Sú tu mamičky a budúce mamičky z Michaloviec?

stanka_s
24. júl 2006

Ahojte mamicky a buduce mamicky z Mi, rada si s vami pokecam.

malka
13. okt 2007

my tiez nic extra, akurat sa poobede pojdeme poflakata po meste, treba mi kupit noznice, idem zarovnat mojej malej princeznej frizuru 😉

mory
13. okt 2007

malka a doma nemate noznice? 😕
ja som svoju strihala strojcekom 😅 😀

mimus
13. okt 2007

ahojte babenky. nooo dneska som si troska prispala a hned ked som vstala som isla navarit. Segedin a knedlu. Nepridete? Idem asi do mesta 😀 zahnat nudu tak sa vam ozvem neskor. pa pa

nera
13. okt 2007

ja som bývala na Rázusovej4(asi), už ani nepamätám dole je kozmetika a solárko 🙂
a ja som učila na SŠ a Vy?

malka
13. okt 2007

mory, ale mame, ale manikurove a potom take vacsie, no a s tymi sa neodvazim ju strihat 😅
a strojcek nemame, ten by sa u nas doma nevyuzil

mory
13. okt 2007

nera ja som z razusovej 6 😀 ,no neviem ako tak na teba pozeram tak asi nepoznam,v ktorom roku si tam byvala,lebo ja som zijem od 2000 v zahranici.

malka sak ja zo srandy 😉 ja stojcek vyuzivam vela lebo mam aj syna 😀 toho by som strihala kazdy den(maniacka)ale on to velmi nema rad 😅

ja som prave vstala,mala spala pol hodinky 😖 takze vela som nepospala ale aspon daco 😔 idem si urobyt kavu

mimus jaj tak take tu nespominaj jak segedinsky lebo zjem cely pocitac 😀 a knedla mnaaaaaaaaaam 😝 mi tu take veci nemame ☹

mimus
13. okt 2007

ani mi tu nemame knedlu. Ja som si vsetko poctivo navarila sama 🙂 Tak sm sa teraz napchala, ze urcite prasknem.
mory pozrela som fotecky co si pridala. Z maleho bude fesacisko 😀 a male je uz teraz zlatulinka

mory
13. okt 2007

mimus diky 😵 maly je fakt cavo 😎 no a kedze mala sa na neho podoba tak aj ona bude kocica 😀

malka
13. okt 2007

mimu, ty knedlu robis zo slovenskej ci anglickej muky?
hod recept ak mozes 😉 , dik.

mory
14. okt 2007

malka dobry napad 🙂 aj ja chcem recept a aj na segedyn 😉 PLEASE 😵

nera
14. okt 2007

mory- my sme sa asi minuli, ja som začala robiť, teda aj nasťahovala som sa v lete 1999, v septembri som nastúpila do práce...

mory
14. okt 2007

nera no asi tak 😀

bubenko
14. okt 2007

kocky ahojte 😉
tak co to, neviete varit segedin a knedlu 😀
ja to tiez obcas navarim a knedlu robim z anglickej muky a je finom. Ale zaberie to riadne casu kym sa naparia, na toto jedlo potrebujem nejaku tu hodinku. Aj buchty na pare su finom. Esteze sa tu da kupit drozdie, kym som o tom nevedela tak som to nevarila/ale drozdie je len susene/, potom mi kamoska dala recept. kocky este napisem, aj recept pridam ked chcete, teraz utekam 😝
mory vy tam mate drozdie?

mory
14. okt 2007

bubenko drozdie mame aj take jak na slovensku aj susene 😉
a posli ten recept 🙂

mory
14. okt 2007

nera dianka je nadherna 😉 ake krasne ocka ma 😵

mimus
14. okt 2007

ahojte baby ste sa dnes zase rozbehli 😉
tak tu knedlu robim len od oka takze presny recept nemam tak aspon priblizne ak to pomoze:

1kg muky (vacsinou zo slovenskej, ale i z anglickej som robila a pridala
troska krupice to ich tak pekne nafuklo)
1 drozdie
stipka soli
stipka cukru
1 vajicko
mlieko (to davam len podla cesta a podla muky tak od oka priblizne
😵 500ml az 700ml)

mory
15. okt 2007

cavte 😎
mimus tak dik za recept ale napis trosku podrobnejsie co s tym ako miesit to cesto ja som antitalent v kuchyni 😅
a gratulujem k albumceku som sa tesila ked som to videla 🙂

mimus
15. okt 2007

no zatial do toho albumu velmi nemam co dat, ale ono sa to predsa rozbehne ne 🙂
takze dam tak do polovice salky mlieka + lyzicku cukru a strcim do mikrovlnky zohriat. Potom pridam podrvene drozdie. Necham vykysnut a ked to vybehuje 😀 tak vlejm do misky k muke. Popridavam vsetko ostatne. Mlieko nech nie je chladne, mala by byt taka normalna teplota. Vsetko to spolu miesim asi 20 az 30 min. Toho mlieka naozaj presne neviem to davam podla cesta. Ked sa mi zda proste pocas miesenia huste tak pomalicky si prilievam. Po vymieseni posypem vrch trocha mukou. Dam na teple miesto vykysnut. Po vykysnuti urob bochnicky, ktore pred naparenim vytvarujes do tvaru aky chces. Naparujes 20-25 min. Ked to budes robit v parnom hrnci tak potri spodok olejom. Mne sa to prvykrat prilepilo 😵 .

malka
15. okt 2007

ahojte,

mimus,dik za recept.
parene buchty som tu robila, ale knedlu este nie.

baby, ako ste vikendovali?
my nic zvlastne, trosku sme zbehali obchody, kupila som si pekne cizmy 🙂
a samozrejme nieco aj nasej Hanicke, bez toho si nakupy neviem predstavit, aby som jej nic nekupila 😉

chysta sa z vas niektora na vianoce domov?

mimus
15. okt 2007

no mne uz vcera zacalo byt rano blbo a dnes este aj teraz sa citim na vracanie ☹ . Vcera som sa chystala do mesta, ale nejako sa mi krutila hlava tak som nechcela soferovat a radsej som ostala doma a trosku upratala. Naozaj len trosku 🙂 . Na vianoce ideme domov. Uz sa neviem dockat.

mimus
15. okt 2007

baby myslim, ze dnes sa tu uz ani jedna neukazete co? tak prajem dobru nocku

malka
15. okt 2007

mimus, no mne tiez od 5 tt bolo zle a trvalo to do 17 tt, ale potom to bola uz paradicka 😉

mimus
15. okt 2007

malka nestras!!!! to naozaj? kedy idete domov? My az tesne pred vianocami, ale ostavame az do 7.1.

malka
15. okt 2007

nestrasim 😒
domov ideme 12.12 a spat tiez 7.1.
letite z lutonu?

malka
15. okt 2007

my s lutonu, hoci z winnersh nemame ziadne spojenie, tak musime vziat taxik, ale dobre je to v tom, ze nemusime prestupovat, ze to mame priamo do ke.
prestup teraz neprichadza do uvahy, uz sme s hankou raz tak cestovali a bolo to o drzku ☹

malka
15. okt 2007

chyba nie s, ale z lutonu 🙂

mimus
15. okt 2007

my ideme autom, ale len do Prahy a potom nalozime tatosa na vlak. Az do kosic uz budeme spinkat v loz. kupe. Ide s nami aj nas naj kamos(buduci krstny 🙂 ) tak moze aj muzicka vystriedat. Hoci normalne to zvlada sam do prahy tak za 10h. Dufam, ze ma dovtedy tie nevolnosti prejdu 🤐 .

mory
16. okt 2007

mimus zase si ponocovala 😅 ty mas v noci spat a nie buntosit 😉
prajem pekny den,ja ho mam na hov..!!!

mimus
16. okt 2007

a to preco az tak mory?
ja ponocujem stale. Pracujem stale na poobednajsich do polnoci a potom sedim na nete do 2-3 rana a spim az do 11-12 😀

bubenko
16. okt 2007

ahojte, vcera som sa na tuto stranku nemohla dostat ☹
aj my ideme na vianoce domov na aute s mojim bratom, velmi sa tesim domov 😀
ak chcete, napisem vam na tie knedle recept aj ja, mam ho od kolegyne:

KVASOK: 4-5 sacky drozdia/jeden sacok ma asi tak 7-8g/, 2 a pol lyzicky cukru a zaliat vlaznym mliekom do vacsej salky.

DO MISKY: muka/dobra je muka z LIDLU ta taka zlta- ma kilo a pol/ dam z nej tak 3/4 sacku/takze tak kilo/, pol lyzicky soli, 2 vajcia, polovicu prasku do peciva a trosku oleja. Potom pridame kvasok a miesame cesto, postupne pridavame mlieko/vlazne/ a miesime az kym sa cesto nelepi a pekne sa oddeluje od varesky.
budete potrebovat asi tak liter mlieka na vsetko

ked uz mame cesto vymiesene, zasypeme ho mukou a prikryjeme ho utierkou, potom ho tak pol hodiny nechame kysnut.
potom si z misky postupne odoberame z cesta a parime asi tak 28 min, ked knedlu vyberieme tak ju potrieme maslom.
ak narobite vela knedlikov a nebudete tolkko potrebovat, mozete ich dat do mraznicky na inokedy ked vychladnu, ale tieto maslom nepotierame!

mory ako sa mate? 🙂
mimus, drz sa, babenko ti dava najavo ze je tam co? To zvladnes, neboj. Potom napis ked sa dostanes k tomu doktorovi 😝
ozaj mimus a uz si rozmyslala kde budes rodit? Ja som ale puk, to sa ta pytam trosku skoro co? 😅
malka ty si rodila kde?
prajem pekny den, idem sa kupat, potom zasa mrknem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre