"Staré Júnovky"07 IV.

allisia
20. jún 2009

Takze poslucham a zakladam 😉 😀

sstefi
10. nov 2009

aj tu leje hnus, tma jak v diere

madam mi pokašliava len taky suchy kašel, tka sme boli kupit homeo, dufam, že to je len taky omyl 🙄

sstefi
10. nov 2009

tak to vzdavam a idem madam vybrat z tej postielky, 🙄 😠

sjuzi
10. nov 2009

Helou, my sme dnes strávili pol dňa u dokiny... no des a hrúza... ale dostal antb... že začínajúci zápal priedušiek a že či chodí do jasiel sa dokina pýtala... hmmm noooo stretávame sa so škôlkármi a náš najlepší kamoš Branko je jasličkár, aj on je chorý... tak na tom dačo bude... 😒
Tak už teraz sa "teším" na budúcu jeseň... 😝

Ešte vyfasoval probiotiká a sirup proti kašľu... Keď som mu to všetko dávala, tak sa len zalizoval krpec malý, že mama dobjé ječiky... 😀 😀
No a klasika, ešte nespíme... 😕 😅 🙄 🙄 🙄 🙄 a neviem, či vôbec budeme....

sjuzi
10. nov 2009

A máme taký "super" sopeľ, že keď poťahuje nosom, tak to tam počujem, ale nepovysávam skoro nič... tak ja nefim...
Baby, kedy dávate ten Fenistil? Som sa na to zabudla dokiny spýtať... 😅

lilyk
10. nov 2009

ked tece vela sopla 😝 ked bolo moc zle tak som davala 10 kvapiek rano na obed a vecer a ziadne mlieko a mliecne vyrobky aby ho to este viacej zbytocne nezahlienilo 😉 juuuuj prajeme rychle uzdravenie a posielame veeelku pusinku 🙂

andy.a
10. nov 2009

čaute 😎 😎 😎

naši asi budú tiež chorí 😒
mama mi ráno volala do roboty,že mladý tiež nejako sucho kašle 😕 ale bol v MŠ a odkedy je doma,tak ešte ani raz nekašľal 😕

no a krpatá sa včera v noci zo spánku dovracala..dnes nechce jesť..to je síce klasika,ale po pár lyžičkách ju začína nadrapovať,tak tiež neviem,či nebude chorá 😒 😕
vždy sú obaja naraz,poznáš,to Lily,že ?? 😕 ☹ 😒

Fenistil dosť tlmí-síce mojich nie..takže najvyššia dávka by sa mala dávaťna noc,dokonca niektorí Dr.doporučujú LEN na noc kvôli lepšiemu dýchaniu...ale aj Promethazin sirup je dobrý a tiež tlmí 😝

Sju a tvoja Dr.nevie,že Miško nechodí do jaslí ?? 😕 😅 však by mu vystavovala potvrdenie o zdrav.stave 😕 😅
moja má teda obrovskú klientelu ,ale o mojich deckách vie všetko...asi zato,že iné také prípady nemá 😀 😀 😝 😝

všetkým maródikom skoré uzdravenie 😉 aj veľkým maródom,je toho teraz veľa, tých respiračných infektov 😕 😒 🙄

sjuzi
10. nov 2009

Andy, no asi nevie... 😕 😅 Ale my bereme teraz 2. antb za Miškov život... teda nerátam tie, čo bral ešte jak sme došli z pôrodnice, čo tam chytil slávneho "trnavského" stafylokoka... 😝

Miško má skôr taký vlhký kašeľ... a zas mu stúpa k večeru teplota... sranda, cez deň nemá vôbec a večer 38... Mám mu dať ešte Nurofen? O 20tej dostane 2. dávku antb... bereme Amoksiklav každých 12 h...

lilyk
10. nov 2009

Sjuzi ja by som mu urcite dala...ja som prestala dodrziavat ze pod 38 stupnov sa nedava nic ...potom ako som videla moje deti trpied..dakovala neprosila 😝 ale jasne je na kazdej mame co spravi 😉
Andy nastastie klop,klop, Maju mal odkedy nieje v tych jaslach cize uz rok len soplik...ale ano ked mal Majko tak mal aj Tomik 😒
MM ide na firemne pivecko tak bacujeme sami 😝

lilyk
10. nov 2009

trpied 😀 dobre no 😀

zuzidr
10. nov 2009

Ahojte,v robote je toho dosť 😅

Emmka už je zdravá,dnes bola v škôlke,ona má také choroby ako ja. 3dni je jak mátoha kašlom a silnými soplami a na 4tý de je zdravá,ale vážne,to aj dr. potvrdila....ja som taká istá....no najhoršie je, že takého choroby sú časté... 😕

vysmažila som apngasa s maerickými zemiakmi 😀 MM je ešte v robote 😒

včera som všetko požehlila,dnes som prala len škôlkarske uteráčiky 😀

ak tu niekto bude tak sa ešte stavím,ale musím sa učiť 😀

sstefi
10. nov 2009

no zuzi schvalne, som zvedava či dojdeš, ked som tu 😎 😀 😀

lilyk
11. nov 2009

dobre ranko😉
u nas preprsalo celuuuu noc a my dnes ideme na ockovanie( posl.davka encefalitidy) no to bude parada s chalanmi v takomto dazdi a vetre 😝
Zuzi to co mate za skolku..mne sa zda ze rodicia preberaju funkciu skolky podla toho co pises 😖
no a uz pijem kavicku aby som roztlacila moje telo 😝

sjuzi
11. nov 2009

Ahojte... tak dobre som sa už dávno nevyspala, celú noc až do 7.30, bez prerušenia, no paráda...
Večer som ešte Miška kontrolovala, spal "šrégom" cez posteľ odokrytý, ale dýchal celkom ok. Totiž, jak nemáme ten pod.bkaný Olynth, tak dávam mu na radiator, čo má blízko postele, veľkú mokrú osušku a na to nakvapkám trocha mentolového oleja. A hotovka...
A z Olynthu-z firmy mi napísali mail, že už ho nedovážajú ani na SR, ani do ČR... tak nech si trhnú...

sjuzi
11. nov 2009

Včera večer som navarila vývaru na 3 dni, dnes ešte idem srdiečku urobiť jeho naj jedlo - šúľance, ale nie s makom ale len také omasielkované so škoricou... nech mu to tie priedušky prečistí... 😉

allisia
autor
11. nov 2009

ahojte 😵

vonku prsi, deturence buvaju, na obed bola hrachova polievka a parene buchty 😀

sedim a oddychujem bo som jak mechom uderena, som toho v noci moc nenaspala lebo mala chodila v kuse curat kazdu pol hodinu a cca od pondelka cura cez den kazdych desat minut ale nepije nejak vela tak som volala dokine ze mam podozrenie na zapal mocoveho mechura tak mame zajtra doniest moc 😝 dufam ze sa mi nepocika v spanku lebo uz sa jej to tento tyzden podarilo par krat a dnes jej dam na noc asi plienku aby sme sa vyspali

sjuzi
11. nov 2009

Tak Mišiak pekne dnes zaspal ako mal... tak sa teším... snáď to bolo len také prechodné predchorobné nespanie... 😅

sjuzi
11. nov 2009

Alli, ja ešte Mišiakovi dávam plienku na spanie... Nejako sme sa k tomu vrátili, ale nebolo inej cesty. Ja bohužiaľ v noci nevstanem, aby som ho dala cikať... a večer mlieko pýta 3deci vylogá jak nič... 😅 😉

allisia
autor
11. nov 2009

sju a nebude to prave tym ze je chory a preto spinka? 😅 nasa tiez spekuluje stale ale ked jej poviem ze aj deticky v skolke spinkaju tak sa necha ukecat ale chodi niekedy aj s revom spat 😝

allisia
autor
11. nov 2009

my sme s mliekom uz skoncili, zvykla pit tiez 3 deci ale potom zacala okolo toho robit cirkus a pila len s donutenim tak som sa na to vykaslala 😒 ale papa vela jogurtov, kase a kakaove gulky s mliekom

allisia
autor
11. nov 2009

ked ja jej uz nechcem davat plienky, ona je uz pekne naucena bez ale teraz je to tym prechladnutim tak cura ako havko vsade 😠

allisia
autor
11. nov 2009

deti sa mi zobudili 😝

natal
11. nov 2009

Ahojte
Sju tak to mi je luto Skore uzdravenie.

Ja idem zajtra s malou na kontrolu na plucne aj ORL a mozno stihnem aj za nasou dokinou zabehnut. Malasa vidi uplne zdrava. Bojim sa ju dat v pondelok do jasli, aby neochorela znovu, ale obavam sa, ze nemam na vyber.

lilyk
12. nov 2009

ahojte 😉
no konecne u nas neprsi, uz som si myslela ze to neskonci 😝
my plienky mame stale, v poslednej dobe ma este oklame ze si prdol a pritom cely dokakany, no hruuuza 😝
..ale zato Tomino vcera bol dokaki a krical aaaaaaaaaaaaaaaaa a buchal sa po zadku 😀 skoro som odpadla od smiechu 😀

lilyk
12. nov 2009

baby kde ste 😕 my sme doobedovali, idem s Tominkom na prechadzku, vsak sme neboli 3 dni 😝
a mimochodom BA a okolie co tak sa niekedy poobede stretnut 🙂
Alli ozaj, neviem ci som spominala, moja opatrovatelka sa prestahovala do Bernolakova a vy ste odtial ze? niekedy by som mohla prist Majula zobrat a mohli by sme sa stretnut....akurat ze to tam nepoznam 😀 ..alebo na tych Zlatych pieskoch...to mame tiez kusok 😉

bubble777
12. nov 2009

Ahojte 😉 Tak my sme boli tiež vonku sa prevetrať konečne a aj v obchodíku sme boli. Variť nemusím, lebo sme včera boli u našich, tak som si doniesla od babky 😵 Teraz Emka spinká a ja idem asi niečo poupratovať, ale ktovie ako sa mi nechce 😝

milliigoret
12. nov 2009

čafte 😎
sa mi zdá ,že asi facebook vyhráva nad koňom 😕
ja už som tu nebola ani nepamätám... 🤐
a vy už všetky asi spíte alebo...............facebook 😀

sstefi
12. nov 2009

milli, ty niečo hovor, ved si tu nebola ani nepamatam 😠 😀

brý večer inak. ale milli ma pravdu, des des des

inak mna ten fcb vobec nebaví, ale ked tam dojde niekto s kym si pochatujem, tak tam pobudnem, ale inak ma to nechytá 🙄 😝

sjuzi
13. nov 2009

No čafte, tu to ale žije... 😅 😅 😀

Dnes sme boli s Miškom na chvíľku vonku len tu pred barák na slniečko... Vyzerá to s ním už ooooveľa lepšie.
Zajtra ideme s kamoškou do Ikey, bez decek a manželov... tak sa moc teším. Dáme si spolu aj obedík a možno poblúdime aj po Avione a na kávu.
Mm pôjde s Miškom svokrovcom. 😉 😵

sjuzi
13. nov 2009

A ešte som sa chcela spýtať, nedávali ste niekto robiť kalendáre v Happy Foto, či už náhodou neposielajú... zas im to nejako dlho trvá... 😅

ajuskamimi
14. nov 2009

Ahojte zienky, este si ma pamatate? 😅 Snad ano 😉

Ooooospravedlnujem sa za dlhu neucast, no bola som 2 mesiace mimo domu aj netu, teda na net som sa raz za cas dostala, ale to bol net rychlostou zamrznuteho sopla, takze nebola sanca nieco napisat 😀 no uz som konecne doma, este sa sice trosku trapim s anginou, snad to maly odo mna nechyti, no a uz snad konecne budem k vam chodit castejsie 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre