Sú tu dáke tehuľky zo Švajčiarska?

zuzka2174
8. nov 2007

Ahojte vsetci..som tu nova 🙂 Tak sa tesim,ze existuje tato stranka,ja zijem vo svajciarsku..tak len tak nahodou,ci tu tiez niekto nieje 🙂 inak prajem vsetkym krasny den

maryam
12. nov 2007

Ini, ja ti hovorim, ze na mna posobila ta nemocnica pravy opak, bol to "informacny vecer", takze bolo take "tlmene, prijemne osvetlenie", nepobehovali tam ludia ani lekari, vsetko na mna posobilo tak upokojujuco a ten film co premietali, to nebol ziadny "krvavy porod" nazivo.
Bolo to "podlozene hudbou" a porod ako taky tam nebol ani ukazany, len ako zenu pripojili na tie pristroje, dalej zena vo vani, ako rozdychava stahy, co nebolo take strasne a nakoniec tam ukazali porod do vody - zaverecnu fazu, ale v izbe bolo tma a len svietil niekto baterkou do vody, tak sa len videlo babo ako doslova "vyklzlo" von, co bolo ok.
Ja tiez nemam rada dokumenty z nemocnicneho prostredia a porod mi je brrrrrrr, radsej to nepozeram 😀
Ale oni nas nechceli "sokovat", tak to bolo vazne fajn spravene.

Inak aj ja som myslela tie papiere vybavovat sama na Slovensku, tak uvidime, lebo sa mi to tiez zda strasne zdlhave prostrednictvom velvyslanectva.

mywiel
12. nov 2007

Ahoj holky, dik za informacie, tak najblizsia nemocnica , kde sa da rodit do vody je asi 45 minut od mojho bydliska, tak to vzdam, aj ked sa mi ten sposob pacil, lebo som vodny zivel, zas vi vravim, ze ta epiduralka je tiez dobra vec, ale zase vo vode ta nenastrihnu a nemusia zasivat, ale na koze ti zas doktor pomaha porodit hlavicku a pliecko dietatka a hovori ti kedy tlacit, tak sa asi rozhodnem pre klasicky porod, kedze je to prvy krat radsej budem pocuvat instrukcie doktora, ktory ma bude navigovat a keby sa objavili komplikacie je to predsalen istejsie na tej koze.

maryam
12. nov 2007

mywiel, aj vo vani ti pomaha ta "porodna asistentka", aj hovori kedy tlacit aj ako dychat...
a ked su komplikacie, tak sa i tak nerodi vo vode, alebo ak si vo vode, tak vylezies von s pomocou

Ale to som vazne prekvapena, ze az 45 minut to mas od bydliska, myslela som, ze v celom Svajciarsku je to tak, ze "dohodis kamenom" a si v porodnici aj s vanou 😀

mywiel
12. nov 2007

No vidis mozes porovnavat vyhody a nevyhody nemeckej a francuzskej oblasti, tu to este take bezne nie je, akurat mozes ist do vane na stlmenie kontrakcii, ale rodit v nej nemozes. Ale asi aj tak by som chcela epiduralku a radsej budem rodit 10 minut od bydliska ako sa este niekam daleko trepat.

maryam
12. nov 2007

tak to urcite, tolku cestu k porodu to by som ani ja nechcela, porodit v aute 😀
Inak v tych "lepsich nemocniciach" resp. klinikach mozu dat epiduralku aj ked si vo vode, si to predstav, tuna v tej mojej teda nie, ale uz som o tom citala, ze niekde je to mozne... To je potom asi "rozpravkovy porod" 😀

mywiel
12. nov 2007

Vazne?! No to by bola sila, ale ja som niekde citala, ze to prave nezavadzaju do vody kvoli infekcii?! Tak neviem, ja si nadeje nerobim, ja viem, ze to bude klasicky porod, ale aj tak je to vzdy lepsie ako dakedy, ved predtym zeny rodili bez vsetkych tychto vymozenosti a zvladli to, priroda je mudra a porod je prirodzena vec, dnes to trochu prehaname a potom sa zbytocne plasime. Ja som si vsimla, ze mne vobec nepomaha citat tu rozne clanky na Modrom konikovi len som viac vyplasena potom.

maryam
12. nov 2007

ved prave, hlavne sa nestresovat, ja stale myslim pozitivne a som "optimisticky naladena na porod" 😀 , ved aj my sme na tento svet nejako dosli a nase mamy to prezili, tak co...
Ja som tiez dost clankov na nete precitala a dost pisu o tom, ze je velky rozdiel pri porode hlavne zo strany rodicky, ze ako sa k tomu stavia, ak je ustrachana, vyplasena, strnula, tak aj inak vnima bolest aj ju horsie preziva,
tak sa treba optimisticky naladit. Muzovi som povedala, ze ma musi rozosmievat, az nemyslim na bolest 😀

mywiel
12. nov 2007

Skus si zadat a povedz ci ti to vyslo? 😉

http://mimino.kvalitne.cz/index.php?file=uvodni...

maryam
12. nov 2007

mywiel, sklamem ta 😀 ukazuje, ze dievcatko a budeme mat chlapceka na 99.99%

ale vies co je lepsie na zistenie? Sny, mne sa snivalo, ze budeme mat chlapca predtym ako sa to dalo vobec zistit a aj niektorym kockam tiez tak...
Tak intenzivne snivaj 😀

mywiel
12. nov 2007

Tak to intenzivne snivam odvedy mam sny ako filmy, cele pribehy mozem rozpravat... 😀

ini
12. nov 2007

ahaaa maryam, tak ty pojdes radsej domov vybavovat...no co mam kamosku, ktora prisla z uk vybavit papiere pre svoje babo, cakala na ne 3 mesiace, kym jej prisli ☹ tak neviem co je lepsia volba...ked pojdes vybavovat ty, mozno tolko dlho cakat nebudes musiet..ona vybavovala cez prazdniny, kedy mali vsetci cas, ale zakonna lehota je tusim 2 mesiace...

sonka13
12. nov 2007

Ahojte, mam 7 mesacneho synceka, a moj priatel je v kantone SO, dnes sme sa vratili boli sme kuknut svagrinku a nasho tatika.

mywiel
12. nov 2007

Vitaj Sonka a ako dlho tu tvoj priatel uz je? Je tu kvoli robote? Ty zijes na Slovensku?

zuzanab
12. nov 2007

pekny vecer 🙂 Tehulky, ako hodnotite zdravotnu starostlivost tu v CH? zvlast starostlivost o tehulky?

maryam
12. nov 2007

ahoj zuzana,
vo vseobecnosti som spokojna, urcite sa najdu aj nejake "tmave body", ale ich je myslim ovela menej ako kdekolvek inde.
Inak mam zlatu doktorku-gynekologicku, strasne milu a som s nou spokojna. A starostlivost o tehotne - asi ako aj o normalnych pacientov, nezda sa mi nejaky "velky rozdiel", v nemocnici som zatial este nelezala, chvalabohu, zato moj muz si to odkrutil aj za dvoch, takze viem ako to tam priblizne bezi, starostlivost je vyborna
😉

zuzanab
12. nov 2007

maryam, to je super, ze mas taketo pozitivne skusenosti 🙂 , za tie zdravotne vykony sa teda aj poriadne plati 😖

maryam
13. nov 2007

zuzana,
no plati - teda zdravotna poistka je veru dost vysoka, ale zasa to vsetko vyzera myslim ze lepsie ako na Slovensku v "nadstandarde"
Ja ked som videla, ake mal moj muz tuna v malej nemocnici "Menu", tak som padla na zadok, no veru kralovske, dokonca po obede dezert, ze bud zmrzlinovy pohar, alebo nejaky "krem s ovocim" 😀
Mna uz len ta "postel" uchvatila, kvalita postelnych obliecok - taku ani doma nemam 😀
A sestricky veeelmi mile, to jeden muzov spolupacient nemohol ist na WC - zapcha, tak mu sestricka hned teplu vodu na brucho nosila s nejakym olejcekom, ked mu noha strpla od lezania, tak masirovala... no co ti budem hovorit 😀

mywiel
13. nov 2007

Veru aj ja si myslim, ze mame stastie, ze tu budeme rodit, lebo na Slovensku by som sa normalne bala a vraj v Anglicku je zdravotnictvo tiez hrozne, lebo su tam statne nemocnice, ale vraj vsetko zastarale a pritom taka vyspela krajina. Tak si mozme gratulovat, ze sme si vybrali Svajciarsko. 😉

maryam
13. nov 2007

mywiel, tak tak 😀
sme si vedeli vybrat...
ale este nejdem "prechvalovat" dopredu, uvidime, ako prezijeme porod 😉
aj ked znama mi hovorila, ze ked rodila, tak bolo okolo nej 6 ludi!!!
ja reku, ze co robili a ona, ze ju hladkali po hlave a po ruke a davali obklady a utesovali 😀

balsiger
14. nov 2007

dobre ranko devcata...muzu se obcas pridat? Jmenuju se simona a ziju uz pres 7let ve svycarsku, mestecko thun. pry tu nekdo z vas taky bydli v thunu 🙂 ,dostala jsem na vas tip od kolegynky z jine diskuze...
preju vsem krasne ranko!!

ini
14. nov 2007

ahojte, tak vcera som absolvovala prvu prehliadku u dr. videla som si baby, bolo kraaasne 😵 , len som bola prekvapena, ze ma nepozerala zvnutra(na slov. sa v tebe hned rypu) - len ultrazvuk mi robila....nechcela som sa jej nic pytat,a nieze by mi to chybalo, tu sa vnutorne vysetrenia nerobia?

balsiger
14. nov 2007

ini: ja jsem mela ve 12tt vnitrni vysetreni,ale co si pamatuju,rikali, ze by se dalo udelat i venkovni, ale jelikoz jsem mela komplikace(krvaceni),tak to delali vnitrne,aby zjistili,odkud krvacim...

ini
14. nov 2007

aha, tak mne ani nespominala zeby ma pozrela zvnutra, len mi urobila ulrazvuk a to bolo vsetko

maryam
14. nov 2007

ini, aj mne robila pri vysetreni len ultrazvuk cez brucho, tu je to asi normalka, ked som vsak bola na kontrole u druheho lekara - jedneho Madara, tak robil ultrazvuk zvnutra, vraj sa "lepsie vidi" 🙂

Predpisala ti aj vitaminy alebo kyselinu listovu?

mywiel
14. nov 2007

Ahojte kocky, vitaj Balsiger, tak sa to tu rozrasta no super. Akurat som sa vratila od doktorky, povedala mi babo je pekne velke a ze som naozaj v tom 9 mesiaci, ale prve sono mi bude robit az za 3 tyzdne, tak si este pockam. Inac date si urobit aj test na trizometriu ci nie? Mne vitaminy ziadne nepredpisala asi zabudla, ale aj tak uz beriem kyselinu listovu a vitaminy B.

zuzka2174
autor
14. nov 2007

Ahojte kocky,no ja som bola v 7 tyz u doktora,takze sa na babätko pozrel z vnutra,ze vonkajsi mi bude robit,az ked budem tak v 12 tt,inak ma opusta chut do jedla..zacina mi vsetko smrdiet..Balsiger..ja som v Thunu🙂

balsiger
14. nov 2007

zuzka: jo, uz jsem vas docetla a uz o tobe vim 😉 ja teda nebydlim primo v thunu,ale asi 10km od thunu smer seftigen, v male dedince Noflen - nevim, jestli ti to neco rika...

zuzka2174
autor
14. nov 2007

balsiger...hmm ne moc..ja som vlastne ve Steffisburgu..ale vlastne byvam Thunu...je to blizsie...inak ako sa ti tu zije??

balsiger
14. nov 2007

ja jsem se pred 6mesici ze steffisburgu odstehovala....zije se mi celkem dobre, mam malou holcicku, fajn muze...momentalne jsem na materske(jak jiste vis, mame tu celych 16tydnu 😠 ), potom zase budu muset do prace. urcite znas Input-fitness - tam pracuju...nebo ze bys tam dokonce trenovala???to by byla nahoda...

muj muz je svycar,zname se uz asi 6let a jsme pres 3roky manzele...a co ty?

mirka414
14. nov 2007

ahoj mozeme sa pridat? nasa rodinka sa sklada ja Mirka,otecko Markus a nas pokladik Leonie,my byvame 27km od ZH pri BADENE.svadbu sme mali 7.7.07 .chcela by som sa spytat mamiciek a poprosit o radu
idem prvy x po svadbe domov vybavit doklady,poodhlasovat sa z poistovni a nahlasit vsade zmeny 😠 poradte na co nezabudnut,prosim a na co sa pripravit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre