Sú tu mamičky a budúce mamičky z Michaloviec?

stanka_s
24. júl 2006

Ahojte mamicky a buduce mamicky z Mi, rada si s vami pokecam.

nadhera
2. aug 2006

malka, mudr.balint je aj porodnik, preto zvazujem aj ja michalovce a nie kosice.kolegyne pri nom rodili a sama chvala nan. uz si pripadam, ako jeho pribuzna, ktora nadhana pacientov, ale chod raz a presvedc sa sama.
jeho adresa tovarenska 2, cislo 056/6888411. ak poznas byvaly MEZ, tak je to tam, skoda, ze je to tak daleko, byvam na opacnej strane mesta, ale oplati sa. 🙂

malka
2. aug 2006

tinulik: Uz som z toho normalne chora. Jasne, ze som rozmyslala aj nad Kosicami, ale termin mam 17.12 a co ked bude neprejazdny Dargov, porodim v aute? 😒

malka
2. aug 2006

Kami: Chodila som na prehliadky, ale mozno si uz pocula, ze tie prehliadky nemaju bohvie ake. Uvodny krvny test na potvrdenie tehotenstva, prva navsteva u
midwife v 12. tyzdni a druha ma caka teraz v pondelok (a zaroven tu aj posledna). A co sa tyka ultrazvuku, prvy mi robili tiez v 12. tyzdni a druhy vcera v 20. tyzdni.

malka
2. aug 2006

nadhera: este raz dik, viem kde sa nachadza byvaly MEZ. 🙂 V ktorom tyzdni si ty?

nadhera
3. aug 2006

malka, tahame to spolu uz 11ty tyzden. som v pohode. chodim od prace, ani by som nevedela, ze cakam babo, keby mi neprestala chutit kava a narastlo brusko.
v zime je dargov stale ocisteny, dost som sa nachodila KE-MI a spat. je to hlavny tah, takze bez obav, to len v MI zacinaju upratovat sneh az na obed.
mimochodom, kamaratka rodila pred dvoma mesiacmi v humennom a je z MI. bola spokojna. ja mam cas popremyslat ke or mi. mas vybratu nemocnicu v ke, ak nahodou tam? ono to zavisi nie od nemocnice, ale od personalu. ani ja by som nevedela, ktoreho mudr si vybrat, celkovo nemam s nimi dobre skusenosti. drz sa 🙂

malka
3. aug 2006

nadhera, tiez som casto robila trasu KE-SO a musim ti povedat, ze nie stale to bola prechadzka ruzovou zahradou. V KE nemam vybratu nemocnicu, lebo o KE volajako nerozmyslam. Ale kebyze, tak asi nemocnica v Saci. Ja som tiez pocula na nemocnicu v HE same pozitiva, neviem sa rozhodnut. Ale najlepsie by bolo, keby nas "moj" gynekolog aj odrodil. Preto hladam gynekologa-porodnika. A skusenost s nemocnicou v MI na porodnici zatial nemam, len co zname rodili. A to rodili sekciou a samozrejme za uplatok. 😢 Ahhhh.

nadhera
3. aug 2006

malka, nestras.

stanka_s
autor
4. aug 2006

Aj ja chodim k MUDr. Balintovi, je velmi mili. Stale som hovorila ze ked raz budem rodit, tak urcite nie v Mi, ale teraz neviem, mozno v KE, este niesom rozhodnuta.
Malka ked zvazujes medzi He a KE tak ja by som tiez radsej v KE ako pise tinulik.

malka
7. aug 2006

Stanka, este mam cas sa rozhodnut, ale v piatok kamosova manzelka, ktora je z MI rodila v HE a boli velmi spokojni, takze som teraz na vazkach. A necitala som
ziaden prispevok o nejakej babe, ktora by sa vyhadrila o nemocniciach v KE. Akutat som pocula o nemocnici v Saci, ze je fajn.
O nemocnici v MI vobec neuvazujes? 😉

stanka_s
autor
11. aug 2006

Ahoj Malka, zatial som nad porodnicou este vazne neuvazovala, co sa tyka Kosic je vo fore tema "Porodnice v Ke" a je tam dost postrehov, mozes sa pozriet. 🙂

nera
11. aug 2006

No v MI to máte ťažké, moja sestra teraz rodila v MI, no mala svoju lekárku.
No keď tak počúvam čo je tam všetko možné.....neviem-neviem....

stanka_s
autor
11. aug 2006

Ahoj Nera, co je tam mozne? Ak nieco vies, tak sa s nami podel aby sme sa vedeli rozhodnut.

nera
11. aug 2006

Ja som ešte nerodila(budem v KE) a sestra napr. bola spokojná, lebo mala dobrú lekárku(tuším sa volá Fantazírová, dúfam, že som jej nedokomolila meno), ale viem, že nie je to tam spoľahlivé, aj keď na druhej strane a kde to je úpne spoľahlivé.No neviem počula som všelijaké príbehy, najmä keď bol nejaký problém s babätkom. Za normálnych okolností sa mal zachrániť, no nebol....atď. Nechcem veľmi konkretizovať, lebo som všetko len počula a neviem čo všetko sa zakladá napravde. A to čo som zažila v MI nemocnici to nebolo z pôrodnice, ale z iného oddelenia a to mi tiež stačilo.

konica
11. aug 2006

Ahojte zienky, rodila som pred rokom a pol v Humennom(hoci patrim pod MI), odrodil ma ten, co sluzil(bez uplatku), velmi sa mi pacilo na odd. sestonedelia(rooming in), uz na druhy den bolo babatko pri mne stale, aj v noci, hocikedy som ho prebalila, nakojila... 😀

malka
11. aug 2006

Ahoj konica,
mozes poradit ako sa dostat do Humenskej porodnice? Patrim pod MI a neviem, ako si tu porodnicu v HE treba vybavit. Ci kontaktovat primara, alebo ....?

konica
11. aug 2006

Ahoj, proste som sla za primarom(s prazdnymi rukami) ale pohodicka (pocula som, ze sa dava primarovi tisicka a vsetko vybavi, no ja take neuznavam) a povedala mu, ze chcem rodit u nich, vypisal papier a vybavene.

konica
11. aug 2006

Hej a pred porodom som chodila aj na psychoprofilacnu pripravu, staci ist 2 mesiace pred terminom(vtedy to bola podmienka otca pri porode, teraz sa uz plati). Inak Mich. neodporucam.. 😒

konica
11. aug 2006

Zienky, este ohladom MI- za uplatok alebo vybavit! A zasa daleko ist rodit- ziadna navsteva, dlha cesta domov(bolesti..

popoluska
11. aug 2006

michalovsku porodnicu ani ja neodporucam.Zatial tehotna nie som ale nabuduce si dobre premyslim, kde porodim.A toho dr.Balinta dost chvalia aj moja svokra k nemu chodi a kriveho slova nanho nepovie. Ja chodim k dr.Tomasovi a tiez si nestazujem.

popoluska
12. aug 2006

Ja mam 3 apol rocnu slecnu a rodila som v MI. Malu mi nosili kazde 3 hodiny na kojenie no ona kaslala na moj prsnik ked ju na novorodeneckom krmili flasou s Bebou. Vraj place tak jej uz museli dat.Nikto ti nic nepradi a ked sa nieco spytas tak na teba vybrechnu ze na buduce si radsej ticho.A predstavte si co sa raz stalo pri nocnom akoze kojeni:namiesto mojej dcerky mi dali chlapceka ktoreho mamicka mala postel oproti mne.Aj ked maju na perinkach meno asi su tie sestricky slepe lebo my mamicky sme si to hned vsimli a mali ste vidiet s akymi nervami nam ich vymenili aby boli spravne.V tej porodnici som denne plakavala a nevedela som sa dockat kedy vypadnem domov. A ja naivna som si myslela ze je to vsade tak, ale mala so m moznost porovnat so sestrou ktora zije a rodila v Bardejove a ta sa nemoze na nic stazovat. Tam bola pacientka ozaj pacientkou a nie otravnou zenskou.

stanka_s
autor
13. aug 2006

Popoluska, dakujeme velmi pekne ze si sa s nami podelila o skusenost 🙂 , takze to mi len potvrdzuje moje presvedcenie ze Mi porodnica urcite nie 😒.

malka
14. aug 2006

Pripajam sa k Stanke, tiez vam chcem baby podakovat, ze ste sa s nami podelili o svoje skusenosti. Na 99% som rozhodnuta, ze to bude nemocnica v HE.
😉

konica
14. aug 2006

Ahoj malka, si konkretne zo so? nepozname sa z videnia?

nadhera
14. aug 2006

tehulky z MI - aj ked je dr.balint dobry lekar a porodnik, ma to hacik - dostalo sa ku mne, ze on ako sukromny lekar uz nemoze chodit odrodit pacientky do nemocnic, lebo su statne a nepustia ho na salu. O dva tyzdne som pozvana na kontrolu k nemu, overim si to.
Mate niektora skusenosti s odberom plodovej vody? o mesiac ma to caka, trosku sa bojim. a to idem dobrovolne.

malka
14. aug 2006

Ahoj konica, som priamo zo So, ale teba bohuzial nepoznam, mozno kebyze mas detailnejsiu fotku, mozno....,na tej co mas teraz ta moc nevidno.

nera
14. aug 2006

Kočky a kam ste chodili do školy v Sobranciach, ja som tam chodila na hudobnú a gymko

stanka_s
autor
26. aug 2006

Ahojte holky, tak co nekecame? ☹
Kamilecka, kedy ides na tu svadbu?

konica
26. aug 2006

Fiha, uz par dni tu nikto nebol..

konica
26. aug 2006

minule som otvorila novu temu Zemplin, ale nikto sa nechytil... 😅

kamilecka
26. aug 2006

Stanka letime domov 31.8 a svadba bude 2.9 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre