Sú tu mamičky a budúce mamičky z Michaloviec?

stanka_s
24. júl 2006

Ahojte mamicky a buduce mamicky z Mi, rada si s vami pokecam.

cleo55
21. okt 2009

ahojky tita prave som dostala info ze v piatok o 15.00 sa otvara to materske centrum na Vajanskeho v Mi! plati sa na hodinu 1.50e a je tam zahrnute obcerstvenie pre deti a mamicky!

cimika222
21. okt 2009

ahojte ja nepatrim do vášho regionu, ale komu sa môj syncek paci poslite mu hlasy dakujeme

http://lesk.cas.sk/zlatickoroka/?action=profil&...

fofinka1
21. okt 2009

jeeej cleo to je dobra sprava,aj by som tam hned sla,mozno sa mi to podari,podla pocasia 😀 lebo to je hnusneee
neznasam zimu,danko uz ma sopliky a kasle 😠 to je z toho,ze je cele dni dnu a potom ho trosicek vetrik ovanie a uz sme doma...sople a sople a sople.ale predvcerom bol skoro cely den von a dnes tak napoly...sam sa pytal dnu a pekne sa hral,raz s loptou,raz s autickom a raz so strykom 😀 no a stryko pri nom stratil tak desat rokov zivota 🙂
to vam je take sidlo ze az...niekedy neviem kam skor skocit,ako dnes pred spanim,skoro mi zbural obyvacku,ale aspon sa dobil a uz aj spinka. 😀 zlaticko moje...
a co sa tyka prikrmov...ja som uz aj zabudla co som tomu nasmu krpcovi davala,teraz zozerie vsetko,co nezozerie jeho 😝 😀
akurat si myslim,ze kuracie masko je este skoro,v siestom mesiaci.....ja by som davala len zeleninku a mozno niekedy v siedmom by som zacala s maskom...tak som to urobila s dankom.a tie hipka su fakt dobre,hlavne,ked potrebujete ist z domu 😉
a blahozelam deturencom k zubkom,sikovnici mali 🙂

cleo55
21. okt 2009

fofinka tak sa tam mozno aj stretneme tiez to zalezi podla pocasia ! kur.masko mu davam z tych vyziviek Hipp a to je od 4mesiaca! takze si myslim ze vpohode!nas zbasti vsetko klop,klop 😀 nemam s nim zatial problem! zato vystraja uz ako keby mal rok! 😝 danko nech si este uziva aspon ake take pocasie tento tyzden je to ovela lepsie ako minuly-to bola kosa!

matka331
22. okt 2009

ahojte,,ja by som vas chcela poprosit o radu ....chcem si vybavyt doktora k porodu ale neviem sa rozhodnut ktoreho ..tak ak mate niektora skusenosti tak prosiim napiste ....aj ci ste niektoraa rodili v michalovciach a ste si davali epidural. ... 🙂 🙂

tita201
22. okt 2009

ahojky kočky škoda že som teraz tak odruky od michaloviec aj by som tam šla ale aj mam strach že ten moj chrustik nie je taky ako ostatny a že by tam na mna možno pokukovali aj my mame naštastie papkanie bez problemov zapojili sme už aj zemiačik a v pohode uvydime dalej cleo55 čo by som ja dala za to keby aj moj tak vystrajal moj bude asi spevak lebo ked plače tak sa až zaklady pod domom trasu taky ma silny hlas 😀 matka331 s tymto nepomožem mne bolo jedno kto ma odrodi ak sa ma niečo stať tak sa stane a lekar ku ktoremu chodiš na prehliadky ti neporadil 🙂

cleo55
22. okt 2009

matka ja som rodila pri bubanovi a som velmi s nim bola spokojna aj co sa tyka porodu a potom aj poporodnej starostlivosti!s epiduralkou skusenosti nemam tak ti neporadim! ja som si nechcela dat chcela som to zazit tak normalne 😀
tita preco by na teba pokukovali?maly je zlatulik sa kvoli tomu netrap lebo si ho neuzijes ako mas a potom to budes lutovat! no a nas ked place tak ho ani nepocut on spevak nebude(asi to bude mat po mne ten "hudobny hluch" 😝 )

matka331
23. okt 2009

tita s mojou doktorkou som sa o tom este nerozpraval....hej je to jedno kto ta odrodi lenzeked mas vybaveeneholekara a mu aj zaplatiis tak ma uplnee iny pristup k tebe
cleo dakujem za radu ja som rozmyslal ze by somchcela asi fantazitovu ona je aj primarka ....

tita201
23. okt 2009

cleo55 maš pravdu ja si ho aj naprieek tomu vychutnavam manžel hovori že ani nečakal že budem takato mamina matka331 s tym že ak nemaš lekara zaplateneho na teba nepozrie nemožem suhlasiť ja tam kde som rodila som poznala vrchnu sestru a ked na mna prišlo rodenie tak som normalne prišla do porodnice a bola tam super sestrička aj lekarka spravali sa ku mne perfektne nikomu som za cely čas nič nedala ja som mala aj manžela pri porode to je tiež velka podpora a ked som porodila lekarka za mnou chodila každy den ked som išla domov tak som po tej znamej poslala cukriky kavu a dezert aj sestričke aj doktorke ja nepodplacam preto že tym že ich na to naučime tak na nas už fakt ani nepozru ved je to ich praca a tam kde som rodila tak žienky podavali peniaze primarom lekarom a odrodili ich sestričky ktore by si to zaslužili omnoho viac ale je na tebe to je len moj nazor ja som počula vela chvali na fantazirovu. 🙂

cleo55
23. okt 2009

matka ja osobne s fantazirovou dobre skusenosti nemam! ale to ta neodradzam!a som pocula (neviem ci je to pravda) ze uz dala vypoved!

matka331
24. okt 2009

tita...ja som nepovedala ze ked doktorovi nezaplatis tak na teba ani nepozrie,,,,ale zasa cakat do porodu ci budemmat stastie na dobreho doktora alebo doktorku nebudem moja sestra boladvakrat rodit v michalovciach a ani raz nebola spokojna,,,hovorila ze ten pristupdoktorov a sestriciek neni najlepsiii....
cleo a akee mas skusenosti s fantazirovov bola by som rada keby si sa somnou o ne podelila.... 🙂 🙂

tita201
24. okt 2009

matka331 ak možem poradiť všetky moje zname dve švagrine a aj ja sme rodili v humennom je tam super a ten pristup ked som išla s porodnice tak som plakala na šestonedeli bolo super pekne izby wc a sprcha na izbe my sme boli aj super partia tak sme si pomahali aj babo je po porode stebou na izbe ak je zdrave ja som to štastie nemala ja po 4 dnoch som šla za synom na nedonosenecke a tam som bola 7 dni bolo to tvrde ale naučili ma všetko a ked som prišla domov ničoho som sa nebala ešte som sa aj rozčulovala že mi svokra chce kupať maleho lebo som to chcela urobiť ja ešte aj upratovačky sa o nas zaujmali mam pekne spomienky aj minule som tam volala ako sa maju a to prostredie ja osobne neznašam nemocnice ale tam to bolo v pohode ja som to mala z domu neakych 70 km ale nelutujem v michalovciach som ležala na internom a čisto humus za 2 dni som schudla 4 kila.a teraz som počula že aj sninu si chvalia tak sa skus opytať 🙂 ak sa bojiš že si z ineho okresu a že ta nevezmu neboj 4 tyždne pred planovanym porodom pojdeš za primarom a povieš že tam chceš rodiť a on ti da pečiatku do tehotenskej knižky a zapiše si ťa a už len čakať na ten poklad. 🙂

malka
24. okt 2009

matka331, tiez mozem len kladny nazor povedat na humensku porodnicu.
Obe deti som si odrodila tam, dcerku som mala pri Dr. Pisakovi a syna pri Dr. Hrinkovi.
Hrinko je sice dobry chruno, ale tie 4 hodiny co som s nim bola na porodnej sale sa celkom dali vydrzat.
A mala som aj epidural, Dr. Susko-anesteziolog bol uplne uzasny, ten zachranoval atmosferu na sale.
Aj sestricky su fajn, ja som bola v oboch pripadoch na nadstandartke, takze aj navstevy som mohla mat na izbe.
Takze HE ti mozem odporucit, ak mas nejake otazky rada ti odpoviem.

cleo55
24. okt 2009

matka331 ja by som na tvojom mieste posluchla titu tu v Mi by som uz nikdy nechcela rodit.pri druhom babatku uz urcite pojdem do Humenneho alebo niekam inam!co sa tyka sestriciek a doktorov tak na nich nemozem nic zle povedat ale tie sestricky co roznasaju babatka to je jedna velka katastrofa ☹ a to som na kazdej zmene mala dajaku znamu a nemal mi kto pomoct! este som ich aj prosila aby mi maleho priniesli ze ked bude hladny(lebo ked bol cas kojenia tak mi ako naschval stale spinkal a nemohli sme ho zobudit,ale sa necudujem ked mu pol hodiny pred kojenim dali nutrilon) aby som ho nakojila aby sa mi mlieko spustilo a ani raz mi ho nepriniesli!ja som v nemocnici maleho kojila asi 5x za cele 6 dni ☹
a co sa tyka fantazirovej tak moja sesternica na odporucanie neurologa a gynekologa musela ist rodit na cisarsky a fantazirova jej nechcela podpisat papier!ze vraj si to moze vybavit kazdy! tak musela ist rodit do Ke! a ja som mala velkeho amleho a buban jak som uz isla rodit sa bal zeby nenastali dajake komplikacie tak si ju zavolal aby videla ze ako to so mnou je ze babo je velke tak povedala ze nemam inu moznost ako ho vytlacit hoci sa budem trapit aj 10hod!a co pri mne lezala jedna zena tak tej fantazirova zabudla vycistit maternicu a ostalo jej tam kusok z placenty o 4hod po porode dostale dalsie kontrakcie a museli ju dat pod narkozu a naspat rozparat 😒 a to je len tretina toho vsetkeho,takze ja by som k nej rodit neisla 😀

matka331
25. okt 2009

ja som zo sobraniec a si mysliim ze humenne je dalej ako od michaloviec ja tiez by som najradcej isla do humeneneho lebo tiez nemam dobree skusenosti v michalovciach pred rokom som potratila a bola som na gynekologii hoci len jeden den ale nikomu by som nepriala tu "starostlivost"od doktora ale aj od sestriciek boli velmi hnusnee tie sestricky aj doktor.....no neviem este amm 3 mesiace tak porozmyslam-......dakuuem vaam velmi pekne
malka a ako sa rodilo z epiduralkou lahsie ako bez nej? boli ked ju pichaju alebo ti najprv to miesto umrtvia?

malka
25. okt 2009

Ahoj matka, ja som tiez priamo zo sobraniec, len momentalne zijem mimo, do He je to cca 50km, ano je to dalej ako do mi, ale za dobre odvedenu pracu lekarov a dobry pobyt v porodnici to stalo za to. Kebyze rodim este raz, tak urcite opat v He a s epi, len by som si uz vybrala lekara, pri Hrinkovi by som uz rodit nechcela.
Tej vzdialenosti sa bojis azda? Vidim, ze termin mas vo februari, ja mam obe deti "zimusne" a cesty boli fajn zjazdne.
Ano s epiduralkou to bolo ovela pohodlnejsie, viem to porovnat, lebo dcerku som porodila bez nej.
A miesto vpichu sa umrtvi az potom sa zavadza epi, absolutne to nebolelo ani ten vpich na umrtvenie, mozem vrelo odporucat 🙂

atima
26. okt 2009

ahojte po dlhom čase prispievam aj ja.rozoberate zaujimavu temu.
Ja som rodila v Michalovciach a naozaj sa nemožem na nič sťažovať, rodila som cisarakom bez toho aby sa na mna prišla Fantazirova pozrieť. Rodila som pri Kuchtovi, bola som po termine neotvarala som sa tak sa ma spytal či čakame alebo ideme cesarakom suhlasila som a o pol hodky bol maly na svete. Dvakrat denne sa na mna chodil počas 7 dni pozerať a pytať sa či je všetko ok. Cleo neviem prečo ti maleho nenosili aj mimo kojenia ja som mala maleho od tretieho dna pri sebe s vynimkou kupania. Tým že som mala sekciu museli sme sa pri kojeni velmi zapotiť musel vkuse tahať a vobec nechcel takže som poprosila sestričky aby bol maly som nou aj mmimo času kojenia a nebol problem. Je fakt že som bola na nadštandarnej izbe možno to zavažilo, neviem.
Je pravda že ta budova je v katastrofalnom stave ale čo sa týka setsričiek a lekárov aj zo šestonedelia aj z novorodeneckeho ja som bola nadmieru spokojna. Aj druhe by som rodila v Mi a sekciou. 🙂

cleo55
26. okt 2009

ahoj atima tak ty si iny pripad🙂 teba tam kazdy poznal!ja som na nadstandartnej izbe nebola takze mi to aj dost liezlo na nervy ked ma prisiel niekto pozriet!a kedze som mala strasne nizky tlak aj 3 dni po porode tak mi to fakt robilo problemy!sestricky mi vobec maleho nepriniesli a to som ich prosila kazdy den zo zaciatku aj 3x denne 😢 a co sa tyka Bubana tak ten prisiel na mna pozriet aj 5x denne,proste ked prechadzal popri izbe stale nakukol 😀 Pokila to bude mozne ja druhe babo rodit n Mi nechcem a to len kvoli tym sestricka!

matka331
26. okt 2009

no aj aj rozmyslam nad nadstandarnou izbou ale neviemci je v michalovciach aj taka kde mozu byt dvemamicky na nej nechcela by som byt sama na izbe....tie sestricky v mi suu fakt hroznee ale ak buduu hnusnee ku mne tak budem aj ja hnusnaa k niim ...a budem sa na nich stazovat ak buduu problemi.....nenecham zo sebou zametat ....ved suu platenee z nasiich danii a keby nie naas mamiciek tak ani robotu nemajuu .... 😀 😀 😀 😀
malka a kde v so byvas??

cleo55
26. okt 2009

matka to som si hovorila aj ja!ale realita bola ina po porode mas take zmiesane pocity,tazko sa to opisuje 😖 v MI je taka izba kde mozy byt 2 mamicky ale ona je skoro stale obsadena musis mat stastie,ja som ho bohuzial nemala 😢

matka331
26. okt 2009

ahaa..tak si tu izbu objednaam dopredu da sa tak?ake zmiesane pocity ked ma sestricky nastvuu tak uvidia 😀 😀 😀ja sa viem poriadne nastvat haha

cleo55
26. okt 2009

praveze sa neda objedant dopredu 😢

atima
27. okt 2009

co sa týka nadštandardu da sa približne rezervovať na termin aj dva týždne do predu. Ja som si tak rezervovala izba na mna čakala tri dni a nikto nič nepovedal.

tun1ska
27. okt 2009

Čaute-cleo--- súhlasím s tebou... V Mi už nechcem rodiť...ležala som tam 3 mesiace na rizikovom, mala som zaplateného lekára, sestričky niečo dostali- a i tak sa správali ako harpie.----Proste je to tam všetko skorumpované...No dobré ohlasy má aj pôrodnica v Kr. Chlmci---Je tam primár Jasovský, ktorý bol niekedy v MI...Dúfam, že sa , ak Pán Boh dá, niečo zmení k lepšiemu a nebudem musieť v júni do Šace... 😵

cleo55
27. okt 2009

atima ja som tiez vedela svoj termin 16dni dopredu a nedalo sa rezervovat aspon tak mi to tvrdila primarka!

malka
27. okt 2009

ani v He sa neda rezervovat nadstandard.izba, to by prisli o pekne peniaze, ak ma mamicka bezproblemove tehotenstvo, ze nie je objednana na sekciu, tak nevie kedy pride ten den D, termin je jedna vec, ale realita druha.

matka331
28. okt 2009

ano je to strasnee tych michalovciach ....jja ked som predrokom potratila vytuzene babetko tak som bola na pokraji zrutenia aeste prides do michaloviec na cistenie maternice a kazdy sa k tebe sprava ako k handre vysetroval ma podolsky a on sa ma pyta zepreco placete ?azda ste nechcela mat takaa mladaa decko ze co by som snim robila ....to bol pristup vystudovaneho lekara v michalovciach ☹

cleo55
28. okt 2009

matka podolsky je iny pripad! na mna sa vyzjapal ze neviem ist hore na kozu!tak mi to nazorne ukazoval 😀 jak pre sprostu a pritom som nijaky rozdiel medzi nami nevidela! len sa musel predviest!

matka331
28. okt 2009

no hej a este ked ma vysetroval tak ma tamdoel zabolelo ze som az taky krc dostala a som povedala ze auuu a on sa tak isto naman vyzjapal ze co aukaam...a preto si mysliim ze doktorky gynekologicky su lepsie a citlivejsie ako muzi..

tun1ska
28. okt 2009

matka- podolský vždy vyšetroval ako "kravy"....Kamošky sa vždy sťažovali , že po jeho vyšetrení krvácali...hmmm 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre