"Staré Júnovky"07 IV.

allisia
20. jún 2009

Takze poslucham a zakladam 😉 😀

sjuzi
7. aug 2009

A čo ste sa tu pýtali na baby - tehuľky, čo boli s nami na stretku... Tak Ajka už má malú Lujzu... narodila sa síce podstatne skôr ako čakali, ale všetko našťastie dobre dopadlo a od tohto pondelka už ju majú doma krásavičku... Zatiaľ som ju videla len na fotkách z mobilu, ale už sa teším, kedy sa s nimi všetkými uvidíme... 😉 🙂

sjuzi
7. aug 2009

Leili, áno, skúšame, dovolenku sme moc dobre nenaplánovali čo sa toho týka... ale napriek tomu zažívame pekné obdobie s mojím mm... 😵 Aj keď teraz musel brať 3 týždne 6 krabičiek Sumamedov, tak sme tomu dali pokoj... ale už plánujeme opäť rozbehnúť naplno všetko... možno ako Zuzi tu písala sa to podarí tak, ako sme mali naše prvé júnovčatká, to by bolo super... xixi 😉

zuzidr
7. aug 2009

no Katka čo bola s nami na stretku tak má termín 29.8 ale povedal jej dr. že behom 2týždnov to možno bude....a bude to Nicolas 😀 😀

aj my v poslednej dobe s MM čoraz viac hovoríme o druhom mimi,ale tá moja práca....ach jáj 😕

sjuzi
7. aug 2009

A čo Zuzi, šak práca počká, či nie? 😉

sjuzi
7. aug 2009

A pozdravuj Katku, už to má za pár... 😉

sjuzi
7. aug 2009

Lujza sa narodila tuším 3.7. ak si dobre pamätám... 😉

zuzidr
7. aug 2009

😅 sjuzi, vieš robím tu od novembra,dobrá robota perfektne platená asi by sa na mna čudne pozerali keby som teraz otehotnela,a neviem či by mi držali miesto,teoreticky by mali,ale....... 😅

zuzidr
7. aug 2009

tak andrejku pozdravuj aj Dušana,a aj Emma sa mala volať Lujza 😀 😀

sjuzi
7. aug 2009

OK, odovzdám... 😉
Ja som to nejako pochopila, že chceš už teraz snž... 😅

sjuzi
7. aug 2009

No, rozmýšľali tuším aj nad Laurou a Lindou, ale Lujza (napriek Dušanovým námietkam) nakoniec vyhrala! 😀

sjuzi
7. aug 2009

Inak mamča sa ma vypytuje, či by sme nešli s nimi aj s Miškom o 2 týždne do Chorvátska na týždňovku, tak zvažujem... hlavne, aby sa vyliečil poriadne dovtedy... a možno by mu to aj prospelo... 🙂

zuzidr
7. aug 2009

sjuzi nie,ja som sa len pýtala že či sa niekjto ešte chystá,alebo plánuje v blízkej dobe,a že to máme naplánované na bud.rok o takomto čase,síce teraz by sme tiež do začiatku septembra ešte stihli,ale asi ešte eee 😕 😅

zuzidr
7. aug 2009

sjuzi chodte aspom si oddýchnete 😀 a ako bolo vašim v Paríži???????? 😅

sjuzi
7. aug 2009

No viem, že sstefi plánuje tuším, ale možno taká Ajuška by sa mohla ešte pridať, od nej som tuším názor ešte nepočula...
Bubble nie, Natal neskôr tuším, Ivka ide teraz len do robotky v sept.... 😀

sjuzi
7. aug 2009

Jaaaj Zuzi, mamča bola nadšená, super si to užili, asi tiež mali romantiku, každý večer sedávali pri Eifelovke, boli aj vo Versailles, no parádne fotky majú. A tešia sa aj na ten Londýn. Ja som síce mala takú malú dušičku, kvôli tým problémom, čo v posl.dobe SkyEurope mal, aj sme ten Londýn chceli zrušiť, ale vraj už majú investora, tak by malo byť všetko ok... tak mamča bude mať krásne spomienky... 😉

sjuzi
7. aug 2009

Zuzi, ja mám inak pocit, že oddychujem už až príliš... aj si vravím, že ak sa nám nepodarí byť tehu, tak by som šla od marca do robotky, snáď mi už Miška niekde zoberú do škôlky, budem od novembra sliediť... 😉
On je totiž taký dobrý chalan, aj sa pekne sám vie pohrať, no normálne sa už niekedy nudím... Si potom hľadám kadejaké roboty, teraz som napr. dorobila svadobné oznamká mojim známym, chceli 3 rôzne typy, tak som sa posnažila... veľmi ma to baví... normálne rozmýšľam, či by sa to nedalo nejako speňažiť... heheeee 😀

andy.a
7. aug 2009

ahojte 😎 😎 😎

našej Sstefke všetko najlepšie k meninám aj od nás 😵 😵 😵 nech sa jej splní všetko,čo si želá 😉 🙂 😵

Sju,Miškovi skoré uzdravenie 😉 tak už ATB zaberajú,keď dnes má len zvýšenú TT 😝 už to hádam bude len lepšie 😉
a pokiaľ sa niekto nudí,resp.má veľa oddychu ako Sju,môžem poslať 2 malých čertov 😝 😀 😀
určite sa už nudiť nebudete 😀 😀 😝 😅

Leila,opatrujte sa,ako rýchlo ti to letí 😵 😕 😅
ozaj a kto je ešte tehu ?? 😕 Anett,že ...ale neviem ani kedy má TP 😕 😝

a Kika tu už dááávno nebola 😕 😒 nehovorím/nepíšem o ostatných 😖

a pre Bubu: otázky typu "prečo?" sú až tak okolo 4 rokov typické,takže obdiv Hanke,naozaj je veľká šikulka 😵 😵 😕 🙂

andy.a
7. aug 2009

..ešte som sa chcela spýtať Bubu-aké lieky to Hanka užívala,čo si spomínala,že nejaké veľké dávky ako pre dospelých ?? 😕 😨 😕 nejako som nepostrehla,kedy si to písala 😕 😉

bubulik
7. aug 2009

Andy, mala mala bakterialny zapal mocoveho mechura. Dostala biseptol 480 tku. Uzivala 1-2 tabl kazdych 12 hod. Zacali sme minuly pondelok vecer a doki nam to stopla vcera. Inak by to tam bolo na 20 dni. Tak mi povedala magistra v lekarni.

bubulik
7. aug 2009

Hanka uz konecne spi, maly dnes dost grckal, ale teraz spi. Tak som hodila sprchu. Sedim tu v uteraku. Este sa cela natriem ked mam chvilu cas.
Sjuzi inak Andrejka potom mala so mnou rovnaky termin, ak rodila 3.7.. To je nahoda 😵 😵 😵 Pozdrav ju, a nech pride niekekdy s nami pokecat. 😉 😉

sstefi
7. aug 2009

dobrý večer, dakujem dakujem krasne za gratulacie. 😵 😵 😵
trosku som tu nejakých 1O dní nebola, ale ja to napravim, len nech stiham. potom aj vykecam čo a ako, ale len do IP 😝 🙂 😀

najneskor zajtra večer som tu jak na koni, cmuky vam, chybali ste mi dobru nockuuu 🙂 😵

sjuzi
8. aug 2009

Dobré ránko, tak vyzerá to, že Miškovi pekne liečky zabrali... nemá ani teplotu a už tu poskakuje plný energie... trdielko moje najkrajšie. Akurát tá pusinka ho ešte trochu bolí, neviem, či to nemôže mať z tých antb... 😕

Sstefi, tak sa teším na teba a prosím tú ipčku... dúfam, že nič zlé sa nestalo... 😔 😉

Bubu, ja som bola tíško, lebo som sa bála to nejako o Ajke oznamovať, predsa len - malá sa musela narodiť v 33 tt.... Ale ako som písala, už je všetko oki a už sú konečne domenko... 😉

andy.a
8. aug 2009

dobré ránko 😎 😎 😎

Sjuzi,to je dobre,že malému to tak rýchlo zabralo 😕 a čo má aké ATB,Penbene alebo Duracef,či iné ?? 😕 😝
tie ústa ho skôr z tej angíny bolia,možno sa mu to rozšírilo aj vyššie z hrdielka,z ATB by ho pusa bolieť nemala...teda aké ATB to vlastne má ?? 😒 😕

naša Dr,dá ATB,až keď je signifikantný nález,dovtedy to považuje za virózu a tam sa ATB nedávajú 😝 síce je to OK postup,ale z tej virózy sa malým VŽDY vykľul za deň-dva bakter.zápal a a ATB už bolo treba 😒 a najviac ma štve,že výsledky z kultivácie sú až tak za 5 dní,aj dlhšie a dovtedy sú bez ATB 😒 potom keď sa im to nasadí,je už neskoro a aj to im zaberie až na 3.-4.deň,takže dlho sú bez ATB....čo už by boli inak s ATB aj dávno zdraví 😔 😕

nie som sa podávanie ATB pri každom nachladnutí,ani za "preventívne" užívanie ATB u detí,ale toto tiež nie je riešenie 😒 ☹

Lily,vy to máte tuším také isté s Dr...?? 😕 😕
či si písala,že ste zmenili Dr. ?? 😕 😅
nalíš,môžeš aj IP 😉

andy.a
8. aug 2009

nalíš-napíš 🙂 😀
už ráno perlím 😀 😀 😝

malá dnes potiahla do 7:45...a to šla spať hladná,lebo večer sa dovrackala 😒 ☹ bála som sa,že bude spať prerušovane a skoro vstane,ale celkom fajne spala,až som sa divila...lebo keď ide spať hladná,býva potom skoro hore 🙄 😝

Sstef,aj ja si prosím IP 😉 🙂

Bubu,ako mohli dať batoľaťu takú dávku liekov a Biseptol ?? 😕 🙄 😨 😨 😠 a tabletkové lieky pre malé dieťa ?? 😕 😕 😕 kto jej to naordinoval ?? 😕 😖 si jej to drvila do jedla alebo ako si jej to dávala ?? 😕
ja dávam tabl.-napr.malá berie na chuť do jedla B-komplex na chuť do jedla-do striekačky,kam dám ešte napr.čaj alebo ďalší liek-sirupový,napr.Cebion a pod...stále obaja voľačo berú 😕

malý dlhodobe lieky na imunitu,pri mori sme mali plnú autochladničku len jeho liekov 😔 😝

a tá Andrejka na stretku bola ktorá ?? 😕 ja si vybavujem tú čierno-dlhovlasú,ale to bola asi tá druhá,od Zuzidr,nie ?? 😕 boli sme tam /žiaľ/ len krátko,tak nie som si istá 😉

joj,rozpísala som sa,ani som to ľko nechcela,tak sa majte zatiaľ,idem niečo robiť 😝 😀 neviem čo skôr 🙄 😅
asi si pozvem Zuzidr 😀 😀 😝 😲 😉

bubulik
8. aug 2009

Dobre ranko, Andy to nasu doki zastupovala druha, lebo mala dovolenku. Vobec ju nemam rada a nepacia sa mi jej postupy, ale musela som s malou ist, lebo to bol prvy den dovolenky nasej doki a mala ju 2 tyzdne. Tak tolko by som nemohla cakat. Ved ja som tam hned prisla aj s mocom a povedala som: " dobry den, moja dcera ma zapal mocovych ciest, alebo mechura. Neviem. Tu je vzorka mocu." Inak skoro odpadla, lebo ona velmi rada poucuje 😝 😝 😝 😝. Ja nechodim okrem poradni k doki skoro vobec. Ale ako nahle ma dovolenku,musime s niecim ist. Tak to bolo aj vlani aj predvlani.
No a kedze to boli antb, tak do toho som jej nekecala. Kebyze chodime tam, tak ja si musim dialkovo urobit medicinu, aby som ju mohla kontrolovat 😒 😒 😒

bubulik
8. aug 2009

Sju hlavne, ze su obe v poriadku.
Inak som uz rodinu vyhodila von, aby som mohla upratat. Tak idem na to. Lebo za 2 hod su tu. Tak musim zatial zmaknut cely byt. 😝 😝 😉 😉

bubulik
8. aug 2009

A este, Hanka posledne dni vstava o pol siestej. Ledva dam Oliverovi jest a uz je pri mne: " Doble lano mamicka" 😵 😵 😵 . Tesim sa na dochodok, budem len spat. A keby sa mi nahodou nedalo, tak si dam predpisat lieky. Ved mam znamych doktorov, ze Andy ?????

bubulik
8. aug 2009

A este tie lieky sme jej drvili do malej lyzicky a zaliali vodou. Museli sme ju pridrzat a potom to na silu vypila, chuda.

sjuzi
8. aug 2009

Andy tie naše antb. sa volajú Ospen, je to taký sirup má farbu ako pomarančový džús, chuť samé umelé sladidlo, bleeee a musí byť v chladničke. Dávam mu ho 3x za deň po 8mich hod. klasika... 😉 Tiež mu dávam Cebion. Dnes sa riadne najedol na obed - slepačiu polievku a makové šúľance (to by mohol zjesť aj 3 taniere) 😉

andy.a
8. aug 2009

Sju,Ospen je myslím penicilínové ATB 😝 klasika na angínu 😉

mne malá naobed skoro nič nezjedla,celý čas hučala,že chce ísť hajky...a keď "dojedla",tak že ideme von,aj sme šli na chvíľu 😝
2 chody ešte ani škôlkar nikdy nezjedol..a 3 taniere?? to možno tak v puberte,aj to pochybujem 😀 😀 😝
takže dobrým papkáčom asi budeme stále tíško závidieť 😝 😅 😕 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre