Sú tu mamičky a budúce mamičky z Michaloviec?

stanka_s
24. júl 2006

Ahojte mamicky a buduce mamicky z Mi, rada si s vami pokecam.

lubka.l
21. jún 2009

ahojte
tak baby musite sa polepsit.
bubenko s malym a mimus z oslavy 1 rocika.
cakame!!! 😀 😝

mimus
21. jún 2009

joj lubka ja som truba doma kartu z fotaka zabudla, tak musis pockat kym eva dajake posle z jej pc 😀
normalne som nasrata na seba, ze ich tu nemam

fofinka1
22. jún 2009

cafte tak nam zase funguje compik tak mozem pisat,tita ja sa praveze na siravu velmi tesim,ako spravna michalovcanka to tam zboznujem,a hlavne tie klobasky grilovane a vecer si zatancovat.ani voda ma tak nebavi 😀 iked moj maly nepovie nic,on by vo vode lezal vkuse.hej a to mi pripomina,ze som sa chcela opytat ake mate skusenosti s bazenmi,mozem maleho namocit do bazena na sirave?nechyti tam nejaku pliagu?chcela by som mu kupit tie plienky na plavanie,aby neliezol len tak nahy 😀

tita201
22. jún 2009

fofinka1juj aj ja sa už tešim len škoda že nemožem isť s malym do vody ešte asi skoro a to su take plienky do vody to počujem prvy krat dobre vedieť a kde sa daju zohnať ja by som tiež nepustila maleho len tak ved on najradšej piška ked ho rozbalim len dufam že nebude velmi horuce leto pretože maly je velmi nervozni 😖

mimus
22. jún 2009

tak konecne mi dnes segra poslala fotky tak skusim pridat
ano baby predavaju plienky do vody
ja kupujem Huggies Little Swimmer
tiez su velkosti ako pri obycajnych plienkach podla kg dietatka

aj ja sa tesim na siravu, dufam, ze muzickovi daju este dovolenku nech poletime aspon na 2-3 tyzdne 😵

mimus
23. jún 2009

fotky pridane
sice len zopar, lebo sa mi nechcelo zmensovat 😀
viac fotiek na fb 😉
akurat uz odchadzame s Misenkou na ockovanie. ufff to bude placu 😢 dufam len, ze nebude teplotovat ako po poslednom pichani

fofinka1
23. jún 2009

presne tie huggies som myslela,maju ich v tescu aj v dm som ich videla.moj anjelik tiez najradsej piskal,ked bol rozbaleny,joooj to bolo ocuranych podloziek,aj postel aj ja aj manzel 😀 ale teraz ho to uz asi nebavi 😝 ,predtym musel vecer co vecer polezat aspon pol hodinky len tak naholo na posteli,vtedy bol najstastnejsi.aj on je velmi nervozny z tepla,dokonca ani v zime sa nechcel obliekat,to bolo fnukania.teraz je to pohod,tricko,gate a ide behat po dvore,aspon lepsie v noci spi 😀 ,a to mi teraz pripomina,ze ho asi idem ulozit,vyzera ako keby bol nadrogovany,taky je unaveny.tita mozeme potom dat stretko na sirave 😵 pri grilovanej klobase. 😝 😀

lubka.l
24. jún 2009

ahojte
tak co uzivate si slniecko,aspon tu v uk je krasne teplucko.
bubenko ako sa mate?

tita201
24. jún 2009

fofinka1 moj maly je strašne rad ked je nahy len jednu chybu to ma že sa mu začne čkať a je po radosti nastav a obrovsky plač inač ked sme pri tom moj maly po každom kojeni čka je to normalne aj ked bol v bruchu a najedla som sa tak čkal je mi ho luto lebo je to neprijemne a ta klobaska a stretko tak to by som si dala povedať 😀

cleo55
25. jún 2009

tita aj moj maly ked je dlhsie rozbaleny tak sa mu cka to preto lebo je mu uz zima(aspon tak hovoria) a aj ked trosku vygrcne tak tiez sa mu cka! pytala som sa doktorky tak je to normalne tak sa nemusis bat.a este ked sa mu ckalo aj v brusku!mojmu vobec,ani nebol nejako aktivny no ale teraz uz nevie ani kde nohy a ruky polozit vkuse s nimi nadhadzuje🙂

mory
25. jún 2009

ahoj baby
nemam doma funkcny net ☹ tak mi sibe teraz lebo aj tak som doma a net bol jediny priatel doma sktorym som mohla sediet aj hodiny 😀

fofinka1
25. jún 2009

mory verim ti ja som bola teraz mesiac bez netu a je to figu,dokial som net doma nemala zapojeny,tak to bolo ok,ale teraz ked viem co to je sadnut si kedykolvek chces tak je to hroza bez neho
tita aj mojmu malemu sa cka,ked sa preje,ked vystraja,ked je nahy,ked sa prepije caju,ale rychlo to prestane,v brusku sa mu ckalo asi len dvakrat,bol to velmi mily pocit,dokonca zacal ckat hned ako sme prisli z porodnice,ale tak hrozne,ze som nevedela rychlo co robit,tak ma preplasil 😝

tita201
25. jún 2009

cleo55 🙂 fofinka1 🙂 to ze sa mu cka od zimy tak to beriem, ale preco sa mu cka za kazdým kojenim,tak to ma trapi, niekedy mu dam prsnik a on si este cucne a prestane sa mu ckat, ale ked je syty a prsnik nechce, tak ho musim nechat rozplakat, aby mu to ckanie preslo, ine nic nezabera. Vraj to ckanie je sposobene tym ze u drobcov nieje dobre vyvinutý pazerák, a ze okolo 4mesiaca by to malo pominut, tak uz aby to bolo. A inac co mate nové???

cleo55
26. jún 2009

tita presne to mi povedala doktorka tak to musis(me) vydrzat.aj moj ked sa naje tak niekedy sa mu cka!pri drobcovi je stale nieco nove,sak to poznas kazdy den nieco nove objavia 😀

tita201
26. jún 2009

cleo55 🙂 tak to maš pravdu každy den je šikovnejši už ked mal dva tyždne tak si sam zdvihol hlavku a otočil ju na druhy bok ked to svokra vydela skoro odpadla ale ja som sa ani nečudovala pretože jedno dievčatko ktore bolo vo vedlajšom inkubatoriku a mala1590 gramov sa dokazala zdvihnuť na ručkach a chcem sa opytať držali ste drobcou v perinke lebo ja som ho mala asi mesiac v zavinovačke a teraz už bez všetkeho ma už 4kg a zda sa mi že tam ani velmi nechce byť.Dnes som mu dala len kratke dupačkya ponožky a papučky a predavačka ked to vydela bola zhrozena či mu nieje zima vonku 35 stupnovtak neviem či ja zle obliekam ale maly vyzera byť spokojny.

fofinka1
26. jún 2009

tita ja som mala danka v zavinovacke asi tyzden,a kedze sa narodil do leta tak som ho obliekala presne ako ty,kratke dupacky a ponozky,samozrejme aj ciapocku ale otom mal take potnicky po hlavke a po tvaricke,ze som normalne lutovala,ale hlavicka musi byt zakryta,predavacka nech sa da vies co.ked je to tvoje dieta,tak si s nim rob to,co uznas za najlepsie.tie nazory z roku 5 uz vysli z mody.a to ckanie prejde neboj.ja som danielovi popri kojeni davala asi od druheho tyzdna aj bylinkove caje kvoli tym horucavam a to ho ckanie hned preslo.

mimus
26. jún 2009

ja som tiez neznasala ked sa niekto pozastavoval nad tym co ma (nema) mala oblecene 😠
od narodenia je zvyknuta nemat toho na sebe ako cibula 😀
dokonca teraz ked sme doma sa vecne poti, kedze v uk nie je az take horuce leto
poznam mamicky co este aj v lete obliekaju detickam hrube svetriky, lebo pofukuje
ja ju nechavam od narodenia lahsie (nemyslite zase ze mrzne 😀 )

a baby letim domov 16.jula a muzik za nami pride 1.8. a naspat az 8.8.
juuuj sa tesim na siravu, zmrzlinu spod orionu aaaaa hlavne teplucko 😵

lubka.l
26. jún 2009

ahojte
prihodila som par fotiek.
mimus mas pravdu s tou dovolenkou co budes sediet v tom uprsanom anglicku.aspon si babka uzije vnucku. 😀 😀

cleo55
27. jún 2009

tita 🙂 ja maleho este davam sem-tam do zavinovacky hlavne ked bolo teraz tak zima a vecer do takej tenuckej zavinovacky aby sa mi ho lepsie v noci vyberalo z postielky na papkanie lebo ja som taky spachtos ze ho beriem aj zo zatvorenymi ocami 😀 nas ma uz 6kg takze uz mam co drzat aj aj kvoli tomu lebo on neskutocne kope z nohami aj rukami to je skoro nonstop aj ked spi tak zvikne rozhadzovat!uz som mala aj malu modrinku pod okom od svojho synatora 😀 a aj ja svojho tak presne obliekam je neskutocne horuco a cez den ho vyzleciem aj uplne do naha aspon tak na 5-10min aby sa ochladil.vpodvecer mi uz dost vystraja lebo izby su rozhorucene a mu je teplo!lubka mala je zlatunka vyzera byt betarka 😉

lubka.l
27. jún 2009

cleo55 dakujem.a betarka nieje je to velky certiiik 😀 😀

fofinka1
28. jún 2009

cafte holky,tak ja som nasho huncute davala do zavinovacky asi tyzden,po prve preto ze bolo hrozne horuco aj v noci a tie neznesitelne potnicky sa mu robili aj bez zavinovacky a po druhe narodil sa 4 a pol kilovy takze uznate ze sa do zavinovacky velmi nezmestil,ved aj v porodnici mali problem ho zabalit,ved mal 54 cm 😀 😝

tita201
29. jún 2009

ahoj kočky samozrejme že ak je zima tak davam maleho aj do zavinovačky a to kvoli tomo aby mu bolo teplučko ale ked je teplo tak nie ja si myslim že ked je nam horuco tak musi byť aj im raz som ho naobliekala ked bolo teplo mal asi 3 tyždne a na druhy den mi tak plakal že hruza ked som ho zobliekla mal same potničky hned som ho okupala a len po rukach som ho nosila aby tolko neplakal bola to hruza takže som sa poučila a teraz sa snažim oblekať tak ako seba moj maly tiež vela kope aj rozhadzuje ručkami preto spi na brušku lebo len tak je uplne pokojny a vyspinka sa. 🙂

fofinka1
29. jún 2009

tita neviem ci spanok na brusku je v jeho veku dobry.do troch mesiacov veku hrozi syndrom nahleho umrtia v spanku a vraj spanok na brusku je jednym z dovodov tohto syndromu.ale nechcem ta strasit.

cleo55
29. jún 2009

tita ani ja ta strasit nechcem ale ja maleho vobec nedavam spart na brusko ako pise fofinka je tam velmi velke riziko toho syndromu (a to mame aj ten monitor dychu)

tita201
29. jún 2009

Ohladom toho spanku som sa radila s lekarmi aj v humenom aj s maleho lekarkou je pravda že sa to može stať ale upokojili ma tym že ak je tam monitor tak by sa nemalo nič stať on tak spi od narodenia a naštastie je to dobre ale človek nikdy nevie stať sa može všetko bože ved len ked si pomyslim že by sa malo niečo stať tak mi je až zle.

fajndievca
2. júl 2009

Milé žienky a mamičky. Chcem sa spýtať, či náhodou neviete o nejakej škôlke v Michalovciach a okolí, kde potrebujú učiteľku? Škôlka, kde som učila sa od septembra ruší a keďže práca s deťmi napĺňa môj život, tak by som túto prácu meniť nechcela. Aj preto, že mám prax s chorými a problémovými deťmi, keďže mám vyštudovanú aj špeciálnu pedagogiku a dokážem byť naozaj veľkým prínosom pre samotné deti a ich rodičov.

bubenko
5. júl 2009

ahojte, tak konecne som sa ozvala, ja viem ale na nic nemam cas, nieto este na internet 😝
ak stihnem taak pridam aj fotky
pekne vam dakujem za gratulacie, maly Viktor je teda riadne nezbedne babo a etse k tomu moja Sarah, vobec na nu nemam cas, malemu sme teraz zmenili mliecko lebo nemohol vobec kakat a bol taky zly ze uz je aj nauceny na ruky, ale nebude na rukach hoci komu, no to je tak, ked som chcela aby si aj Sarah pospala tak som ho musela mat na rukach aby aspon trosku pospala. Je to veru riadny nervulik, a vraj druhe deti su lepsie, on spal prvi tt a potom sa to vsetko zmenilo. Sarah je zlata, najradsej by ho vzala na ruky a stale pusinkovala, pekne pocka ked vidi ze nemam cas, niekedy ju nemam cas ani nakrmit. Do sprchy sa nedostanem skor ako o polnoci a rano ked maly vstane tak ho cele doobedu kolisem a potom trosku pospi a potam zasa a vecer aj sest hodin vkuse vystraja. Je to velky papos, stale by jedol.
Porod bol rychlejsi ale aj tazsi. Plodova voda mi zasa neodtiekla doma, od rana som mala kontrakcie ale len slabe, az o polnoci zrazu prisli take ze som sa nemohla dostat z kupelni aby som zobudila manzela ze uz ideme. Az po pol hodine som sa odtial vytrepala a tak sme sa poobliekali a sli, este ze tu bola moja mama ta si isla lahnut ku Sarah. Cestou do porodnice som myslela ze zomriem, jedna kontrakcia za druhou, niekedy uz po paru sekundach. V porodnici mi povedali ze este niesom dost otvorena a tak musime trosku pockat, ale mna uz isiel slak trafit, vravela ze sa mozem prechadzat, ale ked uz videla ze nechodim ale sa plazim po zemi tak zasa pozrela nakolko som otvorena a jaktak kukala tak mi prave vtedy odtiekla plodova voda, akurat tam mala prsty. Medzi tym sa ma este pytala ci nechcem daco od bolesti, mne to uz bolo jedno co mi daju, len nech to uz prestane. Chcela mi pichnut injekciu ale nie epiduralku, inu nieco ako morfium, ale vravela ze to zaberie az o pol hodinu a mne ju uz asi ani netreba. Mala pravdu, skoda ze mi o tom nepovedala skor, nechala by som si nejak pomoct, iked som chcela teraz rodit klasicky bez nicoho. Hned ako mi odtiekla plodova voda, hned som zacala tlacit, ani neviem ci som mala chvilku pokoj, kontrakcie trvali niekolko minut a par sekund nic, akosi opacne. Vrieskala som z celeho hrdla a kricala ze uz nemozem, uz som ani plakat nevladala ani otvorit oci. Ked uz bola hlavka konecne von, museli sme pockat lebo mal siroke ramena a tak som chvilu talcit nemohla, dve tam mali prsty a este aj hlavka, myslela som ze som tam dole vybuchla, keby som vladala dvihnut aspon jednu nohu tak ich isto kopnem. Maly sa narodil a mal 3,86 kg, potom ma isla zasivat ale davala si riadne nacas, uz som bola zla, lebo som chcela aby ma zasila co najskor kym som taka ubolena. Asi tak 2 hodiny po porode mi napustali do vani vodu abz som sa sla okupat, ozaj hned po porode mi dali nejaku injekciu a tiez tabletku dole, vraj ma zaraz nebude boliet a pravda, popolhodine som sla narychlo do vani a hned sa ma pytali ci chcem ist o 3 hodiny domov. Povedala som ze trosku si oddychnem a uvidim, nakoniec som sla. Tak tolko, ja viem uz som sa rozpisala tak pa

martinella1
6. júl 2009

Tak bubenko, v prvom rade gratulujeeeeeeeeem
ako čítam....si poriadne hrdinka. Neviem, či by som toto všetko tak bravúrne zvládla a o 3 hodiny po tomto dokázala ísť domov. Ja som mala ľahký pôrod, nemôžem síce porovnať, ale mne sa zdal ľahký. Preťahovala som 6 dní, tak mi po termíne pichli vyvolávačku. Povedali mi, že porodím niekedy vo večerných hodinách. A to bolo ešte len 7 hodín ráno. V nemocke som sa stráááááááááášne nudila. Prvé menšie bolesti prišli okolo 13.30, ale tie boli omnoho slabšie ako pri menštruácií. O 13:45 ma čosi pichlo v boku a o 14:00 sa narodila dcérka s mierami 3,80 kg a 50 cm. Takže ja si na pôrod nesťažujem, vážne ťa obdivujem.

Inak baby, nebola som tu dlho, ale všetko, čo ste za tu chvíľu popísali som si prečítala....už tu budem chodiť častejšie a zdielať s vami radosti aj starosti.

tita201
6. júl 2009

No predstavte si bola som na širave a skoro som odpadla neako som vyhladla tak som išla sebe aj manželičkovi kupiť hamburger a skoro som odpadla ked som vydela tu cenu za hamburger skoro 2 eura ta cena sa mi zda byť dosť vysoka boli sme na slnave tak som zvedava ake budu ceny na kamenci 😎

mimus
6. júl 2009

bubenko blahozelaaaaam 😵
normalne som nechapala, ze 3 hodky po porode uz domov ta posielali 😕
a to musel byt aj tazky porod
aj ked ten moj tiez nebol jednuduchy aspon ma nechali do dalsieho dna

nam uz v piatok prileti babka a potom s nou na slov. uz sa tesime

tita ceny na sirave aj mna uz udivuju, kazdym rokom je to viac a viac a keby aspon platy tak isli hore ako toto 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre