C. Farby cervenu, modru, ciernu, zelenu a bielu. Ale najviac tu cervenu a modru. Napocita asi do 10, pricom vynechava osem, tu povie bud ako prvu alebo namiesto 11tky. No a hovori uz vsetko. Minule sme mali ako podmaz nejaku rozpravku a Jojo sa hral v detskej, telka bola v obyvacke. A ja som si to nejak neuvedomila ale v tej rozpravke zacal mravec neviem preco, lebo som to nepozerala, kricat pomoc zachrante ma. A Jojo jak strela vybehol z detskej ku mne s otazkou Maminka, kto to krici pomoc pomoc? 😀

Alebo sa nam stavaju prihody, ze ideme po chodniku a idu oproti ludia. Najprv jeden ujo, potom dalsi a dalsi a Jojo spusti pri prvom ujovi. Maminka toto je ujo. Aha maminka zasa ujo. Jeeej dalsi ujo - kooolko ujov 😀 a okoloiduci, co to pocuju, sa rehocu. No naozaj mame doma riadnu srandu.

No a este aj auta rozozname Skodu, Kiu /tu ma najradsej/, Jeep a Volkwagen.

A co je super, prestava o sebe hovorit v tretej osobe, uz to povie malokedy. Aj sklonovanie a casy uz ma celkom dobre 😉

A teraz len tak od veci - ja chcem ist na dovolenkuuu, kto si ma pribali k sebe do kufra? Znacka> som mila a nenapadna 😎 😀

lilyk
3. aug 2009

Ajuska to je cooooooooooool 😀 ....ujo,ujo,ujo 😀
a nepredbiehaj sa s dovolenkou,ja som prva na rade, jo? 😀
Alli aj my sme chceli ist do Vincovho lesu..otocili vas spat 😕 to uz co je 😖 o kolkej ste isli?,my sme planovali poobede cc o 4-tej.

natal
3. aug 2009

Ahojte 🙂
No uz sme z dovolenky naspat. Dobre bolo na Liptove. Kazdy den sme niekam vyrazili. Akurat mala bola jak cert. Moja trpezlivost dostala zabrat. Ale musim ju pochvalit. Cez den sme bez plienky 😎 Pyta sa na wcko, na nocnik nechodi. V spanku pisa, takze musim jej davat. Sme pred dovolenkou kupili novu autosedacku a na ceste na vylet zaspala a popisala sa, potom sa povracala, sedacka pokrstena 😝 😀

No my zatial mozeme snivat o peknom rozpravani. Ide jej to, ale stale ma tendenciu len tak blabotat. Chce rychlo nieco povedat a prejde do blabotania 😖 Pocitat vie do troch a pozname zatial cervenu a ciernu farbu. Nejak sa jej nechce ucit farby. Zato znacky aut by sa ucila. Chodime okolo parkoviska a urcujeme znacky aut, farby, kde je koleso, svetlo .... V kuse by len v aute sedela a soferovala. Aj hodinu sa vyhraje v aute.

Inak stretla som Mracik v Zapadnych Tatrach. Asi boli na ture. My sme sa tam sli len poprechadzat po asfaltke ked sme sli z vyletu a budili sme vseobecnu pozornost 🙂 Mm mal na nohach slapky a vsetci si asi mysleli, ze ideme na turu na Rohace v slapkach he he 😀

natal
3. aug 2009

Fotky sa mi nechce zmensovat. Potom sa s tym pohram. Tento tyzden mam dovolenku. Dnes sa ideme kupat na jedno jazero blizko KE. Som zvedava kto dostane malu z vody. Cez tyzden sme boli v Besenovej a to sme dosli vliezli do vody a o dve hodiny sme z nej vysli. Lenze voda mala 31 stupnov. Joj jak dobre bolo. Ale to vstupne 😝

bubulik
3. aug 2009

Caute dovolenkarky pridajte fotky, nech si aspon povzdycham. Nasa Hanka uz nema plienky vobec asi 4, alebo 5 dni. Ani neviem presne. Ale keby nemala ten zapal, tak je to o tyzden skor. Urcite.
Inak my sa tiez narehoceme na hlaskach malej. Toto je velmi pekne obdobie. 😵 😵 😵 Teraz ked sme s kocikom vonku tak mala kazdemu hovori. Toto je Olilel. Pozi ša. Ale na rúky nebel. 😀 😀 😀

natal
3. aug 2009

Joj som sa pobavila, ze na ruky nebel 😀
my sa obcas tiez dobre zasmejeme. V aute zaspavala a chcela som jej dat autosedacku do inej polohy a ona taka prispata: Nekaj tak! 😀

natal
3. aug 2009

No idem ja varit. Sa mi tak nechce 😝 Mm vravi, ze dnes hlasili dazd. No som zvedava.

ajuskamimi
3. aug 2009

ani my uz 2 tyzdne nemame plienky, iba teda zatial na spanie, alebo ked ideme autom k nasim, predsa su to 4 hodiny a keby sa mu chcelo pisat na dialnici, tak jedine pipik von oknom 😀

aj vcera sa mi pekne vykakal do nocnika a ked vstal, ja som bola v kuchyni, tak mi krici maminka pod kuknut, veeelke hovno fuuuj smrdi 😀

LILY co je Vincov les?

ajuskamimi
3. aug 2009

ahaaa pouzila som google a je to nejake termalne kupalisko, to by sa zislo mojmu stariemu na chrbticu, idem studovat kde to je 🙂

ajuskamimi
3. aug 2009

takze je to v Sladkovicove, to je ako daleko od BA? A su tam teda aj tie termalne bazeny a nejaky detsky bazen? Lebo v galerii maju iba dva klasicke velke bazeny.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre