Sú tu mamičky a budúce mamičky z Michaloviec?

stanka_s
24. júl 2006

Ahojte mamicky a buduce mamicky z Mi, rada si s vami pokecam.

hajanka
10. jan 2014

@fajnzienka dik 🙂 do skupiny sa nedostanem lebo nie som z MI
len chcem vediet, ci je mozne realne vyuzit vsetko co maju uvedene v sprievodcivi porodnicami (porodny plan, pomocky co tam maju uvedene, polohov porod kreslo, prijimanie tekutin, babetko hole na kozu a prve dojcenie, hned od narodenia pri matke az po odchod z porodnice...). A ako to tam vyzera na izbach, 1 wc pre vsetky izby (okrem nadstandard). A tak celkovo, spokojnost mamiciek 🙂 + ak niekto vyuzil to kreslo ake ma s nim skusenosti.

fajnzienka
11. jan 2014

@hajanka Rodila som síce pred rokom, ale rada ti zodpoviem na všetky otázky. Spolu tam majú 3 polohovacie kreslá (všetky sú nové), iné tam ani nemajú. Mne to veľmi pomohlo, že som si mohla dať kreslo do polohy, ktorá mi vyhovovala, keďže počas celej doby otvárania som ležala cca 10h. Môžeš využiť fit-loptu, kamarátka čo so mnou rodila využila rajský plyn, ale hovorila, že veľmi jej to nepomohla a ja som mala epidurálnu analgéziu (čo bolo super). Počas celej doby otvárania sa môžeš chodiť sprchovať, ale ja som to nevyužila. Po narodení máš možnosť, že ti dieťa rovno priložia na prsník, ale musíš ich požiadať, lebo nie každá mamička to chce, ja som to využila. Dieťa po narodení môžeš mať celý čas pri sebe na izbe. Okrem štandardných izieb, môžeš ho mať aj na normálnej izbe, prinesú ti tam krásnu drevenú postieľku, priložím foto mne sa veľmi páčila. Nadštandardnú izbu si dopredu nemôžeš rezervovať je poradovník podľa toho ako porodíš a či máš o nadštandard záujem alebo nie... ja som bola 2dni na normálnej izbe a 3dni na nadšt., bola som v 2ke, kde je sprcha, wc, pripojenie na net., chladnička, rýchlovarná kanvica, gauč a kreslá pre návštevu, televízor. Okrem tejto izby sú ešte 2 nadštadard 1ky, jedna je so sprchou a druhá bez sprchy a bez wc, takže chodíš do spoločného. Ja som bola veľmi spokojná aj so spoločnými soc. zariadeniami, keď som bola na tej obyčajnej izbe. Boli vždy čisté, upratanéˇ... ale myslím si, že to záleží aj od samotných rodičiek ako sa správajú, či dodržujú hygienu alebo nie. Zabudla som napísať, že čo sa týka našich spoluobčaniek, tak majú vlastnú izbu, na ktorú sú umiestňované a majú aj vlastné wc so sprchou. V čase mojej hospitalizácie tam boli iba dve a za celý čas som ich videla možno 2krát. S prácou lekárov som bola nadmieru spokojná, boli milí a ústretoví, stále sa pýtali, či je všetko ok, ako sa cítime a či nám niečo nechýba. Pri pôrode som mala vlastnú gynekologičku-pôrodníčku, s ktorou som bola tiež veľmi spokojná. Čo sa týka novorodeneckého, tak niektoré ženy boli spokojné, iné nie. Ja som bola spokojná, veľmi mi pomáhali, keďže ako prvorodička som vôbec nevedela, čo a ako. Ak by si mala ešte nejaké otázky, tak sa kľudne pýtaj... rada ti odpoviem 🙂

fajnzienka
11. jan 2014

Obyčajná izba

fajnzienka
11. jan 2014

Nadštandard 2ka

fajnzienka
11. jan 2014
dzali
4. feb 2014

@fajnzienka jeeej na tej obycajnej som bola den i ja, ten obraz si pamatam 🙂 potom som bola na 2jke nadstand. ale ten vyzera uz uplne inac je cely prerobeny a vynoveny ja som bola spokojna 🙂

kavaapalma
10. feb 2014

@hajanka ja som bola na obycko izbe,vtedy este boli stare okna,ktore sa tazko zatvarali a tiez dvere,ktore sa tiez blbo zatvarali a stale tam bol prievan... to bola izba hned prva,tusim dvojka pri novorodeneckom,ten obraz si pamatam aj ja. Lekari a sestricky na sestonedeli zlatí,bola som velmi spokojna. Ale ja patrim k tym maminam,ktore neboli vobec spokojne s novorodeneckym. Absolutne mi neukazali ako kojit,len mi stisli bradavku,ze mate mlieko mozte kojit. Neukazali mi ako prikladat. Pomohli mi upratovacky,ked videli kolko revem a ako sa s tym trapim. Takze vdaka patri im. Maly mal zltacku a preto mi vacsinu casu prespal,ked ho doniesli na kojenie. Mlieko mi prislo az na 4den. A ked uz konecne pekne papal,tak mi ho stiahli z prsnika,ze dajte mu palec nech pusti bradavku,lebo oni zberaju deti. To ma nasralo,tak som sa stazovala primarke. Bolo toho viac. A dobre viem,ze sa nemohli dockat,kedy ma prepustia,kvoli malemu som tam musela ostat o den dlhsie,no ani nahodou by som dlhsie neostala,bola som schopna radsej podpisat reverz. U mna novorodenecke velke sklamanie.

tilly24
10. feb 2014

@fajnzienka jej teda na tejto izbe som bola aj ja, len vtedy tam boli este tie zelezne postielky 🙂

hajanka
14. feb 2014

@fajnzienka @kavaapalma prosim vas a viete poradit dobreho dr. s 3/4D v MI? Kto robi, kde, za kolko. Dakujem

kavaapalma
14. feb 2014

@hajanka to neviem,lebo ja som bola v KE. Konkretne v Myslave.

dzali
21. feb 2014

@hajanka ja som sice nebola ale urcite ho robia v nemocke napr. zambova, skus sa tam zastavit, objednat a nech ti priamo ukazu i nadstandard

kohutova
25. feb 2014

@stanka_s som nepriamo z okresu mi som2x na materskej.

miriam17
8. jún 2014

nEVIETE MI PORADIT KOLKO STOJI ULTAZVUK U ZAMBOVEJ 2D A 3D...???

lentilka222
23. júl 2014

Ahojte mamičky, nepoznáte dobrého detského pediatra v MI?

lentilka222
23. júl 2014

oprava hľadáme dobrého ortopéda nie pediatra....ak by mi niekto vedel poradiť veľmi by ste mi pomohli

latvia
13. aug 2014

@lentilka222 detskeho alebo dospelackeho?

lentilka222
1. okt 2014

Ahojte mamičky, nevie mi niekto poslať zoznam čo potrebujem do pôrodnice pre seba a pre malé, už si to nejako nepamätám a nerada by som na niečo zabudla.... potrebujem napr. aj vlhčené utierky pre bábo? Ďakujem za odpoveď.

nufanek
5. mar 2015

Zienky neviete poradit dobru skolku v michalovciach? Budeme sa stahovat a snazim sa zorientovat 🙂 Dakujem.

ester98
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucik17
2. máj 2015

Ahojte baby. Nemáte niektorá záujem o kurz pre tehotne? Volala som do centra, je to bezplatne, hradené zo zdravotníctva, ale musíme byt aspon 4, aby kurz spustili. Ide o 4 stretnutia za mesiac s témami pôrod, kojenie, kúpanie...

zoly1
23. nov 2015

@1stefi121 dobry den,chcela by som sa opytat ci ste platili zambovej za porod,ked ste ju k nemu zavolali,dakujem

zoly1
23. nov 2015

@rakovcanka dobry den,chcem sa opytat ci pytala nieco dr.zambova za porod a ci pride k porodu ak sa jej opytam,dakujem

1stefi121
23. nov 2015

@zoly1
@zoly1 pisala som ti nie nepyta ked si ju volať k porodu a pride určite teraz rodila sestrenica v sobotu prišla o 2 v noci ona ti da čislo na ktore jej zavolaš

rakovcanka
23. nov 2015

@zoly1 Dobry den, pani doktorka nepytala nic, mala som s nou dohodu,ze ked to pride tak jej zavolam a ona dobehne...ale nakoniec som mala planovany porod, takze pocas jej sluzby som rodila v nemocnici...ale pri prvom som jej o 1:30 v noci zavolala a o 2:00 uz mi tiekla infuzka...po 6to nedeli som jej doniesla "vsimne" ale nemusela som

monikacap
24. nov 2015

@zoly1 rodila som pri zambovej v 2012 a nema naozaj problem prijst hoci aj v noci hned a urcite si nepyta peniaze.ziaden doktor si nepyta co ja viem ale kazdy vecsinou nieco da lebo je to take nepisane pravidlo. Je len na tebe i si vdacna s jej pomocou pri porode alebo ci sa jej chces nejak odvdacit ale urcite si nic nepyta. a je velmi dobra porodnicka, este aj po porode ma vzdy prisla pozriet na izbu ked bola v nemocnici. Staci jej poveda ze si ju zelas pri porode a ona ti da na seba sukromne cislo aby si mohla zavolat kedykolvek takze, kludne jej povedz ona bude len rada.

taniat87
28. nov 2015

@fajnzienka ja som bola presne na tejto izbe prve dni a potom som isla na nadstandard. Je to ok. Ja som bola spokojna, presne ako si napisala. Vsetko so vystihla akoby som to pisala ja. 👍

loveforever
3. máj 2016

Prosím vas dievčatá, zháňam kontakt na obchod s detským oblečením Sarah v Michalovciach, neviete mi prosím poradiť??? Dakujem krasne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre