Sú tu mamičky a budúce mamičky z Michaloviec?

stanka_s
24. júl 2006

Ahojte mamicky a buduce mamicky z Mi, rada si s vami pokecam.

martina149
2. jún 2010

Nám ho tiež doktorka odporúčala,ale mala dobre znáša obyčajný Nutrilon a veľmi by som už nechcela meniť lebo už raz sme menili.Zo začiatku pila Nutrilon HA ale bola od neho stále hladná tak sme prešli na obyčajný.Tak ja už ani neviem keď niekto ten Comfort chváli a niekto nie?A akú má chuť?Nie je horký ako Hačko?

latvia
2. jún 2010

HAcko som neskusala, ale comfort nieje taky sladky ako klasicky nutrilon, to je pravda...ale nejak horky mi nepride...

martina149
3. jún 2010

Latvia a kedy si začala dávať ten comfort? Ty si nekojila?

latvia
3. jún 2010

kojila som do 5.mesiaca, potom comfort....uz pocas 4.mesiaca som na noc davala komfort a potom v 5.som sekla sama s kojenim a odvtedy mame klud

marcelka82
5. jún 2010

Martinka. Ja kojím a máme aj koliku. Ale dr. nám dala kvapky aby prešla. No nestíham teraz s plienkami.

martina149
5. jún 2010

Marcelka to mi je ľúto,že ste sa aj vy zaradili medzi kolikárov,ale čo už musíme vydržať.Ja dávam tiež kvapky Espumisan a musíme do každej fľaše,lebo sme skúšali len 3x denne a mala plakala aj počas dňa po každom krmení a teraz už len po večeroch ale aj podľa toho aký máme deń.U nás je ešte každý deň iný.Dúfam,že po 3-ťom mesiaci sa to trošku zmení.

marcelka82
5. jún 2010

Fúha, po 3 mesiaci by mali ustúpiť? Tak to máme ešte 2 mesiace. 😢 Chúďa moje malé.

kavaapalma
6. jún 2010

nie to oko nie je moje,ale licim sa tak isto,zelena je naj... dala som ho kvoli lepsiemu rozpoznaniu ked si sem piseme...
aj ja uz viem kde ma dr.Zambova ambulance aj cislo mam staci uz len ist ale kedy to netusim,mozno koncom leta...
ono aj Kuchta je skvely odbornik mala som tu cest,ale inklinujem k zene lekarke...

latvia
6. jún 2010

marcelka, no, snad vam ustupia skor, my sme ich mali do 5.m 🙄 to som uz bola na prasky, fakt 😅
k zambovej tiez pojdem 🙂

martina149
7. jún 2010

Latvia v tom ťa veľmi dobre viem pochopiť ja som to mala pri druhom synovi a bolo to o hubu.Ja už som ani nevedela či je to kolika alebo čo.Zdravý bol,priberal,ale reval vždy a mne ešte ani v kočiari nechcel byť len na rukách.A trvalo to skoro do roka.

latvia
7. jún 2010

@martina149 fuuuha, tak do roka by som bola uz asi na strananoch 😝 😀 mne bohate stacilo tych 5 mesiacov 😅

marcelka82
7. jún 2010

Ja neviem. Malá sa stále pučí, tlačí, má vetry (pri nich z nej vždy vystriekne riedka stolica - troška), Nestíham s plienkami - cca 15-20 na deň. Ináč má stolicu niekoľko krát na deň. Riedku, ale s bolesťami. Črievka jej ináč utíchli. Stále je plačlivá a uteká iba na prsník. Spinká aj v kočíku. Všetky tie dni majú v mojej strave spoločné iba mlieko a Lucku. Tak kde robím chybu?

rejoice
7. jún 2010

Ahojte 🙂 tak my sme dnes boli na kontrole s nozickami a uz nemusime balit na siroko 😵
marcelka82- aj moja sa tak strasne puci ked kaka, najhorsie je ze ona ked tlaci tak tlaci hore, cize grcka ☹
Pouzivame aj espumisan a dam jej aj raktalnu rurku ☹

marcelka82
7. jún 2010

Čo je to tá raktalna ruka?

Aj my by sme už nechceli baliť na široko. Teraz na leto vám to dobre vyšlo.

vanilka2612
7. jún 2010

Rektalna rurka je taka tenucka rurka,picha sa do ritky babatkam,ked sa nevedia vykakat. Ja som to malej skusala ked mala asi 3 mes. aj tak sa nevykakala ale som asi slabo zatlacila,viac som nemohla 😒

latvia
8. jún 2010

marcelka, a ako vam vysli klbiky? 1b alebo 2? rektalnu rurku zozenies v kazdej lekarni...me jeden sirsi a jeden uzsi zaobleny koniec, ten sa vsunie do prdelky cca 2 cm hlboko, pokial necitis odpor a potom mozes krutit a vytahovat pomaly kym nebudes pocut a citit prdiky, niekedy aj kakanica vyjde 😉

rejoice
8. jún 2010

Moja Mariannka sa cez tu rurku super vyprdka aj vykaka a je pokoj, ale nema sa pouzivat casto, lebo babo si na to rychlo zvykne a nebude chciet kakat samo. Nam pomaha aj ked ju dam na brusko a hladkam jej chrbatik, alebo jej masirujem brusko gelom pupikom, a cvicim s nozickami(kolienka ku brusku). A az potom ked nic nezaberiet tak dam rurku.
Baby ak mate este rady na tu koliku, tak poradte 😵

latvia
8. jún 2010

v teme kolika je dost vela navodov, mrkni tam, mozno sa ti nieco osvedci 😉 a rurku sa neboj pouzivat, nenavykne si na to

marcelka82
8. jún 2010

Na klbiky ideme zajtra. To s tou rektálnou rukou, to musí byť riadne nepríjemné pre bábo. Dúfam, že to nikdy nebudeme potrebovať. Moja malá včera zaspinkala a zrazu som videla ako chytá po dychu. Riadne som sa zľakla.

latvia
8. jún 2010

😕 lapala po dychu?
rurka nieje neprijemna, je z makkeho plastu, takze sa ohne a prisposobi, a je tenka, takze babatku neposkodi...niekto vypusta prdiky teplomerom, to je viac neprijemnejsie, lebo je tvrdy

marcelka82
8. jún 2010

Úplne prestala na pár sekúnd dýchať.

latvia
8. jún 2010

a potom rozdychala v pohode?

marcelka82
8. jún 2010

Dvihla som ju hore a potom som ju otočila hlávkou nižšie než nožičky. Našťastie sa nadýchla. Neviem či dobre robila alebo nie, ale základ je, že sa nadýchla.

latvia
8. jún 2010

chudatko 😒 a to sa stalo prvykrat?

latvia
8. jún 2010

ozaj, davali ste niektora svoje dieta do jasiel? potrebovala by som pomoct so ziadostou....

marcelka82
8. jún 2010

2x sa mi dusila čo tak hltavo papala a potom už nestíhala. Ale takto prvýkrát. No dúfam, že aj posledný.

latvia
8. jún 2010

mas monitor dychu?

marcelka82
8. jún 2010

Mám. Aj preto som ju dala na noc do postieľky - čo sa jej nepáčilo. Ale aj tak ma to vystrašilo.

latvia
8. jún 2010

to je dobre, len ju tam zakazdym daj, aspon do toho 4.mesiaca....ale to bolo asi len chvilkove, dufam ze posledne.

marcelka82
8. jún 2010

Aj ja dúfam. Asi by som neprežila, keby sa jej niečo stalo. Je to môj najväčší pokladík na svete. ...to najcennejšie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre