Sú tu mamičky a budúce mamičky z Michaloviec?

stanka_s
24. júl 2006

Ahojte mamicky a buduce mamicky z Mi, rada si s vami pokecam.

conkulinka
11. nov 2009

ahoj matka, s tou epiduralkou je to tak, ze ked budes otvorena na 4- 5 prstov tak vtedy to pichnu, uz keby si bola na 7 a viac tak to uz nema vyznam, a tak ked to stihnu pichnut tak potom pridu bolesti ale take ako keby ta tlacilo na stolicu, nie ako kontrakcie. kontrakcie su do tych 4 prstov ale su mierne, take ako bolesti pri kramkoch co sa da v pohode vydrzat a potom su to iba tlaky. a manzel mi bol tiez pri porode. ked ma tam doviezol a lekarka mu povedala ze to este potrva kym budem rodit, lebo som prvorodicka a ze to vacsinou dlhsie trva, tak manzel isiel do prace este nieco dobavit, no ale tolko co tam dosiel uz som mu aj volala nech dojde, lebo rodim. primarka nechapala ze to ide tak rychlo, o deviatej som isla na salu a 12,20 na obed sa nam narodilo nasel slniecko - dcerka. a este medzitym musel ist do pokladne nemocnice vyplatit za seba poplatok - vtedy to bolo 400 sk. nemohol to vyplatit potom, tak chudak s vyplazenym jazykom ku mne dobehol a tak uz bol pri mne. je to velka psychicka opora. odporucam.

tita201
12. nov 2009

my sme platili až ked som odchadzala z porodnice ja som mala tiež express porod ani neviem poriadne čo su to kontrakcie bolesť ako pri menštruaci a až ked mi prepichli plodovu vodu tak prišli bolesti dali ma lahnuť a povedali že ked to pride tak budem citiť taky tlak ako na stolicu no neprešlo 10 minut a ja som už kričala že rodim a do pol hodinky bol majko na svete u mna to bolo velmi rychle prajem každemu 😀

cleo55
12. nov 2009

ja sa tiez na porod nestazujem o 9-tej este nijake bolesti a 10.50 uz bol maly na svete🙂 tusim teraz prvorodicky rodia rychlejsie a lahsie 😀

slniecko4
12. nov 2009

cleo,tak taký pôrod by som si priala aj ja.. 🙂 to ako sa vám podarilo?

matka331
12. nov 2009

baby som rozmyslala ze ked mi anhodou odtecie plodova voda ze sa nemusim hned ponahlat do nemocnice vsak? az tak o 3-4 hodinky aby som tamnerobila blbca zo seba hmm?
a za epiduralku treba platit hned alebo az potom po porode a treba si j ju objednat do predu?

malka
12. nov 2009

matka, kazda nemocnica to ma inak zariadene s tymi poplatkami. rozhodni sa kde chces rodit a pekne si to tam pozistuj 😉
my ti tu mozme len napisat ako to prebiehalo u nas, ale kludne sa mohlo nieco zmenit.
ja som tiez vsetko vyplatila az pri odchode domov (manzel pri porode+epidural+nadstand.izba), v decembri 2006 som za manzela pri porode zaplatila 500sk a za dvojlozkovu nadstand.izbu na den 150sk, ale uz v novembri 2008 za manzela 1000sk, epidural 3000sk a za dvojlozkovu nadstand.izbu na den 300sk, takze ako som uz pisala, mohlo sa nieco aj zmenit.
no a k tym kontrakciam, tak ja som ich uz 2 dni pred porodom citila take menstruacne a v den porodu, maly sa narodil 8:24 a ja som od polnoci uz vobec nemohla spat a asi od takej 3 rano uz boli brutalne, to som ich uz riadne predychavala, do nemocnice 4:20 som prisla na 4cm otvorena, manzel zavolal anesteziologovi, ten bol do polhodinky na sale a zaviedol epidural.
a ako pise conkulinka ked budes otvorena na viac nez 5 cm, tak epidural ti uz nepichnu, lebo je uz zbytocny.
a o tej epiduralke, uz to tu bolo spominane, ze ak mas o nu zaujem, tak musis ist k anesteziologovi v tej nemocnici kde si sa rozhodla rodit, ten ti o nej nieco porozprava (ide o take poucenie), jej vyhody, pripadne rizika, podpises papier, ze si bola poucena, kopia ti ostane, potom pojdes na test o zrazanlivosti krvi, to staci, ked pojdes k svojej obvodnej lekarke, ta ti vezme krv, odnesies si ju do labaku a este v ten den mas vysledok.

cleo55
12. nov 2009

slniecko to netusim ako 😝 keby bol na to navod tak hned ti ho napisem lebo taky porod by som priala kazdej zene aky som mala ja! ja som bola uz v nemocnici 2dni pred porodom kvoli vys.tlaku!a to ma vysetrili a som vobec nebola otvorena!no a o dva dni mi robili len tiez taku preventivnu obhliadku a hop uz som bola na 6prstov otvorena a to som ani netusila 😀 tak to uz brali tak ze rodim tak ma dali na salu prepichli plodovu vodu,dali vyvolavacku a maly bol do hodinky vonku 😀

tita201
12. nov 2009

ja som už v 32 tyždni bola otvorena na 2 prsty to asi preto že neposedim cele tehotenstvo som bola v pohybe ked som dorazila do nemocnice už som bola na 5 prstov otvorena a to sme išli z koromle pokojne ešte sme v aute kecali a smiali sa mna ked chytili bolesti tak som sa ešte osprchovala obliekla sa a kludne sme šli ked som dorazili spravili monitor vypisali sme papiere prepichli mi vodu spravili klistir a ked som bola na 7 prstou otvorena tak mi pichli asi vyvolavačku a už to šlo jak po masle ale podla mna je to aj genetika aj moja mama mala lahke porodi tak sa opytaj maminky ale to nemusi byť pravidlom každa sme ina a každy ma iny prah bolesti ja kym som nebrala antikoncepciu som mala bolestivu menštruaciu a možno bolesť znašam lepšie neboj zvladneš to 🙂

zdenkam
13. nov 2009

Ahojte maminy Michalovcanky,

chcela by som sa Vas spytat, exituje v Mi 3D scan, resp. kde najblizsie sa nan chodi. Az do Kosic?
Ja som Michalovcanka, ale zijem v zahranici. NO a chcela by som si dat ten 3D scan ak vsetko pojde ok v jari, ked pojdem domov. Je rozdiel platit 3O Eur zan a 2OO eur, co sa plati tuna

lucia1212
13. nov 2009

Ahojte babenky.Prosim Vas môžte mi poradit ohladom 3D ultrazvuku v Michalovciach?Kolko sa platí,kde to robia a vlastne aj kto to robi a ešte poprosím kontakt.Dakujem Vám velmi pekne.

cleo55
13. nov 2009

3d usg robia v nemocnici! stoji to okolo 34 eur to je zaklad a ked chcete toho viac myslim fotiek a videa tak to su peniazky navyse! je to dole v nemocnici ako je porodnica! robi to doktor ktory ma prave sluzbu!treba s atam objednat na tel.cisle 6416 328

lucia1212
13. nov 2009

Dakujem velmi pekne a počula som,že dr.Filkor nechce vraviet pohlavie,ale si myslim,že ked si to už mamička zaplati,tak asi by mal to prezradit?Inak ako lekar je super.

zdenkam
13. nov 2009

Jej, dakujem za info o 3D. Tu i nas v Irl vravia pohlavie bez problemov, tak ze to ma netrapi. Len tie choroby pri 3D by som chcela vediet, ci nebude mat babo nejake, tak preto

tita201
13. nov 2009

možem potvrdiť že to robia v nemocnici na prizemi pokial dobre viem no mne prave doktor Filkor nechcel povedať pohlavie cely čas ma zavadzal ja som tam bola tiež na kontrolu či nema drobec neake chybičky krasy ale on už vtedy bol dokonali a inač kočky moj maly už krasne drži hlavičku takže cvičenie pomohlo 🙂

cleo55
14. nov 2009

tita no vidis! 😀 onedlho sa budes len nad tym vsetkym smiat 😀 😀 😀

conkulinka
14. nov 2009

ja som pocula, ze ten michalovsky 3D ultrazvuk, vyvojove chyby neurcuje, ukaze iba detailne povrch dietatka. proste zblizka mamicka uvidi rucicky, nozicky a tak. Najblizsie ultrazvuk v kosiciach odhali vyvojove chyby, ze ten je ovela drahsi a kvalitnejsi pristroj. takze asi zbytocne vyhodene peniaze, staci aj klasicky USG.

matka331
15. nov 2009

ja som bola na vyvojove chyby v dome zdravia u doktora Balinta

zdenkam
16. nov 2009

aha, mne nejde o nejake fotecky, Ved do konca tehu sa toho este tolko zmeni.
Mne ide o tie vyvojove chyby. Takze tie sa v MI robia alebo nerobia?
Dakujem za info

matka331
17. nov 2009

zdenka ved na vyvojove chyby by ta malaposlat doktorka na ultrazvuk ....

cleo55
21. nov 2009

ahojte babenky!tak co michalovce zaspali ☹ My sme trosku nachladeni musime odsavat sopliky ale inak vpohode!dufam ze vas neskolila chripka?

matka331
21. nov 2009

ahoj cleoo ....odsavajte odsaavajte ,,,prajem skoree uzdravenie... 🙂

cleo55
21. nov 2009

diky matka 😀 uz si sa rozhodla kam pojdes rodit?

matka331
21. nov 2009

hej chcem ist do humenneho....blizko nas byva jedna primarka z he alee neviem coho je primarka taksa snou mmusime porozpravat urcite taam pozna aj neakych poodnikou a poradii naam

tita201
23. nov 2009

ahojte matka331 neboj nebudeš lutovať cleo 55 my už to mame za sebou nam pomohol sirup TRIFED taky zeleny my sme boli všetci nachladeny ale už je dobre teraz nas trapi druhy zubo dasienko opuchnute a nie a nie vyliezť.

cleo55
23. nov 2009

tita tak my uz musime brat antibiotika my sme tiez vsetci choti ☹ maly vykasliava hlieny ale ich prhlta tak sme dostali sirup na rozpustenie hlienov!

denus
24. nov 2009

Ahojte mamicky, Dňa 4.12.2009 pride Mikulas do materskeho centra Drobec....Ak mate zaujem pozrite na stranku www.mcdrobec.detailne.sk
tesime sa na vas

tita201
26. nov 2009

ahoj žienky asi o dva tyždne idem na operaciu žlčnika taky mam strach dufam že to zvladnem dnes my urobili predoperačne vyšetrenia nemate niekto s touto operaciou skusenosti.

conkulinka
26. nov 2009

ahoj tita, ja mam tu skusenost, v marci som bola operovana. Tri tyzdne po porode som dostala silne zlcnikove zachvaty no a ked som bola na USG tak mi zistili ze mam kamienky vo velkosti cierneho korenia a vela, co je horsie ako keby bol jeden a velky, takze bola som najprv na dietach, totiz chcela som dcerku co najdlhsie dojcit tak sme sa nejako pretrapili no a na dcerkin rok som bola operovana laparoskopicky tu v michalovciach. a tita u teba to ako zacalo, tiez po porode?

tita201
27. nov 2009

conkuline u mna sa to prvy krat prejavilo ked mal maly 4 mes. tiež som držala dietu ale zachvaty sa opakovali je to strašna bolesť minuli tyžden som mala posledny zachvat a povedala som si a dosť tak som šla za KASINCOM primar odelenia či ma pooperuje a on povedal že nie je problem tiež ich mam len par ale su drobne jedno štastie že pri každom zachvate bol muž doma lebo neviem kto by sa o maleho postaral dufam že mi operacia pomože ako prebiehala hospitalizacia kedy si nastupila a kedy odchadzala opiš mi ake to bolo ako som si tak všimla vela mamičiek ma kamene. 😠

cleo55
27. nov 2009

ahoj tita tak to ti budeme drzat prsty nech si raz-dva doma a nech ti to dobre dopadne!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre