Ste tu niekto zo Šale a Galanty? Pridajte sa

sonenschein
11. feb 2008

Ahoj holky, salanky tehulky pridte sem 😵

zuz11
11. feb 2008

kisska, nie tu ta co je zastrcena po ceste do nemocnice, este pred pesou sa ide do dvora 😀 mam pocit ze po pravej strane je tatra banka ale nie som si ista 😀 🤐
a zapekacky 😝 😝 😝

elenita
11. feb 2008

zuz11, presne, je to pri tej tatra banke a je to super 🙂 Ja tam mam rada aj tie pizze, co predavaju po jednom kusku....a ja si vacsinou vyberiem vzdy nejaku extra bagetu (bez majonezy, kt. neznasam, pridam hento, ubrat toto) a zakazdym mi ochotne vysli v ustrety 🙂
Inak ale nechapem, preco si zmazala moj prispevok o porodnici v GA ☹ . No co uz... 😅

zuz11
11. feb 2008

elen, upppplne ste odbocili od temy porodnica 😀 ste si dohadovali kavu a co ja viem co 😀
hej ta bageteria bola predtym pri byvalich jasliach tak ako je sekac 😀 to si pametam este zo stredoskolskych cias 😀
majitela poznam a aj minule ako som tam bola sme kecali asi hodinu, len ma zamrzelo ze tak okresali otvaracie hodiny 🤐 ale tak aby ich koli mne zmenili 😀

bashka
11. feb 2008

caute, konecne mame rozbehnutu temicku, inak ja som len cakala, kedy nas zrusia, lebo fakt od veci v porodoch si dohadujeme stetka, takze supish
kisska, vies kde je v meste orange? Byvaly Andrea shop? Tak oproti tomu cez pesiu zonu sa ide do toho dvora, kde je sehatex, no a to uz uvidis, ako budes vchadzat do tej ulicky na lavo na rohu je nova lekaren a hned za tym je kaviarnicka. Ale vsak zavolas mne a ja ta niekde pockam, keby si sa rozhodla dojst 😉

kisska
11. feb 2008

zuz11 poznam aj tu, ta je tiez fajn a nemaju tam po zemi kapustu a majonezu 😀 Inak zatial nejlepsie bagety ake som doteraz jedla mavaju v BA v Starom meste, zastrcena mala ulicka pri rakuskom velvyslanectve a tam mavaju bagety s vybornymi natierkami - rybacia, krabia, lososova, vajickova a schovas ju cim len chces - sunka, vajicko, zelenina... Moje najoblubenejsie su v kombinacii mala, celozrna 1/2 krabia + 1/2 losova so vsetkou zeleninou okrem kapusty, mnaaaaaam, dala by som si 😀

Bashka ved najdem a ked nie, tak ti cinknem...

zuz11
11. feb 2008

no ja tam moc nesedavam 😀 ale mam pocit ze nie 😀
ja vzdy odo dveri si pytam bagety kedze malu mam v kociku a nechce sa mi ju vybalovat na tu chvilu 😀
a v Ba mi bagety najviac chutia v poluse 😀
jaj a naj pizzu maju v sali tam pri balkanskej 😀 😝

sonenschein
autor
12. feb 2008

tak uz som to nasla dik bashka 😀

sonenschein
autor
12. feb 2008

zda sa ze sa sem nikomu nechce 😉

sonenschein
autor
13. feb 2008

baby kam ste sa vytratili?
Uz sa na Vas dnes tesim, vcera som bola na brusne tance a dnes cvicime s Emou hmmm 😵
Drzim palec na nakrucani 😎

kisska
13. feb 2008

Sonen - srandicky, srandicky, 😀 ale nakoniec to nebolo take zle, len vies, chybaju nam skusenosti a hviezdne maniere 😎 😎 😎 Ja si zacinam pestovat zavislost na Emu. Vcera, dnes a snad aj zajtra... ma raz priamo od nej odvezu na salu. Ozaj vies nieco o tych bruskatych tancov v Sali? Ja uz musim zacat nieco planovat... ked bude mat drobec 2 mesiace, uz by som ho mohla zapojit do aktivneho zivota... a aj jeho maminu 😀

sonenschein
autor
14. feb 2008

Ahojky, ja som bola cvicit vcera bolo supis, aj nejaky spezi olejcek som si kupila od Emi na brusko.

holky nemate zaujem o kurz viazania babysatiek? keby hej mohla by Ema nieco zorganizovat. Teda mna to zaujima, pridate sa??

sonenschein
autor
14. feb 2008

tie satky si mozete tu www.nosime.sk omrknut 😉

kisska
14. feb 2008

Ahoj, dnes som dostala spravu od Emi, ze nieco planuje, tak dufam, ze sa to stihne dohodnut skor, nez sa rozpadnem 😉 Nosenie mi tiez pripada zaujimave, len ma mierne nadvihuju hlasky v style, ze nosene deti su inteligentnejsie ako ine. Verim, ze mozu byt kludnejsie, ked citia maminu alebo tatina blizko a moze to byt fajn, ked mame volne ruky a babo pri sebe, ale ze by to suviselo s inteligenciou a samostatnostou... Mi potom byva luto, ze nevladzem vlacit 10kilove dieta a sposobujem jeho "neinteligenciu" 😎 😎 😎

pizzamati
14. feb 2008

Ahojte baby. možno sa budete diviť prečo sa ja z ba miešam do vašej debaty ale som inak aj zo šale, teda nie ja ale moj nastavajuci manžel. 😵 😀 . Chodime tam každy druhý týžden . Teda ak dovolite rada by som s vami podiskutovala. 😀

kisska
14. feb 2008

pizzamati - vitaj. To my sme na to opacne, draheho som ako rodeneho "blavaka" dotiahla na dolniaky 😉 Ale ja som tiez pristahovalec - nitrancanka 😀

sonenschein
autor
15. feb 2008

Ahoj kisska, pocuvaj ved tebe sa to uz pomalicky blizi 😉 ides do GA vsak, chces si dat aj ediduralku? Dufam ze sa este stretneme, ak bude cvicenie v sobotu tak ja len vtedy mozem.

A najlepsie by bolo ze ked vsetky porodime by robila Ema este aj cvicenie s detmi 😵

Vitaj pizzamati, jasne kludne sa knam pridaj 🙂

Bashka zijes? uz som ta tu dva dni nevidela ☹

sonenschein
autor
15. feb 2008

baby kde ste ☹ nemam skym kecat.

kisska
15. feb 2008

si este tu? Inak budes sa smiat, prave Emca hovorila, ze zacina cvicenie pre maminy s detmi, myslim od 6mesiacov, kde deticky pouziva ako cinky a zavazia.... to moze byt super...

Idem do GA aj s epi, teda dufam... aspon by som chcela. Luci, nezostava ti nic ine, len ist na PNku a venovat sa nam 😉

kisska
15. feb 2008

ozaj, ako dopadla exkurzia? rozhodli ste sa, kde zlozite svoje batozky?

sonenschein
autor
15. feb 2008

😀 😀 veru nemam na Vas cas, iba sem cumakujem a cakam na kazdy pohyb rep. prispevok 😎
vies ze sa chysta kurz viazania setiek prides? Ja si chcem jednu kupit 😵 moooc sa mi to paci a su fajne referencie

..ta exkurzia bola dobra skusenost ale idem do GA aj tak nieje iste ci sa to tam do mojho porodu "nerozpadne"
ty tam mas uz teraz dokiho? Ja chcem ist pred porodom za vrchnou a tak, dovtedy budem u toho mojho 😅

bashka
15. feb 2008

ahoj pizzamati, jasne ze sa k nam pridaj 😉 a kludne aj na kafco zajdeme.
Sonen, Kisska, ale vsak ja som taka busy, ze az, eviem sice, co furt robim, aj tak nic nestiham, akurat kazdenny popoludnajsi dvojhodinovy spanok, to musi byt. Normalne som zienka domaca. Varim kazdy den, upratujem jak diva, take tie zakutia a sufliky na ktore nebolo nikdy casu, ach jaj. Inac vcera som mala poradnu, vsetko super, az na to, ze mi nepovedal, kolko mala vazi, ale neva, velkostou sedi na tento tyzden takze nech si vazi kolko chce...vzdy lepsie ako keby mi povedal, ze moc vela, alebo menej ako by mala, on to tam urcite videl a keby sa mu nezdalo, povedal by. Aj krcok je v poho, vsak co by nebol.
Inac ja chcem ist do Sale rodit, hlavne kvoli sestricke Anke, som sa jej pytala potom, ze co bude ak by sa nemocka zrusila a ona, ze neboj sa moja, odrodime doma 😀 😀 😀

bashka
15. feb 2008

a volala mi Emi dneska, ze planuje ten kurz urcite, uz je v kontakte s tou holkou, takze pozbiera baby a nieco bude, tak o dva tyzdne vravela, Kisska dufam, ze stihne. Neviem este ci si to kupim, skor uvazujem o tom babyvaku, to sa mi zda take jednoduchsie, aj bezpecnejsie, ale kazdopadne si rada vypocujem. No ale ta moja mala sa necce ani v brusku nosit, tal uvidime, ci sa jej bude pacit. Ty koki, vcera zacala u Emi na cviceni a doteraz sa nezastavila, som nespala v noci samozrejme, ale ona non-stop, dokonca som si teraz zdriemla, ona samozrejme nie, som to citila aj tak. A uz je riadne velka, bosorka moja. No hadam ju to skoro prejde a potom zas bude spat 4 dni vkuse, ze ani nebudem o nej vediet 😉

bashka
15. feb 2008

tak zas teraz tu pre istotu nikoho neni, neva, idem do mesta bezpecnostne dvere objednat a pak sem kuki-mrk.

sonenschein
autor
15. feb 2008

mne zasa Ema pisala ze to ma byt buduci tyzden v piatok 😕

inak babyvak nieje lepsi http://www.noseniedeti.sk/p2.htm
Vak ponúka o niečo menší počet polôh na nosenie dieťaťa. (nevýhoda)
Vak neponúka natoľko pevné prichytenie dieťaťa na Vaše telo. (nevýhoda)
Pri nosení dieťaťa vo vaku zaťažujete vždy len jedno rameno.

Takze anielik vystraja neboj ved sa unavi 😉 hlavne ze je vsetko v poriadku. Tak sa drz a moc neupratuj potom chce aj malicka

sonenschein
autor
15. feb 2008

oki maj sa

sonenschein
autor
15. feb 2008

Čo na záver?
Najväčšou prednosťou šatky oproti baby vaku je asi možnosť viazania úväzov na obe ramená a tým pádom vydržíte nosiť Vaše dieťatko oveľa dlhšie ako vo vaku. Okrem toho je babyšatka bezpečnejšia, dieťa je pevnejšie pritiahnuté k telu nosiča. Naopak, prednosť vaku spočíva v jeho jednoduchosti čo je výborné v rýchlej mnipulácii s ním

bashka
15. feb 2008

fiiiha, Sonen, ake info, no neviem, vsak pojdem na kurz a mozno zmenim nazor, ked budem vidiet nazorne, mne sa to zda jednoduchsie s tym vakom, kedze neviem si predstavit ako sa viazu tie uzle. A co na tom kuse latky preboha stoji 2 az 3 tisic uz naozaj netusim...Pekny weekend prajem vsetkym 😎 😉

adula76
15. feb 2008

http://nosime.sk/sk/vsetko-o-noseni/vyhody_jedn...
http://nosime.sk/sk/vsetko-o-noseni/testovanie_...

Bashka - viazanie je jednoduchsie ako vyzera, fakt sa to da. A o tom, preco su drahsie satky lepsie sa docitas v druhom linku, tam nejake mamicky testovali satky a napisali vlastne nazory- je toho dost, ale aspon bude ňs mat co citat 😀
Kedysi som mala babyvak, ale uz davno je odlozeny, lebo ked som sa dostrala k satke a Ergu, tak ich nepustim z ruky. Oproti babyvaku je satka maximalne pohodlna, fakt.
Ked sa spytate na nosime.sk, tak Vam poradia aj vysvetlia ktora satka je aka a preco su niektore lacne a ine drahe.

bashka
16. feb 2008

no jo, tak idem citat, takze mozno sa dam aj namotat 🙂 neovorim, ze som proti, len ma to este nejak nepresvedcilo...to bude sranda, ked sa o par mesiacoch budeme precazat po Sali vsetky s babatkami v satkach 😀

bashka
16. feb 2008

Dala som do bazaru jednu super knihu co som uz precitala. O tehotenstve. Ako nová. Keby ste vedeli o niekom, co by ju chcel, dajte vediet, lepsie ked si ju niekto vyzdvihne osobne ako posielat to postou...Najlepsie pre take uplne zaciatocne tehule, vtedy ma to aj najviac bavilo. Dik

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre