"Staré Júnovky"07 IV.

allisia
20. jún 2009

Takze poslucham a zakladam 😉 😀

sstefi
26. okt 2009

caves, letim k babke lebo ivka je tam, bola som na chvilu v trebišove. pusinka moja, ešteže nema problem ostat dlho u babky moooje slniečko 😵

zoja
26. okt 2009

ahojte, dodatočne všetko najlepšie oslavencom a hlavne tominkovi k jednému ročku 😵 , ale to letí, len teraz si chodila s pupkom 😀

ja o imunite ani vravieť nejdem, naša je na bode mrazu, čím viac sa tie deti ofukujú tým je to horšie,od tej nestastnej slintavky čo chytil po tom tunise, sme si prešli už aj tými sladkými chrastami a soplami, ja fakt neviem čo s nim mam robiť, dnes by mal mať výsledky od alergologa a na zaklade toho sa rozhodne čo mu zas nasadí, inak sa mame fajn, pusa sa mu nezavrie aj ked sa mi teraz zda , ze rozpráva menej zrozumitelne lebo chce všetko naraz povedať, zlý je jak čert, nič neurobí na prvú šupu, dudle a plienky máme stále, jesť sám nebude "lebo kubko neste" aj ked čo mu teraz dam tak aspon donho dostanem, dokonca začal jesť aj piškoty a maso už aj zhltne, neskladuje si ho nalepené po podnebí 😠

uvidime čo bude , ale chcela by som zostať ešte aspon rok doma a vybaviť si aj platenie materskej, lebo on by aj tak bol viac chorý ako tam

od zajtra mame v byte binec, dojdu nam prerábať izbu , takze o makačku mam postarané, ale konečne bude mať kubo svoju kuticu kde mu nahadzem jeho pakšamenty a nebudem mať hračkarstvo po celom byte

škola mi začne až teraz v novembri, celé sa to posunulo, nejako to tam nemajú zorganizované, ale mne to takto vyhovuje, lebo euforia ma uz presla a začinam lutovať , že som sa na to dala 😒

nejaké stretko sa neorganizuje?

natal
26. okt 2009

zvazovala som tu opatrovatelku, ale cely august september presla bez jedinej choroby. Dokonca ja som bola cely september chora a nechytila to odo mna. Ale je pravda to, ze ich beru vonku. V stvrtok ich zobrali do tej kosy. Mala mala cele teplacky mokre a urcite boli aj na odrazadlach, lebo ked som isla rano tam, tak boli mokre a vecer ked som dosla po malu, boli uplne suche a inak poskladane. V piatok bola taka, ze pokasliavala, ale dalo sa. Cez sobotu nedelu to bolo v pohode, Este vecer jej nic nebolo ked sla spat, ale v noci to prislo. Aspon po chorobe ked im donesies dieta by mohli davat pozor.
Mam uz dve mozne opatrovatelky, ale ja neviem. Ked malej sa tak v tych jasliach paci. Tak sa tam vzdy tesi. Aj dnes rano plakala ked ostavala doma a kricala, ze chce do "prace". My jej totizto vzdy vravime rano, ze ideme vsetci do prace a tak aj ona chodi do prace. Ja neviem.

sjuzi
26. okt 2009

Ahojte, dnes príde Ajka s Duškom, Adamko a Lujza ku nám na návštevu poobede, tak sa moc teším. Práve pečem mrežovník s makom a sliv.lekvárom... už rozvoniava... 😉

sjuzi
26. okt 2009

Mne práve známa vravela, že u nich v škôlke má učka 20 detí 3-ročných, očakávajú od nich, že sa sami pýtajú cikať, oblečú sa, obujú, sami jedia a tak. To by až tak nevadilo, ale vraj na začiatku škol.roka to tým chuďatkám deťom tak rázne a prísne povedali, že jej dvojičky majú problém s pýtaním sa. A občas sa stane, že sú pocikaní... a tak behajú aj v tej kose vonku... šak čo... tak sa nedivím, že sú potom decká furt choré.
Sople im neutrú, to nech si deti utrú do rukáva, alebo ja neviem, kam a potom sa to roznáša. No bohovo... Budem museť už teraz Miška dopredu začať učiť, nech si sám do látkovej vreckovky utre noštek a pod... 😅

sjuzi
26. okt 2009

No idem ešte popratať a kuknem si kúsok superstar... 😉

zuzidr
26. okt 2009

Ahojte,chorým prajeme vela zdravia 🙂

ja som nešťastná zo školy,ešte som nezačala s bakalárkou,skúšky mám ťažké jak bu.o,skoro všetky ústne a a vela kníh a učenia...šibe mi 😠

Emmka vie užvela pesničiek ,básničiek a všetkého možného zo škôlky,sa teším na Vianočné vystúpoenie čo budú mať 😀

a zajtra máme zase rodičko,lebo chce škola so škôlkou robiť ples katarínsky 😅

lilyk
27. okt 2009

dobre ranko 🙂
my sme prave vyvesali pradlo 😉

bubble777
27. okt 2009

Ahojte 😉Vonku konečne neprší, tak sme sa boli doobedu prejsť, teraz Emka spinká a mne by bolo treba žehliť 😝 hmm, ale asi si to nechám na večer...

bubble777
27. okt 2009

A kde ste všetky 😕 Ešte že nás lily ráno pozdravila, lebo by sme boli niekde zapadnuté prachom ☹

lilyk
27. okt 2009

caute 😉
ja som bola s Tominom na prechadzke,u nas sa nejak zotmelo, dufam ze nebude prsat aby sme este vsetci mohli vybehnut von 😉
to ako co to to? kde steeee 😕

sjuzi
27. okt 2009

Čafte, my sme boli plávať, potom som varila, potom Miško spal a už sme hore (obaja), nejako ma to dnes zmohlo... a hlava ma boliiiiiiiiiiiiiiiiii, auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 😖 😅

sjuzi
27. okt 2009

A o pol 5 ideme tanči tanči tanči... 😀

natal
27. okt 2009

Ahojte 🙂 Ja dnes vyzeram takto 🙄 Uz druhu noc sme poriadne nespali. Mala rano vstala o pol siestej. No a kedze neviem na sporaku prestavit hodinky, tak som bola v tom, ze je pol siedmej a uz som nelahala naspat. Az potom som zistila, ze o ktorej sme to my vlastne vstali 😝 Boli sme u dr, ale vravela, ze ten kasel ma len zo soplikov a ze je to len nadcha. Tak som rada, ze je to len tak.
Mala je teraz taka zlata. Uz jej zacina byt rozumiet a najrozkosnejsia je ked zacne recitovat. Pochytis akurat tak kazde druhe slovo, ale v konecnom dosledku vies, ktoru riekanku vravi. "Olil oli jako kaki na koienko umyva a utiea a poopri bocky chyt a za vukocky" No nemozem z nej. Vcera vecer som sla zo spajze vytiahnut sijaci stroj. Mala jak raketa vystartovala z postielky : "Ty kde ides?" Uistila sa, ze nikam nejdem, skontrolovala a zalahla. Zacala som sit a mala jak strela uz bola pri mne :"Ty co robis?"Inak dat ju spat je hotove umenie. Odmieta ist spat bezo mna. Jednu dobu som chodila s nou spat, lebo som bola strasne vecer unavena. No takze teraz ma 100 vyhovoriek vyliezt z postele. Chce pisat, kakat a potom sedi hodinu na serbli a nic. Alebo chce kako, caj, abo nos vyfukat 😅

lilyk
27. okt 2009

Naty to ta musi chytat za srdiecko 😵

lilyk
28. okt 2009

no chutne ste 😅
ja som sa prave na chvilu zastavila 😀 rano som si umyla hlavu, hned obalila karfiol rezne,uspala Tomina, obalila, ked sa zobudil nakrmila ho,pomedzi to vyprazila a teraz vegetujem a ked to ochladne pojdeme sa vyvetrat a hlavne byt vyvetrat fuj mame tu tazky vzduch z toho vyprazania 😝 teda a dufam ze pomedzi Odsudene o budem kukat 😀sa tu niekto ukaze 😠 😀

sjuzi
28. okt 2009

Ahoj Lily, ja už kukám... a ostatné zdravím... 😉

lilyk
28. okt 2009

tak ja dokukala..rozhodla som sa ze ideme s Tominom na nakup tak som zmenila plan 😉
ake ostatne 😕 ziadne okrem nas nevidim 😀 baby sup sup kde steeeeee 🙂

sjuzi
28. okt 2009

Myslela som všetky, čo sem náhodou zavítajú, či len prečítajú, prípadne aj niečo napíšu... 😀 😀 😀

bubble777
28. okt 2009

ahojky 😉 tak aj ja som sa prišla pozdraviť 😝 😀 lebo čítať nie je čo 😒
...my sme sa boli doobedu prejsť, bolo celkom príjemne, potom som navarila, vyprala (teda práčka, nie ja) a teraz Emka spinká a asi sa pridám aj ja 😵

bubulik
28. okt 2009

Ahojte zenuse, konecne som sa sem dostala. 😝 😝 😝
V piatok sme mali pomenovanie maleho. Robila nam to Serafina Ostrihonova, tak bola zabava 😀 😀 😀 Nakolko tam cely cas spominala boha a nakoniec prisla dat malemu pozehnanie na celo ci ako sa to vola. Potom sme boli v restike. Jedla bolo ze az, tak boli vsetci spokojni.
V sobotu sme robili na zahrade u nasich a to sa nam stalo osudnym, lebo od pondelku sme vsetci okrem ocka chori. Ale dnes sme boli u dokiny a potvrdila mi prechladnutie u oboch. Tak som len pokupila veci v lekarni (20 eur) a hotovo. este sme skocili do DM -ky, lebo uz nemam kase pre malu a to som ich po vyplate kupila 9!!!!!! Teraz zase 5, tak dufam, ze nam to vydrzi do vyplaty.

bubulik
28. okt 2009

este sme stihli konecne Hanku odfotit v profi fote akoze na 2 roky. Lebo doteraz sme nemali akosi cas. 😀 😀 😀 Skusim pozmensovat aspon fotky z restiky a pridam. Na urade nas fotil fotograf, ale tie este nemame.

lilyk
28. okt 2009

Serafina 😀 na fotecky sa tesiiiiiiiiiiiiiim 😉

sstefi
28. okt 2009

hu huuu, je tu niekto?
ved toto je brutal, nemam vas chvilu pod kontrolou a aha ako sa hned flakate!!! 😕 😲 😠 😉

lilyk
29. okt 2009

dobre ranko 😉
moje druhe dite odkedy chodi len chodi a vylieza na veci na ktore ani moje prve dite nevylieza 😀 asi bude z neho horolezec 😕 uz vyliezol na stol v obyvacke, v kuchyni sa dnes postavil na trubky a nemal daleko k tomu aby bol hore na stole este ze je taky vysoky 😝

ivka07
29. okt 2009

Ahojte žienky,
nemám ani času sem nakuknúť.
Ale dnes mi začali prázdniny tak oddychujem idem na nakup a len tak lait upratovanie 😎

sjuzi
29. okt 2009

Čaute... 😉 My sme tu dnes mali návštevu - kamoša a poobede pôjdeme asi my zase pre zmenu na návštevu... 😉
A inak som si fajne porezala prst, tak ani nevládzem písať... 😝

sjuzi
29. okt 2009

A chcela som vám ešte napísať, že som včera robila Pangasa a už ho robiť nebudem... Miškovi zrazu pod zubami niečo príšerne chruplo (skoro ako keď Marfuša lúskala orechy), no a vytiahol si z pusinky kosť!!! asi ako polovičná zápalka (aj taká hrubá). Nechcem ani pomyslieť, čo by sa stalo, keby sa mu to vzpriečilo v hrdle... 😲

bubble777
29. okt 2009

Ahojte. Tak u nás znova prší ☹ Dnes som sa vybrala k očnej a ja že robí o ôsmej a ona až o desiatej začínala, tak som myslela, že ma porazí. Tak som sa šla poflákať do obch.centra, ale jak naschvál to všetko až o deviatej otvárali, takže som len chodila hore dole 😝 Lebo domov sa mi neoplatilo ísť.

bubble777
29. okt 2009

Ale aspoň to malo jednu výhodu, že bola mama s malou a ešte mi aj navarili 😵 Ináč som jak mechom udretá z takého počasia 😠 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre