• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Sú tu mamičky a budúce mamičky z Michaloviec?

ahoj kočky čo mate nove ja cvičim z majkom každy den naplače sa a potom spi jak dudek ale zvladame to všimla som si že od kedy cvičime tak viacej otvara ručku lebo pred tym ju furt držal v pest akoby mal krč zda sa mi celkovo uvolnenejši fofinka a vy ste prečo cvičili :slight_smile:
25. aug 2009 o 23:10  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj tini tak to je potom super aspon vidis ze tie cvicenia maju zmysel nejaky! :slight_smile:
26. aug 2009 o 09:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
danko tiez nechcel dvihat hlavicku ale my sme mali opacny problem ako vy,danko bol "prenoseny" :grinning: narodil sa na desiaty den po termine,mala som uz zakalenu plodovu vodu a kedze vazil 4,5 kg tak mal aj patricne velku hlavicku,ktoru sa mu lenilo dvihat,no a tiez drzal dlan v pasticke,ale az brutalne pevne.tiez sa mu rucicka zacala uvolnovat hned ako sme zacali cvicit a dnes v pohode pouziva obe rucicky iked z neho asi bude pravak lebo tu pravu predsa len castejsie :slight_smile:
tiez mu musis tlacit na ten bod medzi rebrami? to je fakt brutalny cvik ale ja som citala v casopise mamina ze to dietatko neboli,place vraj preto,ze ho ten cvik nuti robit nieco,co mu nie je prirodzene,napr. dvihnut hlavicku a jemu sa to nepaci.co ja viem ci mam tomu verit?danko urcite nevyzeral,zeby ho to nebolelo ale pomohlo a to je hlavne,hej a este drzal hlavicku naklonenu k lavemu pliecku,takze ako vidis my sme mali viacej "diagnoz" ktore sa chvalabohu vytratili.uvidis,majko bude taky sikovny,ze nebudes stihat za nim :grinning:
26. aug 2009 o 20:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj naš maly držal viacej hlavku k jednej strane ale minulu noc si sam dal hlavku na druhu stranu na tu menej aktivnu takže asi sa mu to svalstvo predsa len stimuluje a presne ten cvik cvičime stlačam mu bod na ruke a medzi rebrami manžel ked je pri mne a cvičim ma dosť najviac mam nervy že mi každy hovori jak ho tiram jak keby to mna bavilo a inač už dnes robi manžel priečky a zajtra budu dokončovať takže už sa to pomaly risuje tak velmi už chcem byť v našom domčeku :slight_smile:
27. aug 2009 o 16:55  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
drzim vam palce aby ste vianocovali uz vo svojom
a manzela si nevsimaj,ty vies,ze mu to pomaha a ze ti tiez nie je jedno,ze place,ja som niekedy plakala s nim ked velmi plakal,inokedy bol zas kludny a pretrpel to,takze neviem neviem ci ho to az tak bolelo ako plakaval.
27. aug 2009 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fofinka1 nie manžel ma buzeruje ale ostatny manžel to chape aspon sa tak tvari
28. aug 2009 o 17:24  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaj aha tak som to asi zle precitala sorry :grinning: to je dobre,aj moj najprv nechapal,ale potom videl,ze to pomaha,tak mi sem tam aj pomohol ked bol doma,len on pracuje ako vodic a niekedy nie je cely tyzden doma :frowning2:

inak,to kde su vsetky baby? fakt sme tu iba my dve???
30. aug 2009 o 19:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nie aj ja som tu cittam vas stale len nepišem.
30. aug 2009 o 20:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky!atima a co nepises?maly sa ma ako?rastu anm tie deticky nie?
tita chcem sa ta opytat ty si kadernicka mozno mi poradis nieco proti vypadavaniu vlasov!neviem ci je to pocasim alebo ze som bola tehotna ale neskutocne mi padaju :frowning2:
30. aug 2009 o 20:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fofinka1 patri ti moj obdiv že to zvladaš sama :slight_smile: atima kludne piš my sa potešime :slight_smile: cleo55 aj mne strašne vypadavaju asi je to tym že kojim už som ostrihana nakratko niekedy mam strach že pridem o všetky inač mam otazku kedy sa dava prvy prikrm ja maleho kojim a nutia ma prikrmovať zda sa mi to skoro :frowning2:
31. aug 2009 o 23:47  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj,
tita ak kojis, tak prvy prikrm sa dava od ukonceneho 6. mesiaca, mate este cas :wink:
ci sa ti zda, ze maly je hladny?
1. sep 2009 o 09:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
malka praveže moj maly je spokojne babo ktoremu stači moje mliečko ktore ma velmi rad nie je hladny cez den kojim po 3 hodinach a v noci spinka prv 6 hodin a potom 3 hodinky takže je napapkany a ani neplače len svokra a švagrina ma nutia že nech mu davam aby si zvykal na chute ale podla mna ma čas aj po pol roku ked bude viac hladny a bude potrebovať prikrmovať maly nie je ani chudy a pekne pribera ani čaj nema rad včera ho nanutili na mrkvovu kašu s ryžou zjedol lyžicu a v noci spal hrozne asi každe dva hodinky bol hore asi ho bolelo bruško už viac nedovolim aby mu niečo dali a možu sa chmuriť kolko chcu ani jedna nekojila a asi ich mrzi že moj maly je v pohode tak jak je pretože naštastie od narodenia nebol chory čomu sa velmi tešim ja už som s toho neštastna furt my robia napriek :frowning2:
1. sep 2009 o 14:14  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tita, tak sa im nedaj, ty vies ako mamina najlepsie co maly potrebuje a s prvym prikrmom treba este pockat.
vravis, ze maly pekne pribera a ked je spokojne babatko,tak zatial prikrmy neries.

v pase mas, ze si z okresu sobrance, odkial presne?
ja som priamo zo sobraniec :wink:
1. sep 2009 o 22:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tita moj maly uz nie je kojeny a este ho neprikrmujem.nekojene deti by mali od 4-5mesiaca a kojene od 6mesiaca.takze mas este casu.mne tiez uz svokra nutila aby som ho uz prikrmovala este zaciatkom 3mes. nechcela som lebo viem kedy sa ma zacat tak sa pohnevala.volala som aj svojej pediatricke tak povedala pokial si babo nepyta viac a mu staci mliecko tak netreba sa ponahlat!
2. sep 2009 o 08:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj malka ja viem že stači od pol roka len ona asi ma zlosť že moj syn je bez problemov a jej dcera ma problemove dieťa lebo všetko robi podla knižky tak asi mu chce vyvolať neaku alergiu ale nech sa zduva kolko chce mna to mrzi po nociach sa naplačem a je dobre už keby sme boli vo svojom. a my byvame v KOROMLI u svokry zatial cleo55 a ty byvaš u svokry alebo sami
3. sep 2009 o 00:02  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme tiez so svokrou ale mame osobitne domy len dvor je spolocny ale tiez by som velmi chcela aby sme boli sami!!!!!!!!!!!!! a kde presne ste kupili dom v lesnom sa chystame cez vikend k babke tak by som pozrela :grinning:
3. sep 2009 o 09:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cleo55 takže vieš o čom hovorim dom sme kupili hned pri kulturnom dome taky maličky bol v hroznom stave ale kupili sme ho za velmi dobru cenu všetko sme zburali len zaklady a obvodove mury ostali lebo odbornik nam povedal že škoda burať pretože mury su zdrave a aj zaklady a to su ušetrene peniaze. :slight_smile:
3. sep 2009 o 21:25  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky tita tak si ho pozriem a tisko budem zavidiet :slight_smile:
3. sep 2009 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tita tak ja ta viem presne pochopit co sa tyka svokry a svagrinej,ja som to zazila na krstiny,ale nie s prikrmom ale s umelym mliekom,u nas bolo milion ludi,maly mal mesiac a bol z toho hrozne vykolajeny tak nechcel spat a bol dost uplakany a svagrina ma hned po kojeni presviedcala,ze maly je hladny ze mam slabe mlieko.pediatricka mi povedala,ze nic take ako slabe mlieko neexistuje,mamicka bud mlieko ma alebo nema,a ja som mala aj pre dvojicky.az ked sa maly dvakrat pozvracial z UM tak mi dali za pravdu a potom bolo vsetko OK,ale liezli mi na nervy riadne,ale ked som videla,ze mu davaju nieco,s cim nesuhlasim tak smola,nedovolila som.a neplac,neoplati sa,uz aspon mate svoje,u nas to nehrozi,co sa tyka financii,takze aj ja tisko zavidim. :grinning:
a este co ma dozralo bolo,ze svokra furt prisla ked som kojila a opytala sa didka,didka? skoro som z koze vyskocila,pri kazdom kojeni som cakala kedy nabehne a mne hrozne vadilo,ked na mna niekto pozeral ked kojim (okrem manzela samozrejme) a ona to robila pravidelne,dobreze mi bradavku nesledovala,normalne naklonena nad nami a kukala jak .... nechcem sa neslusne vyjadrit.az raz pocuvala pod oknom ako sa stazujem muzovi,s placom sla spat a odvtedy som mala pokoj,tak jej treba,ved kto nacuva ten sa len pravdu dozvie.
tak este raz nedaj sa a lesne je dost daleko od koromle by som povedala :grinning: :grinning: :grinning:
4. sep 2009 o 19:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj kočky neviem či mi mate čo zavidieť ten dom je na polovicu bankin lebo mame ho na uver len dufam že ak drobec podrastie tak budem znova robiť a podari sa mi ho čim skor splatiť ešte dobre že dostavam peknu matersku lebo všetko ide do domu ale zato aj malemu kupujem stale si hovorim že prečo nie ved nedavam na sunar tak mu kupim pekne oblečenie aby bol fešak a ano lesne je daleko a to je super budeme mať pokoj zajtra manžel ide po žumpu na buduci tyžden musime dať vybagrovať dieru a napojiť ju fofinka 1 ja by som asi skolabovala od nervou keby my toto robila som rada že ste uprimne a napišete aj vy o svojich problemoch aspon sa necitim sama :frowning2:
4. sep 2009 o 21:05  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tita tych problemov co sa tyka svokry a strkania nosa tam kde netreba je vela ale to by sme tu asi pisali kazda na 2 strany :grinning: ja to beriem tak ze mame krasneho drobceka a hlavne zdraveho a my sme rodicia takze nech si hovori kazdy co len chce no nie? a co sa tyka toho kojenia tak ja kvoli mojej svokruske maleho nekojim!tak co vam budem hovorit :frowning2: :frowning2: :frowning2:
4. sep 2009 o 22:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cleo preco nekojis?azda ti to len nezakazala?
tita urcite nie si sama,neviem,preco sa svokry tak spravaju,ale asi to bude tym,ze to nie su nase mamy,tej svojej povies co chces od srdca ale povedz daco svokre,hned je ohen na streche,pre mna to bude asi vzdy cudzia zena.
5. sep 2009 o 13:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fofinka keby ti niekto od rana do vecera stal nad hlavou a vkuse hucal do teba ze nemas mlieko lebo maly nic netaha a nic neprehlta tak by si mala urcite dost.a este ti bude stat nad tebou s flasou a um.mliekom lebo decko netreba tyrat tak by si to asi tiez psychicky nezvladla ako ja :cry: po 3tyzdnom som to uz vzdala :cry: vycitam si to doteraz ale dufam ze maly bude vporiadku :unamused:
5. sep 2009 o 16:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
s kojenim je zo začiatku problem ale to u každej až potom ked si najdeš system to ide, my sme sa trapili mesiac. Ale som rada že som nepodlahla okoliu a manželovi a vydržala som. Dnes je aj mm rad že nemusi zohrievať o polnoci mlieko. Inač budia sa vam babatka ešte v noci? Nas vždy dvakrat pričom som čitala v diskusiach že už by mal prespať aspon 8 hodin v noci. A ešte sa chcem opytať či aj Vaše ratolesti pozeraju telku našeho maleho nemožem doniesť ani do obyvačky lebo hned ma očka na telke a to by ešte nemal.
5. sep 2009 o 22:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nas prespi celu noc ale zase UM zasyti viac ako materske! nas pozera telku iba tak jednym ockom ale ked zacnu reklamy tak aj keby mal 4ocka tak by pozeral a vtedy si mozme robit co chceme!uz som povedala ze nahrajem na 3hodinovu kazetu len reklamy a mu budeme pustat:slight_smile:)))))))))))))))))
5. sep 2009 o 22:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cleo55 ja som prišla domov z malym mal 2500 gramov kojila som ho 2 hodiny potom spal a zasa dva hodiny prečo nevedel sa napiť poriadne a bol stale hladny mala som pocit že nič ine nerobim len kojim bola som strašne unavena a ešte k tomu som musela zvladať domacnosť pretože svokru nezaujmalo že existuje aj niečo take ako 6 nedelie cely čas ma buzerovala nedokazala ma pochopiť juj jak som plakala že som si myslela že pridem aj o mlieko mame som volala že nech po mna pridu lebo asi od žialu zahiniem potom to manžel poriešil a bol na čas pokoj dnes jej zasa povedal že nech mu žiadne vyživy nedava že ma kedy tak mu povedala že len nech robime podla knižky a potom uvydime podla mna maly na to ešte nema žaludok a ma čas a čo budem hlupej vysvetlovať takže ťa dokažem pochopiť potom som sa už nasrala a spala som s drobcom a zrazu som mala tolko mlieka že samo kvapkalo a ešte dnes bo som cely den pratala bo zajtra mame odpust a ked som maleho kojila tak povedala že ako dobre že nemusim kupovať mlieko no aka falošna a ja jej na to že budem kojiť aj do roka ked sa bude dať a inač s tym spankom maly moj stava tiež 2 krat v noci niekedy spi aj 6 hodin v kuse a niekedy je hore každe 3 hodinky to je každy den ine ja sa neako nariadim tym čo pišu lebo každe dieťa je ine moj spi vela aj cez den a s tou telkou tak to mame aj my doma velmi rad ju pozera a hlavne vtedy to využivam ked mam neaku pracu ale snažim sa mu všetko obmienať a ked možem tak sa mu venujem ja alebo manžel len ono sa to cely den neda a niekedy mi je luto že ho musim odsuvať najradšej by som s nim bola stale je super pozorovať čo už dokaže tento tyžden si objavil ruky tak sa s nimi hra a aj hračky už chyta je velmi mudry to že je slabši v pohybe sa kompenzuje asi tym že je velmi bystri najviac ma mrzi že ho porovnavaju ako možu porovnavať babo ktore sa narodilo male a bobo ktore je donosene fofinka ako dlho ste cvičili
5. sep 2009 o 23:44  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tita tak prajeme ti vsetucko len to naj,naj k meninam hlavne nech sa ti dari,maly pocuva a cim skor ste v novom domceku :grinning:
9. sep 2009 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte mamicky, prosim vas nepoznate niektora v Michalovciach kadernictvo Zlatica? Kamaratka nan dostala doporucania, ale nemoze sa dopracovat k ich telefonnemu cislu. Poslite mi prosim cislo na nich do IP. Dakujem velmi pekne.
9. sep 2009 o 12:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cleo55 velmi pekne dakujem ako sa mate čo maš nove cathusha bohužial neviem pomocť :frowning2:
9. sep 2009 o 13:05  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cathusha ani ja ti nepoméozem:frowning2: tita s malym je kezdy den nieco nove stale daco nove objavi sak to urcite poznas!aj tvoj je taky zivy?stale musim daco nove s nim vymyslat lebo neosedi na jednom mieste!no neviem si predstavit co bude o par mesiacov:slight_smile:
9. sep 2009 o 16:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok