Sú tu mamičky a budúce mamičky z Michaloviec?

stanka_s
24. júl 2006

Ahojte mamicky a buduce mamicky z Mi, rada si s vami pokecam.

ekia
24. feb 2009

cetera určite je to tým 😉 Nemysli na to. Ja by som dala na intuíciu, ak máš pocit že to nie je dobré tak zavolaj lekárovi. Ale podľa mňa je to v takom rannom tehotenstve normálne.

martinella1
24. feb 2009

Cetera, podľa mňa taktiež nejde o nič vážne, mňa dokonca počas tehotenstva jednu dobu tak pichlo v boku, že som sa nemohla vôbec vyrovnať, bola som vo 4. mesiaci, ale nešlo o nič vážne, vraj sa miminko naťahuje. dal mi nejaké vitamíny, o nič vážne nešlo....ja som taký bojko, vždy keď som si neistá, zháňam, behám a otravujem dookola ľudí....len nech mám pokoj na duši 😀 😀 😀

cetera
24. feb 2009

asi mate holky pravdu....mi este nove a buduce mamicky toho az tak vela nevieme a bojime sa o nas....ale uz mi je dobre... zase sme sa napapali asi tak sme sa nasytili na polhodku a potom zase daco spapame....ja tiez radsej pootravujem ludi aby som mala klud

martinella1
24. feb 2009

Cetera, držím pršteky, nech je všetko fajn.....hlavne nech ste zdraví.... 😉 a ak treba, tak otravuj všetkých dookola.... 😀 😀 😀

fofinka1
24. feb 2009

cetera ja som tiez mala take bolesti,roch mi dal magneB6 magnezium totiz pomaha uvolnovat.tiez som nemala inak ziadne problemy ani som nezvracala ani nic podobne,manzelik povedal ze keby som pred sebou nenosila ten batoh (mala som fakt velke brusisko) tak ani nevie ze som tehotna 😀 😀 😀

cetera
24. feb 2009

ja mam tiez od doktora magne B6 beriem 3x denne

mimus
24. feb 2009

ahojky baby
ja len tak narychlo pozdravujem 😵
nestiham nic citat ani pisat, lebo uz dva tydne sa trapim s chorobou a nie a nie sa jej zbavit ☹

mory
3. mar 2009

😕 michalovcanky co vas zasnezilo?????????? 😀

martinella1
3. mar 2009

Nezasnežilo.......tu sme....len akosi nestíhame písať, čo máte nové? Rozmýšľali ste už, kam pôjdete tohto roku na dovolenku? Dajte tip....niečo, čo je vhodné pre deti 😎 😎 😎 .

ekia
3. mar 2009

Ahojte, tak my sme boli dnes prvý krát v jasličkách. Adamko tam bol 2 hod.
Príchod bol v pohode, kukal a kukal po detičkach, vôbec neplakal, len ja som si nenápadne utierala slzičky
Potom som sa nenápadne vytratila a šla som kuknúť kolegynky do práce - tam som sa vyplakala a bolo my ľahšie až do chvíle keď som po neho prišla. Doniesli my ho vyplakaného, že sa najprv pekne hral a potom zistil, že tam niesom a bol plač. Či plakal celé dve hodiny tak to som sa radšej nepýtala
Baby ja to hrozne prežívam, bojím sa že si nezvykne a že to bude stale také uplakané.... Snaď sa to zlepší....

mimus
3. mar 2009

mory ani v uk ma nezasnezilo 😀 , ale kedze nikto nic nepisal, tak som nechcela trpiet samomluvou 😅

O dovolenke zatial len snivame do spanielska, ale nevieme ci to vyjde

ekia to musi byt naozaj tazke nechat drobca. Ja z toho uz teraz chytam depky a snazim sa na to nemysliet. Ale uvidis, ze adamkovi sa v jaslickach zapaci a tebe bude tiez lahsie 😉

mory
3. mar 2009

ekia neboj a neplac maly vyciti ze tebe je tazko a bude aj jemu 😒 spolahni sa na neho a uvidis ze si tam zvikne a bude tam rad chodit 😉 daj mu pocitit ze si rada ze je tam a on to bude brat tak isto .
drzim palce 🙂

mimus no v uk asi amni nesnezi nie? 😀

mi pojdeme na dovolenku samozrejme ako vzdy na slovensko do michaloviec 😀 😀 😀 super co? ale asi az v zime na vianoce dufam ze to vide 😎

ekia
3. mar 2009

Mory ďakujem za povzbudenie, snáď to bude dobré. Uvidíme ako bude zajtra.

mory
4. mar 2009

ekia bude dobre neboj 🙂

kika333
4. mar 2009

ahojte

cetera
4. mar 2009

ahojte nemali ste problem v tehu s cukrom? Ja mam vraj velmi zvyseny mi to povedala sestricka na urologii lebo mi nebolo dobre som myslela ze sa mi vratil nejako zapal mechura, ale vsetko je ok len ten cukor sa im nepozdava. Dnes som bola u obvodneho na krv a zajtra su vysledky..doktor povedal ze ak sa to potvrdi tak sa vraj babo nemusi narodit zdrave..nestretli ste sa s tym niektora....?

mimus
4. mar 2009

mory sa budes divit, ale tento rok tu booooolo snehu. Ja som ho sice nevidela, lebo som este bola na slov. 😀

cetera aj mne v moci zistili cukor a brali krv. Kazali mi obmedzit sladke a krv vysla potom dobre 😉 Sice ja som uz bola pred koncom tehu, takze neviem ako to je zo zaciatku. Ale neboj 😉 vsetko bude dobre, skus vic zeleninky a tekutin

cetera
5. mar 2009

praveze ani sladkosti nejem skor slane lupienky a tycinky, arasidy..... vysledky krvi boli dnes a boli v poriadku...takze sa vraj nemusime obavat.....skusim viac tekutin ale ked ja niesom nikdy smädna....neviem preco stale to tak bolo aj predtym niekedy cely den nic nepijem ale teraz musim urologicky caj...neni to ktovie co ale co uz...

fofinka1
5. mar 2009

caute kocky
cetera ono je to stale tak,ze to co by sme mali tak nam akosi nechyba,teda co sa tyka zdraveho sposobu zivota,ani ja necitim pocas dna smad,akurat ked idem okolo flase s mineralkou a zakopnem o nu a este aj spadne a rovno mne na nohu,tak vtedy sa napijem.mohli by vyvinut nejaky cip do mozgu ktory bude stale opakovat napi sa napi sa napi sa 😀 😀 😀

cetera
6. mar 2009

Snivali sa aj vam take hrozne sny ked ste cakali babätko? Niekedy sa zobudim v noci a potom uz nemozem zaspat...

martinella1
6. mar 2009

Fofinka, aj ja mám niekedy dni, keď o vodu musím zakopnúť, aby som si ju všimla. A to hlavne, keď mám toľko práce, že sa nestíham ani napiť 😀 😀 😀 , keď si však vezmem vodu k sebe, napríklad vo fľaši, tak 1,5 l "stiahnem" za hodinku.....
Cetera, mne sa občas snívali zvláštne sny, no nemám pocit, že by boli hrozné. Ale počula som už od kámošiek, že im sa snívali sny, niekedy hrozné, inokedy milé. Jednej známej sa snívalo celé tehotenstvo, že je niekde na lúke a okolo pobehuje nádherný blond chlapček a keď ho ide pohladiť, zmizne.....počas tehotenstva jej na každom ultrazvuku tvrdili, že čaká chlapčeka, tak si myslela, že v dôsledku toho sa jej sníva o chlapčekovi.....deň pred pôrodom sa dozvedela, že z chlapca bude dievčatko..... a pôrode sny zmizli.....zvláštne 😒 😒 😒

fajndievca
8. mar 2009

Ahojte baby. Chcela by som sa s vami poradiť. Tento rok sa s priateľom chceme zobrať a keďže obaja túžime po bábätku, chceli by sme potom hneď na ňom pracovať. Všetko by bolo ok, ak by som nemala gynekologické problémy. Cítim sa dosť zle, no zakaždým, keď navštívim svojho gynekológa, stále mi povie to isté, že to nie je nič vážne, a pritom mi stále predpíše hrbu liekov. Cítim sa stále horšie a horšie a svojmu gynekológovi už vôbec neverím. Keď sa ho spýtam, čo mi vlastne je, stále len chodí dookola ako okolo horúcej kaše, len aby mi nepovedal pravdu. I priateľ je z toho nešťastný, snaží sa ma utešíť, je naozaj zlatý, no nepomôže mi. Poradil mi, aby som zmenila gynekológa a to chcem aj urobiť, lenže problém je v tom, že okrem svojho žiadneho iného nepoznám. Preto sa obraciam na vás. Prosím poraďte mi. Nepoznáte niekoho v Michalovciach, na koho by som sa mohla obrátiť, niekoho s kým máte dobre skúsenosti, alebo si ho pochvaľuje niekto iný. Keďže o nejaký čas plánujeme i bábätko, najradšej by som bola ak by ste mi poradili gynekológa, ktorý je i pôrodník. Ste moja posledná šanca. Prosím poraďte mi. Ďakujem. Monika

mory
9. mar 2009

monika no ja neviem koho poradit pretoze zijem v zahranici a tak nemam skusenosti ale moja mamka pozna skoro kaxdeho kedze robi v nemocnici tak sa jej dnes opytam na nejakeho dobreho gynekologa a potom napisem 😉 ty si sa do michaloviec pristahovala ? kedze nikoho nepoznas ? 😒
mozno kocky ti tu poradia skor ale aj oni su vacsina v zahranici ale dufam ze maju vac skusenosti ako ja 😉

v kazdom pripade drzim palce aby si bola v poriadku a napisem ti cim skor 🙂

cleo55
9. mar 2009

ahojky monika ja by som ti poradila doktorku zambovu kedze k nej chodim a som s nou velmi spokojna a je aj porodnicka!
a cetera ja mam kazdu noc nejake divne sny a hlavne sa to tyka babatka.niekedy sa zobudim a hned si chytam brusko lebo v tom momente neviem ci som tehotna alebo sa mi to len sniva! ale vdaka bohu som!ale sny su hnusne!

fajndievca
9. mar 2009

Ahojte dievčatá, už som nevedela čo mám robiť a veľmi ste mi pomohli svojimi príspevkami. Prosím mory potom mi odpíš, ak sa dozvieš od svojej mamky niečo viac, budem veľmi rada. Nie som priamo z Michaloviec, no pochádzam z jednej obce neďaleko. S inými lekármi nemám skúsenosti, keďže už asi 10 rokov chodím k jednému, no ako som vyššie spomenula nie som s nim ani z ďaleka spokojná. Kým som nemala žiadne problémy, tak bolo všetko ok, no teraz keď už asi 2 roky v kuse mám všelijake problémy po ženskej stránke a on mi vôbec nechce pomôcť, tak to nechcem nechať len tak. Ani nikto z mojich známych tu v okolí nemá iné skúsenosti s ženskými lekármi, poznajú tak isto ako ja pár mien, ale sú to len mená nič viac a tak mi o nich nevedeli ani nič viac povedať.

mimus
9. mar 2009

monika aj ja chodim k doktorke Zambovej a tiez velka spokojnost 😉

mimus
9. mar 2009

inak jeden gynekolog v mi (nechcem tu menovat) minuleho roku nezistil ani na ultrazvuku mojej kamoske rakovinu v maternici a to u neho bola 3x a stazovala sa na silnu menstruaciu a silne bolesti. Ked sa dala vysetrit v zahranici o tyzden neskor po jeho vysetreni ultrazvukom a oznamili jej co zistili, tak sa jej zrutil svet. Teraz je tomu rok. Kartu uz ma tiez u Zambovej a je spokojna. Rakovinovy nador jej sice uz vybrat nemohli, kedze je uz zasiahnuta cela maternica a tak chodi len na chemoterapie. Ale i ona a i my verime, ze sa z toho dostane 😵
Takze si tiez myslim, ze vyber spravneho lekara je dolezity.

fajndievca
9. mar 2009

Veď to, myslím si, že výber správneho lekára je veľmi dôležitý......ani ja nechcem svojho lekára menovať, neprajem mu nič zlé, no jeho prístup ku mne je fakt príšerný.

martinella1
9. mar 2009

Ahoj fajndievca.....máš veľkú pravdu, že výber lekára - gynekológa je veľmi dôležitý....ja som vyskúšala dvoch gynekológov, a ani k jednému sa nemôžem sťažovať. Výmena prvého bola skôr nutnosťou, lebo sa stal gynekológom v nemocnici a nemal súkromné pacientky, len pacientky ležiace v nemocnici na ženskom oddelení. Neviem, na akého lekára máš zlé svedomie, ale ako si už spomínala, nebudeme menovať, aj ja som na jedného lekára počula zlé referencie. Skús napísať iniciály lekára, alebo aspoň priezviska, nech viem, či myslíme na rovnakého. Inak, písala si, že nie si priamo z mi, ktorým smerom od mesta bývaš? Ja taktiež nie som priamo..... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

cleo55
9. mar 2009

ahojky ja som tiez mala zle skusenosti s jednym "panom" doktorom ale hned som zobrala kartu od neho a isla k zambovej a ta je velmi zlata!zatial mi len a len pomohla 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre