Sú tu mamičky a budúce mamičky z Michaloviec?

stanka_s
24. júl 2006

Ahojte mamicky a buduce mamicky z Mi, rada si s vami pokecam.

tita201
1. okt 2009

ahoj kočky chybali ste my ale nebolo kedy mame to teraz ťažke z majkom sme necvičili lebo mal zapalene očko vraj je to u deti bežne a jeden večer dostal taky jak krč triasli sa mu ruky pripisovala som to zime na druhy den rano znova no a večer ked to prišlo cela vystrašena som volala detskej ta ma upokojila že to možu byť len nedostatok vitaminov že mam prisť na dalši den rano na krv tak sa rano chystame a znova to prišlo bolo to strašne maly ma nevnimal oči mal prevratene dozadu a usta sa mu triasli trvalo to minutu ale mne sa to zdala cela večnosť leteli sme k lekarke a hned do trebišova k neurologičke ta mu spravili eeg a povedala že sa zajtra uvydi podla vysledku krvi a tak dnes rano som naklusala k detskej a ta povedala že minerali su v poriadku vedela som že to bude niečo važne ked sme prišli k lekarke povedala len tolko že nas nepoteši že maly ma epilepsiu skoro som z noh spadla na manželovi som vydela slzy ktore sa mu vtisli do oči ale musela som si zachovať chladnu hlavu pytala som sa asi na všetko lekarka ma utešovala že maly s toho može vyrasť len musi brať lieky a že je dobre že sme prišli tak skoro a že k odhaleniu možno dopomohla aj vojtovka a čim skor sa to lieči tym lepšie najviac som sa bala či moj drobec sa začleni do kolektivu upokojila že je kopec deti a dospelych ktory to maju a žiju plnohodnotny život mnohy z nich su vysokoškolaci a velmi mudry ludia o ktorych to nikto nevie len rodina a lekar doteraz som si myslela že tato choroba je len pri opilcoch lebo som sa s tym nestretla ale musime sa s tym naučiť žiť a myslieť pozitivne.

cleo55
1. okt 2009

tita tak to mi je velmi luto normalne mi zimomriavky po tele chodili jak som to citala ☹ ma to niekto z rodiny?ufff chudatko majko a aj vy ako rodicia ja si to neviem predstavit. drzim vam vsetkym prsty nech to dobre dopadne 🙂

tita201
2. okt 2009

cleo55 prave že nie a s manželom sme obaja zdravy ja nechapem ani lekarka nevedela povedať čim to je sposobene možno vyvojom v brušku možno porodom snažim sa byť silna ale niekedy my je tak luto ale potom si pomyslim že to asi tak ma byť 🙂

cleo55
4. okt 2009

tita a to kvoli comu si rodila skor?odtiekla ti uz plodova voda? pokial si pamatam nemala si tazky porod! majkovi budeme drzat prsteky nech sa vyzdravie co najskor 🙂

tita201
4. okt 2009

dostala som bolesti a otvorena som bola už od 32 tyždna cele tehu som mala vysoky tlak a v ten den som bola na prehliadke v humenom a tam mi pichli magneziovku a ty vraj vyvolala porod aspon tak mi to tvrdila sestrička ale to može a nemusi byť porod som nemala ťažky ale vraj ked je velmi uzka panva a velka hlavka tak aj vtedy ona vravela že stači mal chybička a dojde k poruche epilepsia je vlastne to že sa vapnik v mozgu neuvolnuje pravidelne a to sposobuje napetie s ktoreho su zachvaty zatial čo berieme teraz lieky tak zachvat nemal dufam že to bude dobre najviac mam strach že ho v živote budu odsudzovať pretože malo ludi vie o čom je toto ochorenie a každy ma z neznama strach nechcem aby sa trapil ☹

cleo55
6. okt 2009

tita neboj teraz medicina velmi rychlo napreduje a mozno mu tie lieky hned zaberu a sa uplne vylieci velmi ti to prajem-malemu!

tita201
7. okt 2009

cleo55 dakujem mam nove foto tak si pozri su pod nazvom Majko Kostič
🙂

cleo55
7. okt 2009

jej maly zlatulik sa mi zda ze sa na teba podoba 😀

cleo55
7. okt 2009

no ja so tu asi sama nikde nikoho skoro ceeeely den! Moj maly drobcek uz ma prvy zubok dnes som ho objavila ani som nevedela ze uz mu vylieza 😀 😀 😀

fofinka1
8. okt 2009

ahojte som tu dlho nebola,ale nebol velmi cas...
tita tak to si ma pekne uzemnila,nezavidim vam,dufam,ze majko bud ev poriadku,neboj,ako pise cleo,dnes je medicina na takej urovni,ze podla mna z toho vyrastie.a ak nahodou nie,tak urcite z neho bude krasny mudry a uspesny muz,ved ma rodicov,ktori ho lubia no nie?len sa drz prosim ta a nebud smutna,ak nahodou sa vyzaluj nam 🙂 my toho znesieme vela a tebe sa ulavi.
danko nam tiez dava zabrat,uz tri tyzdne po nociach zo spania place.zomrela mi babka a myslim,ze mu chodi na sen,lebo ho mala velmi rada.tak som s nim sla k jednej babe do sobraniec,zrobila tie svoje hokusy a povedala,ze nieco zle tam je,tak dnes sme boli zase,lebo som jej mala doniest kusok latky z babkinych siat no a zajtra ideme este raz,do tretice.dnes povedala ze to bude dobre,ze sme prisli este vcas,ze to mohlo byt aj horsie.asi fakt zacnem verit na bosoractva 🙂 len smola ze ma musela presvedcit osobna skusenost,uvidime ako bude spat dnes.mama da za babku zadusnu omsu a dala posvatit sviecku,vraj ju ma danko zapalit na babkinom hrobe,az mraz po mne chodi.je take nieco mozne?mate s tym skusenosti?

tita201
8. okt 2009

cleo55 aj manželovi sa zda že sa začina viacej podobať na mna ked sa narodil čisty ocko dnes som drobcovi skusila dať mrkvu uvarila som ju rozmixovala a dala do nej materske mlieko neviem či som spravila dobre ale spapkal pol mrkvi tak mu chutilo taky bol zlaty cely bol oranžovy a potom pekne spinkal kym ja som upratovala čo sa tyka tych zubkov aj u majka som si všimla že sa niečo derie tak sme v očakavani 🙂 fofinka1 tak to je strašne ja som to zažila na vlastnej koži asi ked som mal 18 tiež som neverila mne sa to stalo asi tak ja som svoju babku nepoznala ale mama mala veci ktore jej patrili v skrini ja som si tam našla jednu šatku ktoru som asi tyžden nosila a raz v noci som sa zobudila na tlak akoby na mne niekto sedel ani hlasok zo mna nevišiel hned som utekal za mamou a rano dalši šok na polici sme mali knihy ktore boli na zemi a pri nich som mala porcelanoveho kačera ktoremu akoby niekto odpilil hlavu od tela tak sme šli v kapušanoch k jeednej babke a tiž pytal fotku a povedala že aj ked sa ti sniva z mrtvym či v dobrom alebo zlom nie je to dobre mne pomohla a odvtedy nič nenadarmo sa hovori odpočivaj v pokoji ja už verim na vela veci len sa čudujem jednemu že vtedy mi komarikova o majkovi nepovedala že bude chory ☹ len že mam davať pozor lebo na pol roka može spadnuť s postele.

cleo55
8. okt 2009

ufff kocky tu tak strasite a moj maly uz asi 3tyzdne ked zaspi vecer tak asi po dobu 2 hod. asi 3-4x sa zobudi so strasnym revom musim ho hladkat po tvaricke aby sa upokojil a zaspinkal.no prisudzovala som to tym zubkom ale teraz mi uz nie je vsetko jedno!normalne sa bojim ze mu niekto chodi na sen! 😖

milocka29
8. okt 2009

cleo55, tvojmu syncekovi nemusi nikto chodit na sen, ale moze mat silne zoci. Poznam to z vlastnej skusenosti. Nam pomohla babka z Banoviec n/Ondavou. Presne take iste priznaky ako pises ty mal aj moj vnucik. Ak chces blizsie info napis mi do IP.

nadhera
9. okt 2009

maminy,v nedelu sa organizuje sarkaniada - na primestskej, deticky musia mat sarkana , to je vlastne vstupenka. zacianame o 14tej,ale jasne,pridte skor - kazde dieta, ktore ma sarkana dostane darcek /zajtra chystame balicky/ a potom su rozne sutaze a ceny. pre kazdeho gulas a napoj. ak tuto akciu nepoznate a nemate to daleko pridte ,neolutujete. ak nahodou nebude dobre pocasie,akcia sa presuva o tyzden neskor - opat nedela o 14tej. 🙂

fofinka1
13. okt 2009

aj danko mal uz dvakrat z oci a tiez nam pomohla babka z banoviec,ale teraz ked som jej volala tak mi povedali ze je chora a ze nerobi.uz je dost stara,myslim ze ma po 80.tak sme rychlo hladali niekoho ineho,je ich tu uz dost malo tych babiek,nakoniec sme nasli tu v sobranciach,ale tiez nie je najmladsia.no a danko spal od piatkovej noci absolutne kludne,ale dnes zase plakal,ale az nadranom okolo pol4.dufam,ze to nebude zase daco zle a ze su to zubky lebo mu idu ocne a dost ma opuchnute dasienko.
a ku komarikovej som nesla lebo ja sa jej bojim ☹ a asi nie je az taka dobra ako ju kazdy chvali.... 😒

tita201
13. okt 2009

fuj to je dnes ale počasie manžel bol v meste a vedla neho spadol strom naštastie nam len oškrabalo auto vraj beha hromada sanitiek a policajtov on robi aj z mužmi na domčeku dufam že sa tam neprechladia už som im poslala aj čaj a inač s tou komarikovou ostala som aj ja sklamana vobec mi nepovedala že drobec bude chory ☹ takže ja neviem idu mu zubky juj jak sa zlosti davam mu na to taky gelik ale či to pomaha neviem a ako sa mate vy kočky čo mate nove?

cleo55
14. okt 2009

fofinka takze ta babka a banoviec uz vobec nebude robit?

fofinka1
14. okt 2009

cleo neviem ci bude robit,zalezi to asi od toho,ci sa pozviecha...

to pocasie je fakt na figu,neviem malemu vysvetlit,ze nemozeme ist von,je mrzuty,ofucany a vkuse len vyplakuva...nemam uz na to nervy,chudatko moje,on by sedel na dvore od rana do vecera.
manzel siel na sluzobku,tak dufam,ze sa to pocasie umudri lebo inak si viem zivo predstavit ako ho ten vetrisko zmetie aj s aviou z cesty,ale na dnesok uz skoncil...odstavil,chvalabohu.

tita aj ja som davala dankovi ten gelik a vacsinou sa ukludnil,tak asi pomaha,ale ked je velmi nespokojny,tak mu daj cipok alebo sirup,napr.nurofen,je to lepsie.zahana to aj horucku,lebo pri zubkoch nikdy nevies 😀

tita201
15. okt 2009

fofinka1 ani ja som nebola z drobcom dlho von odkedy je tak hnusne ale teraz mam aj tak dosť prace lebo varim chlapom tak najskor by sme šli večer a ten gelik mu pomaha inač začal som maleho prikrmovať z bebou na predpis lebo my po tych zachvatoch schudol 400 gramov a vraj pil len tolko mlieka aby prežil a nie na priberanie tak mu 2 krat denne davam mliečko a inač kojim ale je to riadny hnus a chcem sa opytať čo mam majkovi začať davať ako prikrm dala som mu minule mrkvičku a čo ešte možem 🙂 inač drž sa viem si predstaviť že po tom čo bol danko zvyknuty byť na dvore teraz trucuje a zas telku nemože kukať od rana do večera a ako ho zabavaš kedy chodi spinkať?

cleo55
15. okt 2009

tita ja som ako prve dala mrkvicku tak ako ty potom som po 3dnoch pridala k mrkve aj zemiacik a teraz mu uz k tomu davam aj trosku kur.maska! ale kupujem mu aj zeleninkove vyzivky Hipp tie su Bio!a najradsej ma broklolicovu a spanatovu! ja malemu davam bebu a sa mi zda ze to nie je taky humus ako napr.nutrilon ten chuti ovela horsie aspon podla mna!

malka
15. okt 2009

ahojte maminky, tie ktore sa pytaju na prve prikrmy, nasla som nieco taketo:
http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=385469
podla odbornikov by sa malo takto postupovat, pekne pozvolna, najprv zeleninku a po mesiaci pridat kur. masko 🙂

tita201
16. okt 2009

malka a cleo55 velmi pekne vam dakujem ste zlate ja som mu včera večer spravila kašu tak na riedko aby ju vypil a fešak zjedol všetko myslela som si že bude spinkať dlhšie a on o 2 a pol hodinky už kikirikal a pytal sa k cice neaky je vyhladoveny cleo a vy sa ako mate a čo sebastian kolko ti spinka v noci

cleo55
16. okt 2009

tita mne sa maly napapa o 20.00 a potom vstava tak oklo 5-tej rano!uz sa mi parkrat stalo ze aj o pol7 vstal 😀 takze my so spinkanim problem nemame az na to plackanie zo sna! tita sprav mu hustejsiu tu kasicku ho viac zasyti!

tita201
17. okt 2009

cleo 55 tak to tiško zavidim ale už som si aj celkom zvykla naš tiež chodi spinkať o 8 mej ale budi sa každe 2 až 3 hodinky ale spinka do 8 až 9 rana a to akože mu ma spraviť taku hustu čo na lyžičku alebo do flaše a kupiť flašu z večšou dierkou

cleo55
17. okt 2009

tita ja robim taku na lyzicku hustejsiu vlastne podla navodu na krabici!

tita201
18. okt 2009

cleo55 a to mu daš spapkať pred spanim

cleo55
18. okt 2009

nie tita ja mu davam tak okolo piatej- siestej a potom o osmej mliecko. ale su aj take kasicky co sa davaju pred spanim aby babo dlhsie spalo ale ja mu nedavam lebo mi dost dlho spinka nemame s tym problem 🙂

tita201
20. okt 2009

cleo55 naš problem zatial vyriešeny prvy zubok na svete a druhy sa už derie a drobec už spinka lepšie tak asi to boli tie zubky 😠

cleo55
20. okt 2009

no tak vam blahozelam aj my uz mame 2 zubky uz ich pekne vidno ked sa usmieva 😀

tita201
21. okt 2009

cleo 55 no my ešte nie sme tak daleko my ich len citime a tak isto gratulujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre