Sú tu dáke tehuľky zo Švajčiarska?

zuzka2174
8. nov 2007

Ahojte vsetci..som tu nova 🙂 Tak sa tesim,ze existuje tato stranka,ja zijem vo svajciarsku..tak len tak nahodou,ci tu tiez niekto nieje 🙂 inak prajem vsetkym krasny den

mirka414
17. dec 2007

ahoj tak aj my sa hlasime.na sk som mala hrozne pomaly internet a ziadnu trpezlivost cakat kym sa mi nacita stranka.no skoro abstak bez konika 😠 .a potom tie urady no hruza.baby ako to mate vy s pridavkami na deti?my dostavame vo ch 170chf na dieta od zamestnavatela existuje tu vo CH aj nieco ako rodicovska davka,rod.prispevok?ja mam nan narok v sume 220CHF na SK ale teraz mi povedali,ze ak markus otec dcerky pracuje mam si ho pytat tu vo CH.neviete kam mam ist?je tu nieco ako socialny urad alebo iny pre rodinu?

maryam
17. dec 2007

mirka, na Slovensku su trafeni, co si mas tuna pytat???
Tu to vobec neexistuje! Ziadny rodicovsky prispevok, ked je zena doma s dietatom, nedostava vobec vobec nic!
Ked ti manzel pracuje, dostava akurat pridavky na dieta a to je vsetko.
Materska dovolenka tu existuje "az" tusim 10 tyzdnov a to je vsetko. Potom bud ides do prace (ak ti niekto moze strazit babätko - podotykam nejake 3-mesacne) alebo zostavas sama doma - starat sa. V tom pripade nezarabas, ale ani nic nedostavas, ked mas muza pracujuceho.

Ja by som odisla spytat sa na urad - socialny a uvidis, co ti tam povedia, ci mas ist niekam inam, alebo oni ti mozu dat potvrdenie, ze tu rodicovsky prispevok nie je a hotovo.

mirka414
17. dec 2007

maryam aj ja som im to vravela ze tu nic take nieje.teraz musim na obecny tu vo ch a ukazat im ten papier co je od socialky na sk a nieco spolu vymysliet.mozno potom cez kanton AG alebo co.ved uvidim.teraz posielam papier linke fabian a musi my to cele prelozit.

maryam
17. dec 2007

mirka a aky papier posielas na prelozenie??
ten zo socialky na sk?
no drzim palce, aby si nieco vybavila 😉

ini
17. dec 2007

maryam, teda ty nas poriadne natahujes 😀
ja uz sa domov tesiiiiim, darceky nakupene, zabalene, uz len pockat par dni a hor sa na slovensko 😀 😀 😀 , v stredu ma este caka navsteva u dr., dufam , ze bude vsetko ok...teraz tu mame na navsteve znamych do stredy, tak nam ten cas rychlejsie zbehne

mirka414
17. dec 2007

ano maryam ten zo socialky.a co tvoj uzlicek v brusku kopka 😵 .
ini a co ty budes si narokovat na nejake pridavky aj na sk?

maryam
17. dec 2007

ahojte,
tak sa znova hlasim, dnesny den sa blizi ku koncu a ja stale nic...
zajtra mam volat do nemocnice kvoli kontrole, tak hadam potom budeme "mudrejsi", ci sa to uz skoro rozbehne, alebo co...

dobru noc vam prajem 😉

mirka414
17. dec 2007

a si si ista ze si tehotna?nenajedla si sa len vela 😀 😀 ?ale nie pokial je babko v brusku tam je o neho tiez krasne postarane a neboj ono sa ohlasi a este ti bude potom chvilu smutno ze uz netancuje v brusku 😵

maryam
18. dec 2007

mirka, jem vela, ale jedlo sa nezvykne hybat 😀

aj vcera som si bola este o jedenastej vecer natriet chlieb s maslom a salamou a ani nie pol hodiny predtym som do seba hodila plny tanier krupice so skoricou...
😀

balsiger
18. dec 2007

maryam, ty chudero jedna!!!! to se tomu tvemu rostakovi nechce ven? lenoch jeden!!!hlavne,abys to stihla do 2008 😀

holky, ta mutterschaftsurlaub je snad jednotne dana zakonem na 14-16tydnu - u mne 14 a je to 80%z platu, kazdopadne jsi tu predtim musela byt min 6mesicu zamestnana!

mirka414
18. dec 2007

balsiger ja viem ale toto je ine na sk je vyplacany rod.prispevok alebo aj pod nazvom rod.davka a ked take nieco nieje aj tu vo ch tak ma matka slovenka ma narok a vyplaca to SR.Je to suma 4560sk na mesiac.uz mi to potvrdili ze tu sa to nedava a tak to budeme nadalej dostavat na sk.

liska
18. dec 2007

jej, maryam, si to ty? 😅 gratulujem k coskoro-uzlicku, to je super 😵 ten moj uz je riadny "uzol", kuk na fotky, ak chces, mam ich tu 🙂
zdravim aj Zuzanku, nahodou som sem nakukla a co nevidim - par znamych tvari, hned som vas musela pozdravit 😉
mirka, maryem ma pravdu, bojuj na SK za svoj narok, tu v CH ti nikto nic neda, tak nech ti to len pisomne potvrdia a ked to budes mat cierne na bielom, nikto ti uz do toho na SK nemoze hucat 😠

balsiger
18. dec 2007

ahoj liska....tebe jsem tu jeste nepotkala...ale asi taky bydlis v CH... psala jsi o zuzke..tak ta uz tu taky delsi dobu nebyla...precti si diskuzi ☹ , bydlime od sebe hodne blizko,ale bohuzel na ni nemam kontakt...

maryam
18. dec 2007

ahoj silvi,
no, som to ja, dobre odhadujes 😀 , ja ta stale "sledujem", teda tvojho drobca, vsetky fotky prezrete, no je to fesacisko - pravy Talian 😉 a veru, cely ocko - akokeby si ho do kopirky hodila 🙂

balsiger, no nechce sa mu este, dnes som bola na tej kontrole CTG, vsetko je ok, malemu vraj nic nechyba, tak treba len cakat, ci si to nerozmysli - ale tak sa tu ochladilo, tak asi sa mu nechce 😀 , v piatok mam dalsiu kontrolu, ak sa bude "stale drzat", tak uvidime co dalej, ale lekarka bola zlata, ze ak budem chciet, mozeme sa dohodnut na pomalom "vyvolavani" tak uvidime 😉

ini
19. dec 2007

mirka, asi si nebudem na slovensku na nic narokovat 😖 , neviem ci by mi aj dali, hoci mame tam obaja stale trvaly pobyt, nic si tam vsak neplatime a babo sa narodi tu, jedine tu dostaneme (ak) kinderzulage a to bude vsetko
na slov. vlastne poziadam len o prispevok pri narodeni, co bude uz 25 tis., snad ho raz dostanem 🙂

maryam
19. dec 2007

ini, co by si si nenarokovala?
ved to je nejakych 4400 korun ten rodicovsky prispevok, to je cez 200 Fr. to sa ti predsa zide - mozes malemu setrit, ked uz nic ine...
Inak chystas sa hned po 3 mesiacoch do prace? Alebo nebudes robit dlhsie?

mywiel
19. dec 2007

Vidim ze sa tu stale bavite o peniazoch, ved tie bude veru treba. Ja asi uz nemam ziadny narok na Slov. ze, ked som tu vydata? Ale stale mam dve obcianstva, tak neviem kde by bolo lepsie si pytat ci tu ci na Slov. no nerobim si nadeje, lebo trvaly pobyt na Slovensku uz nemam tak to asi pada ze? 😒

ini
19. dec 2007

mywiel absolutne netusim ako to je...ono dnes plati jedno a ked budeme rodit, tak sa to dovtedy aj 3x zmeni
maryam, netusim ci mi ich daju, na slovensku som totiz nikdy nerobila, nic si neplatila, pochybujem , ze mi nieco socialka odklepne, hoci je to odveci, kedze tu nebudem nic dostavat a ani doma 😖
do prace nepojdem, lebo ani tu som nerobila (chodila som na slov.do skoly) - s mojou skolou nie je sanca ☹ , a navyse mame kocovny zivot, stale sa len stahujeme, tazko sa tak hlada praca

maryam
19. dec 2007

mywiel, ak nemas trvaly pobyt na Slovensku, tak myslim, ze narok nemas - teda som o tom presvedcena.. 😖

ini, to nevadi, ze si na slovensku nikdy nerobila, to nie je "materska", ktora sa pocita na zaklade vyplaty - ta trva len neviem kolko, neskor sa dostava ten rodicovsky prispevok 4 400 korun, na ktory ma kazda zena narok do 3 rokov.

ini
19. dec 2007

vazne maryam, to som nevedela, takze si to vybavim, ak sa bude dat - dakujem za radu 🙂 . a ty ako? este stale sa vam nechce 🙂 ?

maryam
19. dec 2007

ini, ja hovorim, ze s tym ani tento tyzden uz nepocitam 🙂
myslim, ze to dojde na mna buduci tyzden, mam taky citak, tak uvidime az to zasa "nezakriknem" 🙂

Muz mi akurat povedal, ze sa mu ani nic robit nechce - ze je zo mna nervozny 😀, tak som ho upokojila, ze nech este nic necaka... Nech len pekne pracuje 😀

mirka414
19. dec 2007

ini pozor treba si to vsetko podat do pol roka od narodenia inak to pada 😠 ja uz mam to potvrdenie a uvidim co si teraz nanovo vymyslia.

ini
19. dec 2007

mirka to viem, ze vsetko treba do pol roka od narodenia a viem aj to, ze prispevok pri narodeni sa podava az po 28 dni zivota dietata - na co treba potvrdenie od lekara

mirka414
20. dec 2007

dievcata ako budete travit sviatky vo ch?co budete varit a porabat cele dni?
maryam ako sa dari?

balsiger
20. dec 2007

no..tak maryam uz asi bude neco koumat,kdyz se nam tu neukazuje 😅 😕 😅 drzime palce!!!!

mirka: ja budu tady a 26.letim s malou na 2tydny do cz za rodinou...jinak 24.12. bude chinoise,prijede par pribuzn

maryam
20. dec 2007

ahojte kocky,

no stale nic 😒 , stale som tu, zajtra sa hlasim na kontrolu, tak mozno budem mudrejsia, ked sa vratim 😅

mirka414
21. dec 2007

no tu sa u maryam pripravuju asi vesele vianoce 😀 😀 to by som chcela mat dietatko narodene na vianoce 😵 😵 to by bol pre mna najkrajsi darcek...kedy ste to presne mimino robili,vies este datum,hodinu? 😀 😀 daj tip skusime.

maryam
21. dec 2007

mirka 😀 , tak presne si to uz nepamätam - ale moze byt, ze prave na moje narodeniny - 16.3. 07 😀
tak to nejak vychadza 😉

a z tej kontroly teda mudrejsia nie som, vsetko rovnako, drobec ma stale dost plodovej vody, aj placenta ze funguje, srdiecko mu pekne bije, stale sa vrti a prehadzuje zo strany na stranu (myslim chrbatik), obcas zaboxuje, obcas kopne, ale inak vsetko po starom...
Ziadne kontrakcie - vobec nic... A to sa skoro stale hybem a nieco robim.
V nedelu ma caka dalsia kontrola a uvidime, povedia mi, kedy by zacali vyvolavat. Tak drzte palce, az sa to radsej "spusti samo" 🙂

mirka414
21. dec 2007

super to si poznacim dufam ze to klapne... 😀 😵

balsiger
22. dec 2007

maryam...to je jak krimi 😀 napinavy dej 😀 😝 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre