Sú tu mamičky a budúce mamičky z Michaloviec?

stanka_s
24. júl 2006

Ahojte mamicky a buduce mamicky z Mi, rada si s vami pokecam.

brisilda
6. aug 2009

kocky a este jedna dobra rada pre tie ktore mate chlapcekov ........... od 6 mes. sa stahuje predkozka !!! nepocuvajte dets. pediatra pokial vam bude vraviet opak radsej si v takom pripade zavolajte na urologiu a spytajte sa rovno odbornika vyhnete sa tak neprijemnemu zazitku no skor vase dieta sa tomu vyhne 😉 Niektori urologovia vam dokonca povedia, ze tak treba robit od narodenia .................. takze radim pocuvat urologa ako pediatra v tomto smere.

cleo55
6. aug 2009

brisilda ja svojemu malemu stahujem od narodenia tak po trosicke to mi povedala pediatricka aj preto aby sa vycistil ten biely povlak co sa tam usadza!

tita201
6. aug 2009

tak kočky moje na 12 teho sme objednany do Trebišova chcem vedieť ešte nazor dalšieho odbornika neda mi to pokoja lebo vydim že maly je velmi šikovny a manžel mi hovori že predsa ani jedno dieťa nie je 100percentne a tak si myslim že maly ma ešte čas a nie hned ho dvať na vojtovku až mi je s toho zle pred dvoma dnami nas zaočkovali a maly to super znašal ani teplotu nemal len vela spinkal a papkal a balintova na to že detska si velmi trufla ked take slabe dieťa poočkovala ake slabe ved ma 5kg a to mal 2360 pri narodeni a ešte od narodenia ani chory nebol mne sa zda že prehana a s tou predkožkou prave včera sme sa o tom s manželom bavili takže od pol roka a stahovať po kupani 🙂

brisilda
6. aug 2009

tita nie po kupani ale pocas kupania v ziadnom pripade mu ju nestahujte nasucho a ani nasilu, ak nebude chciet ist naspat tak treba dat trosku oliv. oleja proste nie kazdemu to ide lahko hlavne ak je to take mrnave 🙂 Ak nevies ako na to porad sa s urologom ja osobne ak by sa nam zadarilo druhe babo a bol by to chalan sla by som najprv za doktorom 😒 som strachoput co uz 😀
:s tym cvicenim pockaj ja som tiez s malym chodila no doma sme necvicili skus ci ma reflexi...daj maleho lahnut na brusko chyt ho za nozicky a dvyhni ho do vzduchu ak spozorujes, ze sa boji je vsetko OK tak isto ak ho chytis za pravu rucicku a pravu nozicku a das do vzduchu mal by vystriet rucku za ktoru ho nebudes drzat a mal by vystriet prsteky.Aspon toto skusali na mojom synovi 😀 a jemne s nim trhni ale jemne neze dieta zazije sok 😀 😀 😀

brisilda
6. aug 2009

inak nic si ss toho nerob ako som pisala deti nesu naprogramovane stroje pokial nenavstevujete neurologiu nemas sa coho obavat oni ho teraz len viac sleduju pretoze mal nizku porodnu hmotnost mojho tak sledovali pretoze mal zase vysoku hmotnost a samozrejme aj velku hlavicku 😀 😀 😀

fofinka1
6. aug 2009

presne ako moj danko,pri porodnej vahe 4490 g mal aj patricne velku hlavicku a balintova chcela uz na konci druheho mesiaca,aby dvihal a udrzal hlavicku.skoda,ze som ju posluchla a sli sme na tu vojtovku,natrapil sa on a aj ja,skoro som sa rozplakala ked som s nim cvicila,tak reval.a presne tita ako pises,najprv ho chvalila a potom to uz slo jedno za druhym,toto nie je dobre,tamto nerobi dobre a ocko ma mensie a isto aj nozicka bude kratsia,pritom ortoped na mna kukal jak na idiota,ze co ja u neho chcem ked decko je v poriadku.tak ma nastvala a sli sme do tych kosic,a som rada.k balintovej uz ani nepachnem.ja tiez nemam nervy pocuvat tie jej hluposti,len aby mala pacientov a zarabala.a tiez nepriamo nadavala na pediatricku,ze sa ponahla s ockovanim,pretoze ked cvicite vojtovku tak dieta musi mat pauzu 30 dni a az potom moze cvicit tak ju to islo roztrhnut od jedu,ale nech cvici ona s tym deckom,ktore tak hrozne place pod rukami,este aj manzelna mna hulakal,ze tyram dieta.no co som mu mala na to povedat,zase to zostalo len na mne.este ze sme my zeny take silne 😀 😉

luba142
6. aug 2009

ahojte dievcata 🙂
ktore ste z Michaloviec nepoznate nahodou Mirku za slobodna Chvostekovu ma okolo 40rokov?

brisilda
6. aug 2009

luba no bohuzial ja nepoznam ☹
fofinka cudujem sa ti, ze si s nim cvicila ja som so synom nikdy necvicila, pretoze my svokra povedala, ze je to zbytocne a mala pravdu aj ked na druhej strane to dietatu neuskodi 😉
Kocky je to vase dieta takze robte len to co uznate za vhodne a ked sa vam lekar nepaci tak ho cim skor vymente ja som chodila k Benedikovej

tita201
6. aug 2009

brisilda 🙂 lenže mi chodime k neurologovi lebo Balintová je neurologička a ona nam povedala že ak nebude držať hlavku tak pojde na vojtovku ja s nim teraz skušam rozne trikylakam ho na hrkalku dnes 4 krat zdvihol asi na 20 sekund tak som sa tešila 😀

tita201
6. aug 2009

fofinka 1 a to s tym mužom aj u nas muž vravi že nech ho netrapim ako keby mna to bavilo už som mu vravela že ak bude treba chodiť na vojtovku tak pojde on ked je taky mudry dosť som s toho smutna a ešte aj on mudruje ☹

brisilda
7. aug 2009

tita ja ked som sa prestahovala do PB a sla som k neurologovi ani mi maleho nevysetril kukol do karty a povedal, ze mu nic neni a viac sme tam nesli 😉 po troch rokov mi to nedalo a sla som s nim do Za a tak isto mu nic nemolo a to mu robili aj to sono hlavicky ???? neviem ako sa to presne vola a taktiez povedali, ze to nic neni 😉 takze co doktor to nazor . kup si knihu bystre dieta ja doma mam ale batola ale je aj pre mensie deti tam je rozpisane co by dieta malo vediet v danom veku
A ked si pozeram album svojho syna co robil v 3 m. tak hlavicku drzal pekne hore 😒 tak isto ked lezi na chrbatiku achytis ho za rucky by mal hlavicku dvhat takze skusaj nanho rozne finticky a neboj on sa to nauci vej je zdravucky 😉

fofinka1
7. aug 2009

brisilda,my tu v MI nemame inu moznost,len tu jednu doktorku lebo je sama detska neurologicka pre sobrance a michalovce,najblizsia je v trebisove alebo v kosiciach a kedze ja nemam vodicak,tak je to o hubu,musime sa prisposobit manzelovej praci,ale chvalabohu tam su dot ustretovi.len lutujem,ze som sa do tych kosic neobjednala skor,uz davno mi boli podozrive tie doktorkine vyjadrenia a len sa mi potvrdilo,ze mam krasneho zdraveho a sikovneho synceka.vcera sa sam od seba naucil,ze pouzitu plienku ma hned po prebaleni odniest do kosa,no keby ste ho videli aky je podareny.a kedze mam v spalni len taky maly kos,tak sa po tretej plienke zaplnil a on ostal bezradne stat a pozeral na ten kos ako vyjaveny.potom vybral z kosa jednu plienku,hodil ju na zem a do kosa hodil tu "aktualnu" a este aky bol so sebou spokojny 😀 proste kazdy den ma poriadne prekvapi co nove sa zase nauci.verim,ze aj ty tita budes mat z majka len same potesenie,len musi trochu podrast a uvidis ake huncucstva bude vystrajat.a ukazala som tvoj albumik mojej mame,tak ta pozdravuje a odkazuje,ze malicky je nadherny 🙂 😉

tita201
7. aug 2009

moj je už aj teraz velky huncut ked ho prebalujeme tak kope nožičkami akoby chcel už behať a ked sa na mna usmeje tak zabudnem na cely svet najviac si vychutnavam ked spoluležime na posteli a debatime aj ty pozdrav mamku 🙂

tita201
7. aug 2009

fofinka1 teraz som pozrela tvoj album no tvoj maly je zlatučky a ako tak všimam aj jemu rastu vlasky po bokoch a hore nič aj moj tak ma a tiež ma take blond jak moj majko

brisilda
7. aug 2009

tita mozem ta poprosit o jednu vec??? odfot maleho ako lezi na brusku 😉 ja som totiz maleho koncom 4 mesiaca uz davala do chodanky ale do takej co ma pevne sedatko a nozky mal vo vzduchu aby som ho nemusela drzat na rukach 😀 😀 😀

tita201
7. aug 2009

brisilda 🙂 budem sa snažiť

tita201
7. aug 2009

brisilda 🙂 manžel ho minule takto pofotil ani som o tom nevedela a teraz mu spominam tak som ich hned našla a už su v albume nazov je Majko Kostič tak kukni možno na niečo prideš 😎

atima
8. aug 2009

ahojte
Náš malý sa narodi a mal 3350g dnes ma 7250g no nepoznali sme take žeby nedvihal hlavičku ale baby v inej teme to rozoberali a že na každe babo dojde, no že vraj pomaha ked mu date ručky uplne pod hrudnik a vtedy sa vie pekne dvihnuť.

brisilda
8. aug 2009

antina ano mas pravdu treba mu laktiky ohnut a dat pod hrudnik
tina no maly je zlatulinky a vazne akosi nedrzi hlavicku hore skus mu tie laktiky davat pod hrudnik daj predneho nejake hracky ktore ho zaujmu a prihovaraj sa mu skusaj to s nim co najcastejsie aby sa trosku ponamahal a hlavne ked place tak to robi zaraky 😀 😀 😀 vtedy maju deti v sebe vela sil 😀 😀 😀 no samozrejme ho zbytocne netrap 😉 musis pouzit dake finticky lebo na foto co som videla tak je ako keby spinkal 😉 ale je zlatulinky takze neboj on sa to nauci podla mna je to tym, ze mal niku porodnu hmotnost daj mu este mesiac a on to dobehne 😉

brisilda
8. aug 2009

tina a este jedna rada kedykolvek cezden mu daj dole bodynka nechaj mu len plienocku daj ho lahnut na brusko rucky pod hrudnik a olejcekom mu daj masaz po chrbatiku od lopatiek smerom dole vtedy ak nebude lenivy tak bude dvyhat hlavicku no samozrejem mu to nerob hned po jedeni alebo pred spanim ked je unaveny musis si nato najst vhodny cas kedy je hravy 😉 popripade mu to rob cez bodynka bez toho olejceka 🙂 deti miluju fizicky kontakt cize mu to mozes robit napr. ked budete sediet na gauci a pozerat TV daj si ho bruskom na kolena hlavku tym padom bude mat vo vzduchu a hladkaj mu chrbatik isto sa mu to bude pacit 😉

fofinka1
8. aug 2009

tita tak s tymi vlaskami to je fakt,on nemal skoro ziadne vlasky a potom mu rastli velmi pomaly,ale na prve narodky dostal ako darcek kompletny zostrih 😀 strojcekom bez nadstavca.a teraz rastu ako dive,inak ja mam vlasy jemne ako bavlnka tak to ma isto po mne.dufam,ze trochu zosilneju.ake stym mate skusenosti?
a s tymi laktikmi pod bruskom je fakt pravda,aj doktorka tak skusala danka a pomahalo to,drzim palce,ved majko je chlapisko ako hora,on to zvladne. 😉

cleo55
8. aug 2009

tini a ja ked ti mozem poradit tak nas prvykrat zacal dvihat hlavku ked som si sadla (alebo lahla)do polosedu (pololahu) na gauc a polozila som ho na brusko na moju hrud rucky dala pod bradu a zacala s nim rozpravat vtedy zacal dvihat hlavku lebo sa chcel na man pozriet je to velmi zlate ked tak na teba pozera!skus to aj ty s majkom alebo manzel,ale lepsie ked ty lebo je to pre neho aj maksie🙂

tita201
8. aug 2009

kočky ste velmi zlate že mi takto pomahate velmi si to važim a samozrejme aj skusim už sme kupili aj novu hračku v košiciach na ktoru ho budeme lakať a ešte jedna vec tak ako tak všimam dnes je problem kupiť normalnu hrkalku moj maly ich ma kopec a bud hrkaju potichu alebo velmi nahlas až dnes som pre nho po dlhom hladani našla vhodnu 🙂

fofinka1
9. aug 2009

no to je fakt,danko dostal taku hrkalku co by zobudila aj mrtveho a jemu sa pacila najviac zo vsetkych.este do nedavna sa s nou hraval.deti asi maju radi co najhlucnejsie veci.

cleo55
9. aug 2009

kocky by som sa vas chcela spytat ci niektora z vas nema taku skusenost,malemu vyteka z praveho uska dost vela mazu niekedy ma uplne upchatu dierku nechcem mu tam velmi sprtat s vatovymi tycinkami len mu to umyvam s vodou.neviem ci je to dobre alebo sa mame objednat u lekara.je mi to cudne lebo z laveho mu nevychadza skoro nic 😢

atima
9. aug 2009

cloe aj našmu malemu z času na čas. pritlač mu zvukovod ak nezareaguje to znamena že ho to neboli tak mu to len vyplachuj vodou a vytri tyčinkou.

cleo55
10. aug 2009

atima to skusala pediatricka aj ja to skusam ale nereaguje cize ho to neboli.len toho mazu ma niekedy az tak vela ze je aj deka v postielke zaspinena ☹

tita201
10. aug 2009

ahoj kočky šup šup na moj fotoalbum moj hrdina drži hlavku dokazali sme to taka som štastna dokazali sme to tak že manžel ho akože učil lietať uvydite na foto a on potom zdvihal stale viac a viac hlavku ak ho niečo zaujmalo takže už sme za vodou ale predsa pojdem do toho trebišova aby som zistila aka je tam lekarka takže žiadnu vojtovku netrebalo stačila trpezlivosť 😀

fofinka1
11. aug 2009

tita super gratulujeme!!!!! je krasny a sikovny,som rada ze ste to dokazali.a ako vravis,treba ist do trebisova,uvidis,mozno ti povie nieco uplne ine a potesujuce,potom sa nam urcite ozvi.a majkovi pusu na licko 🙂

atima
11. aug 2009

ttita gratulejem krasne dviha hlavičku aj v tomto plati že každe dieťa je ine trpezlivosť ruže prináša 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre