Sú tu dáke tehuľky zo Švajčiarska?

zuzka2174
8. nov 2007

Ahojte vsetci..som tu nova 🙂 Tak sa tesim,ze existuje tato stranka,ja zijem vo svajciarsku..tak len tak nahodou,ci tu tiez niekto nieje 🙂 inak prajem vsetkym krasny den

ini
5. dec 2007

takze cely vyber nechavas na muza 🙂 ? si dobra , ja by som to nedovolila , ktovie co by vybral 😀 . ked sa ti snival taky sen, tak asi este dlho nic nebude, ti babo dalo najavo,ze sa nikam neponahla - aspon budes este na vianoce doma 😉 😉
dakujem, ja uplne skvele, akoby som ani tehotna nebola, zle mi nikdy nebyvalo, ani nemam vykyvy nalad, skoro ziadne specialne chutky - skratka dobre babatko, nerobi mamicke zle 🙂 .
neskutocne sa uz tesim domov - normalne ratam dni, kolko este do odchodu 😅

maryam
5. dec 2007

takze ides na vianoce domov - na Slovensko, hej? a rodit budes ale tu, nie?
no asi mas pravdu s tym mojim drobcom, asi sa ponahlat nemieni a pravdepodobne ma este aj dost miesta, lebo sa "hemzi" o 106 a "deformuje" mi brucho

😀 , ale je to zlate, vcera ako som lezala a poklopkala po bruchu prstami, tak udrel aj on nazad a takto som ho natahovala asi zo 10x, tak sme sa s muzom smiali, ze ako "odbuchava" 😵
hrozne sa nanho tesime, som taka zvedava... 😵

ini
5. dec 2007

maryam 😵 😵 😵 to je zlateee, uz aj ja by som chcela, aby to nase bolo vonku 😵 . musi to byt urcite uzasny pocit, ked citis ako ti kopka v bruchu, tosi sa a robi vsetko mozne len nespi 😀
iba na vianoce ideme domov, na 2 tyzdne a potom uz budeme tu az do porodu a potom asi aj po porode hodnu "chvilu", kym budeme moct cestovat.

maryam
7. dec 2007

ini, uz sa balis domov? 🙂

Mne sa dnes snivalo, ze kraaasne nasnezilo, ale figu - nic z toho 😠
Idem dnes na kontrolu, tak som zvedava, na com som, co mi lekarka povie.

mywiel
7. dec 2007

Ahojte, tak som opat tu dnes som bola na kontrole som v 8tt, vsetko ok, fazulka sa pekne hybe a srdiecko bije ako o zavod. Za 5 tyzdnov mam ist na sono zistit ci chcem vediet dawnov syndrom, ale neviem, lebo na amiocentezu ist nechcem asi. Davali ste si robit tieto testy, poradte? Dik.

maryam
7. dec 2007

ahoj mywiel,
co ti poradit, ja som si to dala merat a vysli mi zle vysledky a potom som to olutovala, lebo tolko stresu som v zivote nezazila. Bola som neskor aj na krvi aj na dalsom vysetreni, ktore vyslo negativne.
Inak to meranie je len nejaky "mozny predpoklad" a co som citala doteraz, zeny ktorym vyslo zle porodili celkom zdrave deti.

balsiger
7. dec 2007

mywiel..mne ho udelat chteli, ale mimi se nam odmitalo natocit tak,aby to namerili 😀 takze z toho nakonec nic nebylo..

hodne zalezi na tom, zda-li chces "jen" zdrave dite...pokud ano, tak si ten test dej udelat,abys mohla vyloucit pripadna rizika...dalsi moznost je i vysetreni plodove vody v 5mesici,ale neni to bez rizik 😖

zdravim vas...dobrou

mywiel
8. dec 2007

Diky za rady, jasne, ze chcem len zdrave dieta, ale to vysetrenie nepodstupim doverujem osudu, ze bude vsetko ok, radsej necham babo v klude rast a nie ho traumatizovat nejakymi ihlami, bolo by to pre mna hrozne stratit mozno zdrave dieta pri tom zakroku, takze uz som rozhodnuta nie je dovod aby nebolo vsetko v poriadku, ty doktori len vedia vkuse strasit, nik vas nepodpori. Vsetko dobre aj vam. 😉

balsiger
9. dec 2007

mywiel...ja mela super doktora, on mne prave vubec nestrasil, az jsem si obcas prala, aby mi toho rekl vic...cele tehotenstvi mne doprovazel a mela jsem o hodne vic vysetreni,nez krankenkasse zapülati a on mi to vsechno tak dobre napsal, ze jsem doplacela jen minimum...

ini
9. dec 2007

maryam . no ako si dopadla na vysetreni 😉 ? co s malickym - este stale sa mu nechce 🙂 ? domov sa este nebalim, ved ideme az o 2 tt, medzitym nam pride navsteva na par dni, takze bude este veselo.
mna sa zatial dr.nepytala na ziadne vysetrenie - teda ci ich chcem podstupit - uvidim, 19ho idem na dalsiu kontrolu, tak sa necham prekvapit 🙂 .

maryam
9. dec 2007

ahojte,

ini, celkom ok, maly pribera aj rastie - chvalabohu, aj ked urcite z neho nebude ziadny macko tucnucky, srdiecko bije v norme, miesta ma vraj este kopec, vsetko je ok, az na test - co mi robila minule na streptokoka B - vraj sa "zacina robit" ci co... Ale to sa pri porode pichne nejake antibiotikum-injekcia a bude to ok.
Inak ja sa stale dobre citim, bolesti nemam ziadne, aj spavam super - co doktorku prekvapilo - ze sa vyspim 🙂
Povedala mi, ze ak neporodim do terminu - 17.12. tak mam zavolat do nemocnice, ze mi spravia termin a pojdem na ultrazvuk - ten co sa zapina okolo pasa - pol hodinovy aby videli ako na tom babo je, ci ma este dost zivin a co dalej.
Ja pravdepodobne zavolam sestru, nech mi dojde, nech nam je veselsie 🙂 a v prve dni mi aspon troska pomoze, lebo tu nemam tiez nikoho z rodiny.

Mywiel, vsetko treba brat s rezervou, ja mam tiez stastie na "strasiacich lekarov" 🙂
A uz ste zacali nakupovat vybavicku? Ja som zacala az niekedy ku koncu a teraz obcas rozmyslam, ci som toho nekupila malo, ale muz ma prehovoril, ze ved urcite nieco dostaneme od navstev, tak az to potom zbytocne nelezi v skrini, tak uvidime.

balsiger
9. dec 2007

maryam...jestli chces porodit,tak si od manzela nech namasirovat vnitrni strany kotniku 😉 jsou tam nerven,ktere rozjizdi funkci svalovou v deloze 😉 u mne to zabralo...

maryam
9. dec 2007

To vazne? 😕
U teba to hned zabralo, ci ako?
Myslim, ze este tyzden vydrzim, ak tak - zacnem s tym masirovanim buduci vikend 🙂

balsiger
10. dec 2007

no, zabralo to behem 24hod 😉

maryam
10. dec 2007

balsinger, diky za radu - budem skusat, ale este mam robotu, tak este chvilku pockam 😀

balsiger
10. dec 2007

😀

mirka414
11. dec 2007

Dievcata poradte existuje vo CH nejaka davka ako RODICOVSKY PRISPEVOK?alebo RODINNA DAVKA?Na slovensku mi povedali,ze si to mam pytat vo ch ale neviem kde a ako 😠 je to podla mna blbost doteraz som ju dostavala na sk uz asi14mesiacov a zrazu si vymysleli na urade toto a to sa mi drobec narodil na sk a mame tam aj trvaly pobyt...ako sa mam branit?kde by mi mohli dat nejaku peciatku,ze taka davka sa vo ch nevyplaca?

maryam
11. dec 2007

mirka, existuju len pridavky na deti, ktore dostava "pracujuci rodic" - automaticky dostava od zamestnavatela, to je vsetko, ak obidvaja rodicia nepracuju a su zahlaseni na socialke, tak dostavaju od socialky tiez nieco ako pridavok na dieta - vtedy je o nieco vyssi, ako u pracujucich rodicov.
Inak ja by som odisla v tvojom pripade na Gemeinde a spytala sa tam na to, ze ci ti mozu dat nejake tlacivo, ze nic nedostavas.

balsiger
11. dec 2007

to je divne, co po tobe ty sk urady chteji...a jak to, ze ti zrazu nic nechteji platit? to je trochu divne,ne? jak to zduvodnili? 😲

mirka414
11. dec 2007

jednoducho mi to pozastavili a ze si mam taku podobnu davku hladat vo svajciarsku 😠 14mesiacov to bolo bez problemov a zrazu toto a pritom splnam vsetky podmienky dostavania tej davky 😒

balsiger
11. dec 2007

to se mi nejak nezda...ze tak najednou 😲

zuzanab
11. dec 2007

Mirka, urcite si zajdi na Gemeinde, oni Ti vystavia doklad, ze vo CH si nic nedostala ani nic nepoberas. Na SK len vymyslaju, aby odradili matky, ktore si pytaju, na co maju narok.

mywiel
11. dec 2007

Mirka414 nie je dovod aby ti Slovensky stat prestal platit, ked sa maly narodil na Slov. a hlavne ked tam mas stale trvaly pobyt! Sa ta chcu len zbavit, nedaj sa. Drzim palce. 😠

maryam
11. dec 2007

ahoj mywiel, co nove?
ako sa citis?

mywiel
11. dec 2007

Ahoj maryam, uz je to ovela lepsie uz mi nie je tak casto zle. Akurat som v jedle stale preberava hocico mi nejde na chut. A ty ako uz ratas dni? 😅

maryam
11. dec 2007

no veru, ani nespominaj... Cim je to blizsie tym som nejak rozrusenejsia, normalne sa snazim vela nad tym neuvazovat, az sa este "nezlaknem" 🙂

Mne bolo inak v tom 3. mesiaci a potom asi az do piateho kazde rano zle a vobec som nemohla citit sladke - tak sa muz radoval, ze to bude urcite chlapec 🙂 a nakoniec to aj tak je.

ini
14. dec 2007

maryam ako? este stale nic 🙂 ?

maryam
14. dec 2007

ahoj ini, no nic... cakam do pondelka, este cez vikend chcem doupratovat 😀
ale v nedelu asi zacnem "vyvolavat", teda skusat, co sa pise, ze by malo zabrat...
a ty ako?
tesis domov, co? darceky ste pokupili?

balsiger
16. dec 2007

nazdarek devcata...
tak maryam,uz jsem napjate jak struna....uz??????moc na tebe myslim!

maryam
17. dec 2007

😀 nieeeeeee, este stale nic...
Mozno do konca tyzdna... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre