Sú tu mamičky a budúce mamičky z Michaloviec?

stanka_s
24. júl 2006

Ahojte mamicky a buduce mamicky z Mi, rada si s vami pokecam.

cleo55
28. okt 2009

tak to je pravda!a to nehovorim o tom ako robi ultrazvuky!

cetera
29. okt 2009

ja som tiez zo Sobraniec a rodila som v Humennom.....aj ked sa s primarom pozname nemozem povedat na nich nic zle.....sestricky na sestonedeliboli skvele ...stale sao nas zaujimali ako sa mame ci nam nieco netreba ..dokonca aj upratovacka sa s tebou dala do reci ze co som tam tak dlho lebo som tam stravila 12 dni.....aj som mala po porode komplikacie kvoli chybe lekara nebudem menovat, pretoze porod na to ze bol moj prvy bol rychly ( prisla som o 4 rano s odtecenou vodou a o 9 rano bola mala vonu), tak dotycny lekar nebol pri mne ked zo mna sla placenta von iba sestricka a preto mi po 3 dnoch ked som uz bola ako tak v pohode zistili ze mam nieco v maternici lebo som mala velku zrazeninu....takze ma cistili a opat mi vsetko strihali a sili...zasa tie iste bolesti a na druhy den prisli na to ze tam aj tak nieco ostalo lebo zakrok sa robil naslepo bez sona tak ma cistili znova pod narkozou ale uz ma natrihali uz iba hadickou vytahali co da dalo a samozrejme uz mali aj sono....som zvedava ako to bude teraz kedze mam ist k lekarovi na kontrolu na dalsi tyzden po 6stonedeli ci tam nieco je alebo nie.....aj ked som mala problemy kvoli chybe lekara aj tak sa na nich nehnevam....ked by som cakala dalsie babo urcite pojdem opat tam rodit aj ked som mala po prvy krat zlu skusenost....ale uzrcite vrelo odporucam vsetkym...bola som na nadstandardnej izbe a mohla som mat navstevy, personal super a lekari tiez.....ak si unavenastaci povedat a oni babatko vezmu a prinesu ked povies

tun1ska
29. okt 2009

cetera- tak si ma inšpirovala...ja som okr. MI ale do MI, k tým skorumpovaným mäsiarom nechcem ísť rodiť...Chcela by som nadštandard, epidurálku- a do Ke mám taký pocit, že pri 2. pôrode nestihnem dôjsť 😵 A má niekto skúsenosti s pôrodnicou v TV? 😵

cleo55
29. okt 2009

akurat som sa isla aj ja pytat na nemocnicu v trebisove 😀 som pocula ze tam ide robit primara Buban!

cetera
29. okt 2009

chcem sa opytat je tu niektora mamicka co pouziva Nutrilon 1 HA? My sme kupili a pouzili iba raz ale mala to nechce pit, vsetko vyvrackala. Ak ma niekto zaujem podarujem lebo skoda vyhodit.....

cleo55
29. okt 2009

cetera mi pijeme Bebu! ale skoda!

conkulinka
30. okt 2009

tun1ska ja som rodila tu v michalovciach, rodilla som pri primarke - fantazirovej, mala som epiduralku a byvala som na nadstandardnej izbe, personal pri porode - pristup perfektny, manzel pri porode, presne to co ty chces. musim povedat ze som bola velmi spokojna co sa tyka porodu, ale nepacil sa mi pristup sestriciek z novorodeneckeho oddelenia, prisne, neludske az na jednu /cest vynimkam/ ktoru ked som oslovila tak mi pomohla s kojenim, vysvetlila, poradila, bola zlata. inac vsetky boli furie. o trebisove neviem, ze ako to prebieha tam, nemam skusenost. drzim ti prsty nech vsetko dobre dopadne, ale vies ked ma byt zle, tak bude aj v bratislave. a prvykrat si kde rodila a pri kom?

matka331
31. okt 2009

conkulinka aj ja chcem rodit pri fanzirovej ..bol to tvoj prvy porod?aako dlho si rodila hm?a napis mi nieco aj o epiduralke musim si ju ist objednat alebo staci ak pridemrodit apoviem ze ju chcem ?

tita201
31. okt 2009

ahoj kočky joj tak to ma mrzi že ste museli zažiť niečo take hnusne a neludske ja som včera prišla z nemocnice mala som nenormalne krče vracanie a hnačky tak som skončila na infekčnom a ty ma poslali na sono a tam zistili že mam žlčnikove kamene mame to v rodine čisto na nervy bola som na nadštandardnej izbe kvoli tomu aby som nechytila žltačku pristup bol perfektny pani doktorka ktora sa o mna starala bola tiež super a primar no radšej pomlčim mama mu dala peniaze aby sa na mna lepšie pozrel aby mi dali všetko čo potrebujem a on zaujem žiadny takže asi moj nazor s tym že uplatkom si nikoho pozornosť neziskaš sa zaklada na pravde.

cleo55
31. okt 2009

uff tita tak to si dopadla ti enzavidim ale uz ti je lepsie nie?a maly ako? zvladol to bez teba? ozaj dnes som videla vas domcek je nadherny velmi sa mi paci taky utulnucky 🙂

conkulinka
31. okt 2009

ahoj matka zdravi ta conkulinka, ano rodila som prvykrat, o deviatej som prisla na porodnu salu a 12,20 hod sa mi narodila dcerka. primarka sa smiala, ze islo to velmi rychlo, prekvapena bola ze som prvorodicka, a ze to tak rychlo prebieha. ked som tam dosla tak ma ona prijimala, no potom musela ist na ambulanciu na ktorej robi od 11,00 hod a hned ju aj porodna asistentka musela volat k mojmu porodu. co sa tyka epiduralky, tak nestaci to povedat pri porode, treba to oznamit aspon mesiac dozadu, pretoze ty musis ist na ARO ambulanciu tam s tebou o tom spisu dotaznik, vsetko ti o tom porozpravaju a tak pojdes ku svojej lekarke, sestricka ti zoberie krv na zistenie zrazanlivosti krvi. ked budes mat vysledky v poriadku tak pojdes do pokladne nemocnice a zaplatis poplatok, ja som platila v marci 2008 - 2500,- Sk teraz neviem kolko to bude. poviem ti ze rozhodla som sa naposlednu chvilu ze chcem epiduralku a nelutujem, super vec, naco tolko trpiet ked nemusis. a ked je taka moznost tak ju vyuzi. samozrejme ze je tam aj tak bolest ale nie taka ako opisuju zeny ktore ju nemaju, je to pocit ako keby ti trebalo na velku potrebu. su to tlaky, ale v pohode zvladnutelne. do styroch centimetrov kym som sa otvorila, tak si to treba pretrpiet, ale to su bolesti ako pri kramoch, no a potom ti to pichnu a uz je to v pohodicke. a das mi zapravdu ze ina je bolest na zaciatku a ina ked sa uz blizi uplny porod nie? keby som vedela ze aj pri druhom porode by to tak bolo, tak idem rodit aj hned. primarka mi po porode s usmevom povedala ze ani epiduralku mi netrebalo, ze ako som to statocne zvladla, no ale keby to clovek vedel dopredu ze ako to vsetko dopadne nie. tak ak sa da vyuzit taka moznost tak preco nie. to je moja skusenost, tak ti drzim palce a daj vediet ako to vsetko dopadlo.

tita201
1. nov 2009

cleo 55 už sa teraz dokončuje zvnutra na jar už len vymalovať umyť okna vykopať žumpu a možme byvať už sa tak tešim tolko nas to stalo sily a nervov maly to zvladol perfektne s manželom sa stali velky kamarati ked som ho uvydela strašne som plakala a aj muž sa neubranil slzam strašne mi chybal ani z ruk som ho pustiť nechcela len dufam že mi dačo na tie kamene poradia aby som nemusela na operaciu lebo mam stoho panicky strach ☹

tun1ska
1. nov 2009

conkulina- ďakujem 😵 . No pred 8 rokmu som rodila pri Suškovi, on už tam nie je, no predtým som ležala 3 mesiace na rizikovom v nemocnici, tak som dobre poznala pomery...To je ten, od ktorého ma primárka dieťa ( vraj)--Vtedy sme mu dali za pôrod 5 tisíc, bol milý, ale čakala som pri pôrode viac, nedal mi ani žiadnu infúziu na urýchlenie, pomaly som sa otvárala, rodila som 10 hodín, všetko bez epidurlky..AA nanešťastie v noci o 1-nej, zhasli na mňa svetlo na sále a všetci išli spať...A nikde nikoho, len ja sama, ani sestričky, tak som myslela, že tam zomriem
Ak sa ťa môžem spýtyť- koľko si pýtam primárka za starostlivosť? Ja som počula, že 400 euro, aj to nevie , či pride....

matka331
1. nov 2009

conkulinka dakuujem za odpoved ....juj tak to si maladobre ked to tak rychlo prebiehalo....dam vediet ale az vo february..... 😉
a neviete mi poradit kolko saa dava doktorke za porod ked jumas vybavenuu?

tun1ska
1. nov 2009

to by zaujímalo aj mňa:🙂) 😵

cleo55
1. nov 2009

ahoj matka tak neviem neviem ci budes rodit pri fantazirovej ta uz v Michaovskej nemocnici je len do decembra!
tita je fakt velmi pekny ten domcek a ste ho aj rychlo dali do kopy 😀

fofinka1
1. nov 2009

ahojte holky ako vas tak citam mam dost...nehnevajte sa na mna,ale platit niekomu za vlastny porod je pekna hlupost...koho to bude viac boliet?a co vam pomoze fantazirova pri tych bolestiach?bude ju to boliet za vas?velke h...o prepacte za vyraz,ale je to tak.ja som nikoho nemala,zhodou okolnosti som trafila bubana a mala som velke stastie na pristup...bol tam aj podolsky a ten bol absolutne debilny...tu nejde o to komu zaplatite,ale kto ma aky pristup a povahu ☹ buban uz robi primara v trebisove,dalsi styria lekari dali vypoved,vratane fantazirovej,takze myslim,ze dalsi porod,ak nejaky bude,si myslim odkrutim v trebisove 😀 a na sestonedeli su fakt hnusne nepristupne a chladne sestricky....vobec mi nepomohli,aj ked som mala vip izbu a riaditel nemocnice je rodinny znamy....su to hrozne kravy,keby to neboli zeny,tak to este chapem.mlieko som dostala az na siesty den,ked uz sme boli doma,vzdy pred kojenim maleho napraskali bebou a potom mi vraveli,ze je to moja chyba,ze maly nechce sat z mojho prsnika,bola som absolutne zdeptana a bolo mi do placu,ako prvorodicka som nevedala,co mam robit,keby som v MI este niekedy rodila,tak tie sestricky poslem do .....
no a v trebisove je uplne prerobena,nova porodnica,da sa tam rodit aj do vody,nie ako v MI kde maju porodne kozy,na ktorych rodili este nase mamy 😠 🙄 ked som to videla mala som dost...keby nie bubana asi by som usla....

fofinka1
1. nov 2009

a platit lekarom...to sme ich naucili my,obycajni ludia,oni si na to zvykli a teraz ani palcom nepohnu bez obalky
minuly tyzden mi zomrel kamos 47 rocny....hned po prvej operacii ked ho otvorili a zistili,ze ma pankreas v prdeli a neprezije to,ubezpecovali najblizsiu rodinu,ze to zvladne,ze vsetko bude OK...popritom cakali na obalocku,ked ju dostali,poslali ho vrtulnikom do KE kde do tyzdna zomrel.co je to za pristup,nechat cloveka umierat a prito,m cakat peniaze??? HUMUs nasi lekari v MI su REZNICI....mali by robit niekde na bitunku a nie v nemocnici..kvoli tomu studuju????

conkulinka
1. nov 2009

kocky primarka si za porod nikdy nepyta, je to na kazdom individualne a ako uzna za vhodne tolko jej da ako podakovanie za to ze prisla k porodu. ja sumu nebudem rozvadzat, len poviem ze ani zdaleka to nebolo 400 eur. bolo to ovela, ovela menej. a starala sa o mna perfektne. mozno aj preto ze som jej pacientkou, neviem. takze tak.

malka
1. nov 2009

fofinka1, mas moje sympatie 😉 , uplne vo vsetkom s tebou suhlasim, sice som v Mi nerodila (prave pre toto uplatkarstvo),
ale toto co som si tu v poslednych prispevkoch precitala, naozaj mi padla sanka, neskutocne , len neviem preco sa uz niekto nestazoval na ministerstve.
ja som v he nikomu nic nedala ani lekarovi ani sestrickam, vobec nic ani bonbonieru, aj tak som tam nechala dost penazi, kedze som mala manzela pri porode+epiduralku+nadstandardnu izbu, personal moze byt spokojni s tim, ze mali dalsiu spokojnu mamicku, ktora ich porodnicu odporuca dalsim tehulkam.

malka
1. nov 2009

prepacte sa hrubku nie s tim ale s tym 😉

malka
1. nov 2009

za 😉
asi je to tou pokrocilou hodinou

fofinka1
2. nov 2009

ze primarka nic nepyta???hahaha zrejme si to odvolanie zasluzila,kamaratka sla druhykrat rodit,hned od zaciatku mala od gynekologa indikovany cisarsky rez,lebo aj prvy porod tak prebehol,vtedy jej slo o zivot,stratila vela krvi,je chudokrvna a ma problemy so srdcom...sla za primarkou aj s celou dokumentaciou,aby si dohodla termin porodu a ona asi stokrat prelistovala tu dokumentaciu,ked tam nenasla ziadnu obalocku,tak jej povedala,ze ona nevidi dovod na cisarsky rez!!!! a ze si to este rozmysli,nech pridu neskor....manzela to tak vytocilo,ze este v ten isty den ju vzal do kr.chlmca,tam ju hned prijali a vecer z nej bola mamicka krasneho zdraveho chlapceka,personal si nevedeli vynachvalit a ziadne peniaze nikomu nedali....asi sa fakt treba stazovat na ministerstve,lebo toto uz nie je normalne.ja sa priznam,dala som porodnym asistentkam dezert a kavu a doktorovi flasu vina a malinky darcekovy kos s kavou a nejakymi sladkostami,ale to az hodinu pred mojim prepustenim domov,lebo som fakt bola spokojna s ich starostlivostou,hlavne porodne asistentky boli skvele.ale peniaze???nikdy,ja nie som bankarova dcera,ja na to proste nema,a radsej dam tisicku malemu na nove topanky 😀
a este raz...nikto vam nezaruci,ze porod prebehne bez komplikacii a uz vobec nie bezbolestne,ved napr. za epidural si aj tak musite zaplatit.

cleo55
2. nov 2009

primarka povie rovno ze od chudobnejsich berie 3000sk a od tych bohatsich 5000sk!to som pocula na vlasntne usi ako to povedala!

malka
2. nov 2009

to nie len fantazirova berie uplatky, moja sesternica v mi rodila uz 2x, pred 6,5r a pred rokom v obidvoch pripadoch pri filkorovi a ten od nej vzal aj pri prvom aj pri druhom porode po 5000sk 😒

cleo55
2. nov 2009

vsetci do jedneho beru uplatky!len fantazirova si to povie rovno 😀

ceja
2. nov 2009

dievcence neviete ci je v mi nejaka laktacna poradkyna resp nejaky kurz ohladom dojcenia? nie som si ista, ze malu spravne prikladam a bodla by mi pomoc...

cleo55
2. nov 2009

ceja neviem ale skus napisat tu na konikovy Anag ta ti urcite poradi!

tita201
2. nov 2009

ahoj kočky ja som nikdy nikomu nič nedala je to ich praca a ked oni dokažu žiť s pocitom že niekomu ubližia a to že daš peniaze nezaruči že sa o teba postaraju ja ked som bola teraz v nemocnici tak mama dala potajem primarovi 50 eur nech sa o mna postara a hovno vydel ma 2 krat a kašlal na mna a priitom ma poznal aj osobne lebo sa chodil ku mne strihať tak som na mam 😠 u nakričala lebo ja s takym niečim nesuhlasim ja som pri porode nikomu nič nedala až ked som odchadzala tak som poslala dezert aj kavu sestričke aj lekarke a ked všetci budeme uplacať tak o par rokov sa na nas nikto ani nepozrie ja radšej budem hladať normalneho lekara ktory robi svoju pracu z presvedčenia akoby som mala platiť za nič a viem že žienky dali aj primarovi peniaze a nemale sumy a odrodila ich sestrička ja som mala manžela pri porode a to bol dobry krok lebo asi si nedovolia robiť kiksy ked je tam ešte niekto možem len doporučiť mne to pomohlo. 🙂 Ty lekari maju ale drzosť. 😠 😠 😠 😠

conkulinka
2. nov 2009

tak kto tu vlastne ostane v tej nemocnici? aj dr.zambovu si chvalia, ale ta vraj ide na matersku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre