Sú tu mamičky a budúce mamičky z Michaloviec?

stanka_s
24. júl 2006

Ahojte mamicky a buduce mamicky z Mi, rada si s vami pokecam.

ekia
9. feb 2009

Ahoj cleo, konečne tu niekto je 😀 A možno že už ani nie ...
Výkend sme mali pekný, normálne som sa cítila ako v jari - taký nával energie, no škoda že to trvalotak krátko 😔
No Adamko má už riadné zubadlá 😀 😀 ale najhoršie na tom je, že ma začal sem tam hrýzť keď ho kojím 😢
Normálne mám už strach keď ho prikladam a som v strehu či necvakne , no je to riadná bolesť keď zahrizie 😢

cleo55
9. feb 2009

och tak to ti verim 😖 musi to hrozne boliet! vcera to fakt vyzeralo ze je uz jar aj ludia povychadzali zo svojich ulit🙂 a aj nalada bola ovela lepsia no skoda ze len tak na kratko ☹

kika333
10. feb 2009

ahojte
🙂
dnes nam pekne svieti slniecko

mimus
12. feb 2009

takze baby
uz som opustila Mi a sme s spat v uk az do 18.3 😀
miska je este stale chorucka a tak sa trapime dalej. Teplotky jej troska ustupili uz v nedelu, ale vcera opat 39 tak som skocila k lekarovi tu, ale tu len paracetamol poznaju, takze mi nic nedali i ked mala kasle v jednom kuse a cim dalej tym horsie ☹ . Cely den je ospala ani hrajkat sa nechce, taka je unavena z tej choroby.
A zavidim vase pocasicko doma, lebo tu zase mame sneh a zimu, ale i tak sedime doma, kedze uz teplotujeme obe

kohutova
12. feb 2009

Ahojte kocky,my nie sme priamo z michalovie,ale okres.Ja sa volam Maja a dcerka Tanicka bude mat 14.5-3roky uz velka kocka a samozrejme aj so mnou odvrava.manzelovi nie.este si to uzyvam do maja a potom ak bude praca tak sup do nej.pa

ekia
13. feb 2009

Ahojte.

Kohutova - vitaj medzi nami 😉
Mimus -tak už ste rodinka pokope 😀 Chúďatko Miška, želáme skoré uzdravenie. Inak nemáš nám čo závidieť, už tu máme poriadnu kosu. Včera tak fučalo,že sa nedalo ani isť vonku. A po prefučanej noci sme sa zobudili do zasneženého dňa 😝 Ale často chodíte domov,to je super. Moja švagrinka 1 max 2. do roka.
Vy 18.3. cestujete domov a ja presne vtedy do práce 😢 😔 😢 😢 😢 😢 a Adamko od 1.3.do jasličiek (teda dúfam že do jasličiek lebo ešte stále nemáme potvrdené, že nas vzali). No čo sa dá robiť, keď nechcem príjsť o miesto... Tak si užívame posledné dni doma.To ešte bude plaču - a nielen z Adamkovej strany ☹ 😢

mory
14. feb 2009

prajeme pekny valentinsky vecer 😀
mi sme chory eliuska uz 2 dni teplotuje tak zajtra pojdeme do doktora som zvedava co sa na nu zase nalepilo 🙄
ekia neboj vsetko bude dobre zvyknes si 😉 ja mam deti v jasliach od 3mesiacov 😅

martinella1
16. feb 2009

Ahojte baby, pripájam sa k Michalovčankam, aj keď som sa po 20tich rokoch bývania priamo v Mi presťahovala do dedinky blízko Michaloviec. Volám sa Martina a moja dcérka Nelinka má 3 a pol roka..... 😉

kika333
16. feb 2009

ahoj martina
🙂

cleo55
16. feb 2009

no cawte kocky a hlavne ty martinella a kohutova!

martinella1
16. feb 2009

Ďakujem za privítanie 😉

mory
17. feb 2009

ahojte a vitam nove kocky 😉
eliuska je stale chora ma cele usta a hrdlo plne vyraziek a vysoke teploty takze sme do konca tyzdna doma ☹

cleo55
17. feb 2009

ahoj mory tak to tvoju malinku lutujem a nech sa cim skor vyzdravi!

ekia
17. feb 2009

Ahojte babky, ako sa máte? Tak nám dnes potvrdili že Adamko je prijatý do jasličiek od 1.3. - tak teraz neviem či sa mám tešiť či plakať 😒
Mory - držíme palce nech ste rýchlo zdravučky, chúďa Eliuška 😔
Cleo - aj tebe sa to pomalinky kráti... 😉 😉 🙂

mory
17. feb 2009

dakujem kocky vazne je to tazke ked je dieta chore ☹ ale kazdy den sa tesim ze uz bude lepsie 😎

martinella1
17. feb 2009

Juj Mory, ako píšeš....fakt je to hrozné, keď je dieťaťko choré.....veľmi dobre to poznám, aj my sme teraz choré....tak sme už druhý týždeň doma....dúfam, že sa čoskoro vyliečite a aj my ☹

cleo55
18. feb 2009

ahojky babenky tak to pocasie robi svoje a hlavne tym trpia deti lebo sa kade co na nich nalepi! a mory ako pises kazdym dnom to bude lepsie a lepsie 🙂
ekia krati krati este mi aj doki povedal ze budem rodit asi skor lebo babo je vacsie,no tak uvidime 😀

ekia
18. feb 2009

Ahoj cleo, na to rodenie skôr by som sa veľmi nespoliehala. To iste povedali aj mne. Ja som všetkým tvrdila, že určite porodím skôr, veď som bola v kuse v pohybe - robota a tak. A aj som chcela aspoň ten týždeň porodiť skôr. A nakoniec som 4 dni preťahovala a možno by som bola aj viac ale na ten 4-ty deň my pichli vyvolávačku, že pre istotu keďže bol piatok a pred nami výkend 😝
O 16.00 som dostala injekciu a potom infuzku a kontrakcie došli až o 22.00 - no proste mu tam bolo dobre a nie a nie isť von 😀 Záver bol taký že po celej noci sa o 5.20 ráno rozhodli pre sekciu a o 5.43 bol krpček na svete 😀 Meral 53cm a vážil 3800g. V prepúšťacej správe som mala napísane, že nepomer medzi pánvou matky a veľkosťou dieťaťa - alebo tak niejako.
Ďakujem tomu kto vymyslel epidurálku - bo by som tam skapala 😝

Tak tebe želám - žiadne prenášanie a keď to príjde tak nech je rýchlo vonku 😉

fofinka1
18. feb 2009

ahojte kocky,volam sa Misa,nas syncek Daniel a po vydaji som sa prestahovala z MI do dedinky v sobraneckom okrese.uz je to rok a pol.

fofinka1
18. feb 2009

ahoj martinella,sice tu nemam foto ale hadam ma spoznas po mene,volam sa misa za slobodna komarikova.byvala som s ankou borovskou v jednom vchode a chodila som na gympel do agecky.

ekia
18. feb 2009

Vitaj fofinka. Už si si zvykla na nový domov? Ja som si zvykala opačne, z dediny do mesta 🙂

martinella1
18. feb 2009

Ahoj fofinka, jasne že ťa spoznávam, ako inak....ani som nevedela, že máš chlapčeka a už vôbec nie, že bývaš tak blízko.....ako sa inak máš? Pridaj potom nejaké fotečky malého....

Ahoj cleo....aj mne povedali, že asi porodím skôr, termín som mala na 10.augusta, ale malej sa akosi nechcelo vonku....preťahovali sme 6 dní. Dokonca som ešte 4 dní pred termínom bola na svadbe a vytancovala asi každého. No 6 dní po termíne som šla na vyvolávačku, ktorú mi pichli okolo 10 tej ráno, bolesti som začala pociťovať až o pol druhej a presne o druhej sa mala narodila. Mala 3800 g a 50 cm......ukážkový pôrod bez epidurálky a dokonca mi nestihli pichnuť ani nič od bolesti.....

cleo55
18. feb 2009

ufff kocky tak to ste ma potesili. nechcela by som velmi pretahovat no ale uvidime ako to bude dufam ze to bude raz-dva ako ty martinella 😀 no ale drobcekov ste mali peknych urastenych a tucnuckych 😀 😀 😀

martinella1
18. feb 2009

Cleo, všetko dopadne fajn...ja som nečakala, že to u mňa bude také rýchle, každý mi o pôrode rozprával najhrôzostrašnejší scenár a preto som čakala čosi omnoho horšie....a všetko zbehlo tak rýchlo. A maličká bola naozaj buchtička....a to som počas tehotenstva pribrala necelých 10 kíl.

mruzova
19. feb 2009

caute viete mi poradit koho by som si mohla objednat k porodu v Michalovciach a ktory z lekarov je dobry dakujem

martinella1
19. feb 2009

Ahoj mruzova....vlastnú skúsenosť z pôrodu mám len jednu, tak nemôžem porovnávať medzi lekármi - pôrodníkmi.....no ja som bola nadmieru spokojná so svojou pôrodníčkou MUDr. Fantazírovou. Bola ku mne veľmi milá, ohľaduplná....a musím uznať, že sa o mňa starala nielen počas pôrodu, ale aj celú dobu v pôrodnici. Nemali som žiadne problémy, tak ja ju môžem len odporúčať.....

fofinka1
20. feb 2009

ekia zvykla som si velmi rychlo,ja s tym nemam problem,horsie je ze byvame u svokrovcov a to niekedy riadne lezie na mozog,chceli by sme sa osamostatnit.to by bolo super.a na dedine sa mi zije dobre,lebo maly ma aspon vybeh a nemusim ho kazdu chvilku kontrolovat tak ako v meste na ihrisku.ale vsetko ma svoje za a proti
martinella vydala som sa 1.9.2007 a hned po mesiaci sa nam podarilo zamiesit na drobca.ale uz sme aj chceli dietatko,mame na to vek 😀 danulo sa narodil 30.6.2008 a je to to najkrajsie chlapciatko na svete.chcela som pridat fotky ale neviem ako,ked tam chcem dat fotky z mojho digifotaka tak mi to hned vyhodi,lebo maju vacsiu velkost ako je povolene,takze jedine ze skusim z mobilu nejake fotky,nevies mi poradit?

fofinka1
20. feb 2009

a este chcem dodat ze nebyvam az tak blizko,byvam v Zahore,co je pri ukrajinskej hranici a z cesty pred domom vidim uzhorod 😀 😀 😀

fofinka1
20. feb 2009

cleo ja som maleho prenasala 9 dni,rano ked ma muzicek viezol na vyvolavacku,tak som zacala pocitovat take slabunke kontrakcie,to uz asi z toho stresu,ze ideme na to 🙂 infuziu som dostala okolo deviatej,pol10 dve hodinky som sa trapila s kontrakciami a o 14.55 po desiatich minutach bol daniel von,viacmenej ma to uz vsetko nastvalo,tak som mu povedala a teraz ides von a on siel,az sa doktor zasmial.maly mal 54cm a 4490gramov takze po sest a pol hodinach ako prvorodicka som si gratulovala,ja som sa totiz hrozne bala ze to bude trvat cely den,pretoze to je o prvorodickach zname.takze neboj,zvladnes to,tak ako my vsetky ostatne 😀

cleo55
20. feb 2009

fofinka ja sa porodu akosi ani nebojim (ale to asi kovoli tomu ze neviem do coho idem) zatial! 🙂 proste sa velmi tesime na drobca a na to ani nemyslim.proste vzdy ked si pomyslim na porod tak si poviem sak to len prejde a na konci bude drobec!!!! 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre