Sú tu dáke tehuľky zo Švajčiarska?

zuzka2174
8. nov 2007

Ahojte vsetci..som tu nova 🙂 Tak sa tesim,ze existuje tato stranka,ja zijem vo svajciarsku..tak len tak nahodou,ci tu tiez niekto nieje 🙂 inak prajem vsetkym krasny den

balsiger
14. nov 2007

hlavne nezapomen zdravotni pojisteni odhlasit, jinak po tobe po letech budou chtit penale - to se stalo mne 😠 .no a pokud mas na sk nadale hlaseny trvaly pobyt,tak bys mela mit i narok na porodne - takhle to aspon funguje v CZ 😉

balsiger
14. nov 2007

zuzi: ja znam milou slovenku ve steffisburgu...pokud bys mela zajem,smim ti daz jeji telefon 🙂

mirka414
14. nov 2007

dakujem to idem odhlasit ako prve 🙂 .nasa dcerka sa nam narodila na slovensku ako slobodnej mamicke takze teraz mame pas SK a nas tatino jej uz dal spravit aj vyhlasenie o otcovstve takze mame uz aj ID zo CH.Uz sme aj zosobaseni takze teoreticky mame vsetky papiere v poriadku.este sa chcem spytat mame uz aj kankenkase vo CH a mozem ist k lekarovi na SK osetria ma normalne?preplatia mu to?chcela by som tam ist ku gynekologovi kedze mu viac rozumiem chcem sa spytat ci je zdravotne u mna vsetko v poriadku nebudu problemy?

maryam
14. nov 2007

ahoj mirka,
moj muz chodi normalne k lekarovi, ked ochorie v Bosne a Krankenkasse mu to preplaca, normalne spravim vypis, ze co vsetko a poslem doklady od lekara, co si on zaplatil v hotovosti a oni to preplatia.
Ale neviem, ako je to s gynekologickym vysetrenim, lebo to nie je "akutne"

zuzka2174
autor
14. nov 2007

Balsiger,ja som zacinala v zh ako babysitter,pracovala som tam rok a potom som sa starala 3 mes o starsich ludi..taka pflege...tam som stretla svojho muza,zacal na mne mluvit cesky🙂,ale je to svicar,jeho rodicia su z Prahy..emigrovali..inak..sme svoji mesiac aj par dni🙂a ze cakame babo som prisla tyzden po svadbe na to...planovali sme to troska neskor..ale stalo sa...inak uz si hladam pracu skoro rok...a zatial mam hroznu smolu

zuzka2174
autor
14. nov 2007

Balsiger,no ked by ta slovenka mala zaujem..tak rada..ja tu neznam moc lidi

zuzka2174
autor
14. nov 2007

Balsiger..neviem ,ci poznas v Berne taky maly barik australsko-cesky,vlastnia to cesi,a chodi tam vela cechov a slovakov...a maju tam plzensky gulas a svickovou a ceske pivko🙂BUMERANG sa to vola,je to hned u stanice...musim teraz ist,tak ti prajem pekny den aj vsetkym kockam tuto..papa

mirka414
14. nov 2007

my tu pri ZH mame normalni slovensky babinec 😀 je nas tu kopa.

ini
14. nov 2007

mirka, to ti podla mna nepreplatia navsteva gyn. na slov. - budes si musiet sama, ale neni to velka polozka, tak okolo 1000 sk -klasicke vysetrnie.
inak aj tu v okoli ( ja byvam tiez pri badene)je dost zenskych lekarok kt. su cesky - napr. v nasej dedine je jedna - velmi mila a hovorim s nou po slovensky a napr. aj v dietikone je ceska...

mirka414
14. nov 2007

ahoj ini a kde bzvas presne ty?ja som v Schneisingene.

ini
14. nov 2007

mirka v neuenhofe - cca 6 km od badenu a 20 od Zh.. prepc, musim letiet, vecer sa tu zastavim

ini
14. nov 2007

este som to stihla mrknut na mape, sme od seba priblizne 10 km 🙂

mirka414
14. nov 2007

okej budem tu.super ze si tak blizko. 😵

ini
14. nov 2007

uz som doma 🙂 . mirka a ty si tu nebola u ziadneho gynekologa? chodis len ked si na slov?

balsiger
14. nov 2007

tak me holky napada, ze jsem na CZ konikovi tohletma kdysi otevrela,ale nikdo se mi neozval...tak jsem rada,ze jste tu 🙂 🙂

ini
14. nov 2007

ja som tiez pozerala, ci tu tema CH je , a nic som nenasla, az teraz sa otvorila

balsiger
14. nov 2007

ale zatim se nic moc holky nechodi ☹

mirka414
14. nov 2007

ini jasne ze bola ale moc sa mi nepozdaval toho slovenskeho uz poznam dlhsie,pozna ma a ma aj moju kartu tak som myslela ze ci ma moze skontrolovat ci som v poriadku.

zuzanab
14. nov 2007

Ahoj Mirka 🙂 tak sa znova stretavame 🙂

zuzka2174
autor
15. nov 2007

Ahojte kocky..ako sa mame???Ja dnes nejak nemam svoj den...Doktor mi neberie tel. uz je asi na prazdninach...chcela som mu zavolat..lebo odkedy som bola u neho..pocitujem svrbenie..a v lekarni mi povedali,ze to je nebezpecne ak sa to dostane na vajecnikovody...:(

mirka414
15. nov 2007

ahojte aj ja som trosku chorucka prechladnuta casto musim na wc neviete nejake kvapky nato alebo nieco ine?

balsiger
15. nov 2007

zuzi a ke komu chodis? ja jsem u ammanna ve steffisburgu, je moc fajn a milej.tak jestli to u tebe hori,tak tam brnkni,hned te vezme,myslim,ze ted prazdniny nema...0334377777, klidne rekni, ze jsem ti na nej dala tip🙂 (simna balsiger)...

mirka a jsi tehu??kvuli tem kapkam?muzes brat vse,co ma paracetamol...treba demogripal 😉

ini
15. nov 2007

ahojte, mirka okup sa v teplej vode a pi vela, nohy maj v teple a aj krize...

mirka414
15. nov 2007

nie niesom tehotna este chvilku pockame a potom znovu.dik za tipy.

balsiger
16. nov 2007

ahoj vespolek...koukam, ze to tu zeje prazdnotou...asdi jste vsechny v robote...
mne mala chrni,takze ja litam mezi pradlem, myckou,prackou...vsude bordel, nevim,kde zacit a nikde to nebere konce 😀

zuzka2174
autor
16. nov 2007

hali halo🙂je tu niekto?

balsiger
16. nov 2007

ja 🙂

balsiger
16. nov 2007

zuzko, psala jsem martine, vi o tobe, ze se ji mozna ozves 😉 uz jsi to vyresila s tim doktorem?

zuzka2174
autor
16. nov 2007

Balsiger..ahoj..citila som o tom...ze je to ked..ma clovek zvysenu teplotu..tak si nevezme furt tabletku...lebo pre tehotne nieje velmi dobre..tie cipky...nemam pocit,ze to mam na vajecnikovodoch..ja neviem..

zuzka2174
autor
16. nov 2007

a Kto to vlastne je ta Martina..pracuje tu nebo zije???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre