Sú tu mamičky a budúce mamičky z Michaloviec?

stanka_s
24. júl 2006

Ahojte mamicky a buduce mamicky z Mi, rada si s vami pokecam.

matka331
6. nov 2009

nadhera a ty ked si z ke tak perco si nerodila tam ?ved v ke mas dobree nemocnice

cleo55
6. nov 2009

no kocky normalne sa to tu rozbehlo 😝 !trebalo asi zacat skor taku temu 😀 😀 😀

miroslava89
6. nov 2009

cleo skor sa dala situacia v mi nemocnici ako tak vydrzat😀 😅

tita201
6. nov 2009

matka331 ja som sa tiež bala ved to je normalne ale ked už som mala velke bruško a všetko ma bolelo a kamošky už boli po porode a mali detičky tak som sa už aj ja začala tešiť ja som bola hlavne velmi zvedava ako bude vyzerať a potom ten strach prechadzal a vystriedala ho radosť ja som sa velmi tešila stale som manželovi hovorila ake to bude super ked už budeme traja asi to bolo aj tym že sme drobca planovali ja som ešte aj počas kontrakcii a klistiru srandovala ono sa to potom lepšie zvlada ale každa sme ina mne humor pomaha ja stale myslim alebo sa snažim myslieť pozitivne 😀

cleo55
6. nov 2009

ja som sa tiez porodu nebala aspon som na to nemyslela 😀 aj porodna sestricka mi povedala ze preto som to tak rychlo zvladla lebo som sa nebala(no nevedela som do coho idem 😝 ) je to bolest a dost hnusna ale sa to da vpohode zvladnut nie je to vobec take hrozne ako to niektore zeny opisuju!
mirka no aj v tom to moze byt ☹

nadhera
7. nov 2009

matka,ako prvorodicka som vedela,ze rodit necchem v mi a potom som rozmyslala,kde vlastne porodim. najprv som cchela v ke,ale neskor som zistila,ze par mamin zo sidliska boli v hn a ospevovali to. a vtedy som sa rozhodla 😀 termin som mala na februar a jedine,co som sa bala, bolo zle pocasie,sneh,lad...skor by bol odpratany hlavny tah na ke,ale nastastie nebol v tom case vobec sneh 😉 no a ked ta bolo prve v hn,tak snad uz aj druhe, nie 😀 😀 😀
pri prvom som dokonca musela mat peciatku od riaditelky nemocnice,ze suhlasi s tym,ze porodim u nich. totiz zijem v kosickom kraji a hn je presovsky. ale pri druhom,uz to nebolo potrebne...

cleo,ani ja som sa nebala prveho porodu, ale az druheho. 😀 to bolo tym,ze som uz vedela,co ma caka. 😀

matka331
7. nov 2009

kocky urcite ma zoberu do humenneho nebude s tym probleem?asi by bolo lepsie tam skocit a poinformovat sa vsak?za kym tam treba ist ?

miroslava89
7. nov 2009

matka nemal by s tym byt ziaden problem len tam proste pojdes a hotovo 😅 moja sestra tiez zije v Mi a rodit bude v Ke .. mozem sa jej opytat ci nieco musela "vybavovat" ale mam pocit ze nic..

nadhera
7. nov 2009

matka, daj si do google humenne pisak /zastupca primara/ a s nim sa dohodni stretko . do konca roka isto sa stretnete a potom az pri porode 😀 😀 😀 informuj ako si dopadla. 😉

nadhera
7. nov 2009

a medzi nami zenami,za kazdy porod nemocnica dostava peniaze od ZP, takze je kazda mamina vitana. 😀

malka
7. nov 2009

matka, tak ako ti radi nadhera, najdi si cislo na Dr. Milosa Pisaka, ten je zastupca primara, alebo jednoducho sa vyber do HE a oni ta urcite prijmu a dohodnes sa s nimi priamo.
inac, to co pises nadhera nie je uplne tak, ze do konca roka sa stretnete a potom az pri porode, ja som mala prvu navstevu v 36 tt, od toho terminu som chodila na poradnu kazdy tyzden a kedze som prenasala, tak po termine som chodila na poradnu kazdy druhy den, Dr. Pisak mi povedal, ze kebyze som z blizsia, tak tam chodim kazdy den.
Trosku to bolo narocne na cestovanie, ale nelutujem 😉

matka331
8. nov 2009

takze pred porodom budem chodit na poradnu do humenneho? uz niekmojej doktorke?a ktory doktor je tam najlepsii?kedbudemchciet napr toho pisaka kporodu tak by s tym nebo lproblem?

nadhera
8. nov 2009

ja som chodila na poradnu k svojmu michalovskemu /mudr.balint/ a do hN som sla len rodit /+jedna navsteva naviac,ze chcem rodit v HN/ to mi doslova povedal primar,ze poradnu robi moj lekar. 🙂

nadhera
8. nov 2009

malka,obe deticky sa ti narodili v HN? ono sa to stale meni. pri druhom som uz sla len raz na stretnutie,kde sme prekonzultovali moj porod u nich a potom som sla len rodit. pri prvom to bolo ine. ale to bolo skoro 2r spat.

tita201
8. nov 2009

Ahoj ja ked som chcela isť rodiť do humenneho tak som asi v 35 tyždni do humeneho tam som šla za primarom gynekologicko porodnickeho odelenia a on mi dal pečiatku a podpis do tehotenskej knižky aby ak sa tam dovalim v den porodu aby vydeli potvrdenie o tom že tam chcem rodiť a inač 3 tyždne pred planovanym porodom už žena navštevuje poradnu každy tyžden a malo by to byť v zariadeni kde planuje porodiť ja som tam bola v 38 tyždni a pichli mi magneziovku pre vysoky tlak a o 2hej v noci som prišla rodiť ked ma na druhy den vydel Pisak tak skoro odpadol že čo tam robim a ja zo srandi som mu povedala že mi chybal tak som sa vratila on je super doktor mna osobne odrodila Doktorka Kunašova a bola som velmi spokojna suhlasim s nadherou že isť rodiť po prvy krat je ešte super lebo nevieš čo ťa čaka.

nadhera
8. nov 2009

tita 😀

malka
8. nov 2009

no neviem, ja som sa najprv telefonicky spojila s Pisakom a ten povedal, ze prvykrat sa stretneme v 36tt a tak aj bolo a potom mi planoval kazdy tyzden poradnu uz v porodnici, k svojmu gynekologovi som uz viac nesla.
a kedze som dcerku mala 12 dni po termine, tak som sa do he nachodila az az, ako som uz pisala, ze po termine kazdy druhy den az mi nakoniec dali vyvolavacku.

nadhera, obe deti sa mi narodili v He a postup bol stale rovnaky, akurat pri dcerke som musela mat od riaditelky nemocnice potvrdenie, ze mozem u nich rodit, kedze som nebola z ich kraja.
ako tu uz niekto pisal, He je presovsky kraj a ja som z kosickeho, ale pri synovi uz nic take netrebalo.

matka, ja len pisem svoju skusenost, najlepsie urobis ak si k nim zavolas.
a co sa tyka, ze chces mat konkretneho porodnika, tak to sa dohodnes s lekarom, ze ho chces mat, ak bude mat sluzbu tak je to ok, ale mimo jeho sluzby sa za to plati.
tu mas link, skus k nim zavolat:

http://www.nsphe.sk/pracoviska/gynekologia.php

matka331
8. nov 2009

dakujem baby za rady....zavolaam tam okolo 30 tt to pojdemm k mojej doktorke a sa este snou porozpravam....

matka331
9. nov 2009

baby a v humennompikladaju babtkohned po narodeni k prsniku?
a nastihuju hradzu automaticky alebo iba ak je to potrebnee?

malka
10. nov 2009

matka, tak po porode mi babatko hned k prsniku nedali, na prve prilozenie - kojenie mi ho priniesli cca 3 hod. po porode, na noc mi este babo vzali a potom bolo stale pri mne.
a co sa tyka nastrihavania hradze, ja som ju mala nastrihnutu pri oboch detoch, myslim si, ze sa nastrihava vo vacsine pripadou, ale rozpravala som sa s jednou maminou, ktora porodila 4 kilove dievcatko bez nastrihu, rodila pri byvalom primarovi (neviem ako sa volal, ale v tom case este robil primara) a ze ju krasne zo spodu roztahoval, az nakoniec porodila bez nastrihu.
a ci sa to robi automaticky, je tazko posudit, zena si medzi nohy pocas porodu nevidi, takze tazko hodnotit, ci nastrih bol potrebny alebo nie 😒

matka331
10. nov 2009

no malka maspravdu citalasom na jednej stranke ze nie vzdy je nastrih potrebny ale zedoktory ho uz robia automaticky .....a co sitie bolii?

cleo55
10. nov 2009

ahoj matka!nechcem ta strasit ale mna sitie bolelo 100x viac ako porod ☹ ale to u kazdej inako!co bola so mnou na izbe ta ju to vobec nebolelo ani nevedela ze ju sije!

matka331
10. nov 2009

ahoj cleo.... ved to ze kazda zena to inac znassa alesi myslim ze epidural by tu bolest mal zmiernit nie?
a baby tie co ste uz mali epiduaaltak ked vam ho zaviedli tak ste uz museli lezaat ?

tita201
10. nov 2009

ahoj matka mna nenastrihovali ale krasne my lekarka pomahala rukami aby drobcovi vytvorila miesto mna troška potrhalo zvnutra a poviem ti že viac ma bolelo šitie jak porod podla mna ked budeš rodiť ani nebudeš riešiť či ťa nastrihavaju alebo nie budeš rada že si rada mne bolo aj neprijemne ked mi tlačili brucho ale všetko sa da vydržať ja som sa velmi dobre dala do kopy porodila som o 4 tej rano cely den sonm nespala bola som pri synovi a pri navštevach niektory ani neverili že som rodila podla mna je porod cisarskym sto krat horši pre dlhšie hojenie ran ☹ a čo sa tyka toho kojenia neviem ja som syna začala kojiť po 5 dnoch dovtedy ho sondovali v inkubatore ale mamičky ktore boli so mnou tak im priniesli babo po 3 hodinach a na každe krmenie a po 24ke už bolo babo stale z mamičkou 🙂

conkulinka
10. nov 2009

ahoj matka, co sa tyka epiduralky tak ano ked ti ju pichnu tak uz musis lezat, lebo z toho vpichu trcia hadicky, ktorymi budes ponapajana na tu anestezu. a co sa tyka sitia tak ani to som necitila, pretoze ked ma zacinala primarka zasivat tak povedala aristke nech mi este pridaju tu latku - anestezu aby som to necitila, takze to bolo super, necitila som nic. ja s tym mam dobre skusenosti.

malka
11. nov 2009

matka, tak nastrih lekar urobi pocas kontrakcie (aspon by to takto malo byt), takze to ani necitis, to bol aj moj pripad pri prvom porode a sitie tiez nebolelo, skor taky neprijemny pocit, ono ti to miesto umrtvia, skor som citila ako tu nitku dotahuje, ale uz v den porodu som sedela v pohode na zadku 😉
ale pri druhom porode, tak tam mi nastrih urobil mimo kontrakcie (jednoducho to bol chruno), to som citila riadne a sitie bolo uz trosku bolestivejsie, ale dalo sa to vydrzat, lebo mamina uz vtedy mysli na uplne ine veci, je v takej nirvane z toho, ze to uz ma za sebou a ze drobcek je v poriadku. ale celkove zotavenie po druhom porode mi trvalo dlhsie ako pri prvom.
ale je to individualne, takze ziadne strachy, si prvorodicka, neurob si vopred z porodu nejaku nocnu moru, vsetko pekne zvladnes. a ti poviem, ze niekedy je lepsie nevediet vsetko 🙂
a co sa tyka epiduralky, tak po zavedeni som uz lezala cely cas, lebo ako uz pisala conkulinka z toho vpichu trci jedna hadicka prilepena na chrbte, cez ktoru tecie ta tisiaca latka.

matka331
11. nov 2009

dakujem vam za vase odpovede 😉 😉 ste miluckee..
tita a preco tvoj malicky bolv inkubatore?
conkulinka a ni ti ten epidural pichnu hned ako zacnes mat bolesti alebo ako tovlastne je ?
malka ja ssa porodu asi nebojiim 😀 😀 len chcem vediet co ma cakaa ,ved nemoze to byt az take hroznee ked ste to vsetky prkonali v pohode... 😉 ja uz som si aj porod pozerala na anete (alesu tu iba take stare videa) 🙂 🙂

matka331
11. nov 2009

a ozaj mali ste niektoraa z vas pri porode manzela?

tita201
11. nov 2009

matka331 ja som mala manžela pri porode a je to super bol mi velkou oporou a hlavne som sa menej bala lebo som vedela že si tak nedovolia ked tam bude niekto treti ale naštastie som vychytila dobru lekarku manžel mi všetko opisoval a ked som porodila bol hned pri synovi ked ho umyvali moj maly bol preto v inkubatore lebo mal 2360 gramov bol strašne chudy a dlhy vraj bol slabo živeny cez placentu aj ta bola malička ale čo možu čakať od ženy ktora ma 157 cm a 50kg aj ja som sa taka narodila a bola som v inkubatore a teraz je zo mna šarkanica u mojho drobca to je troška horšie pretože prekonal zapal pluc bol pod fotoliečbou pre vysoku žltačku cvičili sme vojtovku lebo nechcel držať hlavičku a asi pred mesiacom mu zistili že ma epilepsiu ale ked na nho pozriem tak je z neho chlap a ani nevydno že mu dakedy dačo bolo deti podla mna z vela chorob vyrastu ja som maleho kojila do pol roka a dufam že mu to pomože škoda že zo zdravotnych dvovodou nemožem kojiť dalej aj mojej mame hovorili že budem stale chora a strašili ju a všetko je v pohode až na bežne ochorenia stale treba myslieť pozitivne lebo choroba sa vtlači len tam kde ju oslabeny organizmus pusti. 🙂

cleo55
11. nov 2009

matka pridavam sa k tite ze mat pri porode manzela je super! sice moj ledva dobehol(uz na poslednu kontrakciu a na tlacenie) ale aj tak to je velmi velka opora 😀 sice bol trosku doskriabany na rukach(to z toho ako ma zasivali) ale aj on si to velmi pochvaloval! aspon muzi vidia ako sa my zeny musime trapit 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre