Sú tu mamičky a budúce mamičky z Michaloviec?

stanka_s
24. júl 2006

Ahojte mamicky a buduce mamicky z Mi, rada si s vami pokecam.

marcelka82
25. mar 2010

Ja viem, že to zvládnem. A už sa veľmi teším až ju budem mať v náručí. Bojím sa myslieť na čokoľvek. Najradšej na nič. Tak ešte som dnes poprala zvyšné oblečenie pre malú, zajtra požehlím a dúfam, že konečne zbalím aj tašku do pôrodnice. A aj veci pre malú na cestu domov. Tak uvidíme. Snažím sa zamestnať Maxom - havom. Ale mne už tak dni bežia, že už neviem ani ako. Ani nespím, ani nič nerobím. Dokonca ani riad neumývam. Zrazu je tma a ide sa spať. Sem tam navarím.

latvia
25. mar 2010

😀 u mna sa striedal den s nocou akoby po 5 minutach a tiez som len vylihovala.... a jedla 😎 tasku som mala zbalenu uz od 33tt 😀 sibnuta, no co uz 😝

martina149
26. mar 2010

Ahojte,ja už mám tašku zbalenú asi 2 týždne a stále rozmýšľam či v nej mám všetko.A po zdravotnej stránke sa tiež necítim nejak slávne neviem ako druhé,ale ja som nejaká celá ubolená,strašne ma bolia nohy aj ruky a pripadám si ,že chodím ako kačka a ku večeru nenormálne krče v nohách a najmä vtedy keď už chcem večer kľudne posedieť tak sa nedá.Už mi to pripádá akokeby som mala syndróm nepokojných nôh.A nohy aj ruky celý deň opuchnuté.Pri chlapcoch som také problémy nemala,ale ja to trošku pripisujem aj tej mojej platničke.A čo sa týka tlaku tak ten ja mám vždy nižší tak som zvyknutá.

zdenkam
26. mar 2010

Jankaat, dakujem, dovolenka je super, lepsie pocasie som si ani vymodlit nemohla. V Irl nam od pondelka v kuse leje, takze paradne nacasovanie.

Latvia, no diagnostika je urcenie vad plod , pripadnych vad a ci je vsetko ok a ze to tu v MI nerobia na tom 3D scane, ze to davaju aj maminam podpisovat prehlasenie, len mne nedali. Mohli povedat aj skor, nedavala by som si trapit miminko len kvoli nejakej mojej zvedavosti, to fakt nemusim.
Ako zakladne info podava aj bezny 2D scan, ale ze ten 3D vie najst veci, ktory 2D nevie. Ale co uz, pri Patrickovi bol len 2D a vsetko dobre a krasne zdrave dietata velike sme mali. TAk ked bol 2D dobry aj teraz v Irl, tak hadam sa ani teraz nemylia.

Idem do materskeho centra vola sa Drobec, mamu vlastnu web stranku - hod do vyhladavaca a maju stretka pre maminky s detmi pondelok a utorok od 9 do 11 a stredu a piatok od 3.3O do 5.30 no a stredu prednasky a ze sa tam niektory den cvici aj Pilates. Je to na 7. Zs. Parada, ze tu take mate. U nas je len stretko mam a deticiek raz v t a to v utorok na 2 hodky a to tam chodim uz viac ako 2 roky.

marcelka82
26. mar 2010

Ahojte.
martina skús si ľahať čo najčastejšie s nohami vyššie než hlavou. To pomáha najviac.
Ja nedostávam kŕče do nôh. Našťastie. Mala som ich iba na začiatku, ale prestala som nosiť opätky a od vtedy nič. No čo ma ešte čaká a neminie, neviem. Dnes mi došiel kočík, tak sa veľmi teším. Už mám všetko potrebné na začiatok. Aspoň dúfam.

latvia
26. mar 2010

zdenka, blbost jak oci, 3d scan je len komercna zalezitost, vobec sa nepouziva na tu diagnostiku, ty tym myslis asi morfologicky ultrazvuk ktory je povinny v 20tt tehu....takze robi sa, len nie 3d ultrazvukom

latvia
26. mar 2010

drobca poznam len z netu, ale pocula som ze herna na 7.zs je len jeden prerobeny ucitelsky kabinet 😕 tak neviem.....daj vediet ako sa ti pacilo 🙂

martina149
27. mar 2010

Marcelka ja nenosím opätky od začiatku tehu a nohy sa snažím vykladať keď sa dá,ale nejak to nepomáha aj Magne B6 som brala a nejak nič.Ale už azda nejak dobojujem.

marcelka82
27. mar 2010

martinka už toho veľa nemáš. Možno nakoniec budeme rodiť aj naraz. 🙂 Ale posnažím sa to vydržať čo najdlhšie.

ozujskova
29. mar 2010

ahojte ja som z kapusian...vezmete ma k sebe?

latvia
29. mar 2010

ale coby nie, aj keby si bola z bratilavy 😉

marcelka82
29. mar 2010

Ahojte. Prajem pekný začiatok týždňa. Chcem si zahovoriť Bálinta k pôrodu. Len teraz neviem, koľko sa dáva do obálky a či ho tým dokonca neurazím. Nikdy som nič také nerobila. Tak je mi to aj troška blbé. Neviete mi poradiť?

martina149
29. mar 2010

Ahojte Marcelka rodiť by sme aj mohli naraz len ty máš ešte trošku času nech malinké ešte podrastie a ja idem rodiť do Trebišova a ty chceš v Michalovciach.Ale ja už začínam troška stresovať,dnes som bola na predoperačné vyš.keďže ja budem mať sekciu.A čo sa týka tej pozornosti to ti veľmi neporadím a tiež som na nervy z takých vecí.

martina149
29. mar 2010

Ozujsková vitaj a keď si dobre pamätám nerodila si ty v TV?A cisarákom?Bola si spokojná?Ako to prebiehalo?

latvia
29. mar 2010

myslim ze v prvom rade , ak ho chces k porodu, malo by to byt oficialnou cestou, teda zazmluvnenim....neviem ci len tak moze prist na tvoje zavolanie....asi sa ho to najprv spytaj, ze by si ho chcela k porodu, a ci su aj ine cesty ako klasicke zazmluvnenie za 7 litrov...

marcelka82
29. mar 2010

Ďakujem za odpovede. Zajtra idem na poradňu, chcem sa s ním o tom porozprávať. Len nikto nepovie nahlas koľko sa dáva do obálky a či sa ju vôbec oplatí chystať. A nechcem ho uraziť. Lekár k pôrodu stojí 7000SK? 😕 To je viac ako v KE. Riadna pálka. 😢 A už keď sme pri tom, koľko stojí epi v Mi?

janka256
29. mar 2010

ahojte kocky aj ja som od MI dufam ze sa este mozem pridat aj ja 🙂 a tiez idem rodit do Trebisova potom mi Martinka napis ako to je tam kedze aj ja idem sekciou 😝

marcelka82
29. mar 2010

Vitaj janka.

jankaat.
29. mar 2010

ahojte🙂

ozujskova ja som tiez original rodena blizko kapusian 😉

a janka vitaj🙂

ozujskova ja som tiez originalne rodena od kapusian🙂

martina149
29. mar 2010

Ahoj Janka samozrejme,že dám vedieť len nech už to mám ja za sebou.Tie posledné dni sú najhoršie.Ja mám plánovanú sekciu 9.4. ale ty máš ešte času dosť.A kôli čomu máš sekciu?A už tak skoro vieš isto?

zdenkam
29. mar 2010

latvia, ved to, vyzera to tak, ze to robia len specializovane diagnosticke centra, napr. baba co si pisem na fore tehotna po potrate to mala urobene pri 3d scane to detailnejsiu morfologiu./ a proste dalsia kamoska slovenka v Irsku mi to tiez tvrdi ze jej to robili na 3D/. Ako fakt vediet ze 3D je len taky zbytocny prepych pre nedockave maminky si tam nenecham trapit dietatko nejakymi sondami. U nas sa ten 2D nerobi povinne v 2O tt, robi sa okolo 2O tt. Pri prvom tehu bol som ho mala v 23 tt a kolegyna ho mala dokonca v 26 tt.

MaRTINA149, ja budem mat planovanu sekciu tiez, tak ma zaujima v akom casovom intervale to planuje v porovnani s idealnym terminom porodu. Je pravda ze 14 az 7 dni pred idealnym terminom?
A drzim prsty, nech to dobre dopadne. Posledne dni su ozaj makacka, ale zas sa tes, ze ti nevysli na leto. To by bolo este narocnejsie. 🙂

janka256
29. mar 2010

martinka no ja som uz po dvoch sekciach takze tretia musi byt takisto moje deti su dajak furt KP otocene mam pocit ze aj to tretie tak bude no co uz aj tak ma sekcia neminie 😒 ozaj davas si spinal alebo celkovu narkozu?

milocka29
29. mar 2010

Ahojte dievcence, dufam ze vam nevadi, ze sa su medzi vas zamiesam, aj ked ja som babicka, ale ja tu sem tam nakuknem, kedze tuto stranku zakladala moja dcera, ktora tu teraz nechodi, lebo ma este trocha skolske aj pracovne povinnosti.
Marcelka, tebe som naozaj stale velmi drzala palce, ked som citala cim vsetkym si presla kym konecne prichadzas k velmi vytuzenemu babatku. Ja Ti len chcem napisat, ze moja dcera rodila v KE v Saci, absolutne nic nikomu neplatila, ani s nikym nemala vybavovany porod, nakolko jej dr. ked bola na poradni povedala, ze nepotrebuje ziadne vybavovacky, nakolko tam je kazdy dr. odbornik. S porodom aj so vsetkym s tym spojenym bola maximalne spokojna. Platila iba za epidural vtedy to bolo v Sk 4000.

martina149
29. mar 2010

Zdenkam ja mám termín podľa sona aj PM 16.4 a objednal ma o týždeň skôr 9.4. tak dúfam,že to hádam vydržím lebo niekedy už mám pocit,že prasknem ale to je asi preto,že je zle otočené lebo pri predchádzajúcich tehotenstvách som to nemala a veľmi ma to tlačí až by som povedala,že je to bolestivé.
Janka 256 chcela by som spinál,lebo že sa skôr ženy zotavia po spináli aj nerada by som to prespala.A ozaj ty už máš skúsenosti s polohou K P môže to tak tlačiť dolu a aj po bokoch.Fakt mám pocit niekedy že strelím.
Ja mám tiež sekciu kôli KP ale aj kôli neurologickej indikácii.

janka256
29. mar 2010

Martinka praveze mna deti netlacili dolu iba po bokoch a hlavna stale hlavicku mali pod rebrami tak sa mi zle dychalo a brusko som mala furt vysoko inak aj ja som rozmyslala nad spinalom ale toho sa dost bojim a okrem toho este mi maju robit pri cisaraku sterilizaciu tak asi si zvolim radsej celkovu ved dva uz mam za sebou tak viem ake to je..

martina149
29. mar 2010

Janka a dlho si sa zotavovala po cisárskom?A ináč aj mne sa ťažšie dýcha a to nehovorím keď treba po schodoch.Mňa možno aj preto tlačí tak dolu lebo je aj ťažšie.Pred dvoma týždňami mi ju vážil sonom tak mala okolo 3120gr.Ja viem že to nie je presné len mi hovoril,že bude asi väčšie.A nie je uložené presne KP ale nejako priečne.Jój ale sa utešujem,ja fakt dúfam,že tie tlaky nič neznamenajú.Rada by som vydržať do toho 9-eho.Ináč aj mňa sa Dr pýtal či nechcem hneď aj sterilizáciu ale ja nejako nemám odvahu.U teba to je iné lebo ty už máš 3 cisarák tak asi preto že?

janka256
29. mar 2010

ani nie dlho ked som uz mohla chodit bolo to ovela lepsie pre mna bolo najtazsie iba lezat a pozerat na tie infuzky co mi furt kvapkali asi 3 dni v kuse inak pohoda bolesti sa tiez dali vydrzat akurat to zvinovanie maternice boli po kazdom porode viac a viac 😖 a sterilizaciu si davam lebo mne uz 4 tehotenstvo neodporucaju koli velkemu riziku prasknutia maternice a zas par rokov do seba pchat v kuse nejake hormony aby som neotehotnela to ee myslim ze tak to bude lepsie aj ked odvaha chyba aj mne ale tak stale nad tym premyslam 😒

marcelka82
29. mar 2010

milocka ďakujem veľmi pekne za to držanie palcov. Veľa to pre mňa znamená. A ďakujem za odpoveď. No už som povedala Bálintovi, že budem rodiť tu, tak to už meniť nemôžem. A tiež mám problém sa vôbec niekam dostať. Moja chôdza je otrasná. Takže poradne najradšej tu. KE sú predsa len ďaleko. A dobrá správa: z práce mi budú nosiť do nemocky jesť. 😀 😀 😀 Aby som mala normálnu stravu. Lebo tu dobre nevaria.

martina149
29. mar 2010

Janka a to fakt myslíš v kuse za 3 dni infúzie?A aj pri spináli toľko tečú?Tak sa mám načo tešiť!A prvé 2 sekcie si mala v MI?
Marcelka ohľadne stravy,myslím,že ani v jednej nemocnici to nie je žiadna sláva.Domáca strava je domáca.Ale máš pravdu pamätám si stravu v MI pôrodnici.

janka256
29. mar 2010

ano prve sekcie boli v MI teda tie infuzky boli myslim ze 4 jednolitrove flase odo dna porodu a potom este 2 dni a to vies pokym to vykvapka tak to fakt skoro cele dni s malymi prestavkami ale myslim ze pri spinali to nie je az take hrozne skor latvia ti bude vediet poradit v tomto... len po celkovej narkoze aj 3 dni sa nepodava ziadna strava len tie infuzky a voda nic ine 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre