"Staré Júnovky"07 IV.

allisia
20. jún 2009

Takze poslucham a zakladam 😉 😀

sjuzi
26. nov 2009

Dnes som počula v správach ráno, že v TV sú 2 hospitalizovaní na pras.chrípku a že zákaz návštev v nemocke! 😲 😝

sjuzi
26. nov 2009

No, keby zahral tie známe pecky, tak by sa to dalo... ale inak asi tiež neee... 😅

sjuzi
26. nov 2009

ta de si ty teraz? 😕

sstefi
26. nov 2009

ejha, ta chripka sa tu bude s.ať a bude 😠

sstefi
26. nov 2009

tu tu tuuu 😀

sjuzi
26. nov 2009

ja ta toho tiež bojím... 😲

sjuzi
26. nov 2009

Nejaká som hladná, vyčkaj, idem si po jogurt... 😀

sjuzi
26. nov 2009

No, sme hore, a Miško precikaný, tak nejako sa to cikanie zase rozširuje... 😅 😅

sstefi
26. nov 2009

ja som prave obedovala. ivka už bude čochvila hore, tak pojdeme k babke na navštevu 🙂

sstefi
26. nov 2009

aj u nas sa stavalo posledné dni, že sa mi cez den pocik. počas spanku, a to už dááávno sme pelušu nedavali na obed. spanok. tak som to vzdala a už asi 3. den jej davam plienku aj na obed. spanok.
no čo narobim, snad je to kratkodobé 😝 😉

sstefi
26. nov 2009

hmm, ta tu tak hustoooo, nestíham 😠

allisia
autor
26. nov 2009

Cafte babulky 😵

no my sme to pocikavanie mali minuly tyzden a dokina zistila zvysene bielkoviny a aj trocha krv tak mala brala ten Biseptol ale dr na nefrologii povedala ze to nebola dobra volba a dala jej Zinnat. Zajtra ideme na to sono tak som zvedava ako dopadneme

Inak co ste nedavno pisali o tom vzdore tak my mame uz pubertu asi 😀 😀 lebo strasne papuluje, u nas je cly den nieeeeeee, nejdem, nebudem, nedam, nechaj ma, pusti ma a taaaak 😝

a zas som zabudla co som chcela napisat tak sa idem ucit

bubulik
27. nov 2009

Caute zeny,
tak som rezignovala a od vcera je mala na plienke. 😒 Teraz som vsetkych vyhodila von a kazala som im nech sa vratia az na obed. Uvarene mam. Hrstkova polievka, fasirky a pyre. Tak idem iba upratovat. Teda !iba", ale co uz!!?? 😀 😀 😀
Je dost po mrakom, taka tma, tak sa mi tie okna moc nechce, to este uvidim. Ale ostatne porobim, lebo zajtra ideme oslavovat k nasim. Mamina ma narodky.A v nedelu idem pre segru. Je na vikend v Londyne. Ale neviem ci do BA na letisko, alebo iba do NR na zastavku. Ale hadam mi to daju vediet 😀 😀 😀 😀

ajuskamimi
27. nov 2009

cafte zienky, ja mam zasa Joja zasopleneho. Najhorsie je na tom ten prerusovany spanok. Inac cez den mu nic okrem soplov nie je, no ked spi, tak mu to asi steka a kasle poriadne. Vcera mi napr. cez den spal iba 20 minut, na slak trafenie. No snad sa z toho rychlo dostane.

My mavame stale plienku na spanok aj obednajsi aj nocny. Iba cez den je bez plienky, ale od januara chcem aj spankove vylucit. Dovtedy este nie, lebo zasa pojdeme na Vianoce na dva tyzdne na Oravu, tak tam mu urcite na spanok budem davat. Ale musim povedat, ze uz dlho dlho sme nemali pocikanu plienku. On sa mi napr. prebudi o pol druhej v noci, ze chce cikat, ja zo zaciatku, ze sak mas plienku, tak cikaj a on nie, on chce do serblika. Ale potom som si uvedomila, donutila sa vstat a dat ho cikat a ked sa vycika, znova dam plienku a spi do rana. No a toto robi aj naobed, vycika sa pred spanim a potom drzi drzi a rovno ako vstane, sa mi pyta cikat. Dufam, ze mu to bude takto fungovat, aj ked dame dole plienku 😉

natal
27. nov 2009

Ahojte baby
No aj mne sa mala zacala pocikavat. Trva to treti den a nechapem to. Vzdy sa pytala a tak ako bubul pise aj vonku sa mi pocikala.

bubulik
27. nov 2009

Na jednej starne som rada, ze v tom nie som sama, ale na druhej strane sa vobec netesim, ze sa to deje aj inde. ☹ ☹
Ale co je to vo vzduchu???? Horsie ako H1N1 teda aspon pre mna. Dnes mala aj suchu plienku, ale ona mi povie, ze nejde na nocnik, radsej sa vycika do plienocky. Tak super, ja budem potom asi zaase oducat. 😖 Zacala som tie repikove kupele ako pisala Steff. Tak uvidim, musim bezat maly mrauci, teda vola ma. Papa

sstefi
27. nov 2009

caute, no ajuska ver mi že aj u nas to tak bolo, že bola sucha plienka, tak sme davali spať bez(myslím na obed) pred spaním vypišať a po spani dlho dlho ani nešla pišať, to zn. vydržala ovela viac bez pišania ako spanok. a teraz? bum, zase sme tam, že jedno piš musi byť, tak davam zase plienku.

mmch dnes sa mi vonku tiež popišala a ked som si to všimla, pytam sa a to si kedy pišala, že "tam vonku na chodniku " 😕 😠 😠 😅 😝

sstefi
27. nov 2009

ja som si istá, že to je tou zimou, resp. chladom. tie ich malé ritky im raz dva nachladnu, a nie su možno tak prechladene, ako od toho chladu im treba odrazu čurky.
ved aj mne v lete netreba tak často ako v zime, ked som vonku. no a oni ešte nemaju taky piš reflex ako my, no nie?
pišem jak italiano ale snad pochopiano 😝 😀

andy.a
27. nov 2009

baby,klídek,do 3 rokov majú času dosť,mne pripadá celý MK len o predbiehaní,ktoré dieťa začne chodiť prvé na nočník,zje napr.zabíjačku,recituje básničky a pod. 😀 😀 😀 😝

a to vôbec nemám na mysli našu diskusiu 😕 🙄 😀 😀

inak čaute 😎 😎 😎

ja mám staršieho nachladnutého,od stredy nechodí do MŠ,má kašeľ,dali mu len kv.do nosa,nič iné 😖 😠
pritom dnes v noci tak kašľal,že som mu dala maxim.dávku Promethazimu,aj to mu zabralo až po hodine 🙄 do 3.som s ním bola hore 🙄 🙄 😝
inak cez deń kašla málo,iba ráno a večer+ v noci...keď zaspí...berie stále svoje lieky+ som mu pridala Stoptussin na kašeľ 😝

a malá po starom,tie hysáky a kde je tatino,a všetko len s tatinom 😝 😝 😝
dnes bol do 20:20 na prac.schôdzi v šenku,to sa ho nevedela dočkať,lebo cca posl.týždeň ide spať "len s tatinom" 😝 😀 😀

a idú jej posledné stoiličky,tak je zlá jak čert 😲 😖 😕 😝

sstefi
27. nov 2009

andy, máš pravdu, len človek je trošku sklamany, ked to doteraz dlho dlho fungovalo bez plienky a teraz zrazu problem, ale snad je to len tym chladom (ešteže nam nemrzne 😅 😀 )

sstefi
27. nov 2009

to čo je ten promethazim? 😕

andy.a
27. nov 2009

Promethazin je antihistaminikum /sirup/,dáva sa na alergie,na dráždivý kašeľ,aj proti zvracaniu niekedy ...má tlmivý efekt,takže v pedopsychiatrii aj od pol-1 roka na ukľudnenie 😉 ,spanie 😕
veru pediatri pošlú aj ročné dieťa psychiatrovi pre "nespavosť" 🙄 🙄 🙄

+ kvantum iných indikácií 😝 😉

to som urobila menší preklep,sstefi,v názve lieku,na konci je "N" 😉

andy.a
27. nov 2009

Sstef,u nás zasa zaspávanie dobre fungovalo,naobed aj večer sa uložila,prikryla a spala sama,len teraz sa to nejako všetko kazí 😖 😕

sstefi
27. nov 2009

aj u nás andy, tiež zaspavala sama už dávno pradávno a teraz furt vymyšla. a ked ju dam do postielky a "lúčim" sa s nou, tak mi povie mama , pod si ku mne lažkať, tetrebujem ťa. no a neľahni si k nej, 😵 😠 😀 😀

ale aj ked som skušala odist, tak potom reve ako pavian, a dlho neprestane, tak mi je jej zase luto, tak tam ležíma čakam kym zaspí 😝 😉

sstefi
27. nov 2009

no andy možeš si byť istá, že aj kaby tam bolo N alebo X, aj tak ten liek nepoznám, takže nehadam sa 😀 😀

lilyk
28. nov 2009

caute...pekny vikend 🙂
u nas nejak sychravo,mokro skaredo 😝
ja som prave dovarila obed chalanom a nam sa chystam spravit kurac.pecienku s ryzou a potom neskor bryndz.halusky a to len preto lebo som vcera objavila jednu stranku kde su recepty a este k tomu su tam videa ako sa vsetko presne robi...a dostala som straaaaaaaaaasnu chut na bryndzaky ako som to videla 😀
ja som Stoptussin davala max do 6 vecer...teda aspon tak mi lekarnicka povedala aby to stihol vykaslat do 8-mej vecer a potom ho nenapinalo a na noc som davala Ditustat..teda ten je nechutny...z toho maleho napinalo ale z cajikom ani nie 😉
ze zabijacku 😀

andy.a
28. nov 2009

čaute 😎 😎 😎

Lily,áno aj som dávala tak tie lieky,mne to radil Dr. 😝 cez deń Stoptussin a na noc Distustat 😝
osobne Stoptussin je hnusnejší chuťovo,ten Ditustat je mentolový 😝 😅

veru,v noci som zasa dávala ten Promethazin,zasa malý hrozne kašľal...cez deň nič,len ráno trocha a potom navečer a v noci najviac 😒

v lekárni mi povedal jeden známy Mgr.že najuniverálnejší liek od kašľu je Stoptussin 😝 jednak na suchý dráždivý kašeľ a jednak je aj na vlhlký,na vykašľanie 😝 😀

tak si ľudkovia vyberte 😎 😎 🙂 😀

ja krmim malú,už sa dnes stihla aj dovracať a vyzerá to tak,že celý deń nebude jesť varené,lebo len Monťákov pýta 🙄 😔 😝 mala dobrú fazuľovú polievku,zjedla tak štvrť malej mištičky a dala von 😔 😖

idem niečo robiť a vy píšte,lebo nám zamknú tému 😀 😀 😝

zaujímavé,že jednodetné,čo nechodia do roboty a majú bezproblémové júnovča,sa ani neukážu 😀 😝 😕 😅
však sú aj také,nie ?? 😕 😕 😅 😅 😀

ajuskamimi
28. nov 2009

cafte, no my tiez sa trapime stale s kaslom ale iba v noci, tak mu davam Hedelix, ten sa mi vzdy osvedci + nasivin do nosa, ale ten mu davam iba pred spanim, lebo cez den to nejak nepotrebuje.

Andy ako si to v poslednej vete napisala pekne 😀 ale musim na svoju obranu povedat, ze hoci to bezproblemove junovca doma mam a som jednodetna a zatial nechodim do roboty, sem tam sa tu aj ukazem 😀 😀 😀 teda neviem, aby som vysvetlila to bezproblemove, tak teraz keby ste ma videli, ako trepem do toho dreveneho stola, na ktorom je PC, tak by ste sa inac zasmiali. Ja zatial mam s Jojom len ten problem, ze mi nechce priberat a druhy, ze ma problem poziciavat hracky, ale aj to zalezi od dietata, ktoremu to pozicia, lebo jednemu ano druhemu nie. Co sa tyka vzdoru, tak neviem, zatial nic take nema, ale co tu dnes nie je, zajtra moze byt, takze sa z toho az tolko nevytesujem. Ked ho chyti nejaky rapel, tak sa s nim hram, ze mu akoze urobim stekliacu masaz a nahlas volam TY ZLY JOJO CHOD PREC, JA CHCEM TOHO DOBREHO JOJA a toto opakujem asi tri krat a Jojo sa pri tom rehoce a potom sa spytam, halooo halooo uz si to ty, znova dobry Jojo a ked povie nie, este to zopakujem a ked povie ano, som dobry prestanem, on medzi tym zabudne, preco trucoval a hotovo. Ale tak to sa nam stane tak raz za uhorsky rok, zatial teda. Asi to znie brutus tutus blaznivo, ale nam to pomaha v tej danej chvili 😀

ajuskamimi
28. nov 2009

no a s tym zaspavanim, uz ma velku postel, z ktorej mi chvalabohu ani raz zatial nevyliezol, toho som sa velmi bala, ked sme ju kupovali, ze ako ho donutim v nej spat, ked spat nebude chciet. Lebo raz za cas sa nam stane, ze proste mi cez den spat nechce, ale on cele tie dve hodiny, co by mal spat, tam len tak lezi a spieva dookola Prsi prsi alebo Hello hello I am zajko alebo hocijaku inu pesnicku 😉 ale samozrejme ma vecer aj take hlasky, ked uz lezi, ze maminka posim posim pod ke mneee a ja tam pridem a opytam sa, ze co chce a on ze, pod ke mne lahnut a ja na to, ze ok, ale idem sa najprv dat do pyzamka a umyt zubky a odidem. A po chvili ide zo spalne - maminka uz mas pyzamko? A ja iba zakricim, uz ano ale este idem tie zubky umyt a ochvilu, uz mas umyte zubky? a ja na to ano, ale idem este cikat a potom stichne a vacsinou, kym caka, kym sa ja akoze vycikam, tak zaspi 😉

zuzidr
29. nov 2009

Ahojte,ozývam sa po dlhšom čase....celý týždne som na ATB mám zápal ďasien,zubov,ucha 😠 😠 😠 ale už je dobre,no a samozrejme že od stredy som bola na Ibalgine v robote,lebo toho máme vela 😒 😠

inak okrem toho sa máme fajn,naša Emmka sa naopak tento týžden nepocikala ani raz v škôlke ani cez deň ani cez spánok 😒 piatok majú vianočné vystúpenie,tak sa teším 😀 😀

MM je stále v robote, a ja nestíham venovať škole,čo ma veelmi mrzí,teda skúšky mám dve spravené ale nemám čas na bakalársku prácu ☹

darčeky mám nejaké kúpené ale minimum 😅 už nech sú vianoce,nech si aspom pár dní doma oddýchnem 😕 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre