Sú tu mamičky a budúce mamičky z Michaloviec?

stanka_s
24. júl 2006

Ahojte mamicky a buduce mamicky z Mi, rada si s vami pokecam.

latvia
25. jan 2010

to som tomu dala, ze 102cm vpichy 😀 malo to byt 1-2cm 😉

zlcnik laparoskopicky je priiima vec 😉 ja som bola laparoskopicky vyberat cystu na vajecniku, vecer po operacii som uz bola na nohach, analegetika na bolest mi dali len raz,viac som nepotrebovala...

tatranka111
26. jan 2010

baby a počula som, že pred laparoskopiou robia aj klistír.........budú mi robit drilling vaječníkov a zistovat priechodnost vajcovodov

latvia absolvovala si aj nejaké predoperačné vyšetrenia? ležala si na gyn. oddelení? ako dlho si tam bola?

latvia
26. jan 2010

ja som bola operovana v bratilsave, cely den pred operaciou som pila hnusne prehanadlo, vecer ma prevetralo zhora zdola 😀
priechodnost vajcovodov sa robi tak ze ti vstreknu taku modru farbicku dnu a ked sa objavi farbicka v bruchu tak su priechodne 😉pokial ti nebudu robit nic viac, tak do pol hodinky si uz aj zobudena.
mala som klasicke predoperacne vysetrenie a lezala som tam asi 4 dni.standard po laparoskopii su 3 dni, pokial ti robia nejaky vykon, u teba mozno aj menej pokial ti nic "neodfiknu" 😉

tatranka111
26. jan 2010

baby teraz som niečo čítala o laparke a ešte sa chcem opytat či v Michalovciach robia klistír, alebo len dávajú pit tu vodu čo po nej prehána?

tatranka111
26. jan 2010

už som asi dotieravá, ale chcem vediet čo to obnáša..........čítala som, že niektooré baby mali aj vyvod pri reze a niektoré mali aj nejakú hadičku na cikanie..........baby čo ste boli na laporskopii v Michalovciach napíšte čo všetko Vám robili ja som tak trochu bojko.....ešte som nikdy nebola na operacii 😒

latvia
26. jan 2010

v michalovciach ma neoperovali, ale nemala by si mat mocovy kateter ani ziadnu hadicku pri reze...ta sa tam nechava len pri operaciach pri ktorych sa predpoklada ze moze este vytiect trosku krvi, napr.pri zlcniku hadicky z brucha su 😉 tebe budu robit len prefuk vajcovodov, to v podstate operacia nieje, len ti prepichnu brucho 3x malym rezom....po op.by ta nemalo toho vela boliet,kedze zasah je minimalny.a mocovy kateter sa dava len pri vacsich operaciach kde je predpoklad ze prvy den po operacii budes lezat....co u laparoskopii nieje nutne....

vera113
27. jan 2010

Ahojte kočky...takže nemocnica v MI nikomu nevonia??? 😀 No ani ja som tam nerodila, ale nie kôli personálu ale kôli vybaveniu (nie izieb). Len chcem vedieť podľa čoho ste si vybrali HE - pre sestričky, izby, doktorov alebo kôli kvalitnemu vyšetreniu vás i dieťatka pred a po pôrode? 😵

tatranka111
27. jan 2010

latvia mne nebudú robit len prefuk vajcovodov, ale aj drilling vaječníkov.........čiže laparo plus hysteroskopia 😠

vera ja v MI nebývam dlho, ale už som mala tú možnost poležat si v Michalovskej nemocnici a poviem Ti mala som dost........bola som na infekčnom, kde by malo byt čisto, ale podla mna to bol presný opak a sestričky boli hrozné........dokonca na seba vykrikovali kto čo bude robit, lebo ani jednej sa nechcelo chodit prebalovat babatká..........kludne ich nechali nech tam chudatká aj polhodiny plačú, a najlepšie bolo ked jedna sestra večer začala vykrikovat, že ona to robit nebude, že ona odchádza domov a treskla dverami preto mám teraz troška strach absolvovat operaciu v MI............kto vie, možno na innom oddelení to bude lepšie 😒

jajuliatko
27. jan 2010

Ahojte baby. Ja som mala tu "česť poležať si na michalovskej gynekológii. vtedy mi vyoperovali jeden vaječník. ležala osm tam týžden. no boh vie aký prepych to samozrejme nebol, ale tak na také zákroky krátkodobé tam ležali ženy na iných izbách. Ale aj tak, bolo to vtedy súrne, tak som nemohla vymýšlať či podem inde alebo tam . Ale teraz čo posledný čas počúvam za horory o michalovskej gynekológii, tak by som si určite vybrala inú nemocnicu.

Tatranka, ty si písala že ideš na prefuk vajcovodov. to sa robí ked nemôžeš otehotnieť, že. Mne sa to tiež zatial nedarí, preto sa obávam či aj mna tam nepošlú, lebo ked že mam len ten jeden vaječník, tak je vraj riziko, že môže byť upchaný vajcovod. a čo je to ten drilling.

tatranka111
27. jan 2010

jajuliatko ano robí sa to ak žena nemože otehotniet.........ja mám syndrom PCO čiže preto laparoskopia, budú mi zistovat priechodnost a ten drilling je, že mi narobia dieročky do vaječníkov, kedže ja nemám ani ovuláciu......teda mám, ale asi tak dva krát do roka ☹ ☹

zdenkam
27. jan 2010

Baby, tak sa mi podarilo dohodnut ten 3D scan v Michalovskej nemocnici.
NO sa tesim. Sa mi k tomu telefonnemu cislu podarilo dopadrat cez kamosku kamosky. Ved to poznate. Hlavne ze to je dohodnute. SA zdalo ze to tam roi nejaka mila pani, aspon po telefone mi tak znela a este sa aj so mnou dohodla ze ak by sa dovtedy nieco zmenilo,ze zavola nasim.

Tatranka a nebrala si nieco na tu ovulaciu, aby bola. Nemam s tym skusenosti, ale viem ze sa to zvykne robit, ze nejake tablety ci tak. Kazdopadne, nech to dobre dopadne ta operacia. A horostory nepocuvam, typujem ze sa najdu v kazdej nemocnici v kazdej krajine.

tatranka111
27. jan 2010

zdenkam brala som clostilbegyt.......može sa to brat iba tri mesiace a mne z tych troch mesiacov navodilo ovulaciu iba raz a asi som vtedy hned aj otehotnela no zrejme nakoniec išlo o spontanny potrat ☹

latvia
27. jan 2010

tatranka, hysteroskopia nieje nic hrozne a v podstate ju potrebujes kvoli tomu ze ti budu prefukovat vajcovody 😉
takze cela operacia by mala trvat asi 30 minut, nemalo by ta boliet brucho po op., budes tam mat len malinke vpichy.aj domov pojdes skor, do 3 dni urco 😉

latvia
27. jan 2010

a dufam ze ti ten drilling pomoze, zjavne je problem v tych PCO, kedze raz si uz otehotnela, tak vajcovod, aspon jeden je ok

zdenkam
27. jan 2010

tatranka, to mi je luto.
Ja som mala spontanny potrat v 6 tt.
Ja mam abnormalnu maternicu, ze problemy sposobuje jedine pri snahe otehotniet. Ak som ich spravne pochopila tak mi nieco chyba na vajcovodode a tym padom sa ta moznost otehotniet znizovala. Lebo uz ked som porodila prve synceka, tak mi povedali, vy mate stastie, ze ste otehotnela.

Inak, baby, normalne mi ta poliklinika odpisala na mail o 3D scan dr. Herman sekundarny lekar na gynekologii.
TEda, to sa mi paci, ze reaguju. Maju u mna plus. 🙂

lucia1212
28. jan 2010

Ahoj lenkael,som rada,že sa tu našla rodička čo ide rodit do MI.To budem aj ja a ani neuvažujem inde,len sa bojim čo to tu čitam.Môj gyn. je Flkor a podla mna je super,dufam,že pri môjom pôrode bude.Potom daj vediet ake to bolo,lebo ja mam termin až v aprili.

martina149
29. jan 2010

Ahoj Lucia aj ja mám termín v apríli a tiež sa rozhodujem,kde ísť rodiť.Prvé 2 pôrody som mala tu v M ichalovciach a aj teraz by som najradšej tu,lebo je to najbližšie,ale keď čítam,že prevažná väčšina chce ísť do trebišova atď.tak už neviem a už som z toho chorá ☹ Už sa ma pýtala aj sestrička na poradni kde chcem ísť rodiť,že ženy idú väčšinou preč.A ty chodíš ku Filkorovi aj na poradňu?Ja som pri ňom rodila a bol zlatý 🙂

matka331
29. jan 2010

aj aj som o filkoovi pocula len same chvaly.....ja som tiez lezala v mina gynekologii len jeden den co mi cistili maternicu lebosom sontanne potratila a tiz som mala dost ....a teraz co mi teta povedala ze fantaziova odstupila preto lebo pri nej zomreli dve zeny...a jedna zomrela po kyretazi neviem ci bola ich vina alebo sa proste stalo ....ale baby ja som vas nechcela strasit

tami29
29. jan 2010

matka331 to čo si napísala o Fantazírovej, to vôbec nie je pravda, ona neodstúpila ale ju odvolal vtedajší riaditeľ, a to preto, že zomrela pacientka, ktorú však ona vôbec neoperovala a neskôr sa dokázalo, že za jej smrť nemohol nikto z lekárov. A čo sa týka Filkora, tak až taký úžasný nie je, a za smrť pacientky vyšetrovala polícia práve jeho. Každý má síce svoju osobnú skúsenosť a každý toho konkrétneho lekára vníma inak ale ja by som k Filkorovi nešla ani za nič a nesúvisí to len s tým, že ho vyšetrovala polícia. Ja som tiež rodila v Michalovciach ale to bolo pred viac ako rokom a teraz by som tam určite nešla, hlavne keď sú tam takí lekári ako Dr. Herman a spol. (bez urážky), ktorý podľa mojich info nemá ani atestáciu z gyn-por. Počula som, že veľa Michalovčaniek chodí do Trebišova a zasa to nie je až tak ďaleko a aj vybavenie vraj majú na oveľa vyššej úrovni ako v Michalovciach.

martina149
29. jan 2010

Ja teraz nemám veľmi prehľad o Michalovskej pôrodnici lebo ja som rodila pred 8 rokmi tak vtedy sa ešte dalo.Ale tiež nie som rozhodnutá kde ísť a najskôr mi pripadá do úvahy ten Trebišov.Len neviem za kým tam treba ísť.To tam mám len tak ísť a povedať,že tam chcem rodiť?Vôbec tam nikoho nepoznám.

latvia
29. jan 2010

tami 29, musim ti dat v kazdej vete za pravdu 🙂 skoda fantazirovej, bola najlepsia gyn-porodnicka....odvolal ju riaditel ako pises, kvoli tomu ze im zomrela starsia pacientka na emboliu, za co fakt vo vacsine pripadov lekari zial nemozu...a ako to byva, o post prichadzaju primari, nie ti ktori boli pri operacii, zial....

tami29
29. jan 2010

martina149 ak Ti môžem poradiť, tak ja som rodila pri Dr.Bubanovi a bola som veeeeeľmi spokojná a on je teraz v Trebišove primár. Moja sesterka pri ňom rodila pred dvoma týždňami v Trebišove a tiež si ho nevedela vynachváliť, aj s nemocnicou bola spokojná. Myslím si, že ak máš záujem tak tam môžeš kľudne zavolať, na oddelenie, resp. asi na ambulanciu pri odd., kde sa zrejme objednávajú pacientky.

matka331
30. jan 2010

tami 29 ja sa nechem hadat aj som tu napisala len to co som pocula......neviem ako to bolo....

rejoice
30. jan 2010

Ahojte
matka331 🙂 ako sa mas? Ako casto chodis teraz na poradnu do HE, chodis este aj k svojmu gynek.? Budes mat aj epi, uz nepamatam ci som sa na to pytala 😅 dufam ze nam potom aj popri tych radostiach-starostiach napises ako bolo v HE 😉 Drzim ti palce aby bolo vsetko fajn a hlavne aby to prebehlo rychlo a bez komplikacii 🙂

martina149
30. jan 2010

Tami 29 moja sestrička na poradni mi hovorila,že stačí sa tam ozvať mesiac pred termínom,musím sa jej ešte poriadne povypytovať čo a ako 🙂A keby som chcela Bubána tak treba volať osobne jemu nevieš?A čo mu mám povedať?

matka331
30. jan 2010

rejoice ahooooj....mam sa dobre da ty akoo???chodim kazdy tyzden idem v pondelok a v stredu uz idem na prijem a v stvrtok mam naplanovanu sekciu .....jasnee pootom dam vediet ..ale aj ty by si sa uz mala ozvat do he ved uz vidiim ze 36 tt aj ja tam chodiim od 36tt a ku svojej uz nechodim len do he

brisilda
30. jan 2010

ahojte ja pochadzam s Michaloviec no byvam v PB pred 7 rokmi som rodila v michalovciach a mala som zajednaneho lekara no nedopadlo to slavne ☹ nakolko tyzden po porode som sa tam vracala na kyretaz 😠 ak vam mozem odporucat tak chodte rodit radsej do Kosic ved to nemate az tak daleko a su ovela lepsie vybaveny ako michalovska nemocnica.hlavne ak by nedajboze bolo nieco z babatkom

rejoice
31. jan 2010

matka - idem tento tyzden do HE 🙂 ty si brala aj kartu od obvodneho lekara? Mne bolo povedane ze si mam vziat so sebou 😖

tami29
31. jan 2010

martina149...ak máš na neho číslo tak mu jednoducho zavolaj a len mu povedz, že by si chcela pri ňom rodiť a on sa už s tebou dohodne, že kedy sa mu prídeš ukázať.

martina149
1. feb 2010

Ďakujem Tami 29,číslo si musím ešte zohnať lebo ho nemám a asi budem musieť zavolať lebo do Michaloviec nemám veľmi chuť.A kočky neviete náhodou,Bubán objednáva na porod keď slúži alebo idem vtedy keď to na mňa príde?A počula som,že tam vraj má chodiť ku pôrodom aj Dr.Fantazírová.Neviem či je to pravda.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre