Sú tu mamičky a budúce mamičky z Michaloviec?

stanka_s
24. júl 2006

Ahojte mamicky a buduce mamicky z Mi, rada si s vami pokecam.

mory
26. apr 2008

bubenko tak amos to zvladol na 1tku a pekne sa o decka staral 😀 konecne ideme zajtra do skolky lebo malemu uz tak sibe ze mam chut ho predat 😠 nekupite? 😀

mimus len si ho pekne so sebou zober nech vidi coho vsetkeho je zena schopna a nech si ju vazi este viac ako predtym 😉

dadulienka2404
28. apr 2008

ahojte neviem ci tu est enejaka ste len sa chcem opytat ak chcem ist do nemocnice v Mi ako je lepsie ist z He vlakom alebo autobusom ako to mam blizsie???dik

vera113
28. apr 2008

Ahojte maminky aj tie budúce.. tak ako sa máte? Aky deň ste mali? U nás bolo celkom fajn, no zajtra už hlasia znova dážď 😝 Filip si už veľmi zvykol na čerstvý vzduch a vonku v kočiariku trávi skoro celé popoludnie, tak neviem neviem ako to bude až nám znova začne pršať.. 😠 Inak už sa mu derú zubky (už aj dosť cítiť) no a najnovšie sa sám zoprie na nakolená - ono to nemá ešte ani 3 mesiace a už by to chcelo račkovať 😅 Takže je to dosť čulé dieťa - predpokladám, že si ešte užijeme. Bubenko nebudeš asi sama, budeme bojovať spolu s Tebou 😉
Mory: samozrejme, že to mužíček zvládol, vieš oni všeličo dokážu, len sa im nechce - tým z opačného pohlavia. Niekedy dokonca lepšie ako my.. 😀
Dadulienka: veď baby od nás chodia do nemocníc do HE a Ty chceš do MI??? 😕 No ale ak chceš poradiť, tak radšej busom, lebo vlakom máš cestu ešte dlhšie...
mimus: nevieš prečo ma to nechce pustiť na Tvoj albumik? No pokúšala som sa o to asi 5x a nič 😠 ale ja to nevzdám, som zvedavá na Tvoje bruško.
lubka: kde si? Ešte doma? Ako sa máš? Pripravená??? Držím ti pacule 😵

bubenko
29. apr 2008

ahojte, ako sa mate?
Vcera spm vzala Sarah do mesta na nakupy, teraz byvame od centra dost daleko tak som sa riadne presla, este ze mala bola zlata, zasa som jej daco kupila, tak sa v tom vyzivam ked niekde ideme a paradim ju 😀 , vcera som jej kupila krasne topanocky 🙂 . Tak uz je hore ☹
mory tak to vyzera ze budem doma len do polovice augusta ☹ , kedy presne dojdete?

mimus
29. apr 2008

ahojky 🙂
Pozeram, ze ti vasi drobcovia su naozaj sikovny 😉 Drzim prsteky pri zubkoch.

vierka neviem preco ta nechce pustit na moj album 😒 , zatial sa nikto nestazoval 😅 , ale to moje brusko, co chces vidiet uz nie je brusko, to uz je brusisko 😀

mory jasne, ze ho beriem. Tak ako pisala vierka, ze muzi toho vydrzia viac ako si myslia.

bubenko aj ja sa uz tesim na to, ako zoberiem bambulku na nakupy a do zahradky sa s nou vycapim,a .... a vlastne sa jej uz neviem dockat 😵

lubka no kde si? Azda uz nerodis?

lubka.l
1. máj 2008

ahojte baby.som tu len na skok.az bude cas dam foto papa

mimus
1. máj 2008

Jeeej lubka blahozelame k dcerke 🙂 😵 🙂 😵 Muzik akurat podotkol, ze i ja by som radsej mala zbalit tasku 😅 , lebo som sa k tomu este nedostala. Uz sa tesime na fotecky i na opis ako to vsetko prebehlo. Naozaj si ma prekvapila, ze uz to mas za sebou 😉

lubka.l
1. máj 2008

ahoj mimus dakujem za blahozelanie.zatial len dve fotky,az bude cas tak dam viac.opis porodu tiez dam.

lubka.l
1. máj 2008

ahoj bubenko.poprosim ta ake mlieko si kupovala malej na dokrmovanie.

mory
1. máj 2008

lubka gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😵 ,alinka je nadherna drzim vam palceky aby ste pekne rastli a aby bolo vela mliecka 😀
potom ked budes mat viac casu opis v skratke aky bol porod 😉

mimus
1. máj 2008

lubka malinka je naozaj nadherne babatko 😵 . A ako sa vlastne vola?

lubka.l
2. máj 2008

ahojte.k dalsim fotkam sa nemozem dopracovat,fotili sme z mobilom lebo fotak manzel nemohol tak narychlo najst v tej taske a nemam cas stiahnut program aby som to dostala z mobilu do pc.co sa tyka porodu.v pondelok o 18hod mi odtiekla voda a v nemocke ma drzali na monitore do polnoci a potom ma poslali domov.znovu rano o 6hod zacali bolesti tak sme isli do nemocky.dali ma na monitor aby sme vedeli ci je malicka v poriadku. 🙂
o 11hod som bola otvorena na 1cm.proti bolesti sme vdychovala ten oblbovak.kedze som sa nejak neotvarala tak mi dali vyvolavacku.poobede okolo 15hod som bola otvorena na 2cm,co je velmi malo a zacali rozmyslat nad cisarskym rezom.bolesti stupnovali a tak som si dala epidural mobilo. 😀
ta zienka co mi davala epidaralku bola super zaco som jej dakovala.najprv mi povedala aby som vdychovala ten plyn aj ked nemam kontrakcie,potom mi nastriekala chrbat sprejom aby som nic necitila(co som fakt necitila ani ze to strieka pretoze potom oblbovaku som ju ani nevnimala len som sa hlupo smiala)a co sa dalej dialo na mojom chrbte neviem,poklepkala ma po pleci ze si mozem lahnut a dala mi prvu davku(inac prijemne to chladilo)nohy mi tak opuchli ze som chodila bosa,papuce boli zrazu male 😀
0 17hod som bola na 4cm a dali mi antibiotika,pretoze preslo 24hodin odkedy mi odisla voda a mohla som dostat infekciu.

lubka.l
2. máj 2008

potom prisiel lekar ze spravia malickej test a ak sa rychlo nebudem otvarat tak o poloci mala byt cisarka.z hlavicky jej zobrali vzorku krvi.vysledky boli dobre.
po 21 hod zacali bolesti v nohe,malicka mi tlacila na nerv.zrazu prisla skupina lekarov ze rozhodnu co dalej no mala rozhodla zanich.pytala sa na svet. a tak sme to zvladli aj bez operacie.hrdy otecko strihal pupocnu snuru,vyutieral ju , obliekol a vybral meno. 😀
kym ocko strihal malinka lezala namne.po chvili mna poslali do sprchy a zbytok bol na ockovi.po sprche na premiestnili na inu izbu a ulozili spat.

lubka.l
2. máj 2008

rano nam spravili dalsie vysetrenia malinku zaockovali a poobede sme boly doma.vcera prisla sestricka k nam pozriet ako sa nam dari a v pondelok ideme na odber krvi koli dalsim vysetreniam(tie su dobrovolne)
na registraciu malinkej mame ist az 21maja.a z ambasadou mame stale smolu alebo nikto neberie alebo je statny sviatok. 😠
tak to by bolovsetko.
mory dakujem za blahozelanie
mimus tak teraz si narade ty,budem drzat palceky a na 100% to zvladnes.uvidis ze je to ine ak niekto otom hovori ako ked to prezijes sama.
vera a ty si sa kde stratila?

vera113
2. máj 2008

lubka.l super, blahoželámmmmmmmmmmmm ak drobčekovi. 😵 😵 😵 😵 😀 Tak nech Ti krasotka rastie, mocnie, je zdravučká a mamka spokojnučká 😀 Tak a teraz si už môžeš povedať, že ste rodinka... A že blahoželam ockoi k jeho super výkonu! On si teraz môže zas povedať, že je chlap 😀 a tiež otecko! Tak a teraz choď pekne oddychovať.. Takže ešte raz blahoželám maminka 😀

mimus
2. máj 2008

lubka tak to nakoniec dopadlo super 😉 a bola si spokojna aj z porodom tu 😵 Opisala si to tu tak ako by to ani nebolelo 😉 , takze ma uz presla aj ta troska strachu 😀 .
Na tu ambasadu sa vkuse ozve iba zaznamnik, ale po tom dhom tarakani, ti daju moznosti a aj mne to zobralo asi 5 pokusov, kym som sa cez ne prepracovala na objednavanie terminov. A to preco na registraciu cakate az tak dlho? Mne vraveli, ze vraj beru tak do jedneho tydna 😒 😅
Drzim prsteky, nech sa ti mliecko pekne rozbehne, aby Sarka krasne rastla 😉 😵

Ja sa zatial rodit nechystam, ved este nie som ani zbalena, ani satocky nemam este vsetke poprane. Bambulke razne dohovaram, nech sa v brusku drzi aspon do 1. juna 😵 . Vo stvrtok mam sono, tak dufam, ze nam povedia, ze uz aj ta placenta je oki.

vera tak uz si sa dostala na moj album?

juuuj aj ja uz chcem mat bambulku tu 🙂

lubka.l
2. máj 2008

ahoj vierka dakujem 😝
mimus ked som tam sla ze mi odisla voda tak mi dali taku blbu izbu a sestricka bola tiez neprijemna.poprosila som ju o vodu a pilam som az doma,este aj na vodu bola skupa.a rano mi pridelili cernosku sestricku a bola som rada ze to nieje ta co vecer.s cernoskami mam dobre skusenosti su prijemnejsie,milsie a viac ta chapu.este aj izbu mi dala super. tasku som mala zbalenu a pouzila som z nej len uterak a pyzamu.saticky pre malu a sedacku.
pampersi,vlozky,zavinovacky a ostatne veci mi dali v nemocnici.aspon raz mozem nemocnicu v uk pochvalit 😀 😀 😉

mimus
2. máj 2008

to som rada, ze si bola spokojna 😉 aj ja sa lepsie citim,ked to pocujem. Ako sa ma teraz Sarka? Je to pokojne babo?
Ja este stale neviem, co vlastne zbalit. Urcite beriem uterak, 2x pyzamo (vraj tu rodis vo vlastnom, tak si beriem pre istotu dve), sampon a telovy sampon pre mna (mam tie male cestovne), teple ponozky (lebo vecne mam studene nohy), vlozky, a tie tampony (ci ako sa to vola) do podprdy. Teraz le neviem kolko toho zobrat pre malinku a co vlastne mi bude treba.

mory
2. máj 2008

lubka to je super ze si odrodila prirodzene 😉 aj u nas davaju vsetko aj vlozky aj pampersky a este ta aj domov nabalia 😀 ale co je tu dobre ze po porode sa ide domov az po 3 dnoch a po cisarskom po 5tich a tak si mozes pekne oddychnut neviem ci bi som bola schopna ist domov v den porordu 😅

mimus ty si uzivaj brusicka neboj ten jun tu bude ani sa nenazdas a malinka uz bude s tebou 😵

a ja som mala po pororde tiez super sestricku cernosku bola suprova a este aj srandacka 😀

bubenko
2. máj 2008

lubka gratuluuuuuujem 😀 , si vazne statocna, zelam vam aby ste boli zdrave, ja som po tyzdni stratila mlieko a tak som jej zacala davat SMA- je to dobre mliecko, zacni s takym zltym balenim a ak by bola drobna stale hladna tak mozes kupit modre-to je sytsie. a na tu ambasadu skusaj volat stale, aj keby ta kade tade prepajalo tak volaj, ono im raz rupnu nervy z toho telefonu a dvihnu ti, len nechAJ dlho zvonit, zelam vela stastia malej Sare ale hlavne zdravia 😀 🙂 😉

lubka.l
3. máj 2008

ahojte.
bubenko dakujem.nevies poradit co je dobre na ckanie.feniklovy ani harmancekovi caj nepomaha.
ja som mlieko nestratila,len mala chce stale jest,zrejme ho mam slabe.svagrina mi kupila mlieko cow gate,nevies ake je?bojim sa aby nedostala hnacku.

vera113
3. máj 2008

lubka.l to že Ti malá štikúta je normálne, neboj. Aj my sme mali taký problém, ono to časomsamo ustane (niekedy nám to trvalo aj pol hodinu) môže to znamenať, že malá je dobre napapaná... Ak chceš vedieť aké máš miečko, tak si trochu odsaj do skleneneho pohára a nechal postáť, na vrchu sa urobí taká "smotana" ak je je tenký pásik, potom je mliečko naozaj slabé (piť mlieko,papať maslo, syry a pod.- veľa) no ak je to aspoň taká 4mm hrúbka tak je v poriadku. Ináč aj môj Filip zo začiatku papal každú hodinu a trvalo to tak asi 2-3týždne a potom som ho naťahovala a upravilo sa to na každé 3hodiny. Tak nezúfam. No a s tým prikrmovaním, dokiaľ nemusíš tak jej ho nedávaj. Potom totiž nebude musieť chcieť to Tvoje!! Radšej čajík - fenikej ak ju bolí bruško, alebo je problém s trávením a stolicou, harmanček - na ukľudnenie, upokojenie, od smedu. Ale treba striedať, nie stále ten istý. Tak už si sa dostala do štádia miminkovania? 😀

mimus - už ma to konečne do albumiku pustilo. Noo a bruško je peknéé, len by som Ti odporučila prichystať si tú tašku!

bubenko - tak ako vám to ide, maminka ešte vládzeš? Normálne Ti závidím dievčatko a to, že ju môžeš parádiť do šatočiek a tak.. 😵 Si to hlavne uži! Aka je teraz malinka, poslúcha? Skoro by som zabudla. Môj manžel je spolužiakom Tvojho brata. Boli veľmi dorými kámošmi. Máš ho pozdravovať a ak máš na neho kontak, tiež by si homohla helfnúť 😉 Manžel sa volá Martin Pavlo...

mory
4. máj 2008

lubka to ckanie je vazne normalne a ja by som ti radila nedavat caje teraz na zaciatku aspon do 2-3 mesiacov lebo malinka si zvykne a nebude chciet papat ale pit lebo je to chutnejsie a to ze chce stale papat je tiez normalne a hla\vne ked kojis tak si bude pytat stale az kym nenabehnete na nejaky denny rezim 😝 pri papani z flase je to ovela jednoduchsie lebo sa dobre a rychlo napapa a fakt vydrzi 3-4 hodinky bez papania a pospi si ale pri kojeni nikdy nevies kolko vypije a tiez si detixky lubia podriemkat na ciciku 😀

lubka.l
4. máj 2008

dakujem maminky.
vierka tak som to skusila,mliecko je fakt slabe.vecer sme ju prikrmily mlieckom a spala 4hodinky,bola taka spokojna.dnes rano sme papali to moje kazdu polhodinu.o 11hod uz len plakala,asi bola zufala stoho ako sa snazi a stale je hladna,tak som jej znovu spravila mliecko a teraz spinkame.ja ju hladnu nenecham takze budeme dokrmovat.
mory to stym spanim mas pravdu.a cajik jej davam koli tomu ze ja som mala stale zapchu a problemy s travenim .je super ze mam kde prist po rady.

lubka.l
4. máj 2008

pridala som par foto kuk 😉

vera113
4. máj 2008

lubla Sárka je na spapanie. Si mi zdá, že je viac po Tebe ako po ocinovi... 😀 Takže predsa len ste zvolili ten príkrm? Mimochodom môjho drobca držali 4dni o hlade (len fakt trochu čajíku mu dali), ja som mliečko nemala a spustilo sa to až potom... 😅 No a teraz to vizerá tak, že už len mliečko nstačí, tak asi aj my začneme s príkrmom 😠 ale sa mi nechce vyvárať fľaše a rozrábať mlieko 😝 ale asi budem musieť, lebo ten náš valibuk má ešte len 3 mesiace a už má 6,30 kg (to koľko bude mať až bude mať rok?) Asi si budem musieť kúpiť ešte fúrik... 😀 Tak kočky zatiaľ len toľko, idem sa učiť lebo mám skúšku z Psychiatrie- des 😖 Mávajte sa nádherne

mory
5. máj 2008

lubka ked ma malinka zapchu tak je to normalne oni babetka niekedy nekakaju aj par dni a nemusis sa znepokojovat ale lepsie ako cajik je paradajkova stava 😉 vytlac z paradajky stavu daj trosilinku cukru a daj jej par liziciek uvidis ze jej to pomoze 🙂 to radili nam a dodnes davam ked ma mala problemy s kakanim 😝

a je strasne peknucka nie vsetky babetka su take krasne 😵

emily333
5. máj 2008

Halo babenky je tu nejak ticho 😲

oriel
5. máj 2008

Ahojte zienky,ja som z He,no len som sa vas chcela opytat na to nove centrum co u vas v Mi otvorili,je tam aj Kenvelo Kids?Alebo nieco ine detske?Neviete nahodou internetovu adresu?Dakujem krasne//// 😎 😀 😅

gabkazabka
5. máj 2008

Ahoj Oriel,
asi Ta nepotesim,ale Kenvelo kids tam nieje,ale najdes ho na hlavnej v starom Kenvele.A este v tom centre maju pekne vecicky na deti v Tako-hned prvy obchod ako tam vojdes 😵 ...internetovu adresu neviem... 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre